نقد و بررسی سرور 1 راند 4 | آغاز 23 مهر 1397 |

• سلام به اساتید یه سوال:

قانونی داریم که میگه کسی که یه آبادی رو خالی کرد فقط خودش حق غارت داره؟

سلام
    وجدان
    با تشکر

n2zc_molla.jpg

s1 round 1 saeedcomando

s8 round 1 molla
    ts9 round 1 molla

ts1 round 4 molla

• سلام به اساتید یه سوال:

قانون پایستگی مرام

" با احمق بحث نکن و بگذار در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند با وقيح جدل نکن چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحت را تباه مي کند از حسود دوري کن چون حتي اگر دنيا را هم به او بدهي باز هم از تو بيزار خواهد بود با کودک بحث نکن چون تو را با دانش خويش مي سنجد "

IrX rnd2: Parikal
    S1 rnd2: Totane Badzat
    S6 rnd2: Totane Badzat
    TcX3: Totane Badzat

New Ts1 rnd1: Ragnarok
    New Ts2 rnd1: DeadPool

• سلام اقا مرتضای گل سرور 12 قبل فیلتر

• والله وجود اکانت های بدون پلیر واقعی (نقره فروش، پلاس، غیره) که به شدت خلاف قوانین بازی بوده همیشه‌ی خدا، اما در عمل باهاش مقابله‌ی جدی‌ای توی حداقل ۶ سال اخیر نشده بود، کلاً سبک بازی اغلب بازیکن‌ها رو به چندین و چند دلیل عوض کرده بود
    من به شخصه بسیار خوشحال می‌شم اگه این قضیه‌ی مقابله با این اکانت‌ها واقعی باشه و شاهدش نباشیم. چون سبک بازی جدید و هوشمندانه‌تری رو می‌طلبه؛ تا سرورهای اخیر که توش تخلفات نجومی دیده می‌شد!

درود بر بزرگ مرد تراوین

به شخصه با دیدن این پست یه حس نوستالژی پیدا کردم :love:

خیلی خوشحالم که بعد از مدت ها تراوین داره رنگ و بوی قدیم خودشو پیدا میکنه .

اما نکته :

صد البته همه ی ما ( به جز برادران کاسب و دوست داران آنان :D) مخالف حضور کاسبان و فروشندگان در سرور هستیم . قطعا هیچ کسی دوست نداره همرش بره تو دیواری که از پول ساخته شده ! یا کسی پیدا شه که بدون هیچ زحمتی و بدون هیچ استراتژی و صرفا به خاطر پول بتونه خودشو بزرگ نشون بده ( اشاره به رابینهود عزیز و مثال زیباشون در رابطه با پیکان اسپورت )

اما در پست قبلی هم اشاره کرده بودم که زمان قدیم پلیر ها خیلی زیاد بودن و غارت از پلیر صورت میگرفت . الان توی یه ساید همه یا با هم رفیقن یا مجبورن رفیق باشن !
    پس نمیشه غارتشون کرد !
    علاوه بر این واحه ها هم به صورت نجومی زاد و ولد میکنن و واقعا نمیشه روشون حساب باز کرد !

بنده فک میکنم بهترین گزینه در حال حاضر همینه که مدیریت بتونه اکانت های ناتارو خودش ایجاد بکنه جهت غارت ! به صورت رندوم هر روز تعدادی ازاد بشه به صورت مساوی در هر ساید . البته این یه پیشنهاده میشه روش بحث کرد و اصلاحش کرد . ولی باید واقعا یه فکری برای این قضیه بشه .

در هر صورت با این کار هم داستان اون خرید های نجومی حل میشه و هم مشکل غارت .

اگه این اتفاق نیفته فک میکنم دوستان عزیز ، رو بیارن به وی پی اس و امثالهم ... خود بخوان حدیث مفصل ! حالا ما که مولتی باز نیستیم باید از کسی که مولتی بازه عقب بیفتیم ؟ ما میریم سره کار خدایی وقت نداریم به مولتی برسیم . به زور اک خودمونو میاریم بالا :(

نکته این جاست که در اصل نباید به خاطر حفظ یک قانون زمینه ی قانون شکنی دیگری ایجاد بشه .

صد البته خرید منبع و سیلور خلافه قانونه ولی نباید برای جلوگیری از این قانون شکنی بازیکنان سوق داده بشن به ساخت اکانت مولتی که خودش خلاف قانونه !

پ.ن : حداقل جلوی زاد و ول بی رویه ی حیوانات محترم در واحه ها گرفته بشه که ما بتونیم یه لیست بسازیم !!!! کلوپ طلاییمون بی استفاده نشه خدای نکرده :D

▁▂▃▅▆ P!shva Family ▆▅▃▂▁

SouthWest is our home

• کمترین‌ میزان رجیستری رو جنوب شرق داره فکر کنم بر عکس چیزی که فکر میشد :huh:

سلام
    والا با اون توپ پری که بهنام و اشکان اومدن گفتن همه یه طرف آمرداد یه طرف
    به همه آوانس دادن گفتن بازی 3به1 بشه فکر کردن حتما آمرداد نیازی به پلیر جدید نداره رو این حساب دوستان میرن سایدهای دیگه ریجستر میکنن :D

Maniac wrote:
    سلام به اساتید یه سوال:

به نکته بسیار بسیار بسیار مهم و قشنگ‌ای شما اشاره کردی دوست من.

یه مشکل‌ای که بسیار در سرورهای ایران رایج هست، نبودن اساس‌نامه هست -- ملّت با اتوبوس و به‌صورت هیئتی اوّل سرور نفر می‌ریزن توی یه ربع و بعضاً تا زمان کتیبه‌ها هم همین‌جور هیئتی اداره می‌کنن ربع رو.

این قضیه چند تا مشکل داره:

• شایسته‌سالاری وجود نخواهد داشت. طرف می‌بینی هارت و پورت‌ش زیاده و گلد هم زیاد می‌زنه و رفیق جینگ فلانی هست، از اوّل سرور براش ۱۵گ ۱۵۰ درصد رزرو می‌کنن و یه سال کلّ ربع رو با غارت توافقیش پـاره می‌کنه، بعد ته سرور نان‌کپ‌هاش تاپ تاپ چیف می‌شن.
    • تنشِ غیرلازم زیاد خواهد بود. کلاً باید یه مسئول و یه سری کانال و یه سری اعصاب خوردی بذاری سرِ این‌که آقا واحه‌ی مشترک مال کی هست؛ یا فارمی که فلانی خالی کرده رو کی باید بزنه، یا غیره.
    • بچه‌ها مهارت دفاع رو تجربه نمی‌کنن. ادعای ربع این هست که وای چه قدر خوبه که ما جنگ داخل ربع نداریم و امتیاز دفاعی کلّ وینگ اول‌مون هر هفته صفر مطلق هست! در حالی‌که همین نبودِ پاکسازی ربعی باعث می‌شه که هم فارم کم باشه، هم بچه‌ها محک نخورن و بسترسازی دفاعی لازم، و مانورهای هجومی انجام نشه.

