قوانین انجمن تراوین ایران

 • ضمن عرض سلام و خسته نباشید،


  مدیریت انجمن تراوین ایران ورود شما عزیزان به این انجمن را شادباش گفته و از اینکه این انجمن را برای ارتقا سطح دانش خود و دیگران، در محیطی دوستانه انتخاب کرده اید، سپاسگزار است.  25 مورد زیر تنها برای استفاده بهینه از انجمن بوده و همچنین ایجاد فضایی سرزنده، آموزنده و دلچسب برای شما کاربران گرامی در نظر گرفته شده است، لذا خواهشمند است ضمن اینکه خود به این موارد توجه کامل دارید، در صورت مشاهده تخطی دیگر کاربران نیز با ارسال گزارش، ما را در نیل به اهداف فوق یاری فرمایید.


  قوانین انجمن، برای تمامی بخشهای آن است. از جمله پستها، پیغامهای خصوصی، پیغامهای بازدید کننده، گروه های دوستانه و پروفایلها.
  مدیران فروم برای اطمینان از به اجرا در آمدن قوانین فروم حضور دارند.


  حق تغییر قوانین انجمن تراوین ایران، برای مدیریت در هر زمان محفوظ بوده و در صورت تغییر، کاربران موظف به رعایت و توجه به قوانین جدید خواهند بود.  شما در انجمن تنها مجاز به داشتن یک اکانت هستید، دسترسی به اکانت دیگری با داشتن رمز عبور آن، خلاف قوانین بوده و مدیران این حق را دارند که اکانت(های) شما را حذف کنند و یا آنها را بازداشت دائمی کنند . مدیران در چنین شرایطی ، اکانت اصلی شما را بازداشت دائمی می کنند و بی اهمیت ترین اکانت را با اعمال جریمه در اختیار شما قرار خواهند داد. بنابراین از در اختیار دادن رمز عبور به دوستان خود پرهیز کنید.  تبصره: استفاده کردن از اکانتی دیگر به نمایندگی از اکانتی که بازداشت شده، نیز شامل قانون بالا می شود و شامل بازداشت و جریمه خواهد بود.  قوانین انجمن تراوین ایران:  الف: موضوعات ارسالی:


  بند 1: به منظور سهولت در خواندن پست ها و احترام به زبان پارسی؛ در این انجمن استفاده از رسم الخط پینگلیش (نوشتن زبان پارسی با رسم الخط انگلیسی) و همچنین پاسخ به این گونه پست ها ممنوع می باشد.


  تبصره: استفاده از زبان دیگر (انگلیسی، آلمانی، ترکی) درموارد خاص مانند آموزش زبان (در انجمن گفتگوی آزاد)، مجاز می باشد.  بند 2: عنوان تاپیک باید به خودی خود نشانگر محتوای تاپیک باشد. از ایجاد تاپیک هایی با عناوین: کمک، کمک فوری ، خیلی مهم و سایر عناوین عمومی جدا خودداری فرمایید. توجه به این نکته باعث افزایش توجه و علاقه سایر کاربران جهت مطالعه تاپیک و پاسخگویی به آن خواهد بود. تاپیک هایی که دارای عنوان نامناسب باشند، بنابر نظر مدیریت حذف یا ویرایش خواهند شد.  بند 3: هنگام مطرح کردن سوالات یا موضوعات خود، باید انجمن و تاپیک متناسب با سوال یا موضوع خود را انتخاب نماييد و از مطرح کردن سوالات و موضوعات خود در انجمنها و تاپیک های نامتناسب خودداري نماييد. در صورت مشاهده تخطی از قانون فوق، بنابر نظر مدیریت مبنی بر جریمه، پست یا تاپیک خاطی نیز حذف یا منتقل خواهد شد.  بند 4: در هنگام جواب دادن به سوالات از تمسخر یا به کار گيري الفاظ و جملاتي که باعث دلسردي یا خجالت زده شدن کاربر سوال کننده شود جدا خودداري فرماييد. اين سايت محل آموزش و یادگیری در همه سطوح است و کساني هستند که ممکن است سوالهايشان از نظر شما بسيار ابتدايي باشد. لذا از به کارگيري جملاتی که باعث شود کاربر به جاي گرفتن جواب سوال خود (و یا ضمن گرفتن جواب سوال خود)، دلسرد و خجل شود، اکيداً خودداري فرماييد.  بند 5: در صورتي که جواب سوالي را نمي دانيد از ارسال مطالبي که باعث تشویش آن تاپيک (يا سوال) شود (مانند: من هم جواب این سوال را نمی دانم / باگ است / اشتباه می کنی و ...) خودداري فرماييد.  بند 6: هرگونه صحبت در خصوص عملکرد، پیشنهاد یا انتقاد از تیم مدیریتی تراوین (اعم از مولتی هانتر، ساپورتر، گیم ادمین) به علت عدم حضور ایشان جهت بررسی و مطالعه مطالب در این خصوص و پاسخ دهی، به طور کلی ممنوع می باشد. در صورت لزوم، موارد فوق را می بایست تنها به ایمیل گیم ادمین ارسال نمایید.  بند 7: کاربران مي بايست در هنگام ارسال پست در انجمن ها از کلمات و جملات مناسب استفاده نمايند. در صورت استفاده از کلمات یا جملات رکیک، بی احترامی، تمسخر و در کل نامناسب، بنابر نظر مدیریت با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.


