نقد و بررسی سرور 5 | آغاز 5 اردیبهشت 1397 | راند 2

 • درود بر تمامی بازیکنان عزیز .


  این تاپیک جهت نقد و بررسی سرور 5 آغاز 5 اردیبهشت 1397 ایجاد شده است .


  چند نکته مهم که باید به انها توجه فرمایید :  "قوانین انجمن تراوین ایران" - "لطفا قبل از ارسال پست، قوانین را مطالعه کنید "  [b]تمامی موارد تخلف در قوانین انجمن ذکر شده است، اما به جهت تاکید بیشتر، لازم است که اشاره شود مدیریت انجمن و تاپیک، هیچگونه مماشاتی نسبت به پست های خلاف قوانین که شامل هرکدام از موارد زیر باشند، نخواهد داشت:

  [/b]
  • استفاده از اکانت دیگری جهت استفاده از انجمن

  • لحن نامناسب، تمسخر، توهین و بی احترامی

  • به کاربردن کلمات رکیک حتی به شکل تلویحی، ضمنی یا غیرعلنی

  • استفاده از ضرب المثل، شعر، کنایه یا جملات عامیانه که میتوان از آنها برداشت نامحترمانه، توهین آمیز یا تمسخرآمیز داشت

  • بحث های نامرتبط با موضوع تاپیک ( در اینجا نقد و بررسی سرور 5)، کل کل بیمورد، گفت و گوی شخصی

  • استفاده از عناوین و اسما متبرکه یا مقدس

  • استفاده از فونت درشت و چشم آزار

  • نقل قول و پاسخ به پست خلاف قوانین انجمن

  • هرگونه صحبت در خصوص عملکرد، پیشنهاد یا انتقاد از تیم مدیریتی تراوین


  چنانچه با پستی مواجه شدید که از نظر شما خلاف قوانین انجمن است، تنها با فشردن دکمه ی گزارش و شرح مختصر تخلف، نسبت به گزارش پست اقدام نمایید و از پاسخگویی و نقل آن جدا خودداری کنید. ( دکمه گزارش در گوشه منتهی الیه سمت راست هر پست برای شما به شکل زیر مشخص شده است.)

 • :thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:
  SW
  Bad Roman


  سلام


  شمالیها خیلی دارن خوب کار میکنند...


  :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

  با همه چیز در آمیز و با هیچ چیز آمیخته مشو / در انزوا پاک بودن نه سخت است و نه با ارزش
  (دکتر شریعتی)

 • چرا اینجا اینقدر خلوته؟


  کلاً به نظرتون چند تا اکانت واقعی (پشتش پلیر باشه) توی این سرور هست؟

 • تحلیل انتهای هفته دوم سرور


  مدال‌های هفته دوم (اولین هفته کامل) ساعاتی پیش داده شد.  تحلیل اکانت ها
  حدود ۴۰ تا اکانت دهکده دومشون رو زده ان.


  برای این که یه حسی از این که چه قدر ده دوم زدن سخت هست داشته باشیم من می تونم بگم که اکانت دفساز رومن ما (که از قضا روبان پیشرفت هم گرفت همین دوم ساعت پیش!) حدود ۴۸ ساعت دیگه ده دومش رو خواهد زد بدون این که از حمایت تازه واردین (با تمدید ۳ روزه) در اومده باشه!  توی اکانت های تاپ هم از ۴ اکانت اول سه تاشون توی ج.ش. هستن اما از ۲۰ تای اول ۸ تاشون توی ش.ق. هستن. کلاً اتحادهای نکسوز دارن خیلی خوب عمل می کنن خصوصاً توی غارت. اما تک اکانت های ج.ش. بهترن از نظر پاپ علی الحساب.  اکانت Ariats تنها واحه سرور رو برای دهکده اولش گرفته که با توجه به فاصله دو دهکده اش تا حدی موجه هست.  نکته جالب دیگه دیگه هم اینه که تعداد خوبی از اکانت های برتر و مدال دار هم توی پروفایلشون نوشته ان که «واگذار می شود!»  از بین این ۲۰ تا اکانت هم فقط اکانت death در ش.ش. هست که توی اتحادهای اصلی نست.