پیشنهاد من چیه حالا؟ این که:

• دوستان لطف کنن و از اول سرور برای اتحادهای اصلی اساس‌نامه تعیین کنن. اساس‌نامه باید شامل موارد درون اتحادی و سیاست‌های برون اتحادی (امور خارجه) باشه. مثل:

• داخلی - اکانت
        • فارم مشترک: اگه یکی فارمی رو پاکسازی کنه، آیا باید فقط خودش غارت کنه؟ تا چه زمانی؟ (عیناً برای اوسیس اول بازی)
        • ۱۵گندمی: اولویت با کی هست؟ آیا هماهنگی تسخیر ۱۵گ توی یه کانال انجام می‌شه؟ اگه آره، اولویت با زمان لانچ هست یا لندینگ؟ (اگه طرف از ۶۰ ساعتی من بخواد بیاد ۱۵گندمی ۱۰ خونه‌ای من رو بگیره در حالیکه من هم امتیاز فرهنگیم نیم ساعت بعدش پر می شه)
        • واحه مشترک: مخصوصاً برای کپ های گندمی. مخصوصاً اگه درصد واحه ها و سطح گندمزارها متفاوت باشه.
        • فیدر در ۷در۷ کپ یکی دیگه؟
        • فارم توافقی: این خیلی خیلی مهم هست! آیا حمله به هم اتحادی مجاز هست؟ وینگ غارت توافقی داریم؟ (تو رو خدا نداشته باشین!)
        • رزرو چیف از ناتار
        • اگه ناتار رو چیف کردیم تا چند ساعت «نباید» دف توش بریزیم و به اتکرهای خودی اطلاع بدیم؟ و اساساً دف کردن مهاجم خودی به خاطر حمله‌های فارم‌لیستی.
        • چراغ قرمز و کیک کردن و فارم کردن کسایی که یهو اکتیو نیستن.
        • چیف توافقی: آیا داریم؟ (خواهشاً نداشته باشین!)
        • دف شخصی؟ آیا دفساز شخصی داریم؟ اگه داریم کِی طرف مجبوره دف بده بیرون؟ اگه نداریم، چه انگیزه‌ای طرف داره که دف بسازه توی پارکینگش؟

• داخلی - اتحاد
        • تقسیم بندی وینگ‌ها (منطقه بندی؟ یا برحسب وظیفه مثل وینگ هجومی و وینگ دفاعی؟) و نحوه انتقال بین وینگ‌ها
        • نقش وینگ‌لیدرها: آیا مترسک و مبصر کلاس هستن؟ یا اختیار داخلی هم دارن؟
        • اولویت تسخیر کتیبه و نحوه گردش کتیبه: آیا جنگام کوچیک توی فیدر می‌ره؟ هر اکانت حداکثر چند ساعت می‌تونه جنگام داشته باشه؟ انبارها بر اساس چی اولویت چرخش خواهند داشت؟ مرتاض پیش کی می‌مونه؟
        • پسورد، ایمیل اکانت و ...: آیا ایمیل واندرها حتماً چنج می‌شه به لیدرکل؟
        • برخورد با تهدید و کاتا کشی: اگه یهو یکی از داخل اتحاد با منِ نوعی دعواش بشه و فیکِ کاتا بذاره روم برخورد اتحاد چیه؟

• خارجی
        • گزارش گذاشتن توی فروم: آیا اوکی هست که همه ربع‌ها از اول بچه‌بازی رو بذارن کنار و همه گزارش‌ها رو کامل بذارن تو فروم؟
        • تعریف بازی کثیف در ربع خودی: آیا اتحاد استفاده از بات رو تقبیح می‌کنه؟ اگه ثابت بشه که یه عضو شما داره عملاً از بات استفاده می‌کنه چی کار باهاش می‌کنین؟ همین‌طور اگه ثابت بشه چیف توافقی داره می‌کنه، یا اکانت ربع دیگه ای رو هـک کرده؟ استفاده از اسکریپت چه طور؟ (اسکریپت‌هایی که کمک به بهبود واسط کاربری می‌کنن، نه این‌که اتومات کار خاصی بکنن.)
        • تعریف بازی کثیف در ربع دیگه: اگه پلیر ربع شما اکانت ربع دیگه‌ای رو بهش دسترسی خوندن نامه و گزارش داشته باشه،‌ این قبیح هست یا زرنگی؟ اگه رسماً یکی اکانت داشته باشه (یا بخره) و ته سرور لانچ کنه روی واندر ربع خود اکانت چی؟ اگه هـک کنه و ثابت بشه چی؟
        • جابجایی غیرمتعارف بین ربعی کتیبه: اگه فردا یهو یه کتیبه انبار بزرگ از ج.غ بیاد ج.ش. بدون این‌که متا باشن و صاحب اکانت هم راضی نباشه چی؟ (خرید، هک، غیره...)
        • متا و اعلام جنگ: آیا زمان متا کردن از قبل معلوم هست؟ آیا ممکن هست یهو صبح پا شین و دلخواه متا عوض بشه؟ در زمینه اعلام جنگ چه طور؟ اول می‌زنیم بعد اعلام می‌کنیم یا اول اعلام می‌کنیم بعد می‌زنیم؟
    • دوستان لطف کنن و سیاست عضوگیری‌شون رو اعلام بکنن. این‌که از ابتدای سرور همه رو با گونی بریزیم توی وینگ‌ها واقعاً بازی رو به‌شدت مسخره و کسل‌کننده می‌کنه. این‌که بذاریم یه سری از اکانت‌ها یه کم کتک بخورن و آب‌دیده بشن و خوباشون بیان. فوقش اگه یکی فارم بشه تا یک ماه هم وقت داره اکانت رو حذف کنه و بره تو بیابون بسازه دوباره.
    • دوستان لطفاً کانال‌های ارتباطی خودشون رو (ترجیحاً غیرِ آنی و غیرصوتی، برای مراعات حالِ پیر و پاتال‌هایی که زن و بچه دارن و ساعت ثابتی ندارن) اعلام بکنن هم در داخل اتحاد و هم در خارج از اتحاد. کانال تلگرام مثلاً یا فروم داخلی یا ... مشکل صوتی و وویس این هست که پلیرها «مجبور» می‌شن ساعت‌ها وقت ثابت و دقیق بذارن برای یک سال که واقعاً سخت هست. اگر هم بساز تلگرام یا چیز دیگه‌ای هست، لطفاً از همین ابتدای کار کانال/فرومِ اسپم و فرومِ چیزای مهم رو جدا کنین. این قضیه باعث می‌شه کسی چیزی از دست نده و ارتباطات و هماهنگی به بهترین نحو انجام بشه.

