نقد و بررسی سرور 1 راند 4 | آغاز 23 مهر 1397 |

• سلام
    بهنام جان این داستان مولتی بازی و وی پی اس الان داره در تمام سرورهای تراوین پیاده میشه و فقط داخل ایران نیست همین تورنمنت آخری که من دیدم به وضوح میدی این قضیه رو حالا به نظر من فرقش با قدیم اینه قدیم ها پلیر بیشتر بود طرف میومد بعد از یه مدتی که یه سری پلیرها دیگه بازی نمیکردن اکانتشون و یا میخرید یا همین جوری میگرفت یا اینکه تیم داشت میگفت براش اکانت بالا میاوردن پلیرها بعد توافقی ریدشون میکرد غارتش میشد میلیونی حالا وی پی اس و بات جای اون پلیرهارو گرفته اون موقع طرف تقریبا بدون هزینه یا با هزینه کمتر میزد الان باید براش هزینه کنه اگه میخواد غارت میلیونی داشته باشه و از قافله عقب نمونه
    بحث کتیبه و این داستان هم مفصله بودن پلیرهایی که بدون جنگ آموز از پلیرهایی که جنگ آموز داشتن همر بهتری کشیدن

پ ن:پست قبلیتو که ریپلای کردم اسپم تشخیص دادن این اسپم نباشه صلوات :D

• ولله ما خودمون جنوب غربیم . نمیدونم ایشون برا کودوم تیم هستن
    عجیبه !!!

▁▂▃▅▆ P!shva Family ▆▅▃▂▁

SouthWest is our home

• درود بر شما و خوشحالم کسایی هستن که با سبک بازیشون باعث زنده ماندن روح و اصول فراموش شده تراوین میشوند . در فروم راند قبلی همین سرور در این خصوص با دوستانی بحث هایی داشتیم ولی ...

پیرو تحلیل شما

لزوما بازی تراوین یک بازی گروهی و استراتژیک است و با همکاری یک گروه میتوان واندری را 100 کرد وقتی یک اکانت با کلی مولتی و بات 4 تا همر میده بیرون و سه تا کتیبه اختصاصی هم دارد دنبال اصول تراوین نمیباشد و خدا داند دنبال چی در ویترینی بنام تراوین میگردد .

خیلی ها هستن توانایی مالی و علم کافی برای مولتی بازی را دارن ولیکن این هزینه و انرژی را بجای سرمایه گذاری روی یک اک با مولتی هاش خیلی بهتر برای پیشبرد اهداف ساید و درنتیجه زنده نگه داشتن امید جمع کثیری از بازیکن ها می کند تا در اخر باعث رشد همه به یک اندازه و داشتن مثلا 15همر و انویل دفاعی خوب و کارامد با کمترین فشار به ساید جای 4 یا 5 سوپر همر با غارت های نجومی شود.

وقتی یک اکانت , مولتی هاش از واندر هم بیشتر است :D باعث نا امید شدن و ریزش پلیر در ان ساید حتی در سرور میشود ( به قول معروف شیره ساید را میکشد) جهت ساخت سوپر همر رکوردیش نسبت به همر کپی با تعداد کاتای برابر (چون کارگاه بزرگ نداریم ) ولی بدون مولتی و فشار بر روی ساید تاثیر چندان بیشتری در زدن واندرندارد

کسی که سالم بازی کند علاوه بر ساختن یک همر کپ واندر زن با تعداد کاتای مکفی وقت و انرژی برای برنامه ریزی و مدیریت ساید و کمک به باقی پلیرها هم دارد این فرد دیدی فراتر از اکانت خودش دارد و با صفر شدن حتی کپش کماکان به بازی خودش ادامه میدهد چون دیدگاه انفرادی ندارد و الویتش تیمش است .اما این اکانت های مولتی باز اکثرا دیدگاهی انفرادی و همه چی ساید را فقط بری اکانت خودشون می خواهند اگرم بلایی سر اکشون بیاید دیگر دلیلی برای ادامه بازی نمیبینن

S4 R1 se(v3.6):mamad roteyl
    S5 R1 se(V3.6):3brothers
    tx2 R1 se(v3.6):mamad roteyl
    tc2 R3 ne(v3.6):mamad tarantula
    ts9 R1 se(v4):mamad tarantula

• ...

آقا بهنام
    نمیدونم علت خصومت شخصی شما با خانواده پیشوا چیه ؟؟؟ در حالی که ما هیچ دشمنی با شما نداریم !

اگه شما خودتونو خادم جنوب غرب میدونید نباید آب به آسیاب دشمن جنوب غرب بریزید !

یادمه توی یه سروری یه بنده خدایی میگفت من عاشق جنوب غربم و اکانتم فدای جنوب غربه بعد اواسط سرور اکانتشو بدون اطلاع ما تقدیم ساید دیگه ای کرد و روی ما همر بلند شد !

بنده هم افتخار میکنم خادم اعضای جنوب غرب باشم و حدود یک دهه بازی فقط و فقط در جنوب غرب گواه این ادعای منه .

بنده افتخار خدمت به همین خانواده پیشوا و جنوب غربو دارم و همینجا توی فروم تاپیک اعلام حضور ، خدمت همه ی شما بزرگان عرض کردم که ایشون که داره به این شکل رفتار میکنه از ما نیست ! و الان هم دارم میگم این روش سیاست ما نیست . اما اینکه شما بدون اینکه حتی داخل خانواده پیشوا باشی و بدون اینکه مطمئن باشید که ایشون از پیشوا هستن یا خیر میاید و اسم از ما میارید .

من قبلا هم عرض کرده بودم الان هم عرض میکنم خانواده ی پیشوا دست دوستی به همه ی اعضای تراوین دراز میکنه . حالا اینکه یکی بیاد دست ما رو پس بزنه و بگه پیشوا بده تقصیر ماست ؟؟؟

فلان گروه از جنوب غرب میاد و با خفت و خاری متایی میبنده که ازش سوء استفاده کنن ، یا میره کتیبه میفروشه ! مشخصه که ساید های دیگه نمیان بگن اونا بدن اما جالب اینه که اعضای فدایی جنوب غرب اونا رو متهم نمیکنن ! بعد میان ما رو متهم میکنن ، در حالیکه ما مقابل سه ساید جنگیدیم با اینکه جنگ داخلی داشتیم نه بر سر قدرت بلکه بر سره بیرون کردن اعضای ساید دیگه که تشریف اورده بودن ساید مقدس جنوب غرب !

دم اونی که گرم که حقیقتو میگه یادم نمیاد کودوم پلیرشمال بود تو سرور پنج فک کنم unknown بود که رو پروفایلش به اعضای پیشوا بابت این همه استقامت تبریک گفته بود .

--------------------------------------------------

پ.ن ( جلوگیری از اسپم :D ) : زاد و ولد بی رویه ی واحه ها واقعا روی اعصابه ! هیرو میفرستم کلین میکنه موج بعدی که میشینه میبینم یهو 30 تا حیوون اونجا پدیدار شده !!!!

SouthWest is our home

The post was edited 2 times, last by T!rDaD: حذف پست نقل شده ().

