نحوه نگهداری از نیروها در طول بازی

 • سلام


  مهم ترین عنصر در هر اکانت تراوین نیروهای اون هستن و این نیروها در طول بازی دائما در برابر تهدیدات مختلفی قرار میگیرند. از حمله نیروهای مهاجم تا گرسنگی کشیدن و مرگ در دهکده خودی یا هم اتحادی. در این بحث میخوایم در مورد انواع روشهای نگهداری از تروپ و مزایا و معایب اون صحبت کنیم.


  برای نگهداری تروپ سه تا سناریو مطرح میکنیم که دوتای اونها روتین و یکیش کمی متفاوته


  -سناریوی اول نگهداری نیروها در اکانت خودی:


  در این روش نیروها به صورت پشتیبانی در دهکده های اصلی و یا در واحه های دهکده های خود اکانت تقسیم و نگهداری میشن


  از مزیت های قابل اشاره این روش کنترل و نظارت کامل شما بر نیروهاتونه، یعنی در هر لحظه میدونید که آیا اتکی داره میاد آیا جاسوسی ای شده آیا گندم نیروها تامین هستن یا نه، و هروقت تهدیدی رو احساس کردید نیروها رو جابجا میکنید. همچنین با توجه به حضور نیروها در اکانت خودی اگه بخواید از نیروهاتون به عنوان نیروی غارت هم میتونید استفاده کنید و با تقسیم درست نیروها میتونید از منفی شدن کراپ در دهکده ها و احتمال استارو نیروها جلوگیری کنید.مدت زمان مورد نیاز برای جابجایی و جمع آوری نیروها در این روش بسیار کمه و در کمترین زمان آمادگی اجرای حمله های ناگهانی رو دارید و اینکه به صورت انفرادی هم قابلیت اجرای این روش رو دارید.


  از عیوب قابل اشاره این روش اینه که چون تمام مسئولیت با شماس فشار بالایی رو تحمل میکنید. هم از باب اینکه به مرور تعداد نیروها زیاد میشه و تامین گندم اونها خیلی سخت میشه و به جایی میرسید که تولید اکانت با مصرف نیروها سر به سر میشه و اگه غارت نداشته باشید عملا اکانت شما قفل میشه هم اینکه اگه اکانت توی چشم و درگیری باشید با هر فیک و جاسوسی باید کل تروپ رو جابجا کنید که در جنگ ها فشار روانی سنگینی به شما میاره


  -سناریوی دوم نگهداری نیروها در اکانت دیگری به صورت پارکینگ:


  در این روش نیروها به صورت پشتیبانی به دهکده های اصلی یا واحه های یک اکانت دیگر فرستاده میشن


  مزیت های قابل اشاره این روش برداشتن فشار تامین گندم از اکانت اصلی و آزاد شدن اون برای ساخت تروپ بیشتر بدون نیاز به غارته و اگه اکانت پارکینگ درست انتخاب بشه در جنگ ها میتونه امنیت خوبی رو برای نیروهای شما تامین کنه، همچنین بسته به سطح توسعه یافتگی اکانت پارکینگ میشه مقدار قابل توجهی نیرو رو توش پارک کرد. و چون کار به صورت تیمی انجام میشه و فشار در اکانت های مختلف تقسیم میشه خیلی راحت تر و طولانی تر قابل انجامه


  از معایب این روش اینه که به صورت انفرادی قابل اجرا نیست یعنی شما به تیمی از بازیکن ها و یک یا چند اکانت دیگر نیاز دارید.
  همچنین با توجه به اینکه بیشتر از دوتا جانشینی نمیتونین بگیرین نظارت چندانی به تروپ خودتون ندارین و تیم بازیکن های پارکینگ شما باید وظیفه گندم رسانی و نظارت رو بر عهده بگیرن.
  در این روش کنترل جابجایی ها و جمع آوری تروپ همچنان دست شماست علاوه بر این درمواقع اورژانسی در صورت عدم پس کشیدن نیروها توسط شما تیم بازیکن های پارکینگ هم میتونن با پس فرستادن نیروها اونها رو از زیر حملات نجات بدن که این جزء مزایای اون میتونه به حساب بیاد.
  در این روش مدت زمان لازم برای جابجایی و جمع آوری نیروها برای اجرای حمله با توجه به فاصله پارکینگ ها از روش قبل بیشتره.