حالا ببین اینا رو من کِی می‌گم. باز از سه هفته دیگه یارو می‌یاد کف فروم (داخلی و خارجی) باز داد و هوار و فغان که «کریم، تک دل من رو بریدی! من وفاداری فلان دهکده ناتار رو کم کرده بودم،‌ چیف آخر رو تو کردی!»

سپاس از این‌که همه دست به دست هم می‌دین سرور قشنگ‌تری رو شاهد باشیم!
    --آیدین

• یعنی حالا واقعا 3ک پلیر اومده در بازی؟یا بازم نقره فرو ها هستند؟یا خود ادمین ها این ها رو ساختند که بعدا ناتار بشن؟

• سلام آیدین جون: x خوشم میاد همیشه هستی!:دی

بحث اساس نامه اتحادو کردی رفتم آرشیو گذشته رو یه نگاه کردم و اساس نامه داخلی اتحاد ACE رو اتفاقی پیدا کردم (یاد نیما فرزان عزیزم افتادم کلی: x "خاطراتش همیشه با ماست")

فقط برای زنده کردن خاطرات چند تا از بندهاشو میذارم

آرمان شمال شرق و مفهوم اهميت ترجيح جمع به فرد

فداکاری برای جمع و فراموش کردن درگیری های سرور های گذشته و اعتماد کامل ، مگر خلافش ثابت بشه .

# فارم
    در شمال شرق فارم اختصاصی نداریم مگر فارمر دچار خسارت شده باشه به مدت یک هفته فارم مزبور متعلق به ایشون می باشد.
    تبصره 1: فارم به اكانتي گفته مي شود كه حداقل 3 عدد لينك غارت با برداشت منابع را به ليدر اتحاد مدافع ارسال نمايد تا ليدر اتحاد مدافع فارم را اخراج نمايد.
    تبصره 2: بدیهی است که مقدار خسارت باید به حدی باشد که بتوان اسم آنرا خسارت نامید و لیدر شاخه آنرا تایید کند.

# چیف
    در مواردی که تصادفا" یا عمدا" اختلافی سر چیف یک دهکده پیش میاد حق با کسی است که خسارت پاکسازی و تخریب اقامتگاه رو انجام داده
    تبصره 1: این قانون فقط در مورد ربع شمال شرق صادق است و در مورد ربع های دیگر ( جنگ های بین ربعی ) حق چیف با کسی است که زود تر چیف کند
    تبصره 2: شخصی که اقدام به چیف دهکده ای دیگر میکند پس از تخریب اقامتگاه یا قصر فقط 24 ساعت وقت برای چیف دهکده ی مذکور دارد پس از این مدت اولویت با شخصی است که زودتر چیف کند.

تبصره3: اگر شخصی به ناحق دهکده ای که حق شخص دیگری ( با توجه یا مسائل بالا ) بود را چیف کرد ملزم به پس دادن آن دهکده می باشد یا در صورتی که فرد محق رضایت دهد میتواند جبران خسارت ( اعم از خسارت پاکسازی / گلد / .......) کند.

# حریم اکانت ها
    در 7*7 پایتخت نمیتوان دهکده ای گرفت مگر با رضایت فردی که صاحب پایتخت در آن 7*7 می باشد
    آباده های مشترک گندمی که در 7*7 پایتخت نیست،اولویت به ترتیب با 15گندمی،9گندمی و بعد 6 گندمی است. (در كل واحه متعلق به دهي است كه با واحه مذكور بيشترين ميزان بهروري و توليد را براي شمال شرق داراست )
    در مورد آباده های مشترک بین دو 15 گندمی،آباده متعلق به دهکده ای است که فیلد کراپهایش بالاتر است.
    تبصره 1 : اگر فردی بدون اجازه و خود سر دهکده ای در اطراف 7*7 پایتخت فردی دیگر بزند فردی که پایتخت آنجا دارد کمتر از 1 هفته فرصت کاتا کردن دارد و بعد از 1 هفته آن دهکده به قوت خود در آنجا خواهد ماند. همچنین در صورت نابود کردن دهکده هزینه 1 مهاجر از طرف بازیکن شاکی به بازیکن متجاوز داده میشود.
    تبصره 2: پایتخت فردی زمانی به رسمیت شناخته میشود که حداقل 12 ساعت از پایتخت شدن آن دهکده گذشته باشد.
    تبصره3: قانون عطف به ماسبق نمی شود و تغییرات ایجاد شده در اساسنامه از تاریخ 89/9/9 به بعد اعمال میشود.

# موارد تخلف و مجازات
    در صورت سرپیچی از قوانین در صورت امکان جبران ، دفعه اول با تذکر و دادن خسارت به فرد متضرر ختم می شود و در صورت تکرار از روی عمد یا سهو فرد متخلف اخراج میگردد ولی اگرخسارت غیر قابل جبران باشه و به مجموعه اسیب جدی وارد شود در همان بار اول اخراج می گرد
    فرد حمله کننده به متحد در صورتی که بتواند جبران خسارت کند بار اول علاوه بر بخشیده شدن تمام خسارت را باید جبران کند
    و در بار دوم حتی اگر بتواند خسارت را هم جبران کند تا اطلاع ثانوی ( باب تصمیم لیدر آن شاخه و شورای فرماندهی ) اخراج خواهد شد و امکان ورود به هیچ یک از شاخه های متحد شمال شرق را نخواهد داشت
    نکته: اخراج شدن از اتحاد به معنی اخراج شدن از کل مجموعه می باشد.

# لیدر
    هر گونه عدم هماهنگی اتحاد با شورای فرماندهی و هر گونه سستی در اداره اتحاد که باعث خسارت به شمال شرق شود ایشان پاسخگوست .
    در ضمن اعضای اتحاد موظف هستند در هر زمان که لیدر صلاح دید پسورد اکانتشون رو در اختیار لیدر قرار دهند.
    تبصره 1 : لیدر اجازه ی دادن اختیاراتی همچون ( اعطای مقام و اخراج بازیکن ) را به هیچ عضوی ندارد
    تبصره 2: اگر لیدری کم کاری کند یا در جهت خلاف قوانین قدم بگذارد توسط شورای فرماندهی عوض خواهد شد
    تبصره 3: لیدر قبل از به عضویت گرفتن عضوی باید وی را بازرسی کند در صورتی که عضوی به اتحاد آید و زیر حمله باشد جبران خسارت وارده بر عهده ی لیدر دعوت کننده می باشد
    تبصره 4: بازیکنان در صورت بروز هر گونه مشکلی ابتدا باید مشکل را لیدر خودشان در میان بگذارند نه بازیکن حریف نه لیدر شاخه ی مقابل نه شورای فرماندهی
    تبصره5: در صورتی که عضوی با لیدر شاخه ی خود به مشکل برخورد باید فقط به یکی از اعضای شورای فرماندهی در میان بگذارد نه بازیکنان آن اتحاد و نه شخص دیگری
    تبصره6: بازیکن موظف است در هر موقع که لیدر صلاح بداند با وی همکاری کرده و پسوورد اکانت یا جانشینی را در اختیار لیدر بگذارد.