  تبصره 1: استفاده از ضرب المثل ها، کلمات و جملات عامیانه که می توان از آنها برداشت توهین آمیز یا تمسخر برانگیز شود، نیز مشمول قانون فوق می باشد.


  تبصره 2: در صورت مشاهده تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا بر خلاف قوانین انجمن از بحث کردن و پاسخ دادن خودداری کرده و صرفا مراتب را از طریق گزینه گزارش، به اطلاع مدیریت انجمن برسانید.  بند 8: هرگونه بحثي که موجب انحراف تاپيک ها از مسير اصلي خود بشود که به نوعي برخلاف قوانين انجمن باشد بنابر تشخيص مدیریت، تاپيک و يا بحث هاي اضافه حذف و کاربران خاطی جریمه خواهند شد. کاربران می بایست از تاپيک هاي ارسال شده توسط خود مراقبت کنند و از منحرف شدن آن جلوگيري کنند. در صورتي که کاربري باعث انحراف تاپيک هاي ارسالي شما شد پست های مغایر با قوانین را گزارش کنید.


  تبصره: استفاده از انجمن به عنوان تالار گفتگوی شخصی شامل بند فوق می باشد.  بند 9: - از ارسال تاپیکهای تکراری جدا خودداری فرمایید. قبل از ایجاد تاپیک یا طرح سوال با استفاده از گزینه جستجو از عدم وجود مطلب ارسالی خود در انجمن مطمئن شوید. در صورتی که تاپیک یا پستی توسط مدیران فروم بسته و یا حذف می شوند، از ارسال پست و یا باز کردن تاپیکی دیگر با همان مضمون خودداری کنید.


  تبصره: از نوشتن یک سوال یا موضوع درانجمن های مختلف جهت جلب توجه بیشتر یا سریع تر خودداری فرمایید. در صورت مشاهده، تمامی پست ها حذف و بنابر تصمیم مدیریت با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.  بند 10: ذکر منبع فقط در قسمت گفتگوی آزاد، پیرامون مباحث غیر از تراوین (مانند موضوعات علمی، سرگرمی و...) و آن هم در صورتی که فاقد بهره شخصی باشد (مانند: مطلبی که از جایی در وبلاگ یا وب سایت کاربر کپی شده باشد و به عنوان منبع، لینک به وبلاگ یا وب سایت شخصی کاربر، ارجاع داده شود) مجاز می باشد.  بند 11: مباحث مربوط به Hack (از بُعد منفي) و مسایلي که باعث آزار و اذيت ديگران شود اکيداً در سايت ممنوع مي باشد. فقط موارد مثبت مانند آموزش موارد امنيتي سيستم و مقابله با هكران و موارد مشابه که براي کاربران مفيد واقع شود، مجاز است.  بند 12: مسئوليت تمامي فايلها، تصاوير و ... كه از طريق این انجمن و توسط کاربران رد و بدل ميشوند بر عهده كاربر فرستنده مي باشد و انجمن تراوین ایران در قبال اين گونه مسايل هيچ تعهدي در زمينه سالم و ويروسي نبودن آنها ندارد. ما به شما پيشنهاد مي كنيم حتما پس دريافت فايلها و قبل از استفاده، آن ها را توسط نرم افزارهايي كه كار ويروس يابي و اسكن فايلها را بر عهده دارند، چك نماييد.  بند 13: هر مطلب صرفا بيانگر نظر و عقيده نويسنده آن است و بيانگر نظر و عقيده مسئولان انجمن و يا تفکر حاکم بر اين انجمن نيست. بديهی است مسئوليت تمامی مطالب و نوشته ها بر عهده شخص نويسنده آنها است.