  تحلیل دهکده دوم ها و این که کی چند درصد گرفته هم بماند برای بعد!  تحلیل اتحادها  اتحادهای سه تا ربع ش.ش و ش.غ. و ج.ش. از همون هفته اول بسته شد.  یکی از بدی های این قضیه اینه که هم سرور یه کم بی روح می شه (وقتی همه ربع از اول توی یه اتحاد باشن) و هم این که فرصت این که بازیکن های خودسر رو بریزی بیرون نیست.  توی ج.ش. که من هستم منتهی هنوز هیچ نامه عمومی ای زده نشده توی این ۱۰ روز ابتدایی که خب خیلی نشانه خوبی نیست.  تنها ربعی که ۲ تا اتحاد برتر داره جنوب غربی هست که هم هیروز و هم پیتریتز هم پیشوا توش هست. این فک کنم حدودای هشتمین سروری باشه که من توی سرورهای ایران از نزدیک دنبال می کنم و دقیقاً عین ۷ تا سرور قبلی، ج.غ. توش پر از دراما هست! =)) واقعاً از نظر علمی و ساینتیفیک هییییچ توجیهی برای این پدیده نمی شه داشت!


  این هم لینک این اتحادی ج.غ. توی نقشه: https://www.gettertools.com/ts5.travian.ir.2/G-Map/11928187


  جالبی قضیه هم این هست که اتحاد رتبه ۲۰ بازی یه عضو داره! یعنی همه اتحادهای اصلی بازی توی همون ۲۰ تای اول هستن. یا حتی فقط ۱۳ اتحاد اول هستن که بالای ۱۰ تا عضو دارن.


  تحلیل سرور  و اما در نهایت تحلیلی هم از سرور بکنیم.  فروم سرور که به شدت بی بخار هست. من باورم نمی شه که دو هفته از شروع سرور گذشته و اینجا کلاً ۵ تا پست گذاشته شده! واقعاً بی سابقه است. خوشحال می شم نظر شما رو هم در این زمینه بدونم.  خود سرور هم به شدت اکانت های غیر آدمیزادی (سیلور-فلان) داره. تخمین خود من اینه که کلاً توی سرور زیر ۵۰۰ تا اکانت هست که پلیر داره و جدی داره بازی می کنه. و از این تعداد شاید ۲۰۰ تاش اکانت اصلی باشن. این یعنی سرور به شدت خسته کننده خواهد شد در ادامه. (تعداد کتیبه ها بیشتر از تعداد اکانت های پلیدار خواهد بود!)  از اون ور یه اثر دیگه که وجود بیش از حد اکانت های سیلور فلان می ذاره روی سرور اینه که آیتم های قهرمان کلاً توی بازی مفت خواهد بود و یه سری جذابیت ها از بین می ره. الآن دیشب مثلاً پماد و کتاب جفت شون دونه ای ۱ دونه سیلور بود. خب شما با ۱۰۰ تا سیلور می ری ۱۰۰ تا کتاب می خری و با ۱۰۰۰ تا سیلور (۱۰ تا طلا) هم می ری ۱‍۰۰۰ تا پماد می خری و مدام هی هیروت رو می ذاری روی هجومی تمام (۱ دقیقه قبل از لندینگ به واحه) و بعد می ذاری روی منبع. اینجوری خیلی راحت هیرو رو لول ۱۰ می کنی (حدود ۲۵۰۰ تا امتیاز) بدون این که از حمایت در بیای و بعد تولید هیروی خالی می شه ۱۰۰۰ تا در ساعت (۲۰۰ک در هفته) فقط با یه شروع خیلی ساده!  همین قضیه پس فردا که اسکرول بیاد و بعدش اثرهنری بیاد تکرار خواهد شد. و خب به جای یه بازی چالش برانگیز شاهد بخور بخواب خواهیم بود.  این رو اگه به دراماهای رایج سرورهای ایران (لیدر خائن؛ هـک شدن اکانت ها؛ ...) اضافه کنیم، واقعاً خیلی دور از ذهن خواهد بود که بشه این سرور رو سرور جذابی دید.  چه باید کرد؟  من به نظرم مبارزه با اکانت های سیلور-فلان باید جدی تر پیگیری بشه. نظری راجع به مدیریت و غیره نمی دم،‌ اما این وضع که ۹۰ درصد سرور اکانت های غیر آدمیزادی باشن یه مقدار زیاده از حد بازی رو عوض می کنه...  از اون ور هم با رشد بازی هایی که توی موبایل می شه انجامشون داد به شدت زیاد شده و خیلی سخته ملت رو پای کامپیوتر و لپ تاپ نشوندن. من خودم از خیلی دوستان که پرسیدم یکی از دلایلی که انگیزه ای برای تراوین ندارن اینه که توی موبایل عملاً خیلی سخته بازی کردنش. مخصوصاً اگه بخوای غارت هم بری بعضاً! این از پیشنهاداتی هست که باید به آلمان منتقل بشه شاید.  و در نهایت به نظرم به جای رشد افقی سرورهایی که توش پلیر واقعاً کم هست، اگه روی کیفیت کار بشه خیلی می تونه مؤثرتر باشه. این وسط خود بازیکن ها می تونن تأثیرگذار باشن. مثلاً یه پیشنهادی که من دارم اینه که برای سرور اسپید بعدی همه بازیکنان قدیم و جدید رو دوباره جمع کنیم یه سرور قوی و جدی دور هم باشن!  ...  این نظرات من بود. خوشحال می شم تحلیل شماها رو هم بشنوم.