# يكسان بودن تمام قوانين براي همه حتي مقامات
    در صورت تخلف بالاترین بازیکنهای اتحاد از قبیل شورا و کوچکترین پلیرها همه از یک قانون که همان قانون اتحاد هست تبعیت کنند و در صورت برخورد با همه اعضا یکسان برخورد میشود.

# کتیبه ها
    کسب هر گونه کتیبه توسط اعضای شمال شرق دال بر مالکیت شخص یا آن اتحاد نسبت به کتیبه نیست و نسبت به صلاحدید زمانی و موقعیت اکانت های مختلف در شمال شرق کتیبه ها به صورت
    چرخشی قابل استفاده برای عموم واجد شرایط خواهد بود
    تبصره1: واجدین شرایط در همان موقعیت زمانی توسط لیدر های اتحاد به صورت مکتوب به شورا اعلام خواهد شد
    تبصره2: لازم به ذکر است که اولیت استفاده از کتیبه ابتدا با فرد گیرنده ی کتیبه می باشد
    مدت اين اساس نامه از 10/8/89 تا پايان سرور ثابت ميباشد و هر گونه اصلاح یا حذف
    در خصوص کتیبه ها قوانین کامل و به روز شده و ﻣﺘﻘﺎﻋﺒﺎ اعلام خواهد شد.

پ.ن: بعد از مدتها آمدم فقط فرومو بخونم و قصد بازی هم ندارم!:دی

ir2r1 (2009) kinghector
    irx2 (2010) Frost
    ir2r3 (2011) Nirvana

• سلام به همه عزیزان
    به به چه عزیزی رو اینجا دیدم <3
    آقا پیمان خیلی خوشحال شدم شما رو اینجا زیارت کردم ، واقعا با دیدن شما و این پستتون رفتم به همون سالها
    روح نیما جان شاد
    خواستم بگم ما ها که پیر شدیم این قوانین هم مثل خودمون عتیقه شده سالار
    چه رقبای بودیم
    آقا پیمان خوشحال میشم یه بار در رکاب شما بازی کنم استاد بزرگ و لیدر قدرتمند
    چی فکر میکردیم چی شد..

راستی دوستان الان به این نتیجه رسیدم هیچ سایدی nw نمیشه
    واقعا این سلوریها رفتند؟؟
    از تاکسی چه خبر... :thumbsup:

((همه برای یکی،یکی برای همه))

به یاد بزرگان تراوین ایران

لیدرکل ، لیدرها ، وزرا و پلیرهای بزرگ و نام دار اتحادهای:

ورژن 3.6 :

Meta.ir : S2 R1
    LOYAL : S1 R2
    ورژن 4 :
    Meta.ir : S2 R2
    میثم

• سلاموالا با اون توپ پری که بهنام و اشکان اومدن گفتن همه یه طرف آمرداد یه طرف
    به همه آوانس دادن گفتن بازی 3به1 بشه فکر کردن حتما آمرداد نیازی به پلیر جدید نداره رو این حساب دوستان میرن سایدهای دیگه ریجستر میکنن :D

سلام
    چطوری مجید؟
    به نظرت شیرازی جماعت که همش دراز کش بازی میکنن
    جایی دراز میکشن زیرشون خیس شه پاشن برن جای دیگه دراز بکشن/؟

پ.ن: من هنوز سر حرفم هستم واسه اینکه این عادت بد شیرازی ها رو ترک بدم ، بیاید اشکانو بزنید جوری که از جاش بلند شه بره رو فرش اونوری دراز بکشه!

Sayooz - TS1-R1 L
    Meisam - TS3-R1 W
    [size=12]Kran - TX-R3 L

Xian - TS1R3 W

• بسم الله و بالله
    عشق فقط يك كلام
    SW عليه السلام

پوریای ولی گفت که صیدم به کمند است از همت داوود نبی بخت بلند است
    افتادگی اموز گر طالب فیضی هرگز نخورد اب زمینی که بلند است

• سلام و درود به ساکنین سرور ۱
    دوستان عزیز و بازیکنان محترم؛
    لطف کنید و از این به بعد صرفا در چهارچوب سرور و قوانین انجمن به بحث و بررسی بپردازید.
    برای معرفی و احوالپرسی و اعلام حضور (به جز در تاپیک آماده گی ) اینجا حدود ۲ روزی وقت داده شد که کفایت میکنه .
    بنابراین خواهشمندم از اسپم و بحث خارج از موضوع پرهیز کنید
    سپاس
    پ.ن : از ریپلی این پست اکیدا خودداری کنید.

لبخند بزنید :)
    فردا روز بدتری است :(
    برای اینکه به تیر غیبگرفتار نشوید، قوانین انجمن را مطالعه و مراعات بفرمائید.

The post was edited 1 time, last by T!rDaD ().

• اقا پیمان خیلی خوب شد که این پست رو گذاشتید.
    • در تمام سرورها دیده میشه بعضی از لیدرها کم تجربه هستن(حتا لیدرهای اصلی و توتال) و برای اینکه از سوال پرسیدن خجالت میکشن مشگلاتی برای دیگران پیش میارن.
    • درسته یکم شرایط نسبت به ورژنهای قبل فرق کرده ولی این اموزشها تا 90درصد به لیدرها کمک میکنه. (حداقل به لیدرهایی که زحمت سرچ کردن این اموزشها در فروم رو به خودشون نمیدن)
    • به نظر من تو فروم هر سروری باید این پستهای اموزشی گذاشته بشه تا هم سطح حرفه ای بالا بره و هم بازی جذاب بشه.

پ.ن: گاهی وقتا خوب میرونی
    پیست کوچیکته

• مطمئن هستید نقره فرو نیست؟
    البته برا من خوب شد ولی برام سوال کی برا 30 تا پماد 30ک و برا کتاب 9ک نقره میزنه و 6ک برا 5 تا قفس؟

ولی خیلی برام چسبید 45 ک نقره حال داد.خدا به کسی که این نقره ها رو داد به ما دولت ابراهیم نصیب کنه.
    با تشکر

• سلام آیدین جان تمامی این موارد برای رشد کافی و یه اتحاد و تیم الزامی است اما نیازمند چند نکته است ؛