• خوب همونطور که اطلاع دارین حراجی ها باز شده و شاهد موارد جالبی هستیم از جمله این

خوش بحال اون دوستی که فروخته و
    493 گلد گیرش اومده!!! کسانی هستند که با همین مقدار گلد تا آخر سرور کلی حال می کنن و اتوبان میزنن! ثدر این گلد بی زحمت را بدون کاکام...

ولی اون دوستمون کی بوده خریدتش (گلد ساپورتم نمیشی
    100 امتیاز در روز ارزش داشت که
    1000 گلد تبدیل کنی؟ با هماهنگی با اتحاد و سایدتون هم 15 کراپی مد نظرت گیرت می اومدا...
    این مقدار گلد را صرف اکانتت میکردی امتباز فرهنگی بیشتری گیرت نمی اومد؟

جالا این دوستمون که خریده به کنار... اونی که چکش زده و رقابت کرده کی بوده دیگه
    ویرایش شد بدون شرح!

اگه وقت و حالش (شیرازیم) باشه یه پست میزنم و استفاده های مفیدتر از این مقدار گلد را توش کامل باز می کنیم با دوستان صاحب قلم...

پ.ن1: افق تراوین کدوم وره؟
    پ.ن2: آقای چراغ خاموش دیدی اومدی کف فروم (عشقمی توتالیتی) <3
    پ.ن3: اگه حال داشتم تا خود صبح کل قهرمان هارا می گشتم تا پیداش کنم!!!
    پ.ن4: آخرش از کدوم وره؟

پ.ن5: خاک تو سر قهرمانم...

1pt2s7.jpg

:D

من هنوز که هنوزه نوبم... شما چطور؟

حامد

The post was edited 1 time, last by T!rDaD: لطفا در انتخاب واژه ها دقت بیشتری لحاظ کنید ().

• ببین داداش گلم به وضوح خودت تو متنی که نوشتی جواب ابهام هایی که داشتی رو یه جورایی دادی. حالا با توجه به پست هایی که از شما خوندم متوجه شدم که بازیکن بسیار مودب و محترمی هستین از این بابت من هم ترغیب میشم که جواب درستی به سوالاتتون بدم دوست گرامی
    تمام عزیزانی که از من به بدی یا نیکی یاد میکنند درجریان هستند که من در تمام مدت بازیم همیشه جنوب غرب بودم و تعصب شدیدی هم به این ساید دارم. در تمام طول این مدتی که از سال 88 تا به امروز جسته و گریخته در سروری بازی کردم تنها یک سرور بوده که در اون حذف اکانت کردم اون هم سروری بوده که سامان بدبوی داخلش بود. (سرور 5 راند1 تابستان سال 96) هیچوقت هیچ سروری رو شروع نکردم که ناتمام بگذارم. اتفاقا در اون سرور هم من درون خانواده پیشوا بودم توی اتحاد پانزر. در اون سرور شاهد بودم چطور جناب سامان با مسخره ترین حالت ممکن ساید رو به نابودی کشوند و چطور با مخالفانش برخورد میکرد تا جایی که آشکارا به بچه های تیم ESUSA و لیدرهاشون فحش ناموس میداد بر سر مقامش که حاظر نبود از اریگه سلطنتش پایین بیاد (تمام پیام ها هنوز موجوده). وقتی رفتار این شخص که برای منافع خودش جنوب غرب رو به نابودی کشوند دیدم برای اولین بار در یک سرور قبل از کتیبه ها حذف اکانت کردم.
    دوست من کسی که در جنوب غرب رجیستر میکنه الزاما بازیکن جنوب غرب نیست!!!
    تیم پیشوا (بخوانید سامان) در تمام سرور هایی که حضور داشته جز ناکامی و بدنامی برای جنوب غرب به یادگار نگذاشته. من هیچ خصومتی با این شخص ندارم ولی زمانی که اسم جنوب غرب به میون میاد تا جایی که بتونم از کسایی که باعث بدنامی جنوب غرب میشند انتقاد میکنم و ایراد میگیرم چون خودم بازیکن جنوب غربم و دلسوز این ساید. یوسف جان به خاطر داشته باش هیچوقت دشمنت ایراد و اشکال کارت رو بهت نمیگه! چون ایراد کارت باعث موفقیتش میشه. پس ایراد کارت رو از کسی بشنو که به دنبال شکستت نباشه.
    سرور 4 راند اول
    سرور 2 راند دوم
    سرور 5 راند اول
    سرور 5 راند دوم
    سرور 29 راند اول
    اینها بخشی از سرورهایی هستن که در دو سال اخیر اطلاع دارم پیشوا در اونها بوده. افتخار در جنوب غرب به غرور و جنگ طلبی و فحاشی و بزن بزن نیست. علی ایحال امیدوارم این سرور مشخص بشه که تمام پیش زمینه های فکری من اشتباهه ;)
    اتفاقا هم 1UNKNOWN رو میشناسم و هم بچه هایی که از تیم خودم تو سرور 5 بودند منجمله matindan , amirkhan, great dariushو westros در جریان کامل سرور 5 هستم چون لاگین داشتم در اون سرور
    با توجه به تعداد کثیری از رفقایی که این سرور در هر 4 ساید دارم هرازگاهی یه لاگین میکنم ببینم چه خبره :D
    به شخصه خیلی دوست داشتم این سرور در شمال غرب کنار وحید و هاملت و منصور و باقی دوستانی که از من چندان خوششون نمیاد بازی کنم :thumbsup: ولی حیف که درگیر سرور 6 هستم.
    این سرور بازیکن های خیلی خوبی در هر 4 ربع وجود داره و امیدوارم سرور هیجان انگیزی باشه.

فقط یک توصیه : هرکاری میکنید بکنید فقط 3 به 1 نکنید

با احترام

Ts3.ir: IceShadow
    (Ts4.ir: IceShadow (Winner
    Ts2.com: IceShadow
    Ts1.uk: IceShadow
    (Ts1.ir: Yobern (
    Winner
    Ts6.ir: Beny Yobern
    (Ts29.ir: Beny Yobern (
    Winner
    (Ts6.ir: Beny Yobern (
    Winner

مـــــــــــــنــــ از جــــــهانـــــیــــ دگـــــــــــــرمـــــ 🏳️‍🌈🤘🏻

• آیدین جان بیشتر زوم شما سر این حرف ما و مجموعه جنوب شرق بود!

ممنون از پاسخ مفصل‌ت بهنام جان.

من منظورم کلّ سرور بود؛ اما خب بالطبع ربع‌ی که همیشه توش بازی می‌کنم برام مهم‌تر هست که بدونم قبله توش کدوم وری هست. : ) همین که شما و آرمین و دوستان دیگه لطف می‌کنین، وقت می‌ذارین، و این موضع رو (ولو مخالف دلخواه من) همین هفته اول بازی مشخص می‌کنین، بسیار جای تشکر داره.

من پاسخ یه سری از نکاتی که ذکر کردین رو به یه ترتیب دیگه می‌دم.