 • سلام بر آیدین عزیز


  بزرگ مرد تراوین ایران


  اول از همه که خیلی خوشحالم که شما هنوز این پیج تراوین هر از گاهی باز میکنی و ما میتونیم از تحلیلاتون و آموزشها استفاده کنیم


  دوم اینکه واقعا با تمام صحبتها شما موافقم...بعد از شروع و راه اندازه مجدد تراوین فک کنم 5 راند بازی کردم( 4 راند اسپید+1 راند هم با تیم کلاسیک)


  واقعا تعداد پلیر واقعی و سطح پلیری و بازی هر روز کم و کمتر میشه


  اینجوری که هر کسی اراده کنه بیاد بازی حتما همه لیدرا جذبش میکنن و سعی میکنن بازیو یادش بدن


  اما حقیقتا اینجوری هست که جذب پلیر جدید تقریبا صفر شده به همون دلایلی که گفتید ... فقط و فقط کسایی که از قدیم بازی میکنن و به اصطلاح خودمون معتاد بازی هستن موندن که تعداد زیادی از اینا هم با توجه به سن و شرایط زندگی مثل 8-9 سال قبل وقت بازی جدی ندارن ....


  البته یه تیم متقلب بود که خودتون در جریانید اما نتونیست جلو همین 4 تا پلیر قدیمی دوم بیاره و رفت اگه خدا بخواد...  پیشنهادتون قشنگ بود و منم استقبال میکنم اگه از همه دوستان قدیمی دعوت به چالش کنیم و یه راند خوب و قوی بزنیم ...


  چه بهتر که اگه ران بشه سرور مقدماتی قهرمانان باشه که یه تمرین برا ایرانیا که بتونیم یه فینال تیمی خوب و قوی بزنیم...

  s6 r2:lord hadi
  2x r2 : lord hadi
  f.com : lord hadi.ir

 • با سلام
  یه تعدادی از دوستان به من پیام دادن و گفتن یک اکانت شینوبی هست داخل سرور و پرسیدن که من تو این سرور بازی میکنم یا نه
  خیر بازی نمیکنم و سایدم همیشه شمالغرب هستش

 • زنده باد دوست و رفیق سابق
  ساید جنوب غرب گنج پیدا کرده آیا؟
  در همه سرور ها همه رو دعوت به ثبت نام میکنه و برا همشون هم 1600 تا گلد میخره


