چم و خم امتیازفرهنگی

 • با سلام


  امتیازفرهنگی یا سی پی یکی از ملزومات داشتن دهکده های بیشتر در تراوین میباشد.هر چیزی که می سازید باعث بالارفتن امتیازفرهنگی شما می شود.با مراجعه به قصر یا اقامتگاه و رفتن به قسمت امتیازفرهنگی میتوان میزان تولید امتیازفرهنگی هر دهکده و کل اکانت رو دید.مطمینا هر قدر امتیازفرهنگی اکانتی بیشتر باشد ، تعداد دهکده های بیشتر و در نتیجه اکانت انعطاف پذیری بیشتری پیدا خواهد کرد.لذا پیشنهاد میکنم این فاکتور مهم در بازی رو هیچ وقت دست کم نگیرین ;)


  در ادامه به بررسی چندین فاکتور که برای امتیاز فرهنگی وجود دارد خوایم پرداخت و تک تک در این پست بررسی خواهند شد

  • کلاهخود قهرمان :

  یکی از ایتم های قهرمان امتیازفرهنگی تولید میکنه که در سه فرم کلاهخود گلادیاتور (روزانه 100 امتیازفرهنگی) ، کلاهخود تریبون (روزانه 400 امتیازفرهنگی) و کلاهخود کنسول (روزانه 800 امتیازفرهنگی) در اختیار بازیکنان قرار داده شده است.
  کلاه خود گلادیاتور در اوایل بازی پس از آزاد شدن آیتم های قهرمان در اختیار شما قرار می گیرید.
  کلاهخود تریبون در حدود 30 روز مونده به آزادی کتیبه ها (70) و کلاهخود کنسول حدود 30 روز مونده به نقشه های ساخت (170) در بازی قرار داده می شوند.
  مطمینا این کلاهخود میتونه کمکی شایان به شما در بالا بردن امتیازفرهنگی اکانتتون بکنه. :saint:

  • جشن :

  جشن در دو فرم کوچیک و بزرگ در ساختمانی به نام تالار قابل برگذاری می باشد.
  جشن کوچیک در سطح 1 الی 20 تالار قابل دسترس می باشد و حدود 21ک منبع از شما میگیرد.
  جشن کوچیک دارای حداقل و حداکثری می باشد.در جشن کوچک حداقل(کف) ، امتیازفرهنگی تولید شده اون دهکده در یک روز می باشد و حداکثر(سقف) ، 500 امتیاز فرهنگی می باشد.
  جشن بزرگ در سطح 10 الی 20 تالار قابل دسترس می باشد و حدود 105ک منبع از شما میگیرد.


  جشن بزرگ هم مانند جشن کوچیک دارای حداقل و حداکثری می باشد.در جشن بزرگ حداقل(کف) ، امتیازفرهنگی تولید شده توسط اکانت (کل دهکده ها) در یک روز می باشد و حداکثر(سقف) ، 2000 امتیازفرهنگی می باشد.

  • اثر هنری :

  اثر هنری آیتمی هست که قهرمان شما مصرف میکنه.این ایتم نسبتا از ایتم های پرهوادار قهرمان هست و همیشه هم قیمت خوبی داره.
  این ایتم نیز مانند جشن بزرگ عمل میکنه ولی با این تغییر که منبعی از شما نمیگیره ،‌ تالاری نیاز ندارد و زمانی هم نمیبره و میشه n تا اثر هنری رو در یک چشم به هم زدن مصرف کرد و امتیازفرهنگیشو کسب کرد :thumbup:

  • امتیازفرهنگی تولید شده توسط خود اکانت در روز :

  امتیازفرهنگی تولید شده توسط خود اکانت وابستگی خاصی به سطح ساختمان های شما دارد.مسلما بالا بودن تولید امتیازفرهنگی اکانت شما ،‌ همونطور که در بالا اشاره شد میتونه در جشن بزرگ یا کوچیک یا اثر هنری کمک کنه و امتیاز کسب شده رو به حداکثر امتیازفرهنگی که میشه کسب کرد رسوند لذا از اهمیت بالایی برخورداره.
  از طرفی با توجه به اینکه امتیازفرهنگی از یک ده به ده بعد تابع دنباله هندسی می باشد و به صورت صعودی رشد میکنه لازم هست که امتیازفرهنگی تولیدی اکانت شما هم متناسب با تعداد دهاتون افزایش پیدا کنه که سرعت دهکده زدن هاتون کم نشه و رشد خوبی رو داشته باشین.
  لیست زیر امتیازفرهنگی تولیدی ساختمون های مختلف در یک روز در آخرین سطح را نشان می دهد.

  لذا با توجه به دو فاکتور هزینه و امتیازفرهنگی تولیدی باید ساختمون ها ساخته شوند و اصطلاحا پاپ بازی طوری برنامه ریزی بشود که در بلند مدت رشد امتیازفرهنگی با بهترین حالت (کمترین هزینه + بیشترین تولید) شاهد باشین. :thumbup:


  مطمینا ترکیب کردن این راه ها خیلی میتونه کمک کنه به رشد امتیازفرهنگی و متکی بودن به یک راه لزوما نمیتونه نتیجه بخش باشه  سپاس

 • اشکان جان شما خودت جزو بازیکنان باتجربه هستی، اون پاراگراف آخر که چطور پاپ بازی صورت بگیره که امتیاز فرهنگی به اقتصادی ترین شکل تولید بشه مهمترین قسمت ماجرا هست، اگر لطف کنی درباره این قسمت مطلب بنویسی عالی میشه، میدونم که به تعداد زیادی فاکتور بستگی داره ولی شما مثلا روشی که خودت میری رو بگو تا بقیه ازش الگو بگیرن و با توجه به شرایطشون کم و زیادش کنن، اگر هم حوصله کنی و خودت شرایط مختلف رو بگی که دیگه نورعلی نور میشه.