تو سرور های نرمالی که به زور 1 میل واندرا دف داره امرداد سرور قبل 1 واندرش 12 میل دف داشت یکی دیگه 2 میل

مثالی که شما می‌زنی، رابطه‌ش با نتیجه‌ای که می‌خوای بگیری یه سفسطه‌ی خیلی ریزی داره، بهنام جان. شما نتیجه‌ای که داری می‌گیری (تهدید و فرصت!) این هست که با خلاف کردن می‌شه پولدار شد. این رو کسی منکرش نیست. منتهی بحث سر اینه که آیا خلاف کردن تنها راه پولدار شدن هست؟ : ) این‌که شما بیای پسرخاله‌ت رو که مثلاً زبونم لال دلار تقلبی داره تو چهارراه استانبول می‌فروشه رو عکس سلفی‌ش با بی‌ام‌و ش رو نشون من بدی اصلاً ثابت نمی‌کنه که تنها راه خرید بی‌ام‌و همین تقلب‌ها هست. اتفاقاً برعکس، انگیزه‌ی من و امثال من رو بیش‌تر می‌کنه که نشون بدیم بدون تقلب هم می‌شه قهرمان شد!

در مورد همین عددی که شما گفتی، نمی‌دونم از چه زمانی بازی می‌کردی اما دف واندر بلوبوی (رقیب ما) توی سرور ۸ در زمانی ۱۴ میلیون بود (واندری که همر evanescence رو که رکورد گرزی بود اون موقع زدیم روش) که ما از شیوه‌ی هِرمیِ گندم‌رسانی به واندرشون واقعاً انگشت به دهن مونده بودیم.
    تازه اون دفاع، تو سرور ۸ که ورژن ۳.۶ بود جمع شده بود که اصلا از این امکانات ورژن ۴ و سیلور فرو...ها و خرید منابع و خرید دهکده غارت و وی پی اس و ۱۰ جور میون برهای دیگه الآن خبری نبود.

همین رو شما بیار اینجا. من یه سال بشینم بازی کنم بعد تیم رقیبم یهو بیاد مثلاً ۲۰ میلیون دفاع بریزه تو واندرش و هولدراش هم خیلی شیک بتونن روزی ۸ ساعت بخوابن چون از ۵۰۰ تا اکانت ۴۰ک دف هست و ۴۰ک منبع در ساعت داره هی با تاجر به بشکه ریخته می‌شه «اتومات»، این دیگه نه برای اونا انگیزه هست نه برای من جذابه!

هدف مجموعه امرداد بیشتر هماهنگ بازی کردن و بازی کردن افراد مجموعه برای پیش برده یه هدفه و در کنارش هدف بسیار مهمتری به اسم لذت بردنه نه اینکه عین منکرات بالا سرشون باشیم بگیم لچک رو بکش جلو و اصل بازی رو فدای فرع کنیم!

من یادم نمی‌یاد کِی اصل بازی تراوین اون‌قدر ماکیاولیستی شد که هدف بتونه وسیله رو این‌قدر توجیه کنه. مثل این‌که یه سری دوست قرار بذارن برن شمال و یکی تنبل باشه به جای این که کار بکنه یواشکی طلاهای زنش رو بفروشه و دست تو جیب همسایه‌ش بکنه، بعد که رسیدن بیاد عشق و حال بکنه که «هدف با هم بودن و رسیدن هست»!

الان هم تو تراوین چالش مولتی زدن و بالا اومدن شده یه چالش و فراگیر شده و همه انجام میدن گریزی هم ازش نیست قطعا این کار ها در مجموعه ما هم ناگزیره انجامش و ما هیچ وقت جلشو نه میتونیم بگیریم و نه این کار رو انجام میدیم

بازم در درجه اول بگم همین‌که روز سوم بازی دارین می‌گین مجموعه‌ی امرداد شما به‌هیچ‌وجه با مولتی و بات و غارت توافقی و ... مقابله نمی‌کنه بسیار جای سپاس داره بهنام جان! این دقیقاً چیزی هست که من احتیاج داشتم تا مطمئن شم به‌هیچ‌وجه علاقه‌ای به عضو شدن در مجموعه‌ی شما ندارم و احتمالاً هم خیلی زودتر از اون چیزی که شما فکرش رو بکنین از پیش شما و دوستان مرخص می‌شم.

بهنام،
    می‌دونی چرا المپیک بعد از بالای ۱۰۰ سال و با این همه پیشرفت علم و تکنولوژی هنوز قشنگه و میلیون‌ها نفر عاشق و طرفدارش هستن و میلیون‌ها بچه به عشق این‌که فقط یه روز بتونن تو المپیک برن تمام زندگی‌شان رو وقف تلاش‌هاشون می‌کنن؟ چون چیزی که توش سنجیده می‌شه مهارت‌های شخصی و تجربه و تلاش هست، و هنوز به مسابقات بین‌المللی شیمی‌دان‌ها و داروسازهای دوپینگ بدل نشده!

تراوین هم یه زمانی مثل المپیک بود. ملت می‌نشستن، ایده می‌زدن، فکر می‌کردن، تلاش می‌کردن، هر یک ساعت آلارم می‌ذاشتن واسه کانتر کردن، شب‌ها تا صبح سی نفر نوبتی به واندر گندم می‌رسوندن و ... اما الان به قول شما فساد «فراگیر» شده و نمی‌شه جلوش رو گرفت. : )

خیلی آروم بخوام روی لبه‌ی مرز قوانین فروم راه برم، تنها می‌تونم بگم المپیک زیبایی‌ش رو به‌شدت مدیون تلاش‌های کمیته‌ی مبارزه با دوپینگ و تنبیهات سخت‌گیرانه و جدی‌ش هست. این‌که مثلاً می‌زنن یه کشور رو با جاش چند سال از المپیک محروم می‌کنن و نگران این نیستن که تماشاچی‌های روسی اگه المپیک بعدی برای تشویق تیم‌شون نیان، ممکنه صنعت توریسم و درآمد اقتصادی کشور میزبان به چالش کشیده بشه. اتفاقاً برعکس المپیک سالم باعث می‌شه که تماشاچی‌های صدها کشور دیگه، با انگیزه و ذوق بیان و کلی بیشتر هم به توریسم کمک کنن!

پس همیشه میشه تهدید رو میشه تبدیل به فرصت کرد و برای پیش برد اتحاد ازش استفاده کرد

این‌که «فساد» عرف بشه و بعدش با توجیهات شعارگونه و کلامی به‌ظاهر زیبا تبدیل به «ارزش» بشه، یعنی فاتحه‌ی زندگی سالم و فرصت رشد برابر رو باید برای اون مجموعه خوند. اینو جدی می‌گم. و یکی از دلایل پیشرفت کشورهای جهان اول در قیاس با کشورهای جهان سوم در دنیای واقعی هم همین سیستم‌های قضایی درست هست که نذاشته هیچ‌وقت فساد ارزش بشه؛ یا اگه هم هست و باند مافیا هست و فلان حداقل در ظاهر تقبیح می‌شه.

قطعاً هرگونه تلاش برای بهبود چنین اوضاعی نیاز به از خودگذشتگی فردی و بصیرت بالا داره که خب طبیعی هست توی محیط و ذهنیتی که ما توش هستیم، چنین چیزهایی کم باشه یا حتی نیروهایی برای مقابله باهاش هم بسیج بشن. : )

به هر حال بازم سپاس از این‌که اینا رو الآن می‌گین!

...

می‌دونم این روضه‌هایی که من می‌خونم شاید سر خیلی از دوستان رو درد بیاره، اما برای این‌که بار دیگه یادآوری کنم اهمیت اینا چیه چند تا مثال عینی می‌زنم.