  ب: موضوعات کلی:


  بند 14: طرح و بیان هرگونه مطلب در خصوص جهت های سیاسی، رویکرد های مذهبی یا اعتقادی و همچنین جهت گیری های جنسی به طور کلی ممنوع می باشد و کاربر خاطی بنابر نظر مدیریت به شدت جریمه خواهد شد. بحث های قومی نژادی نیز به همین میزان جریمه را در پی خواهد داشت  بند 15: در زمان مطرح كردن مطالب خود در انجمنها ، مسايل و قوانين جاری کشوری را مد نظر قرار دهید و از قرار دادن مطالب و تصاوير مخالف با آن خودداري فرماييد.  بند 16: هر گونه بی احترامی به کاربران، مدیران انجمن یا بازی تراوین، همچنین اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر ممنوع بوده و کاربران خاطی جریمه خواهند شد، در صورت تکرار قانون شکنی، فحاشی و زیر پا گذاشتن قوانین انجمن در جهت تخریب جو انجمن و توهین به اشخاص فوق، بنابر نظر مدیریت جریمه سنگین تر و یا اکانت کاربر برای همیشه توقیف خواهد شد.


  تبصره: هر گونه فعالیت اعم از ارسال پست، ارسال پیام خصوصی یا پیام مهمان، آواتار و عکس شخصی و یا امضایی که توهین به قوم یا نژاد خاصی باشد نیز مشمول بند فوق می باشد.  بند 17: کاربران این انجمن به علت عدم مشاهده پیشینه سایر کاربران (مانند تخلفات، تذکرات و...) صلاحیت نظردهی در خصوص جریمه دیگر کاربران را نخواهند داشت، لذا خواهشمند است از پرداختن به مسايل حاشيه اي فروم و دخالت در نحوه مديريت جدا خودداري فرمایید.


  تبصره 1: مديران این انجمن دسترسي هاي لازم براي ويرايش و پاك كردن تاپيك ها و پست ها همچنین محدود كردن كاربران خاطي را دارند و براي فعاليت هاي مديريتي ملزم به جواب دهی به كاربران نيستد. گرچه ما به جهت نزدیکتر شدن رابطه صمیمی و متقابل بین مدیریت با کاربران، تا جای امکان جوابگوی شما خواهیم بود، اما این امر الزامی نبوده و در صورت اعتراض به عدم جواب دهی در خصوص نحوه مدیریت، حقی متوجه کاربران نخواهد بود.


  تبصره 2: در صورتی که از عملکرد عادلانه مدیری اطمینان ندارید و یا در خصوص جریمه ای سوال یا شکایتی دارید ابتدا با مدیر مذکور در این رابطه صحبت نمایید و در صورت قانع نشدن، موضوع را با مدیر ارشد آن مدیر مطرح نمایید.  بند 18: سازنده و ایجاد کننده گروه ها، مسئول اصلی گروه بوده و در صورت منحرف شدن، فعالیت نامتعارف و یا بر خلاف قوانین این انجمن، ضمن حذف گروه با سازنده گروه نیز بنابر نظر مدیریت برخورد خواهد شد.  بند 19: در هنگام ساخت امضا، آواتار، عکس شخصی و یا هنگام ارسال پست یا تاپیک، از تبليغات تجاري (سايت دیگر، کالا و ...) خواه مربوط به موارد و کالای شخصی خود باشد و یا شخص دیگر، خودداری نمایید.


