مهم سوال و جواب در مورد هون ها

• سوال و جواب در مورد هون ها

با سلام،
      لطفا سوالات خود را درباره ی نیروی جدید هون ها در این تاپیک بپرسید و از ارسال اسپم و سوال در تاپییک اموزشی هون ها، که باعث بهم ریختگی و سردرگمی افراد میشه خودداری کنید.

باتشکر :thumbup:
    • Habib.Mobarhan wrote:

بهترین ترکیب حمله برای هون ها از نظر سواره و پیاده چیه؟

همینطور ترکیب دفاعش با اینکه دفاع ضعیفی داره

• حمله:
        • در ابتدای بازی که منابع مهمترین مسأله هستند: استپ سوار + کماندار

• در انتهای بازی که مصرف گندم مهمترین مسأله هست: مهاجم + کماندار

• دفاع:
        • تیرانداز + مزدور
    • هون تقریبا ترکیبی از گول و توتن هست
      سرعت گول رو داره و در کنارش قدرت و ارزونی توتن هم ترکیب شده باهاش

اگرچه قدرت کلی همر این نژاد هم وزن توتن نیست اما فاکتور سرعت و ارزونی میتونه اون نقص رو بپوشونه
      حتی پیاده های این نژاد از نظر منبعی هم شباهت بسیاری به گرزی داره و چوب و خشت خور خوبی دارن

برای بازی جنگی نژاد کارآمدی به نظر میاد و با توجه به سرعتش ، توی خفت گیری ها هم میشه ازش استفاده کرد.

سواره این نژاد تقریبا باز تلفیقی از رعد و شوال رومن هست.

دوستانی که قبلا با نژاد توتن بازی کردن به راحتی با این نژاد کنار میان چراکه شباهت های بسیاری مشترک هست.مسلما فاکتور سرعت هم فاکتوری هست که شاید توتن باز ها نمیتونسن بهره ببرن ولی با وجود این نژاد این قابلیت در دسترس دوستان قرار گرفته شده است

موفق باشید
      Used to be called Ashkan.freedom :rolleyes:

برای اینکه به تیر غیب گرفتار نشوید، قوانین انجمن را مطالعه و مراعات بفرمائید.
    • استپ سوار با دو گندمخور قدرت 120 و مهاجم با 3 گندمخور قدرت 180 داره. یعنی هردو نیرو در ازای یک گندمخور قدرت برابر دارن. اما از نظر قیمت، تولید سوار سنگین خیلی گرونتر در میاد و اصلاً به صرفه نیست (استپ سوار=447 ، مهاجم=586). حتی به مقدار 2 واحد سرعت کمتری هم داره. تنها برتری که میشه برای سوار سنگین در نظر گرفت اینه که به نسبت سوار سبک سریعتر تولید میشه: (سوار سبک=6:40 ، سوار سنگین=5:32)
    • بعد از استارت کردن تو سرور مسیر پاندورا یه نکته ای ذهنمو مشغول کرد اینکه بهترین ترکیب برای همر هون چیه؟
      دیدم خیی از دوستان نظرشون روی کماندار و مهاجمه ولی به نظر من اگه یکم بیشتر دقت کنیم مزدور خیلی کارآمد تر از کمانداره, درسته اتک پوینت پایینی داره و در مقابل گرزی کم میاره ولی به نسبت منابع و ترین تایم پایینی که داره میشه یه همر با اتک پوینت شبیه گرزی باهاش کشید
      درواقع در ۱۰۰ک پیاده تفاوتش با گرزی حدود ۵۰۰ک اتک پوینته که این مقدار هم با قدرت مهاجم به سادگی جبران میشه
      بعلاوه اینکه مزدور دفاع قابل قبولی ارایه میده و در مقابل خفت شدن هم بسیار مقاومتر از کمانداره
      همچنین برای دفاع میشه با ترکیب مزدور و تیرانداز یه همر کشید که قابلیت دفاع خیلی خوبی هم داره (هرچند اصطلاح درستی نیست ولی مصداق بارز همر دفه)

خیلی دوست دارم نظر بقیه دوستان رو در این مورد بدونم
      .The Price Of Greatness Is Responsibility

W.Ch
    • Teutonist wrote:

بعد از استارت کردن تو سرور مسیر پاندورا یه نکته ای ذهنمو مشغول کرد اینکه بهترین ترکیب برای همر هون چیه؟
      دیدم خیی از دوستان نظرشون روی کماندار و مهاجمه ولی به نظر من اگه یکم بیشتر دقت کنیم مزدور خیلی کارآمد تر از کمانداره, درسته اتک پوینت پایینی داره و در مقابل گرزی کم میاره ولی به نسبت منابع و ترین تایم پایینی که داره میشه یه همر با اتک پوینت شبیه گرزی باهاش کشید
      درواقع در ۱۰۰ک پیاده تفاوتش با گرزی حدود ۵۰۰ک اتک پوینته که این مقدار هم با قدرت مهاجم به سادگی جبران میشه
      بعلاوه اینکه مزدور دفاع قابل قبولی ارایه میده و در مقابل خفت شدن هم بسیار مقاومتر از کمانداره
      همچنین برای دفاع میشه با ترکیب مزدور و تیرانداز یه همر کشید که قابلیت دفاع خیلی خوبی هم داره (هرچند اصطلاح درستی نیست ولی مصداق بارز همر دفه)

سلام دوست عزیز چیزی که تو این سرور ها من متوجه شدم تا اینجا بخاطر وجود کتیبه جنگ اموز برای همه دیگه نگرانی زمان اونقدر وجود نداره و بیشتر باید نگران گندم خور باشید ما اینجوری همر کمان دار از همری که با مزدور ساخته شه خیلی جلو از طرفی نظری که درمورد ساخت تیر انداز دادید واقعا هون نژاد دفاعی نیست و با اینکار فقط خودتون عقب نیندازید همون استپ بسازید خیلی بهتر یادم سرور پیش چندتا از دوستان تیرانداز جای استپ ساختن و با یک جلوزن کاملا کار دفاعیشون ساخته شد و دهنشون هم صفر شد باز خود دانید ولی ساخت دفاع با مصر بسیار بصرفه تره پس اگه میخواید دف خودتون رو تامین کنید به ده مصر چیف کنید و منابع غارت استپ رو بفرستید اونجا دف بسازید خیلی جلوترید کلا به ترکیب جنگ منحصر و چکمه کوچیک تو ده غارت اگر مناطق‌ دست اتحادتون باش کمکتون میکنه که هم همر خیلی خوبی بسازید هم اگه خواستید تو ده مصر دف بکشید همزمان
    • Soroush2 wrote:

Teutonist wrote:

بعد از استارت کردن تو سرور مسیر پاندورا یه نکته ای ذهنمو مشغول کرد اینکه بهترین ترکیب برای همر هون چیه؟

سلام دوست عزیز چیزی که تو این سرور ها من متوجه شدم تا اینجا بخاطر وجود کتیبه جنگ اموز برای همه دیگه نگرانی زمان اونقدر وجود نداره و بیشتر باید نگران گندم خور باشید ما اینجوری همر کمان دار از همری که با مزدور ساخته شه خیلی جلو از طرفی نظری که درمورد ساخت تیر انداز دادید واقعا هون نژاد دفاعی نیست و با اینکار فقط خودتون عقب نیندازید همون استپ بسازید خیلی بهتر یادم سرور پیش چندتا از دوستان تیرانداز جای استپ ساختن و با یک جلوزن کاملا کار دفاعیشون ساخته شد و دهنشون هم صفر شد باز خود دانید ولی ساخت دفاع با مصر بسیار بصرفه تره پس اگه میخواید دف خودتون رو تامین کنید به ده مصر چیف کنید و منابع غارت استپ رو بفرستید اونجا دف بسازید خیلی جلوترید کلا به ترکیب جنگ منحصر و چکمه کوچیک تو ده غارت اگر مناطق‌ دست اتحادتون باش کمکتون میکنه که هم همر خیلی خوبی بسازید هم اگه خواستید تو ده مصر دف بکشید همزمان
      خیلی ممنون از راهنمایی تون
      مثل اینکه خیلی چیزا تو این سرور فرق داره, جزیات این تفاوت هارو از کجا میشه فهمید؟

W.Ch
    • با سلام خدمت شما دوست عزیز

Teutonist wrote:

دوست عزیز به نظر من هر نژاد مزیت خاص خودشو داره که اون مزیت به نژاد برتری میده

پس ما هم باید سعی کنیم با توجه به نژادی که انتخاب میکنیم ، از نقاط قوتش استفاده کنیم تا بتونیم لذت بیشتری از بازی ببریم

در رابطه با پرسس شما کماندار شاید از لحاظ قدرت بالاتر باشه اما ۱ نقطه ضعف مهم نسبت به مزدور داره و اونم قدرت حمل پایینشه