  آقا ما هم بیایم؟یک دعوت هم به من بدین

 • آقا واقعاً قراره این سرور تا تهش این قدر سوت و کور باشه؟


  ساید NE دعوا شده؟


  https://ts5.travian.ir/spieler.php?uid=7201

 • سلام به همگی


  چقدر این سرور خلوت هست.... یادش بخیر ما دو تا سرور توپ 8 یا 2 قدیم بازی میکردیم از همون ابتدای امر، فروم هیاهو بود


  به نظرم یا سرور باید حرفه ای تر دنبال بشه و یا خودمون با دوستان قدیمی سرور جدیدی رو شروع کنیم که لااقل کمی هیجان باشه


  با این دوستمون EyeDean (و البته رقیب قدیمی و کنونی :whistling: ) موافقم... من که تازه شروع کردم اما سرور اینطوری خیلی کسل کننده خواهد بود.


  موفق باشید

 • آقا واقعاً قراره این سرور تا تهش این قدر سوت و کور باشه؟


  ساید NE دعوا شده؟


  https://ts5.travian.ir/spieler.php?uid=7201

  از اول سرور پروفایل اون دوست عزیز اونطوری هست .
  فکر نکنم مشکل خاصی داشته باشند فکر میکنم دنبال اهداف دیگری هستند عزیزان در ساید سرافراز شمال شرق

 • متاسفانه همه جا شاهد نوچه های سامان بدبوی هستیم.
  و متاسفانه همیشه حس غرور خاصی دارن و تشنه قدرت هستند. همین دوستان SW رو به دوگانگی و جنگ داخلی کشوندن.
  کی می خواد این سامان بدبوی و نوچه هاش دست از سر جنوب غرب و افتضاحاتشون برداره من نمی دونم.  ویرایش شد


  با دو راند بازی کردن فک کردن صاحب تراوین هستن.
  اینم از پاک بازای جنوب شرق. مولتی به شکل واضحی طرفشونو می گیره. هرچی ریپورت می کنیم بن نمیشن.
  ضمنا ما همه جا چشم داریم. کاری نکنید که جبران کنیم.


  پست 1 بار⁦ ویرایش شد، آخرین بار توسط M.O.D Sh: درج نامه شخصی ()

 • آقا من یه سؤالی دارم...
  این تیم Angel Team دقیقاً داره با منابعش چی کار می‌ کنه؟


  اگه اشتباه نکنم هر هفته حدود ۷ میلیون غارت داره. و فاصله ده یکش از کپ ش حدود ۱۵۰ خونه هست. بعد پاپ کپش ۲۹۰ هست و فقط یه دونه از سه تا اوسیس ۵۰ گندمیش رو گرفته (سطح گندمزار حدود ۱۰ و ۱۱ باید باشه) و همین. برای ده یکش هم اوسیس نگرفته (با این که ۲۵/۲۵ داره) ولی پاپ ده یکش ۷۲۹ هست.


  من یه مقدار از درک این سبک بازی ها و خرج منبع عاجزم راستش. تنها چیزی به ذهنم خطور می کنه اینه که داره توی ده یکش تروپ می سازه و غارت می کنه و همه منابعش رو هم صرف تروپ سازی و بازسازی و گندمخور می کنه؛ که خب تا اندازه ای باعث می شه طرف از بازی عقب بیافته. چون این استراتژیش تا یه حدی جواب می ده و سر مثلاً ۵ک الی ۱۰ک شوالیه (۱۰ک الی ۲۰ک گندمخور - بسته به اینکه چه قدر بخواد گلد بزنه و شب بیداری بکشه) احتمالاً دهکده اش لاک می شه؛ و همین! یه دو ماه دیگه که کتیبه ها بیان اون ۵ک شوالیه اون وسط خیلی باهاش کار خاصی نمی شه کرد واقعاً ها...  مشابه این مورد رو توی غارتگرهای عزیز دیگه هم کم و بیش می شه دید. ما که دورمون هر چی سیلورفروش بود حذف شد و جاش ناتار اومده. مجبور شدیم رو به کشاورزی بیاریم بیشتر! :دی

 • من کلی میخوام بگم و روی صحبتم با اکانتی که EyeDean گفت یا دوستان بزرگوار تاپ غارت نیست....