ابتدا این که یه تیم یک دست داشته باشی

تمامی این موارد وقتی نتونی یک تیمی و یک دست کنی از دم نا کارآمد هستند این موارد برای وقتی هست که تمام بازیکنان ساید اون شورای لیدری یا حالا توتال رو قبول داشته باشن که حالا برنامه هاشم قبول کنن!چیزی که تو سرور های اخیر دیده شده توتال ها بیشتر از بازیکن های واقع در سرور هستند! و هر کدوم برای خودشون مدعی ! که کار رو سخت میکنه؛ یک دست کردن یک تیم تو سایدی که از چند جای مختلف اومدن خودش یه جهش بزرگه! چرا که الان به صورت تیمی شده مثلا من سرور قبل بازی کردم یه سری ها رو می شناسم می ریزم تو سرور همچنین یه ور و یه سرور دیگه هم یکی لیدری کرده ۲۰-۳۰ تا بازیکن داشته اونم می ریزه همرو تو ساید که بازی کنن بعد این ۲ دسته کنار نمیان که قدیم معمولا این حالتا رخ میداد تعداد بازیکن زیاد بود ۲-۳ شبه جمع میشد این قضیه اما الان شما یه تیم جدید تو سایدت داشته باشی و نتونی با اون ها کنار بیایی تا آخر سرور درگیر جنگ هستید آخر سرورم یه چند نفر باقی بمونن و بازی کنن دوره هم! که بی فایده هست ؛ چیزی که خودت دیدی سرور تورنومنت فقط چند ماه طول کشید تا ساید یکدست بشه و خیلی ها کنار نیامدند و رفتند تازه این بهترین حالت قضیه هست دیده شده تو سرور های اخیر این قضیه باعث چند تیکه شدن ساید شده و در پی اون جنگ داخلی.

دومین مورد عشق به قدرت و لیدری

در این سرور های اخیر دیده شده که کسانی که حتی وقت سر خاروندن هم ندارن اسرار بر لیدری و بالا بودن اسمشون داشتن ؛و خوب به دلیل این که در قدیم ۴ جا بازی کردند فکر میکنن توانمند تر از اون ها وجود نداره که خود این رویداد باعث میشه سایدی هردم بیل شکل بگیره . اگرم کسی کار بلد باشه کار نمیکنه چون میگه من کار کنم و اسم یه نفر دیگه بالا باشه! خیلی کم دیده شده دوستانی که بدون اینکه اسم بالایی داشته باشند برای ساید کاری کرده باشند؛ که خوب برای این موضوع این رو میطلبه از تجربه دوستان قدیمی استفاده بشه و از تایم کسانی که واقعا وقت رسیدگی به امور رو دارند.

سومین مورد تغییر روند بازی گذشته و آبدیت بازی جدید

همین طور که می دونید بازی تغییر کرده ؛ و داره به آبدیتاش اضافه میشه نسبت به گذشته ؛ در گذشته شاید اگه یکی برای بات بن میشد افت برای ساید بود اما الان نه یا اگه مولتی باز بود به طرف به عنوان مبتدی نگاه میکردند اما خوب با تغییر تراوین این ها جا افتاده تو سرور؛ وقتی سروری کم بازیکن داشته باشه شما مجبوری یه جوری این کمبود رو جبران کنی ؛ حالا حالت اخلاقیش رو کاری ندارم ؛ دیگه این روند رو تو سرور فینال هم شاهد بودیم و خوب اگه شما درست بازی کنی قطعا نمی تونی بازده بازیکنی رو داشته باشی که خودش رو آبدیت کرده و خوب همه آدم ها دوست دارند خودشون رو راحت تر کنن نسبت به قبل برای مثال عرض میکنم قدیم از درشکه و اسب استفاده میشد الان ماشین ؛ و خوب یکی بیاد بگه درشکه خوبه و ماشین باعث آلودگیه راست گفته اما کسی توجه نمیکنه چون تو زمان صرفه جویی میشه و بازدهی کاری بیشتره و کار رو راحت تر میکنه. دقیقا مصداق مولتی بازی و بات هست .

چهارمین مورد زمان و سخت شدن زندگی کنونی

اکثر کسانی که الان تراوین بازی میکنن نیومدند زندگیشون رو بذارند به بازی اکثرا برا فان و رفاقت امدند و همین کمبود زمان تمامی بازیکن ها؛ این رو ایجاد میکنه که تو تمامی موارد نشه ۱۰۰ درصد ایفای نقش کرد به خصوص که طرف ارجع تر اکانت خودش رو میبینه؛ باید چقدر وقت داشته باشه یه لیدر هم اکانت خودش عالی باشه هم به ساید رسیدگی کنه البته از نظر من یه لیدر معمولا نباید اکانت خوبی داشته باشه که خوب الان اگه اکانت خوبی نداشته باشه ملت میگن از پس یه اکانت خودش بر نمیاد و اکانتش خوب نیست میخواد لیدری کنه!و به دلیل مشغله کاری یه لیدر نمی تونه مثل قدیم کار کنه مثل قدیم نیست بازی و تو اکثر سرور ها این موارد قوانین و بند بندی به راحتی قابل اجرا نیست مگر تیمی که چند سال کنار هم کار کرده و واحد هست .

کلا زندگی و هر کاری به صورت گفتاری راحته اما در عمل مرد کهن می خواد .

امیدوارم سرور خوبی باشه برای دوستان ؛ این سرور با یوزر The last of us درکنار ۲ تن از دوستانم در خدمت ساید شمال شرق هستیم ارادت آرمین

• سلام آیدین جان تمامی این موارد برای رشد کافی و یه اتحاد و تیم الزامی است اما نیازمند چند نکته است ؛

سلام آرمین جان و ممنون از پاسخ مفصل‌ت و وقتی که گذاشتی.

ابتدا این که یه تیم یک دست داشته باشی
    تمامی این موارد وقتی نتونی یک تیمی و یک دست کنی از دم نا کارآمد هستند این موارد برای وقتی هست که تمام بازیکنان ساید اون شورای لیدری یا حالا توتال رو قبول داشته باشن که حالا برنامه هاشم قبول کنن!چیزی که تو سرور های اخیر دیده شده توتال ها بیشتر از بازیکن های واقع در سرور هستند! و هر کدوم برای خودشون مدعی ! که کار رو سخت میکنه؛ یک دست کردن یک تیم تو سایدی که از چند جای مختلف اومدن خودش یه جهش بزرگه! چرا که الان به صورت تیمی شده مثلا من سرور قبل بازی کردم یه سری ها رو می شناسم می ریزم تو سرور همچنین یه ور و یه سرور دیگه هم یکی لیدری کرده ۲۰-۳۰ تا بازیکن داشته اونم می ریزه همرو تو ساید که بازی کنن بعد این ۲ دسته کنار نمیان که قدیم معمولا این حالتا رخ میداد تعداد بازیکن زیاد بود ۲-۳ شبه جمع میشد این قضیه اما الان شما یه تیم جدید تو سایدت داشته باشی و نتونی با اون ها کنار بیایی تا آخر سرور درگیر جنگ هستید آخر سرورم یه چند نفر باقی بمونن و بازی کنن دوره هم! که بی فایده هست ؛ چیزی که خودت دیدی سرور تورنومنت فقط چند ماه طول کشید تا ساید یکدست بشه و خیلی ها کنار نیامدند و رفتند تازه این بهترین حالت قضیه هست دیده شده تو سرور های اخیر این قضیه باعث چند تیکه شدن ساید شده و در پی اون جنگ داخلی.