چون توی نژاد هون سرعت و ارزونی تروپش مد نظر من هست و یه نژاد فوق العاده مناسب برای سبک بازی جنگی و رقیبی واسه توتن محسوب میشه ، به نظر من قدرت حمل خیلی میتونه موثر تر باشه تا اون مقدار اندک اختلاف اتک پوینت

اگر شما اهل غارت هستین ، اهل خفت و سرتون واسه درگیری و اذیت کردن درد میکنه ، به نظرم بهترین انتخاب برای شما مزدور مهاجم هست

اما اگر نه غارت قابل توجه ای دارید ، نه حال درگیری های پی در پی ، پیشنهاد من به شما کماندار مهاجم هست

سپاس

پ.ن : خیلی فکر خفت و انتی خفت نباشه.10ک نیزه دار بیچینی کنار تروپت خودش میشه یه انتی خفت خفن

• Ashkan.freedom wrote:

با سلام خدمت شما دوست عزیز

Teutonist wrote:

دوست عزیز به نظر من هر نژاد مزیت خاص خودشو داره که اون مزیت به نژاد برتری میده
      پس ما هم باید سعی کنیم با توجه به نژادی که انتخاب میکنیم ، از نقاط قوتش استفاده کنیم تا بتونیم لذت بیشتری از بازی ببریم

در رابطه با پرسس شما کماندار شاید از لحاظ قدرت بالاتر باشه اما ۱ نقطه ضعف مهم نسبت به مزدور داره و اونم قدرت حمل پایینشه

چون توی نژاد هون سرعت و ارزونی تروپش مد نظر من هست و یه نژاد فوق العاده مناسب برای سبک بازی جنگی و رقیبی واسه توتن محسوب میشه ، به نظر من قدرت حمل خیلی میتونه موثر تر باشه تا اون مقدار اندک اختلاف اتک پوینت

اگر شما اهل غارت هستین ، اهل خفت و سرتون واسه درگیری و اذیت کردن درد میکنه ، به نظرم بهترین انتخاب برای شما مزدور مهاجم هست

اما اگر نه غارت قابل توجه ای دارید ، نه حال درگیری های پی در پی ، پیشنهاد من به شما کماندار مهاجم هست

سپاس

پ.ن : خیلی فکر خفت و انتی خفت نباشه.10ک نیزه دار بیچینی کنار تروپت خودش میشه یه انتی خفت خفن

قیقا درسته و درواقع ساخت مزدور به نظرم یک تیر و دو نشونه,
      اتفاقا من اول با مصر شروع کردم ولی دیدم اصلا با سبک بازی من جور نیست و بعد روی آوردم به هون که خیلی شبیه به توتنه و ضعف توتن در سواره >> ن ظ ا م<< (The message contains censored words: . به قول یکی از دوستان صد رحمت به سانسورچی های صدا و سیما :D) رو هم بخوبی جبران کرده.
      در رابطه با سبک بازی هم اصلا پس تو پاندورا طوری طراحی شده که خوراک دنبال دردسر گشتنه برخلاف سرور های معمولی که مجبوری یه مسیر تکراری و هی طی کنی منلفع ساید و غیره رو مد نظر قرار بدی.
      در مورد دف هم من کماکان معتقدم (البته بدون در نظر گرفتن امکان چیف نژاد های دیگه) که تیرانداز هون میتونه از عهده دفاع بخوبی بر بیاد , نظر به اینکه مجموع دفاعش از پالادین توتن بیشتره.
      تشکر از پاسختون عزیز

W.Ch
    • سلام دوباره

Teutonist wrote:

در مورد دف هم من کماکان معتقدم (البته بدون در نظر گرفتن امکان چیف نژاد های دیگه) که تیرانداز هون میتونه از عهده دفاع بخوبی بر بیاد , نظر به اینکه مجموع دفاعش از پالادین توتن بیشتره.
      دقیقا.در کل نژاد هون نژادی هست که طرح آچار فرانسه ای داره

در کوتاه مدت و برای درگیری های پی در پی به شدت عالیه.

ارزون هست تروپش ، سرعتش خوبه و میتونه برعکس توتن ، خفت های خوبی کنه و تروپشم مثل گرز توتن نیست به راحتی خفت بشه

اما کماکان من معتقدم اضافه شدن 2 نژاد ، از قابلیت 3 نژاد دیگه چیزی کم نکرده و توتن و رومن و گول همچنان جزو نژاد هایی هستن که خیلی جاها بی رقیب هستند

سپاس