۱) شما بغلت یه اکانت فارم سبز می‌شه. می‌زنی کلینش می‌کنی و فکر می‌کنی حداقل یه یک ماهی می‌تونی ازش غارت کنی. روز سوم می‌بینی هر ۸ دقیقه و ۱۷ ثانیه (دقییییق هاااا!) تاپ تاپ ۲ تا گرزی از فلان اکانت که تاپ غارت هست منابع این فارم رو می‌بره. شما هیچ شانسی واسه غارت نداری. و علی‌رغم همه‌ی تلاش‌هات خیلی سخت هست تو بتونی هر ۸ دقیقه بیای و فارم‌لیست رو دستی بزنی!

۲) تصمیم می‌گیری هر جوری شده به تاپ ۱۰ غارت برسی. خودت رو پـاره می‌کنی، میدون تمرین ۲۰ می‌کنی، از دهکده سوم‌ت غارت می‌ری که همرت خش نیافته، هزار تا بدبختی سر خودت می‌یاری، بعد یهو می‌ری توی حملات اتحاد فضولی که این بابایی که تاپ غارت هست توی اتحاد خودت چه جوری داره می‌تازونه؟ بعد می‌بینی اه این داره از یه اکانت با ۲ دهکده که پاپ دهاش ۴۰۰ هست هر ساعت ۶۰ک منبع با ۱۰۰۰ تا گرزی توی بسته‌های وکیوم‌شده می‌یاره! خیلی سخت هست همچنان انگیزه‌ت رو داشته باشی.

۳) شما فکر می‌کنی بازیت خوب هست. در عمل هم می‌شینی مقاله می‌خونی، از پول پس‌اندازت گلد می‌خری، فکر می‌کنی، اما تهش می‌بینی همون بابایی که منبع براش دلیوری می‌شه، و فرق همر با هامر رو نمی‌دونه، یهو می‌یاد و می‌گه آره من ۳ تا هامر نان‌کپ دارم و کل اتحاد هم قربون صدقه‌ی سایز ماهیچه‌های بازوی یارو می‌رن! تو می دونی داستان چیه اما خیلی سخت هست بخوای این‌قدر تو سری بخوری و ادامه بدی.

۴) روی تو حمله می‌یاد. تصمیم می‌گیری دفاع کنی و از اکانت جانشینت که دفساز/پارکینگ هست ۲۰ک دفاعی می‌ریزی و احساس می‌کنی خیلی کارِت درسته. یهو می‌بینی همون اکانت گولاخه خیلی الکی الکی یک میلیون دفاع ثابت روی اکانتش می‌یاد و بعضاً اکانتش روزی ۱ ساعت چراغ سبز هست! مجدداً کف می‌کنی که پس این ۲۰ک دفاع‌ای که با زحمت و شب‌بیداری و تعدیل‌های بسیار بسیار اقتصادی و گلد محدود ساختی عملاً هویج بوده و اصلاً وجود تو توی اتحاد به چشم نمی‌یاد.

۵) برنامه‌ریزی می‌کنی برای جشن گرفتن و رشد افقیِ اکانت. حتی می‌رسی به صفحه اول و تصمیم می‌گیری یه چهار تا اثرهنری هم بخری. اما می‌بینی سه نفر اول سرور کلاً نشسته‌ان روی اثرهنری‌ها و روزی مثلاً طرف داره رسماً ۳۰۰ک سیلور می‌زنه! هیچ انگیزه‌ای برات نمی‌مونه جز این‌که بدونی در بهترین حالت و حتی اگه خودت رو هم بُکُشی، تو یه «آدم متوسط» خواهی بود که بود و نبودت برای هیچ احدی مهم نیست!

می‌دونم متاسفانه شاید آشنا باشه، اما فرقش اینه که این‌جا این خود ما هستیم که داریم همچین بستاری رو با دست‌های خودمون می‌سازیم. وگرنه از نظر کد HTML و مکانیکِ بازی، سرور ایران و سرور مثلاً فرانسه یا انگلستان (جایی که پسرِ یه راننده اتوبوس مهاجر می‌تونه شهردار لندن بشه!) همه یکی هستند. این نحوه‌ی نگاه، انتخاب، و مدیریت ماست که از کدوم سمت دفاع کنیم...

‎2009: eyeDean @ s1.ir (Romans)
    2010: EyeDean @ s8.ir (Romans)
    2011: EyeDean @ travianteam.com (3x, v4, Romans with JTR & E h s a n)
    ‎‎2011:‎‎ Insomniacs @ s2.ir (Teutons! with JTR & E ‎h s a n)‎

Justin Bond wrote:

‎‎

‎As my dear departed friend Lotus Weinstock used to say: "I used to wanna change the world. Now I just wanna leave the room with a little dignity‎."‎

لطفاً قبل از ارسال پُست حتماً قوانین انجمن تراوین ایران رو دقیق بخونین. سپاس!

The post was edited 2 times, last by T!rDaD: بنا به درخواست کاربر ().

• ممنون از پست قشنگت محمد جان.

فکر کنم الآن دیگه حداقل همه موضعِ همدیگه رو می‌دونیم.

من پیشنهادی که دارم این هست که دوستانی که عقاید مشابهی دارن (بازی کردن با بات و مولتی براشون ارزش نیست و این چیزا رو جزء عادی بازی نمی‌دونن) توی یه اتحاد دیگه جمع بشن و یه مقدار زد و خورد داخلی داشته باشیم و تهش از اتحاد اَمُربات‌ کتک بخوریم و بریم خونه‌هامون. :دی

کسایی که پایه هستن توی بازی به اکانت من (EyeDean) می‌تونن نامه بدن. در خدمت هستم اونجا.

سپاس!

--آیدین

• آیدین جان به نظر من حرفتون 180 درجه اشتباهه .

من بازی با بات یا بدون بات رو تایید نمیکنم ولی زدن فارم لیست هر 5 دقیقه به صورت دستی کار یه آدم فوق بیکاره یا یه تیم 5 یا 6 نفره که به صورت شیفتی بازی میکنن .

یه نفر زن و بچه داره . کار داره . شغل و دانشگاه و .... ، میخواد تراوین هم بازی کنه. الان این آدم بخاطر وقت محدود اجازه ی بازی نداره ؟ بعضی وقت ها باید شل کرد . این شما میگین مثلا یه هولدر با خیال راحت میخوابه ، به نظرم هم بهتره و منطقی تر . قراره بازی کنیم ، نیومدیم خط مقدم که ، اومدیم تراوین . قرار نیست طرف از کار و زندگیش بزنه بیاد یه واندر 100 کنه یا یه نان کپ بپرونه . 90% پلیر ها هم که تبریک گفتن بلد نیستن . میاد خراب میکنن . ( شما جاسوس داشتی ، شما اکانت خریدی ، نان کپی که پروندی 10 کی گندم خور داشت همش و ... ) که چی بشه ؟

با ارزش تر از زحمتی که آدم برای یه همر کشیدن تو یه بازی انجام میده ، زمان اون شخصه . وقتی ابزاری هست که میشه باهاش هم تراوین داشته باشی هم کار هم درس هم خانواده ، چرا ازش استفاده نشه ؟

پ ن : به بحث مولتی اکانت و فارم توافقی کاری ندارم .