  -سناریوی سوم که معمول نیست اما با توجه به مطرح شدن دوباره از طرف بعضی از بازیکنان بحثش رو اینجا باز میکنیم استفاده از تله های یک اکانت گول به عنوان محل نگهداری تروپ:


  در این روش نیروها به صورت حمله به اکانت گولی که از قبل هماهنگ کردید و دارای تله است فرستاده و این نیروها به صورت خود خواسته اسیر میشن


  مزیت این روش اینه که مادامی که نیروهای شما در تله هستند در برابر هیچ حمله ای آسیب پذیر نیستند و شما نگرانی ای در مورد کشته شدن آنها ندارید


  از معایب این روش میشه به نکات زیر اشاره کرد:
  این روش هم مثل روش پارکینگ احتیاج به یک تیم و چندین اکانت داره و به صورت انفرادی قابل اجرا نیست.
  برخلاف روش پارکینگ، در روش تله گول تیم شما در نگهداری و رسیدگی به تروپ هیچگونه نقشی نخواهند داشت و همپنان تمام فشار رو بازیکن اصلی تحمل میکنه،همچنین در این روش شما در انتخاب اکانت ها محدود به نژاد گول خواهید بود.
  در مقایسه این روش با روش پارک معمولی با توجه به محدودیت تعداد تله های قابل ساخت حتی با محاسبه حداکثر ظرفیت هم شما تعداد خیلی کمتری از نیروهاتون رو میتونید در یک اکانت واحد نگهداری کنید و برای پارک یک تعداد نیروی مشخص به اکانت های بیشتر و بازیکن های بیشتری نیاز دارید، همچنین ساخت تله سازها و تله های مربوطه هزینه اضافی ای رو به نسبت آماده سازی یک پارکینگ معمولی به اکانت های شما وارد میکنه.
  در این روش همچنان تامین گندم نیروهای اسیر شده توسط اکانت اصلی انجام میشه که میتونه فشار سنگینی به اکانت وارد کنه و اون رو تا مرحله قفل شدن پیش ببره.
  در مقایسه این روش با روش پارک و تقسیم نیروها در دهکده های خودی به علت اینکه نیروها در این حالت همچنان گندم خود رو از دهکده مبدا دریافت میکنن کراپ منفی بسیار سنگینی رو در یک دهکده شاهد هستیم و اگه همر نان کپ باشه شما مجبور به ساخت انبار/انبارغذا های اضافی قبل از اند گیم هستید که پاپ اضافی اون ریسک لو رفتن دهکده شما رو زیاد میکنه و چون بدون تعدیل امکان تامین گندم بسیار سخته خرج گلد بیشتری رو شاهد هستیم.
  در این روش زمان جمع آوری نیروها برای استفاده در حملات بسیار طولانیه و همچنین اکانت اصلی هیچ کنترلی در جابجایی و پس کشیدن نیروها نداره و در این مورد کاملا وابسته به اراده و تصمیم و حضور بازیکن های تیم پارکینگ هستید


  [HR][/HR]
  در یک جمع بندی کلی و در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف میشه بیان کرد که:


  -روش متعارف پارک نیروها در اکانت های دیگر در صورت انتخاب درست پارکینگ با توجه به برداشتن فشار از اکانت اصلی و روند کاهشی حملات به اکانت های فعال در طول سرور روشی مناسب در طول بازی و بهینه برای میدگیم به حساب میاد.


  -روش تله گول به صورت روتین در ابتدای بازی که اکانت ها همه تک دهکده ای و تعداد حملات زیاد و امکان دفاع خیلی کمه توسط بازیکنان یک اتحاد یا تیم که شامل یک اکانت گول هستند برای محافظت از مهاجرها استفاده میشه اما برای میدگیم و تعداد بالای نیرو به هیچ عنوان روش مناسبی نیست.


  روش پارک و پخش نیروها در دهکده های خود اکانت برای یک بازیکن منفرد و تا مراحلی از بازی قابل استفادس اما در نهایت محکوم به شکست و پناه بردن به تیمی از اکانت های دیگر برای پارک یا پوش خواهد بود.


  موفق باشید


  -مهرناز


  Mehrnaz.Maah


  N000000B


  COCO CHANEL

 • در خصوص روش سوم مورد اشاره و استفاده از تله های اکانت گول، چند مورد به ذهنم رسید که بد نیست دقیق تر بهش نگاه بشه.  • زمانی که نیروها رو توی تله ی گول میندازید، عملا این نیروها مخفی هستند و فقط شما و گول مورد نظر در اردوگاه خودتون میتونید این نیروها رو ببینید. یعنی اینکه از دهکده ی شما و دهکده ی گول مورد نظر اگه جاسوسی بشه، نیرویی مشاهده نمیشه. این نکته باعث میشه شناسایی محل پارک نیروهای شما عملا غیر ممکن بشه.