  تبصره: هرگونه فعالیت در خصوص خرید و ف روش یا به اشتراک گذاری اکانت (اعم از اکانت انجمن یا اکانت بازی) بر خلاف قوانین می باشد.  بند 20: هر کاربر تنها حق انتخاب و استفاده از یک شناسه ی کاربری (اکانت) در این انجمن را دارد و در صورت فعالیت یک کاربر با دو یا چند شناسه ی کاربری اکانت اصلی حذف و اکانت فرعی همراه با جریمه باقی خواهد ماند. از در اختیار دادن رمز عبور خود به دوستانتان جدا خودداری کنید.  بند 21: نقل قول و یا ارجاع دادن توسط لینک و یا طرق دیگر ارجاع به یک پست خلاف، خود خلاف قوانین بوده و به منزله این است که خود شما آن پست خلاف را ارسال کرده باشید.  بند 22: از بیان مسایلی که به زندگی شخصی و واقعی کاربران دیگر است، پرهیز کنید. ( مانند نام واقعی، عکس ، آدرس و ...) مگر در صورتی که شخص مقابل رضایت داشته باشد.


  بند 23: آشکار کردن صحبتهای خصوصی طرفین به صورت فایل تصویری یا صوتی خلاف قوانین است مگر تمامی گروه های شرکت کننده در آن بحث رضایت داشته باشند. این مسایل شامل مکالمه در سرویسهایی مانند یاهو مسنجر، اسکایپ، ,واتس اپ، تلگرام و .... می شود.


  بند 24: درج هرگونه گزارش از بازی به هر طریقی (عکس، فیلم، ویدئو، صدا، لینک و غیره ...) به همراه نام ها، اتحادها، و متخصات دهکده ها مجاز خواهد بود ولی نباید این گزارش ها به همراه توهین، تهمت و یا فحاشی باشد، اگر این موارد اتفاق بیافتد و یا اینکه موارد فوق را نقض کند. شامل جریمه خواهد شد.
  بند 25 : پسندیدن (لایک کردن) ، پست ها ی {غیر اخلاقی ، فحاشی ، توهین و نقض قوانین} مصداق بارز همراهی ، تشویق فرد متخلف است و جریمه ای متناسب با رشته گفتگوی نقض کننده ی قانون شامل فرد خواهد شد.
  اخطارها:
  در صورتی کاربری به هر یک از بند ها و تبصره های قوانین انجمن تراوین ایران بی توجهی نشان داده و رفتار وی موجب ناراحتی کاربران یا بر هم زدن نظم انجمن شود، مدیران می توانند به منظور یاد آوری قوانین و رفتار نامناسب کاربر به وی اخطار دهند. این اخطار می تواند به صورت تذکر مستقیم و غیر رسمی (از طریق پیام خصوصی)، کارت زرد و یا کارت قرمز همراه با امتیازات متفاوت باشد.
  نحوه محاسبه و میزان جریمه هر کاربر، برای تیم مدیریت محفوظ می باشد.


  توقیف ها:
  در صورتی که کاربر بدون توجه به اخطار ها و تذکرات ارسال شده توسط مدیران به رفتار غیر قانونی خود ادامه دهد، مدیران می توانند اکانت کاربر را بر اساس نوع رفتار به صورت مدت دار یا برای همیشه توقیف نمایند. در صورت توقیف اکانت کاربر برای همیشه و ورود کاربر با اکانت جدید یا اکانت دیگر کاربران، آن ها نیز توقیف همیشگی خواهند شد و در صورت لزوم IP کاربر وارد لیست محرومین از سایت قرار خواهد گرفت.  حق تغییر قوانین انجمن تراوین ایران، برای مدیریت، محفوظ بوده در صورت تغییر، کاربران موظف به رعایت و توجه به قوانین جدید خواهند بود.
  لازم به ذکر است که در صورت تغییری در قوانین، مدیریت طی اطلاعیه های سراسری در انجمن و یا ارسال پست در همین تاپیک، آن را به اطلاع شما کاربران گرامی خواهد رساند.

  با سپاس پیشاپیش از همکاری شما عزیزان؛
  تیم مدیریتی انجمن تراوین ایران