• بنده هم جنوب غربو وطن خودم میدونم و خیلی خوشحالم که شما هم همین حسو داری و این یعنی اشتراک داریم .

اقا سامان از دوستان بنده هستن و ایشونو از نزدیک میشناسم . شاید توی بازی کمی خشونت به خرج بده ولی برای رفقاش چیزی کم نمیزاره و یکی از با مرام ترین افرادیه که میشناسم. اینا رو گفتم که بدونید اگه حرفی میزنم به خاطر عدم اطلاع من نیست . هر کودوم از ما ممکنه توی جمع دوستامون یا توی عصبانیت حتی به قول شما فحش هم بدیم ، و من هم مطمئنم شما به خاطر اتفاقی که برای جنوب غرب پیش اومد توی اون سرور دلزده شدید . اما من حاضرم قسم بخورم که اقا سامان و بنده و خانواده پیشوا یه هدف داره و اون سربلندی جنوب غربه . توی سرور های پیش به خاطر وجود یکی از لیدر های ما که مقام بالایی هم داشتن یه سری سیاست هایی رقم خورد که متاسفانه باعث شد از این خانواده به خوبی یاد نشه . ایشون چون دیپلماسی این خانواده رو بر عهده داشتن ، از طرف این خانواده با تمام ساید های دیگه و پلیر های دیگه هم صحبت شدن و شاید همین قضیه باعث این موضوع شده باشه . البته من با شناخت نسبی که از ایشون دارم بعید میدونم از قصد این کارو کرده باشن اما به هر حال نتیجه این شد که میبینیم .

نمیخوام سر شما رو درد بیارم ،فقط میخواستم بدونید که بنده به عنوان سرباز این خانواده و به عنوان کسی که از نزدیک با سامان بدبوی رفاقت داره دارم عرض میکنم که خانواده پیشوا این سیاست ها رو دنبال نمیکنه و یه سری سوء تفاهم ها پیش اومده .

سوء تفاهم هایی که توی ساید های دیگه هم کمابیش پیش میاد ولی به بیرون خیلی کم درز میکنه و سعی میکنن خودشون داخلی حل بکنن .

SouthWest is our home

• سلام
    چندتا نکته دیدم در پست شما برام جای ابهام داشت گفتم روشن بشم
    اول از همه از نظر شما همه کسانی که همر نان کپ میکشن یعنی دارن تخلف میکنن؟ یعنی چون در نهایت تعداد کاتاها در همر کپ و نان کپ یکسان هست همه بیخیال نان کپ بشن همر کپ بکشن که راحتتره؟ یعنی از نظر شما فقط تعداد کاتا مهمه؟
    دوم اونی که میاد حالا با تیم یا با وی پی اکانت میاره بالا براشون هزینه میکنه داره شیره ساید و میکشه؟ اتفاقا وجود اون واسه ساید که بهتره یه ریدر کمتر از ناتار رید میزنه چیکار به ساید داره که شیرشو بمکه؟:d
    حالا برسیم به اصل ماجرا سالم بازی کردن که نظرها در مورد سالم بازی کردن متفاوته به نظر من 1نفر هم پاک بازی نمیکنه چون اونی که میاد مثلا فقط یه اکانت مولتی میکشه که اسمشو میذاره دفساز داره تخلف میکنه تا اونی که 40تا میسازه در هر حالت هر دوتاشون دارن تخلف میکنن یا اونی که میاد از پنل سیلور میزنه برای اکانتش یا دفسازش اونم داره تخلف میکنه پاک اون کسی بازی میکنه که 1دونه اکانت داره از یه دهش یا چندتا دهش همر میکشه از چندتا ده دیگه دف سیلوری هم رو اکانتش نمیزنه این میشه سالم و پاک بازی کردن از نظر من هیچ پاکبازی در تراوین نداریم همه داریم به یه نحوی تخلف میکنیم پاکباز اون سرور اولی هست که تازه اومده تراوین بازی کنه که اونم 1ماه نگذشته میشه همرنگ جماعت

• سلامچندتا نکته دیدم در پست شما برام جای ابهام داشت گفتم روشن بشم
    اول از همه از نظر شما همه کسانی که همر نان کپ میکشن یعنی دارن تخلف میکنن؟ یعنی چون در نهایت تعداد کاتاها در همر کپ و نان کپ یکسان هست همه بیخیال نان کپ بشن همر کپ بکشن که راحتتره؟ یعنی از نظر شما فقط تعداد کاتا مهمه؟
    دوم اونی که میاد حالا با تیم یا با وی پی اکانت میاره بالا براشون هزینه میکنه داره شیره ساید و میکشه؟ اتفاقا وجود اون واسه ساید که بهتره یه ریدر کمتر از ناتار رید میزنه چیکار به ساید داره که شیرشو بمکه؟:d
    حالا برسیم به اصل ماجرا سالم بازی کردن که نظرها در مورد سالم بازی کردن متفاوته به نظر من 1نفر هم پاک بازی نمیکنه چون اونی که میاد مثلا فقط یه اکانت مولتی میکشه که اسمشو میذاره دفساز داره تخلف میکنه تا اونی که 40تا میسازه در هر حالت هر دوتاشون دارن تخلف میکنن یا اونی که میاد از پنل سیلور میزنه برای اکانتش یا دفسازش اونم داره تخلف میکنه پاک اون کسی بازی میکنه که 1دونه اکانت داره از یه دهش یا چندتا دهش همر میکشه از چندتا ده دیگه دف سیلوری هم رو اکانتش نمیزنه این میشه سالم و پاک بازی کردن از نظر من هیچ پاکبازی در تراوین نداریم همه داریم به یه نحوی تخلف میکنیم پاکباز اون سرور اولی هست که تازه اومده تراوین بازی کنه که اونم 1ماه نگذشته میشه همرنگ جماعت

اقا مجید سلام

کاملا با حرفاتون موافقم

البته باید در نظر بگیریم بعضی شرایط بازی زمینه ی بازی کثیفو ایجاد میکنه .

به عنوان مثال غارت توافقی . خب کسی که پلیر حرفه ای باشه میدونه مدال ارزش نداره در نتیجه اون پلیر فقط مقدار منابعیو میخواد که بتونه موتورخونه هاشو روشن نگه داره . به همین علت هیچ وقت نمیاد وقت و هزینه ی بیشتری بکنه برای اینکه صرفا یه مدال بهش اضافه بشه .

پ.ن : ما که میریم سره کار وقت نداریم مولتی بسازیم ، به زور به اک اصلی خودمون میرسیم ، اومدیم تراوین که دوستای جدیدی پیدا کنیم . امیدوارم که با این قضیه صرفا برخورد نشه بلکه راه حلی ایجاد بشه تا راه و زمینه ی بازی کثیف برچیده بشه .