  این سرور طوری هست که به سبب تعداد بازیکن واقعی بسیار پایین، اکانتی اگه وقت بذاره راحت غارتش رو داره اما مشکل اینه که چون منبع اصلی فارم دهکده های ناتار هستن تلفات (و به طبع رنک مهاجمین) بالا میره؛ این بعد باعث میشه که شما هزینه نگهداری نیروهات هم بالا بره.
  طوری که من متوجه شدم انگار بعضی ها این کار رو میکنن که تو ده یک (که ممکنه کپ باشه یا نباشه) غارت میزنن و ده 15 گندمی رو همرسازی میکنن....


  ما هم اوایل آخرین سرور 3.6 همین استراتژی رو داشتیم ولی مشکلش این بود که جابجایی فارم و منابع بین دهکده ها با گذر زمان سخت میشد... دیگه تصمیمی که دوئل های عزیز گرفتن این بود که کلا غارت رو بیخیال بشیم (نفر اول غارت و تقریبا مهاجمین بودیم) و بیشتر روی منابع و همرسازی متمرکز مانور بدیم.


  راستی EyeDean، اسم اکانت توی سرور چی هست؟ مخفیه؟ :دی

 • داداش راجب نگرفتن آباده برا نان کپ آنجل که فرمودین چرا نگرفته؟ به نظرمن بهترین کار نگرفتن آباده هست برا نان کپ .چون زیان هاش بسیار بیشتر از اون چند k گندم تولیدی هست.اگر فیدر بود و توش همر نبود فرمایش شما متین هیچ مشکلی نبود.
  به نظر بنده هر کسی برا دهی که همر داره توش (غیر کپ ) آباده بگیره عند ناشی گری رو انجام داده.

 • داداش راجب نگرفتن آباده برا نان کپ آنجل که فرمودین چرا نگرفته؟ به نظرمن بهترین کار نگرفتن آباده هست برا نان کپ .چون زیان هاش بسیار بیشتر از اون چند k گندم تولیدی هست.اگر فیدر بود و توش همر نبود فرمایش شما متین هیچ مشکلی نبود.به نظر بنده هر کسی برا دهی که همر داره توش (غیر کپ ) آباده بگیره عند ناشی گری رو انجام داده.

  استاد با این پاسخ کوبنده ی شما به نظرم تراوین وارد فصل جدیدی شد!

  • هزینه عمارت قهرمان ۱۰ برابر با ۱۱۴ک منبع هست.
  • افزایش تولید یه واحه ۲۵/۲۵ روی فیدر ۶ گندمی ۸۷۵ منبع در ساعت هست.
  • هزینه ارتقا یه منبع از ۹ به ۱۰ برابر با ۲۵ک هست و ۵ تاش می شه ۱۲۵ک منبع.
  • افزایش تولید ۵ تا منبع از ۹ به ۱۰ برابر با ۶۰۰ تا منبع در ساعت هست.

  حالا استدلال شما یکی از این سه گزینه زیر هست که ممنون می شم دقیق بگی (هم شما هم اون عزیزی که پست شما رو لایک کرده):

  • الف) یکی از عددهای بالا که من گفتم غلط هست. لطفاً بگین کدوم و درستش رو هم بگین.
  • ب) شما معتقدی بهتره آدم ۱۲۵ک جایی بذاره که افزایش تولید ۶۰۰ هست؛ تا این که ۱۱۴ک (هزینه کمتر) جایی بذاره که افزایش تولید ۸۷۵ هست (سود بیشتر). کوچکتر و بزرگتر فکر کنم توی ریاضی اول دبستان هست.
  • ج) شما توی فیدرهاتون منابع رو ۹ به ۱۰ نمی کنین.


  منتظرم و ممنون!