  • اگه نیروهای داخل تله، توسط اکانت گول آزاد بشند، همه ی تله ها به صورت رایگان تعمیر میشند. یعنی شما در مواقع لازم میتونید از گول محترم بخواید که نیروهاتون رو ول بکنه بدون اینکه نگران هزینه ی تعمیر و بازسازی تله ها باشید.


  • نیروهای داخل تله در دو حالت آزاد میشند: یا با حمله ی عادی یا با رهاسازی توسط گول محترم. در حالت اول 25% نیروها فوت میشند. در حالت دوم ولی همه ی نیروها به سلامت برمیگردند به دهکده ی شما. پس تنها راه منطقی برای فراخوانی نیروها، درخواست از اکانت گول محترم هست. در این صورت باید توجه داشت که اگه به بازیکن گول محترم دسترسی نداشتید شما نمیتونی نیروهات رو بدون تلفات بک کنی. یا اینکه اگه ایشون بن بشن، هیچ جوری نمیتونی نیروهات رو برگردونی.


  • آزادسازی نیروها توسط گول محترم در اردوگاه صورت میگیره. همینطور رهاکردن (کشتن) نیروها توسط شما در اردوگاه قابل انجام است. حالا باید مراقب باشید که یه وقت اشتباهی روی "کشتن نیروهای اسیر" کلیک نکنید!


  • هر تله ساز میتونه 400 تا تله بسازه و برای ساخت هر تله ساز شما نیاز به یک انبار و انبار غذا دارید. اردوگاه هم تنها پیش نیاز هست. بنابر این برای اینکه تعداد زیادی تله برای نگهداری نیروهاتون داشته باشید، 18*400 =7200 تله داشته باشید. منتها هر تله ساز 62 نفر پاپ میده به دهکده که فقط همین تله ساز ها 1116 عدد پاپ به دهکده میده که میتونه زیادی چشم گیر باشه. (مسلما میشه در دهکده های بیشتر هم پارک کرد ولی خب تعداد دهکده های مورد نیاز نگهداری بیشتر میشه)


  MenTaLiSt /'men-t3-list/ noun
  .Someone who uses mental acuity,hypnosis and/or suggestion
  .A master manipulator of thoughts and behavior

  پست 2 بار⁦⁩ ویرایش شد، آخرین بار توسط MenTaLiSt: رنگی رنگی ()

 • ممنون از خانوم مهرناز برای زحمتی که برای متن اصلی کشیدن و شهاب عزیز برای توضیحات تکمیلیشون
  منم چندتا نکته رو در ادامه این مطلب اضافه کنم


  -همونطور که شهاب گفت در حالت سوم نیروها عملا مخفی هستند. اما همونطور که خانوم مهرناز اشاره کردن با توجه به اینکه هنوز گندمشون از اکانت و دهکده مبدا تامین میشه با اسکات کشیدن های متوالی میشه حدودی از مقدار گندمخور نیروها و همچنین دهکده همر رو شناسایی کرد(اگه تا قبل از اون پاپش تابلوش نکرده باشه)


  -تعداد تله ها توی یک دهکده اگه صرفا هدف شما ساختن حداکثر تله باشه 7449 تاس


  ساخت هر تله ساز 177905 تا ریسورس لازم داره هر تله هم 95 تا که 400 تاش میشه 38000 که سرجمع میشه 215905
  بامنابع 3 تا تله ساز میشه تقریبا دو کراپ رو 0 تا 13 کرد (292845 ریسورس ضرب در 2 ) که 2600 تا گندم با پلاس و کارخانه ها میتونه برای پارکینگ شما تامین کنه


  -همونطور که شهاب گفت و در مقاله اصلی هم اشاره شده شما بعد از اسیر شدن نیروها در صورت عدم همکاری یا عدم دسترسی به اون اکانت گول، هیچ کنترلی روی تروپتون ندارید غیر از اینکه اونها رو از توی اردوگاه بکشید و یا با حمله عادی آزاد کنید که خب فکر نکنم هیچکس دوست داشته باشه 25 درصد از تروپش رو لاست بده برای آزاد سازیشون

  اينا همش فيكه...
  (دكتر شريعتي در حال دف كورديناتوري)

  پست 1 بار⁦ ویرایش شد، آخرین بار توسط SchiZoPhReNiC: درخواست کاربر ()