 • بزرگ ترین پاپ باز تاریخ ایران کی بوده؟ تو چه سروری و در چند روز؟
  تیم ما میخواد سرور نرمال بعدی این رکورد رو بشکونه و خودش رو جاودانه کنه

 • بزرگ ترین پاپ باز تاریخ ایران کی بوده؟ تو چه سروری و در چند روز؟
  تیم ما میخواد سرور نرمال بعدی این رکورد رو بشکونه و خودش رو جاودانه کنه

  سلام
  سرور اسپید بوده
  بیش از 100 تا ده و حدود 100 کا جمعیت

 • با سلام و عرض ادب


  مطمینا اینکه چه ساختمون هایی آپ شه خودش خیلی چالش بزرگی هست ،‌ پلن اکانت + هزینه گلد کاملا تاثیرمستقیم میزاره روی اینکه شما روی فیدرهات تا چه حد هزینه کنه و تا چه قدر برای امتیازفرهنگی تلاش کنی
  مسلما خزانه سطح 20 بیشترین امتیازفرهنگی رو میده اما نسبت به هزینه ای که میشه مقرون به صرفه نیست ابدا.
  اگرچه فرمولیته کردن اینکه چه ساختمون هایی رو آپ کنیم به صرفه تر هست ،‌ کاریست غیر ممکن اما یه کلیتی میشه برداشت کرد.
  چیزی که من میخام بگم مناسب اول بازی نیست و برای روز 35 40 به بعد مناسب هست و مسلما توی روز ها اول شتاب برای رسیدن به تولیدات بیشتر خیلی میتونه کارسازتر باشه و جزو اولویت بندی هاتون باشه


  برای یه فیدر معمولی و بدون برنامه خاص به نظر من ساختمون های زیر میتونن کمک کنند باشن و رشد امتیازفرهنگی هم بالا نگه دارن


  همونجور که مشاهده میشه در پایان جمعیتی در حدود 720 (در صورتی که 7 یا 6 کراپ باشن ، اگر 15 یا 9 باشن این جمعیت حدود 550 الی 620 خواهد بود) واسه فیدر کسب میشه که از این ساختمون ها میشه امتیازفرهنگی حدودی 650 در روز هم گرفت.اسلات های خالی هم هست که میشه با ساختمون هایی مثل خزانه ، انبار ،‌ انبارغذا ، کارگاه و ... پر شوند که اون دیگخ بسته به سلیقه خودتون ، میتونین پر کنین  از طرفی برگزاری جشن (کوچیک یا بزرگ) به صورت سلیقه ای میتونه کمک کنه اگر چه جشن بزرگ مطمینا امتیازفرهنگی بیشتری میده و صد البته پرهزینه تر هم خواهد بود.اون دیگه بستگی به شما داره که چه قدر امتیازفرهنگی واستون اهمیت داره و تا چه قدر میخاین هزینه کنین واسش  اثرهنری هم همیشه کارسازه.اونم باز به هزینه شما بستگی داره 8)  سپاس :D  پ.ن : تله ساز هم بدک نیست.دندون گیر نیست خیلی ولی خب بد هم نیست.آبشخور رومن هم میشه روش حساب کرد اما خب اصطبل باید ۲۰ شه

  Used to be called Ashkan.freedom ;)

  برای اینکه به تیر غیب گرفتار نشوید، قوانین انجمن را مطالعه و مراعات بفرمائید.

  The post was edited 1 time, last by ASHKAN ().

 • یه تاپیک قدیما اینجا بود که توش بهترین ساختمون ها توی فیدر برای امتیاز فرهنگی رو در میدگیم و اندگیم داشت. گشتم پیدا نکردم.


  این جدولی که شما پست کردی خوبه اما یه سری چیزا که من از قدیم یادم می یاد اینه:

  • اقامتگاه کاملاً غیرضروری هست بعد از این که ازش خروجیش رو گرفتی. این که یه اسلات بدون هیچ فایده ای بخواد فقط ۱۲ تا سی.پی بده واقعاً بهینه نیست. به جاش می شه انبار و انبارغ دوم رو ساخت.
  • اصطبل ۱۰ هم همینطوره. یا ۲۰ش باید کرد اگه داره چیزی میسازه یا ایضاً با انبار جایگزین کرد.
  • دارالف رو حتماً باید ۲۰ کرد اگه اهل سی.پی هستی. اون ۱۵ تا ۲۰ش خودش ۹۱ تا سی.پی می ده به تنهایی!
  • ایضاً سفارت. گل قضیه همون ۱۵ تا ۲۰ هست وگرنه قبلش که مهم نیست.

  البته اینا برای میدگیم و به بعد هست.