 • استاد با این پاسخ کوبنده ی شما به نظرم تراوین وارد فصل جدیدی شد!

  • هزینه عمارت قهرمان ۱۰ برابر با ۱۱۴ک منبع هست.
  • افزایش تولید یه واحه ۲۵/۲۵ روی فیدر ۶ گندمی ۸۷۵ منبع در ساعت هست.
  • هزینه ارتقا یه منبع از ۹ به ۱۰ برابر با ۲۵ک هست و ۵ تاش می شه ۱۲۵ک منبع.
  • افزایش تولید ۵ تا منبع از ۹ به ۱۰ برابر با ۶۰۰ تا منبع در ساعت هست.

  حالا استدلال شما یکی از این سه گزینه زیر هست که ممنون می شم دقیق بگی (هم شما هم اون عزیزی که پست شما رو لایک کرده):

  • الف) یکی از عددهای بالا که من گفتم غلط هست. لطفاً بگین کدوم و درستش رو هم بگین.
  • ب) شما معتقدی بهتره آدم ۱۲۵ک جایی بذاره که افزایش تولید ۶۰۰ هست؛ تا این که ۱۱۴ک (هزینه کمتر) جایی بذاره که افزایش تولید ۸۷۵ هست (سود بیشتر). کوچکتر و بزرگتر فکر کنم توی ریاضی اول دبستان هست.
  • ج) شما توی فیدرهاتون منابع رو ۹ به ۱۰ نمی کنین.


  منتظرم و ممنون!

  تمامی موارد درست هستند اما فکر میکنم منظور ایشون برای ادامه ی بازی و تایمی هست که منابع زیاد هستند و میزان تولید واحه به چشم نمیاد به جاش هر واحه خطری محسوب میشه برای بدست آوردن گندوم خور دهتون که سبب میشه بازیکن تقسیم اسکات رو روی واحه های همرش قرار بده و کارش سخت تر و اسکات کشیدن دشمن ازش راحت تر میشه فقط فکر میکنم به این دلیل میشه گفت واحه گرفتن سودی نداره که البته من نظرم رو این هست که ابتدای بازی واحه گرفته شه تایم مید گیم واحه گرفته شده حذف شه..

 • تمامی موارد درست هستند اما فکر میکنم منظور ایشون برای ادامه ی بازی و تایمی هست که منابع زیاد هستند و میزان تولید واحه به چشم نمیاد به جاش هر واحه خطری محسوب میشه برای بدست آوردن گندوم خور دهتون که سبب میشه بازیکن تقسیم اسکات رو روی واحه های همرش قرار بده و کارش سخت تر و اسکات کشیدن دشمن ازش راحت تر میشه فقط فکر میکنم به این دلیل میشه گفت واحه گرفتن سودی نداره که البته من نظرم رو این هست که ابتدای بازی واحه گرفته شه تایم مید گیم واحه گرفته شده حذف شه..

  ضمن عرض ادب و احترام


  مواردی که گفتین رو تک تک بررسی می کنم.

  Quote

  میزان تولید واحه به چشم نمیاد

  میزان تولید منابع ۹ به ۱۰ هم طبق استدلال شما نباید به چشم بیاد خب! چون طبق اعدادی که نوشتم تولید واحه ۸۷۵ منبع هست و تولید منابع ۹ به ۱۰ (با هزینه بیشتر) فقط ۶۰۰ تا منبع هست.


  مثل این که شما بخوای بری از درخت سیب بچینی؛ بعد یه سیب قرمز و آبدار و خوشگل جلو دستت باشه و یه سیب سبز و کال بالای بالای درخت باشه. بعد نردبون بیاری (هزینه بیشتر) بری اون سیب سبز بالا (سود کمتر) رو بچینی. بعد بهت بگن خب چرا اینو نچیدی؟ بگی «دستم خسته می شه و اصلاً کالری سیب به چشم نمی یاد توی رژیم غذایی ۲۰۰۰ کالری روزانه ی من!»  مضافاً افزایش تولیدی که هر واحه ۲۵/۲۵ به دهکده ۶ گندمی می ده حدود ۱۰ درصد هست. یعنی موقعی که همه ۱۰ تا فیدر دارن شما با واحه هات ۱۱ تا فیدر داری. همین افزایش تولید از ابتدای بازی می تونه خیلی راحت یه سر و گردن جلو بندازه داستان رو.
  Quote