SouthWest is our home

• سلام و خسته نباشید

فرض میگیریم یه ساید (حالا هر مجموعه ای) هیچ کدام از این تخلف ها هم انجام نداد و به شدت با قضیه مولتی اکانت مبارزه کرد (داخل ساید خودشون)، همه پلیرها تک اکانت یا حداقل در گروه های چند نفری چندتا اکانت دف ساز هم برای اکانت اصلی بالا کشیدن که از دفاع این اکانت ها برای منافع ساید هم استفاده کردن. کلا همه چی اونجوری که آیدین توضیح داد

خب الان این ساید در مقابل سایدهای دیگه که چنین محدودیتی ندارن، هدفشون از بازی تو این شرایط چی میتونه باشه ؟
    وقتی قرار هست همری با منابع خود اکانت بسازن و بفرست جایی که دفاع رو با 40 50 تا مولتی شخصی، میسازن ؟
    اصلا چرا باید بازی کنن ؟ در یه شرایط نابرابر چرا باید وقت و هزینه بکنن ؟

شما فرض بگیر این ساید بهترین پلنرها و لانچرها هم داشته باشه، کلی پلیر داره که از زندگیشون زدن و برای ساید وقت میزارن. بنظرتون در مقابل دفاع سایدهای روبرو شانسی دارن؟ یا در مقابل همر 500ک گرزی فلان اکانت کدوم دفاع رو میخوان جلوش بزارن ؟

پیشنهاد شما چیه ؟
    فلان ساید 10نفر اومدن ثبت نام کردن، ما متوجه میشیم قصد دارن هر کدومشون 50 تا مولتی هم بکشن. ما به عنوان لیدر میریم بهشون میگید چنین حقی ندارن و نباید داخل این ساید این کار رو بکنن، اونا هم میگن چشم !؟ یا میگن به شما ربطی نداره !؟ حالا همگی دست به دست هم دادیم این افراد و اکانت هاشون رو از ساید بیرون کردیم (به سخت ترین حالت ممکن)، آیا ما طرز فکر اونا هم میتونیم عوض کنیم ؟ سرور بعدی یا سال بعد میرن داخل یه مجموعه ای که لیدرشون از این قضیه به بهترین شکل ممکن حمابت هم میکنه. تلاش ما چه کمکی به ریشه کن کردن این قضیه میکنه ؟

ما با این سبک بازی مخالفیم، راه حل اینکه بریم تو یه اتحاد اونایی که با نظر ما مخالفن رو بزنیم ؟ گیریم زدیم، ساید رو هم دست گرفتیم همه افراد با تقلب به هر نحوی مخالف، باز در مقابل سایدهای دیگه چیکار کنیم ؟

اگر قرار باشه با پراید بری مسابقه ناسکار، همون بهتر که بشینی تو خونه

باسپاس

پ.ن1: من نمیگن چون مقابله اثر بخش نیست پس هیچ کاری نکنیم اما من ترجیح میدم کلا تو این فضا بازی نکنم.

پ.ن2: همه ما میخوایم بریم المپیک منتها المپیکی که همه توش دوپینگ می کنن ولی ما قرار نیست این کارو بکنیم، ترجیحا اونجا فقط اسم مارو میخونن و تو اولین مسابقه بازنده ایم، پس بهتره اصلا تو چنین رویدادی شرکت نکنی، مگر همه این تخلفات ریشه کن بشه که چنین چیزی در تراوین فعلی امری محاله.

• مرتضی جان،

همه‌ی تغییرهای بزرگ توی تاریخ از یه جایی شروع شدن. یه نفری یا یه عده‌ای تصمیم گرفتن که به شرایط موجود «نه» بگن. تصمیم گرفتن به‌جای این‌که بی‌تفاوت باشن و عزم و تلاش خودشون رو به بی‌اعتمادبه‌نفس بودن ببخشن، آستین بالا بزنن و کاری بکنن.

همین کرواسی توی جام جهانی مگه نمی‌تونست راحت بگه وای ما مسی نداریم، رونالدو نداریم، بودجه‌ی هنگفت نداریم، مربی فلان نداریم، ال نداریم بل نداریم. اما موندن و مبارزه کردن! آره قهرمان جام جهانی هم نشدن اما کاری کردن کارستون! که حتی توپ طلایی هم به تلاش‌شون داده شد.

اینجا هم اگه بخوایم مجدداً فقط به خروجی مطلق نگاه کنیم آره احتمال‌ش زیاد نیست که همر دست‌ساز کسی که سالم بازی می‌کنه از یک میلیون دف خریداری شده به نرخ روز رد بشه! اما هم رقابت جالب خواهد بود، هم اگه ببازیم باز «تلاش» خودمون رو کرده‌ایم. : )

...

من آدمی هستم که برام «تلاش» مهم‌تر از «طلاش» هست! بقیه هم خودشون مختارن که دنبال «طلا» به هر قیمتی باشن، یا این‌که دوست داشته باشن تلاش بکنن و دست‌رنج خودشون رو بکشن ولو این‌که آخرش اول نشن ولی کاری بکنن که خودشون و بقیه بهشون افتخار بکنن. این حداقل کاری هست که من و خیلی دوستانی که هم‌عقیده با من هستن دوست داریم توی تراوین ایران، هم به‌عنوان یه بازی و هم به‌عنوان یه سمبل کوچیکی از محیطی که توش داریم زندگی می‌کنیم و آدما و شرایط اطرافمون بکنیم. من سرم رو راحت‌تر رو بالش می‌ذارم اگه بدونم تلاش‌م رو می‌کنم و امید دارم، تا این‌که بخوام با هزار و یک واژه خودم رو فریب بدم که «همه می‌کنن پس حلاله!» و اگه منم تقلب نکنم از معرکه عقب می‌افتم، و دیگه نهادینده شده و این تعریف «آپدیت» بودن هست و ...

اگه زندگی‌نامه‌ی ده نفر پول‌دار کلّ دنیا رو بخونیم (فرض کنیم پول = موفقیت؛ یه لحظه) می‌بینیم نصف بیش‌ترشون با «تلاش» و «اراده» از جایی شروع کرده‌ان که خیلی‌های دیگه به «همینه که هست» (status quo) رضایت داده بودن. از وارن بافِت گرفته، تا بیل گِیتس و جف بیزوس و ...

آدما به تلاش و امید زنده‌ان!

• آیدین جان یه توصیه میکنم البته اگر قابل بدونید. چون هم بازیتون رو دیدم هم نسبت به دیدگاهتون ارزش قائلم به نظرم شما ‬‎فقط سرورهای جهانی بازی کنید چرا که این جا نسبت به دیدگاه شما گارد گرفته میشه حداقل اونجا می دونید اگر کسی بات استفاده کنه اگه بن شه تروپ کیل خواهد شد و به جز اون کم کم ۳۳ درصد مجازات داره و این که ادمین به هیچکس رحم نداره برای ورود به سرور باید کد داشت که هرکی نهایت بتونه ۴-۵ تا کد جور کنه بنابراین غارت توافقی خیلی سخت خواهد بود به جز این اون جا نمی تونی بگی این مولتیه منه نزن؛ اول بات بزاری بن میشی اگه شانس بیاری اکانت حذف نشه ؛ و دوم طرف که ماله یه کشوردیگست رحم نمیکنه به مولتی شما و براش کلا همه دشمن هستن و فقط کافیه بفهمن دی اکتیوه مولتی شما یا اسکات سبز ازش بگیرن...