حرفی که می‌زنی کاملاً درست هست؛ منتهی همون‌طور که بالا گفتم، بیان اساس‌نامه و استراتژی می‌تونه به پیش‌برد این قضیه کمک بکنه.

درست مثل انتخابات ریاست جـمهوری که من ممکنه خیلی از کاندیداها رو به‌فرض نشناسم، اما اگه خط مشی طرف رو ببینم و بتونم یکی دو هفته رفتارش و برخوردهاش رو توی فروم و ... ببینم، قطعاً می‌تونم به خودم این اجازه رو بدم که به طرف اعتماد کنم و به خودم روا بدارم که با طنابش برم توی چاه.

دقت کن که طبق بند چهارمی که خودت این پایین گفتی ملّت تراوین باز الآن اکثر پیر و پاتال هستن. (تراوین هنوز که هنوزه برای موبایل اُپتیمایز نشده!) و خب این پیر و پاتال‌ها سطح انتظارشون هم از لیدر یه مقدار پایین اومده -- در حدی‌که بعضاً فرض رو بر توانمندی و قابل اعتماد بودنِ یه توتال جدید می‌ذارن، مگر این‌که خلافش ثابت بشه. پس برخلاف شما،‌ من می‌گم به‌جای این‌که صورت مسئله رو پاک کنیم (تیمِ یک‌دستی از پیش داشته باشی؛ طبق عنوان این بند شما) من ترجیح می‌دم مثبت‌تر نگاه کنم و بگم:‌ لیدر کل و تیم لیدری‌ای داشته باشی که شخصیت، کاریزما و دانشِ یک‌دست کردنِ تیم رو داشته باشن.

نظیر چنین افرادی من در گذشته زیاد دیدم:‌ پیمان خودمون که بچه‌ی ناف ش.ش. بود ولی یه سرور والس و بقیه همه زیر پرچمش بازی کردیم و هم شخصیت‌ش رو داشت، هم کاریزماش رو و هم دانش‌ش رو. یا محمد موکسی به هم‌چنین که سیاست بسیار بسیار بالا و پوست کلفت‌ی هم داشت و بلد بود همزمان ۱۰ تا گروه مختلف (دوست و دشمن) رو همزمان روی انگشت‌هاش بچرخونه! یا خیلی از دوستان دیگه که من افتخار بازی‌کردن در کنارشون رو هنوز نداشته‌ام.

عجالتاً مجدداً تأکید می‌کنم که:

اولاً تدوین اساس‌نامه می‌تونه جلوی خیلی از مشکلات آتی رو بگیره و یه وجهه‌ی خوب اولیه ایجاد بکنه.

ثانیاً لیدرکل، و تک تک اعضای تیم لیدری، باید موارد زیر رو حتماً داشته باشه:

• شخصیت: آدم معقولی باشه! «حضور» داشته باشه و کلامش این حس رو القا بکنه که از صمیم قلب شنونده هست طرف و توجه می‌کنه به ریز و درشت. پاسخگو باشه و ازخودگذشتگی داشته باشه.
    • کاریزما: باعث بشه آدم افتخار بکنه در رکاب‌ش باشه. من، به‌عنوان پلیر نوعی، حال بـکنم و لذت ببرم اگه قسمت شد باهاش بیرون برم و یه چایی قلیون بزنم!
    • دانش: این‌که یا بدونه؛ یا اگه نمی‌دونه، بدونه که نمی‌دونه! یا کاری رو خودش انجام بده، یا اگه نمی‌رسه بلد باشه که تفویض وظایف بکنه و خودش از دور نقش نظارتِ در سایه رو داشته باشه.

قطعاً افرادی که تجربه مدیریتی بیشتری دارن (مثل فرشید) می‌تونن خیلی مفصل‌تر در این باره توضیح بدن. :)

پ.ن. اینم بگم که لازم نیست یه نفر توی همه‌ی اینا خبره بشه و توی دنیای واقعی مدیر کل یه کارخونه باشه از قبل، بعد بیاد لیدرکل بشه تو تراوین! اتفاقاً تراوین می‌تونه بستر بسیار بسیار قشنگی برای تجربه باشه برای کسایی که می‌خوان در آینده توی زندگی واقعی نقش مدیریتی رو به‌عهده بگیرن. شاید به‌نظر مسخره بیاد، اما من خودم که بالقوه آدمِ به‌شدت درونگرا و آرمان‌گرایی بوده و هستم، خیلی بُعدهای شخصیتیم رو تونسته‌م توی این ۱۰ سال به کمک تراوین،‌ تجربه‌هاش، آدم‌هاش، دعواها و آشتی‌هاش، و همه‌ی فرصت‌هاش رشد بدم!

دومین مورد عشق به قدرت و لیدری

در این سرور های اخیر دیده شده که کسانی که حتی وقت سر خاروندن هم ندارن اسرار بر لیدری و بالا بودن اسمشون داشتن ؛و خوب به دلیل این که در قدیم ۴ جا بازی کردند فکر میکنن توانمند تر از اون ها وجود نداره که خود این رویداد باعث میشه سایدی هردم بیل شکل بگیره . اگرم کسی کار بلد باشه کار نمیکنه چون میگه من کار کنم و اسم یه نفر دیگه بالا باشه! خیلی کم دیده شده دوستانی که بدون اینکه اسم بالایی داشته باشند برای ساید کاری کرده باشند؛ که خوب برای این موضوع این رو میطلبه از تجربه دوستان قدیمی استفاده بشه و از تایم کسانی که واقعا وقت رسیدگی به امور رو دارند.

دقیقاً می‌دونم چی می‌گی آرمان. و بارها و بارها دیده‌م که اکانت لیدری وقتی خودش هم بخواد بازی کنه، کلی حرف و حدیث (تضاد منافع یا conflict of interest) سرش پیش می‌یاد. مثل رئیس‌جمهور فلان کشور که بخواد هم سیستم‌های مالیِ شخصی خودش مثل هتل‌هاش رو داشته باشه، هم رئیس‌جمهور قانونی کشور باشه. خوب یا بد، هم آش نخورده می‌شه و هم دهن سوخته تهش!

یکی از مدل‌های خوبی که من دیده‌م بچه‌های ش.ش (شهاب‌اینا) اجرا می‌کردن این بود که اکانت لیدریِ جدا داشتن (با یه دهکده!) و خودشون با سیتری روی اکانت‌هایی که دوس داشتن بازی کنن می‌رفتن و خیلی هم به‌کسی نمی‌گفتن. این استراتژی باعث می‌شود هم اون نگاه مشکوک بقیه کمتر بشه، هم طرف بتونه برابر با بقیه بازیش رو بکنه. (طرف شایستگیِ بردن کتیبه روی اکانتش رو داره واقعاً؛ اما اگه ببره می‌گن پارتی بازی کرده! یا بالعکس طرف اکانتش از بقیه رنگین‌تر نیست اما از اسمش سوءاستفاده می‌کنه و دستور ریختن دفاع می‌ده برای اکانت خودش.)