  به جاش هر واحه خطری محسوب میشه برای بدست آوردن گندوم خور دهتون که سبب میشه بازیکن تقسیم اسکات رو روی واحه های همرش قرار بده و کارش سخت تر و اسکات کشیدن دشمن ازش راحت تر میشه

  من نمیدونم چرا همه چیز به همر نان کپ خفن و مخفی ربط پیدا می کنه! :دی والله من ۱۰ تا سرور بازی کردم حدوداً (همه نرمال) و ۵ تا از خفن ترین سرورهای ایران هم بودم (به جز س۱ر۱ بقیه پلنر بودم) و به جز خیلی خیلی انگشت شمار (در حد ۲ یا ۳ بازیکن توی ۱۰ سال)، همیشه می شده همر نان کپ رو خیلی خیلی راحت می شده تشخیص داد :دی. راه هاش عبارتند از:

  • دوبل اسکات برای تولید نیرو. شما ساعت ۴ صبح یه روز بی ربط دو سری ۱۰ک اسکات با چشمان ۱۰ایکس (یا ۳۰ک معمولی حتی) برو روی فیدر ملت! غیر ممکنه یارو ۱۰۰ک اسکات توی نان کپ فیدرش نگه داره و گندمخور بده. :دی بعد وقتی ببینی تالاپ یه گرزی و یه کاتا اضافه شد توی ۱ دقیقه دم صبح می فهمی نان کپشه!
  • پاپ بالا (سربازخ بزرگ و اصطبل بزرگ و کارگاه ۲۰ خیلی پاپ رو بالا می بره). بعضاً دیده شده برای این که لو نره ملت به جاش منابع رو آپ نمی کنن.
  • دوبل اسکات برای منابع -- تولید رو می شه تشخیص داد و فهمید یارو پاپ دهکده اش ۸۰۰ هست ولی تولید آهنش ۱۰۰ عدد در ساعت هست!
  • فیک کاتای جی.بی/جی.اس روی همه فیدرهاش. یا طرف باید توی همه ی فیدرهاش جی.بی/جی.اس داشته باشه یا اینکه تخریب کنه وقتی فیک اومد که خب از روی تغییر پاپش در دقیقه/ساعت (یکی هی بشینه رفرش بزنه) می شه دید!
  • موقعیت جغرافیایی -- ملت (خصوصاً کسایی که بهشت زهرایی ده نمی سازن) نان کپشون رو چسبیده به کپ می گیرن که راحت بتونن منبع توش بریزن. کلاً با نگاه کردن و تحلیل (توی این سایت های آنالیزور) خیلی راحت می شه گزینه های نان کپ رو چشمی به دو یا سه دهکده تقلیل داد و بعد یکی از کارهای بالا رو کرد مثلاً.
  • ... و حداقل سه چهار روش دیگه که باشه برای بعد!

  بعدش عاقا! عاقا! این بازیکنی که ما داریم راجع بهش صحبت می کنیم کلاً ۳ تا دهکده داره که پاپ دوتاش ۳۰۰ و کمتر هست! (دهکده چهارمش رو هم ساعتی پیش زد انگار): https://ts5.travian.ir/spieler.php?uid=344


  بعد ده نان کپی که داریم ازش صحبت می کنیم ۲۰۰ تا خونه با بقیه دهکده های طرف فاصله داره! (اسماً بهش می گن «ده یک» یا «ده دیفالت»)؛ این بنده خدا از کجا میخواد پس فردا ساعتی ۱۰۰ک خرج جی.بی/جی.اس این رو بده (اگه جوابتون غارت هست، لطفاً گندمخور غارتگرها، تلفاتش، و این که با نیروی نان کپ غارت بری مثل بنز لو می ره، رو لحاظ کنید.)