این عدالتی که شما دنبالش هستین اون جا بیشتر رعایت خواهد شد ؛ من خودم میگم از بات استفاده میکنم یا مولتی چون رقیبم استفاده میکنه و تایم ندارم و دوست دارم اوقات فرغات بازی کنم به قول شما من خودم این تجربرو داشتم وقتی اولین سرور ۲ راند یک ثبت نام کردم دیدم یه اکانت رومن غارتش سر به فلک کشیده یا مواردی مثل اون زور خودم رو می زدم همیشه نزدیک میشدم اما باز تاثیر نداشت یا یکی دیگه انداخته بود رو بات هر ۱ مین اتکش می خورد دیدم ۱۰ک اتک داشت میرفت ۱۰ک داشت می اومد و دیدم همه چی تغییر کرده منم خودم رو تغییر دادم چون که اون جا زور می زدم به غارت برسم می دیدم فایده نداره و بقول شما یه آدم متوسط هستم!

اومدم ناتار بزنم دیدم یکی موتوری وار هر ۱ مین یکبار اتکش رو ناتاره ؛ اومدم دستی یه لیست زدم نصفش مولتی اکانت بچه ها در اومد؛ برای بازی در دات کام هم خریده گلدش سخت شده مگه نه اون جا رو قطعا انتخاب میکردم اما تصمیم گرفتم برای اینکه یه اکانت معمولی نباشم و مفید باشم همرنگ جماعت عمل کنم یا باید ترک تراوین میکردم. الان هم این صحبت های شما به نظرم روضه خوانی
    برای جمع و چیزی عوض نمیشه بلکه گارد گرفته میشه که اگرم کمی منطقی به قضیه نگاه کنیم میبینیم کلا همه چیز عوض شده یا باید بازی نکنیم با این دیدگاه یا باید جایی بازی کنیم که بیشتر این موارد رعایت میشه یا خودمون رو عوض کنیم که توصیه من سرور فینال هست.

• آیدین جان بنده در درجه اول با صحبت های شما موافقم همیشه باید از یه جا شروع کرد.
    .
    ما همه میدونیم یکی از قوانین اصلی بازی تراوین اینکه هر شخص فقط یه اکانت میتونه داشته باشه. بنده ممکنه به تنهایی به همراه اکانت اصلی خودم، 4 تا اکانت دیگه هم داشته باشم ممکنم هست بنده به همراه اشکان و محمد و محسن علاوه بر اکانت اصلی 4 تا اکانت دیگه هم بسازیم و همون چیزی که شما همیشه گفتید و خودتون انجام دادید، به صورت تیمی و با جانشینی هر نفر یکی از اکانت ها رو بالا بیاره و با جانشینی روی اکانت اصلی هم بازی کنیم. از نظر شما فرق این دوتا مورد در چیه؟

همگی ما اون قانون تراوین رو نادیده گرفتیم و اگر دیده بودیمش الان اینجا نبودیم. اما نظر شما رو خیلی ها میبینن، خیلی بهتر از اون بند قانون.
    اگر اون دوتا موردی که در پاراگراف بالایی گفتم از نظر شما با هم تفاوت دارن، شما به عنوان کسی که خیلی از دوستان ( قدیمی و جدید) روی حرفش حساب میکنن و براشون قابل احترام هستید به جای اون قانون، بیاید یه چارچوب مشخص کنید برای این قضیه مولتی اکانت، که آیا هر تیم با هرچند تعداد نفر فقط و فقط روی یه اکانت بازی کنن یا هر نفر از این تیم میتونه یه اکانت هم با جانشینی بالا بیاره. این کارو برای اون کسایی بکنید که حرف شخص شما براشون حجت.
    بنده مطمئنم حرف شما تاثیرش خیلی بیشتر از قوانین تراوین که تا الان کسی بهش توجه نکرده.
    .
    اون سروری که شما مدعی شدید به خاطر اکانت تیم ما حذف کردید فقط اون اکانت مولتی نداشت. خیلی ها مولتی داشتن در همه نوعش، منتها اکانتی که شما عنوان کردی از بقیه بیشتر مولتی داشت و مسلما غارت بیشتری هم میکرد ولی شما فقط مشکلت با اون اکانت بود.
    قبول ندارید که اونجا هم خیلی ها اکانت دوم سوم چهارم و الا اخر داشتن؟
    من میگم اگر قراره همگی یه اکانت داشته باشیم شما مشخص کنید اگر مجازه 2 یا 3 تای دیگه هم داشته باشیم، بازم مشخص بشه. اینو میگم چون خیلی ها هستن که خودم میشناسم تنها بازی کنن یا سه نفری علاوه بر اکانت اصلی 2 تا اکانت دیگه هم در کنارش بالا میارن، یه سری دیگه هم مثل بنده ممکنه اکانت های جانبیشون یه فایل اکسل بلند بالا باشه.
    .
    دوستانی که در مجموعه به قول شما امربات حضور دارند خیلی هاشون شمارو میشناسن/ همبازی بودن باهاتون/ رقیب بودن/ و در هر صورت از دیدگاه و صحبت های شما استقبال میکنن. شما فرمودید از خودمون باید شروع کنیم شما بفرمایید از این مجموعه با این افراد به شرایط فعلی "نه" بگید.
    < یه پویش راه بندازید در جهت همین دیدگاهی که شما و خیلی های دیگه ممکنه داشته باشید. یه گروهی بشید که میخواید آستین بالا بزنید و به همون شکلی که خود شما در پست های قبلیتون فرمودید، بازی کنید.>

باتشکر

پ.ن1: اینکه شما با دیدن این تخلفات سریعا دکمه حذف را بفشارید کمکی در جهت سالم سازی بازی نمی کنید، بیاید خودتون یه جریان راه بندازید و با کمک بقیه حداقل قدم کوچکی هم که شده برای این هدف بردارید.
    پ.ن2: بودن اشخاصی که سرورهای قبلی با اکسل وارد میشدند اما به راه راست هدایت شده اند (مخاطبین خاص) :D

• من بازی با بات و مولتی را نمیپسندم چون در اخر احساس میکنم پوچ پوچم و کاری من نکردم .... این سرور بنده نسبت به قولی که به عده ای دوست دادم وجدانم اجازه نمیده همراه شما بشوم ولی کاملا استقبال میکنم که یک راند در یک سرور دیگر حداقل برای لذت بردن خودم کنار کسانی که بدون بات و مولتی بازی میکنن و تنها اک خودشون و دو جانشینشون هستن همراه بشم دوستانی هم دارم و میشناسم که هنوزم از بات و امثالهم استفاده نمیکنن و هم عقیده ایم و بعد از این سرور دست را سمت شما و باقی بچه ها برای تشکیل یک اتحاد دور از بات و مولتی دراز میکنم فقط یک بزرگ که حرفش برو باشه فراخوانش رو بده

حسین اگر همه همچون گذشته بازی کنن بدون بات وی پی اس نیازی نیست هر 2 دقیقه رید بدی فارم ها تپل میشن و با هر ساعت رید دادن همه نیروها دست پر بر میگردن
    متاسفانه الان خیلی ها تراوین نمی خوان بازی کنن دقت کن بازی کنن بلکه میخوان حماسه افرینی کنن اونم به هر روش و تو ویترین بگذارن و پزش را بدن :D

سلامچندتا نکته دیدم در پست شما برام جای ابهام داشت گفتم روشن بشم

مجید جان خیلی خوشحال شدم نرمشی در دیدگاه بازیت میبینم نسبت به گذشته و اونم برات اهمیت پیدا کردن سایدت هست .