مورد بعدی‌ای که کمک می‌کنه به این قضیه اولاً حمایت تیم لیدری از لیدرکل و ثانیاً دموکراتیک بودنِ ورود و ارتقا به تیم لیدری هست. این‌که از بیرون دیده بشه که «یک مجموعه» اون بالا هست و نه یک شخص خاص، دوباره خیلی کمک می‌کنه و نگاه‌ها رو از روی یک شخص و یک اکانت حذف می‌کنه. همین قضیه توی صحبت‌های داخلی و خارجی هم بسیار مهم هست. مثلاً توی فروم اگه فقط یه لیدر کل بیاد یه چیزی بگه، یهو یه فروم‌باز تیمِ رقیب می‌یاد چار تا جنگ روانی راه می‌ندازه و طرف رو قورت می‌ده! اما اگه یه «تیم لیدری» پشت قضیه باشن، توی فروم قشنگ می‌تونن برتریِ روانی رو با یه کارِ تیمی به‌دست بیارن!

سومین مورد تغییر روند بازی گذشته و آبدیت بازی جدید

همین طور که می دونید بازی تغییر کرده ؛ و داره به آبدیتاش اضافه میشه نسبت به گذشته ؛ در گذشته شاید اگه یکی برای بات بن میشد افت برای ساید بود اما الان نه یا اگه مولتی باز بود به طرف به عنوان مبتدی نگاه میکردند اما خوب با تغییر تراوین این ها جا افتاده تو سرور؛ وقتی سروری کم بازیکن داشته باشه شما مجبوری یه جوری این کمبود رو جبران کنی ؛ حالا حالت اخلاقیش رو کاری ندارم ؛ دیگه این روند رو تو سرور فینال هم شاهد بودیم و خوب اگه شما درست بازی کنی قطعا نمی تونی بازده بازیکنی رو داشته باشی که خودش رو آبدیت کرده و خوب همه آدم ها دوست دارند خودشون رو راحت تر کنن نسبت به قبل برای مثال عرض میکنم قدیم از درشکه و اسب استفاده میشد الان ماشین ؛ و خوب یکی بیاد بگه درشکه خوبه و ماشین باعث آلودگیه راست گفته اما کسی توجه نمیکنه چون تو زمان صرفه جویی میشه و بازدهی کاری بیشتره و کار رو راحت تر میکنه. دقیقا مصداق مولتی بازی و بات هست .

با کمال احترام و علاقه‌، این مورد رو اکیداً باهات مخالف هستم آرمین جان.

قبح گناه با تکرار و عامی شدن‌ش نباید ریخته بشه و نمی‌شه. اتفاقاً اگه واژه‌ی جذاب‌تری هم به‌کار ببری (آپدیت شدن) به‌جای این‌که گناه رو بپوشونه، بیشتر برای من این کار رو زننده می‌کنه. دقیقاً همون سرور تورنمنت/فینال که گفتی من و احسان و دوستان دیگه‌ی تیمِ ما به‌خاطر همین چیزایی که شما بهش می‌گین «آپدیت بودن» قبل از کتیبه‌ها از جمع شما خداحافظی کردیم. چون طاقت دیدنِ این‌که نه تنها این موارد منفی نیستن، بلکه از ضدارزش به ارزش تبدیل شده‌ان رو نداشتیم!

ریشه‌ و کُنهِ این نگاه من و خیلی‌های شبیه من هم الزاماً از جانماز آب کشیدن نمی‌یاد، محض اطلاع. از این‌ می‌یاد که این به‌قول شما «آپدیت» (به‌قول ما «مولتی» و «بات») اولاً هیچ محدودیتی نداره و ثانیاً کلاس بازی رو کلاً عوض می‌کنه. مثل این‌که توی مسابقات تور دو فرنس، یکی از دور بوق بوق با موتور بیاد و به هم بگه «چه‌طورین بدبختا! شما هنوز دارین با پا و ماهیچه جلو می‌رین و صرفه‌جویی بلد نیستین؟ :دی» و بره اول بشه و شب تو خونه واسه خودش آب پرتقال بخوره و به کاپ قهرمانیش با افتخار زل بزنه!

اینجا هم همینه. وقتی پایِ مولتی باز بشه، هزار تا چیز دیگه هم باش می‌یاد. طرف طمعش باد می‌کنه و یهو ایده می‌زنه ۱۰ تا مولتی می‌کشه، بعد غارت میلیونیِ بسیار نامتعارف؛ بعدش طرف ادعاش می‌شه و اصطلاحاً یابو برش می‌داره که پلیر خفنیه و شروع می‌کنه از بالا به پایین با همه رفتار می‌کنه، بعد کتیبه ارث باباش می‌شه، بعد ریسوس‌های اتحاد رو بالا می‌کشه (از ۱۵گ برای مولتی‌هاش تا کتیبه و غارت و ... به‌جای این‌که بذاره مولتی‌هاش رشد کنن و دف بسازن برای اتحاد)، بعد کلاً نظم اکوسیستم رو هم از نظر داخلی و هم از نظر خارجی به کل به هم می‌ریزه! ایضاً به‌خاطر وجود همچین حرکت مشابهی که یه اکانتی اون سرور آخری که ما بازی کردیم (هم‌بازی شما مجید آخیلیوس و بچه‌های کلاسیک هم بودن) ما مجدداً حذف کردیم -- اکانتی بود که یه «اتحاد» مولتی داشت و ده تا همر از اکانتش بیرون کشیده بود و پلیرهاش احساس می‌کردن دیگه خفن‌ترین غول‌های تراوینِ کلِ کهکشانِ راه شیری هستن. :دی

از قدیم هم ما می‌گفتیم: «نمی‌کنم» با «نمی‌تونم» فرق داره؛ و وای بر روزی که اون‌قدر ارزش‌ها پایین بیاد و نگاه‌ها کوچیک بشه که فرق این دو تا گم بشه. باور کن برای منِ نوعی که هم دسترسیش رو دارم، هم توانایی و دانشش رو دارم (برای کارای شخصیم دارم ماهانه پولِ AWS Cloud می‌دم)، هیچ کاری نداره که به‌قول شما «آپدیت» بشم و کلّ تیم و اتحاد خودم رو هم طوری آپدیت کنم که ربعِ ما کلاً ۹۵ درصدش بات و هوش مصنوعی باشه! :دی منتهی نه خودم و نه اطرافیانی که دوست دارم باهاشون نشست و برخاست کنم، دور از جون، عقده‌ی این رو نداریم که با موتور سوزوکی کاپِ تور دو فرنس رو به خونه بیاریم! اتفاقاً دوست داریم بشینیم و روی جنس آلومینیوم بدنه، شیب بهینه‌ی زین دوچرخه، تمرین ماهیچه‌ها و ... کار بکنیم و این‌شکلی نشون بدیم که «توانمند واقعی» هستیم.