  یاد یه بنده خدایی افتادم توی تیم ما که همیشه قبل از میدگیم نظریه می داد که ما اگه همه ۵۰۰ تا پلیرمون نفری ۱۰۰ک دفاع بسازن می تونیم تو واندر ۵۰ میلیون دف بسازیم. از اون ور ۱۰۰ تا هم همرهامون رو می گیم همه واندرزن بسازن (به گیریللوید می رود، شبیه سازی تولید نیرو، همه اسلایدرها را تا ته به سمت راست می آورد و بهترین کتیبه ها را اهدا می کنه و لینک زیر را در گروه شِیر می کند: لینک )  ÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷
  ضمن احترام به شما و اون دوست قبلی، در این زمان از بازی تنها دلیلی که من می بینم که این بنده خدا این همه منبع غارت کرده و چنین عریض و طویل پروفایل نویسی کرده که من چنین و چنانم اینه که واقعاً بازیکن حرفه ای برای بعد از ارلی گیم نیست. همین. سپاس!


 • من تو این سرور نیستم که بتونم راجب این بازیکن نظر بدم اما طبق صحبت های شما ۱۰۰ درصد منطقی هست که واحه گرفته شه و من هم ایرادی بر این موضوع نمیبینم اما نکته ای که من مد نظرم بود و خیلی ها مثل فرمایشات شما مبنی بر دهکده همر و مورد ۲ شما که منابع آپ نمیکنند تا پاپشون بالا نره این هم دقیقا مثله همونه و این جا یکی میتونه حرف شمارو نقض کنه بگه بالاخره که میشه فهمید همر کدومه!! و کلی منابع طی یک بازی و حتی بیشتر از تولید ۸۷۵ منابع تو ساعت از دست میده!! موضوعی که هست سبک و سیاق و سلیقه بازیکن هست!!! یه جورایی میشه گفت سبک و مدل بازیه طرفه که خیلی ها برای همر واحه نمیگیرند چون دوست ندارند از طریق واحه اسکات گندوم خور بشند اون هم با مقدار اسکات ناچیز و خیلی کم و متوجه این موضوع نشند!! حالا چرا ۱۰ ک اسکات من میگم با ۲۰۰ تا هم اسکات میشه زد و کسی که اسکات نداشته باشه نداره و فرقی نمیکنه ۴ صبح باشه یا ۶ عصر!! آبادرو برای همین موضوع یکسری نمیگیرند چون میگن باید یک بار عمارت بره بالا و واحه گرفته شه و مید گیم دوباره واحه برداشته شه طبق همون سلیقه و عمارت خراب شه و یک اسلاید ساختمان عمارت قهرمان و به دوش میکشند جای انبار یا هرچی دیگه و کلا بیخیال عمارت و واحه میشن البته به جز فیدرها؛ حال میرسیم به میزان منابعی که از واحه بدست میاد: حتی گفتم در مید گیم؛ این میزان به چشم نمیاد یه حساب سر انگشتی هم میکنم ۸۷۵ تولید در ساعت اگه میانگین آخر بازی هم روز ۳۰۰ بگیریم ۶۳۰۰۰۰۰=۳۰۰.۲۴.۸۷۵ در طول کل سرور تولید از این واحه هست که ۶ ملیون برای کسی که غارت داشته باشه و خوب بخواد در کنارش پاپ هم بزنه اصلا به چشم نمیاد( در طول یک بازی) شاید اول بازی طبق نظرات شما که درست هستند مفید باشه و میدونیم در طول یک بازی میزان حتی بیشتری از این مقدار منبع سر میره یا بنا به دلایلی صرف پاپ بیهوده و بالااستفاده میشه این فرمایشات برا کسی هست که راندمان ۱۰۰ درصد داره که فکر نکنم همچین کسی وجود داشته باشه و همچنین این مقدار منابع هم فکر نکنم رو بازیه کسی که راندمان ۱۰۰ درصد داره موثر باشه !!