علی‌ایّ‌حال، نه روضه‌ی من احتمالاً کسی رو می‌تونه از «آپدیت» کردن برگردونه؛ نه قصدم اصلاً این هست که وارد این بحث‌هایی بشم که معمولاً تهش «توجیه» حرف اول رو می‌زنه. تنها خواسته‌ی من فقط این هست که اتحادها لطف بکنن و موضع خودشون رو نسبت به این قضیه زودتر اعلان عمومی بکنن که ما زودتر بدونیم تنهاییم و باید حذف کنیم. :دی اگه قراره پس‌فردا کتیبه جنگ‌آموز بره توی نان‌کپ کسی که وی.پی.اس‌های بیشتری داره، از همین الآن بگین ما وقت خودمون رو هدر ندیم. ممنون. : )

امیدوارم سرور خوبی باشه برای دوستان ؛ این سرور با یوزر The last of us درکنار ۲ تن از دوستانم در خدمت ساید شمال شرق هستیم ارادت آرمین

بازم ممنون از وقتی که گذاشتی برای پاسخ دادن بهم.

ترکیب شما و مجید آخیلیوس و دوست خوش‌تیپ‌تون احتمالاً ترکیب بسیار قشنگی می‌شه!

ارادت
    --آیدین

• علی‌ایّ‌حال، نه روضه‌ی من احتمالاً کسی رو می‌تونه از «آپدیت» کردن برگردونه؛ نه قصدم اصلاً این هست که وارد این بحث‌هایی بشم که معمولاً تهش «توجیه» حرف اول رو می‌زنه. تنها خواسته‌ی من فقط این هست که اتحادها لطف بکنن و موضع خودشون رو نسبت به این قضیه زودتر اعلان عمومی بکنن که ما زودتر بدونیم تنهاییم و باید حذف کنیم. :دی اگه قراره پس‌فردا کتیبه جنگ‌آموز بره توی نان‌کپ کسی که وی.پی.اس‌های بیشتری داره، از همین الآن بگین ما وقت خودمون رو هدر ندیم. ممنون. : )

ایدین جان بیشتر زوم شما سر این حرف ما و مجموعه جنوب شرق بود!

اول اینکه خواهش من از شما این هست که خودت رو کنار نکشی، ما قطعا به تجربیات شما در بازی و نحوه اداره بازی و سیاست هاش نیاز داریم، چون هدف بازی کردن با برنامه و زیبا هست و قطعا شما جزو کسانی بودی که تو تراوین همیشه یه پای هیجان بودی از سرور 1 راند 1 قبل فیلتر که من دورا دور شما میشناختم تا به حال یادم نمیاد یه پای هیجان نبوده باشی.

ایدین عزیز همیشه یه چالشی که میاد و فراگیر میشه داخل فضای اجتماعی از یک نفر شروع میشه، و ذره ذره جهانی میشه و به جایی میرسه که طرف تو یه کشور جهان سوم که غذای خوردن هم نداره بر میداره یه سطل اب میریزه رو سرش برای اینکه بگه ، اره منم بلدم !!

الان هم تو تراوین چالش مولتی زدن و بالا اومدن شده یه چالش و فراگیر شده و همه انجام میدن گریزی هم ازش نیست قطعا این کار ها در مجموعه ما هم ناگزیره انجامش و ما هیچ وقت جلشو نه میتونیم بگیریم و نه این کار رو انجام میدیم هدف مجموعه امرداد بیشتر هماهنگ بازی کردن و بازی کردن افراد مجموعه برای پیش برده یه هدفه و در کنارش هدف بسیار مهمتری به اسم لذت بردنه نه اینکه عین منکرات بالا سرشون باشیم بگیم لچک رو بکش جلو و اصل بازی رو فدای فرع کنیم!

اما در کنار این موضوعات چند نکته رو همیشه مد نظر داریم که این نکات در مجموعه اثبات شدس اینا رو به عنوان پز اینجا نمیگم که کلاس بزارم چون اگه غیر این بود خیلی از بازیکن هایی که سرور قبل روبروی ما بودن الان کنار ما بازی نمیکردن.... ( من با 80% مجموعه امرداد قبلا رقیب بودم و کل کل شدید داشتم :)))) )

اول اینکه همیشه جنگ اموز واسه امرداد یه چالش بوده
    سرور قبل از مجموع 6 جنگ کوچیک + 1 منحصر + 3 بزرگ تنها 1 جنگ کوچیک + 2 بزرگ داشتیم

ولی هیچ وقت کسی شاکی نشد که در حق من اجحاف شده
    من برای شما نمونه ایی میارم که طرف روز 65 سرور ثبت نام کرد + روز 120 تازه همر استارت کرد ولی جنگ کوچیک گرفت همر اندگیمی شم

250ک تبر 90ک تی کی و 18ک کاتا بود
    به نظر شما ایشون با مولتی هم میتونسته روز 120 تا 230 این همر رو بکشه ؟ چقدر مولتی میخواسته؟
    قطعا پوش خفن میشده و اتحاد کمکش میکرده و بچه های مولتی کش زکات میدادن بهش و از این دست موارد بسیار زیاده

پس همیشه میشه تهدید رو میشه تبدیل به فرصت کرد و برای پیش برد اتحاد ازش استفاده کرد

تو سرور های نرمالی که به زور 1 میل واندرا دف داره امرداد سرور قبل 1 واندرش 12 میل دف داشت یکی دیگه 2 میل

اینا همش اعداد و ارقامی هست که تو فروم راند قبل اثبات شده هست مجموعه بهش رسیده و فقط حرف نیست

پ.ن: قطعا افرادی که تند رو نیستن و همه چیز رو واسه خودشون نمیخوان راحت با ما کنار میان
    پ.ن: انشاالله فرصتی پیش میاد و جلسه ایی میزاریم و بیشتر با هم حرف میزنیم
    پ.ن: بالاخره از یه ربع که همه سردم دارانش شیرازی هستن همینم خیلی حرکت بزرگیه !!
    پ.ن: اشکان پاشو میخوام زیرتو جارو بزنیم

Sayooz - TS1-R1 L
    Meisam - TS3-R1 W
    [size=12]Kran - TX-R3 L

Xian - TS1R3 W

• سلام و وقت بخیر ...

اگهی استخدام پیدا کردم براتون :thumbsup:
    (سرور های دیگه )

واقعا چرا ؟!
    چی شد که تراوین اینجوری شد !؟

" با احمق بحث نکن و بگذار در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند با وقيح جدل نکن چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحت را تباه مي کند از حسود دوري کن چون حتي اگر دنيا را هم به او بدهي باز هم از تو بيزار خواهد بود با کودک بحث نکن چون تو را با دانش خويش مي سنجد "

IrX rnd2: Parikal
    S1 rnd2: Totane Badzat
    S6 rnd2: Totane Badzat
    TcX3: Totane Badzat

New Ts1 rnd1: Ragnarok
    New Ts2 rnd1: DeadPool