خیر لزوما هرکی همر نان کپ میکشه متخلف نیست ولی کسی که با یک اک 4 تا نان کپ میکشه یه جای کارش میلنگه . هر اکی توانایی ساختن یک همر کپ و یک نان کپ را با دستنج خود پلیرش دارد اما هیچ جوره نمیتونه 4 - 5 تا همر نان کپ بکشه مگر با دسترنج بات :D

درباره تاثیر همر کپ و نان کپ وقتی من نوعی فقط برای اک خودم بازی و خرج کنم یک همر با خداتا گرزی و شوالیه دارم کنار 20 کی کاتا و اگر برای ساید خرج و بازی کنم یک همر کپ با تناسب بین سواره و پیاده و کاتاش دارم اما در عوضه وقت و هزینه ای که برای اون خداتا گرزی دارم میگذارم کمک میکنم به باقی پلیرها و ساپرت دفاع و گندم واندر

درنتیجه شما باید با خدا تا گرزی و 20 کی کاتا واندری با 10 میلیون دفاع رو بزنی اما من با نصف گرزی و تیکی شما و همون 20 کی کاتا واندر 3 ملیون دفاع شمارو میزنم و تاثیرشون تو پایین اوردن واندر به یک اندازه هست و فرقشون اینجاست که ساید ما حدودا 15 تا از این همر های متناسب دارد اما ساید شما 8 تا از این همر های رکوردی و اینجاست که میگن تخممرغ هارو تو یک سبد نگذار اگه یه هر دلیلی یک اتفاق برای اک شما بیافته یا حتی خودت بزنی زیر همه چی ساید عملا نابود میشود

شیره ساید زمانی کشیده میشود که من پلیر متوسط با دیدن همر های شما و غارت و کتیبه های اختصاصیتون به کل از بازی دلسرد میشم چون هرگز نمیتونم به شما برسم و اکانتم را ول میکنم یا با بی انگیزگی بهش سر میزنم و در اخر میشود سایدی با 5 تا اکانت خیلی بزرگ جای 40 تا اکانت متوسط حالا بگذریم از بحث کتیبه و رید از ناتار و گرفتن 9 و 15 گندمی های ساید و اشغال ابادی و جاهای خوب ساید که میتونست اون بازی کن متوسط جای مولتی شما بگیره.

درباره پاک بازیکردن هم میشه با یک اکانت اصلی و دو جانشینش که طبق قوانین بازی هست یک همر واندر کوب با دفاع لازم برای حفاظت ازش بیرون داد و از این بیشترفقط اعداد اضافی پز دادنی است

قبلا گفتم بازم میگم تراوین بازی گروهی هست نه ثبت رکورد و یک عده دور هم جمع میشن با همکاری هم واندر را صد کنن نه اینکه یک عده در یک اکانت جمع بشن و با همکاری هم یک همر نجومی برای ثبت رکورد بسازن :D

راستی مجید جواب ایدین به بهنام هم نوع دیگری پاسخ به این پستت هست

S4 R1 se(v3.6):mamad roteyl
    S5 R1 se(V3.6):3brothers
    tx2 R1 se(v3.6):mamad roteyl
    tc2 R3 ne(v3.6):mamad tarantula
    ts9 R1 se(v4):mamad tarantula

• با سلام
    من خودم به شخصه هیچ وقت از بات و وی پی اس استفاده نکردم هیچوقت هم مولتی رید ندادم کسانی هم که با من همبازی بودن میدونن
    اما به شخصه من بازی میکنم برای لذت شخصی خودم و کاری ندارم فلان شخص داره از بات استفاده میکنه یا نه، مولتی میزنه یا خیر
    من این قدرت رو ندارم بیام بگم اقا هیچکس حق اینکار رو نداره
    حالا یا باید کلا بازی نکنم یا بشینم یه گوشه بازیه خودمو کنم و لذت شخصیه خودمو ببرم
    یه فرد میتونه بیاد بگه اقا من اینکار خلاف رو انجام نمیدم
    اما این حق رو نداره بیاد به بقیه گیر بده که مثلا چرا داری اینکار رو میکنی
    این در حیطه قدرت قانونه که خوب تو بازی مولتی هانتره و اون ادم باید بیاد جلوی کار های غیر قانونی رو بگیره

s2r1:ahuraee
    ts8:marshall
    s2r3(3.6):ahuraee
    ts1 new: ahuraee
    ts1 r3 new : ahuraee

• والله ما هم قدیم بودیم و از دید یک پلیر و یک لیدر شاخه (و بعضی مواقع هم درکنار محمد آکیلیس بزرگوار در برخی سرور ها که توانایی توتال شدن رو داشت اما ترجیح میداد شاخه خودشو داشته باشه و شروع میکرد به مانور های نظامی فوق العاده باحالش که بازیکنا حال میکردن با این روشش) به ساید نگاه میکردیم
    به عنوان کسی که روزی 100تا نامه جواب میداد و خیلی رابطش با بچه های سایدش خوب بود
    من خودم شاهد بازی کثیف اون دوستان بودم و این امر چیزه عجیبی نبود چون بازیکن زیاد بود و تو فقط نیاز داشتی به نیرو و فقط برای دفاع مولتی میکشیدی یا برای حمله مشترک

حتی بعضی ها توی 7*7 خودشون میموندن چه برسه بخوان آه و ناله کنن که ساید حریف داره فلان کارو میکنه
    توی این 10 سالی که وارد تراوین شدم فقط سرور اول ندیدم مولتی اکانت اونم چون فارم شدم :rolleyes:

چیزی که همیشه بوده..شاید توتال لیدرهایی مثل شما که نمیرسیدین از اون 5 هزار بازیکن سایدتون تک تک سوال کنید مولتی هستی یا نه چه بسا من که لیدر سایدشون بودم رو به زور به یاد میارن الان :D ..یا باهاشون صحبت کنید و لا به لای حرفاشون بگن فلان اکانت هم مال منه یا مال داداشم(اون موقع این مد بود)
    و اون موقع همه روی مولتی هاشون مثل اکانت اصلیشون بازی میکردن و اگر فارم کسی میشد نمیگفتن آقا اگر زدیش میزنمت چون منابع زیاد بود و فقط به سربازش برای دفاع یا حمله نیاز داشتن (یا حداقل نمیگفتن مولتیمه)

اما الان پلیر ها کم شدن..و فارم هم کم شده..پس بیشتر بازیکنای مولتی کش به منابع نیاز دارن بیشتر تا دفاع و حمله درنتیجه چون تاپ غارت کمی دارن بازیکنان اونا میان بالا و فاصله میگیرن و مشخص میشن و بازیکنای عادی نمیتونن غارت کنن چون فارم کم هست و این بالانس از بین میره بخاطره فارم کم
    اگر مدیریت راهی پیدا کنه واسه فارم فکر نکنم دیگه کسی جیکشم بالا بیاد

من یادمه یه سرور نژاد گول بودیم یه لیست درست کرده بودیم با 1 رعد واحه های خالی سرور رو میزدیم..بعد یهو واحه ها قوی شدن (حیون نبود توشون قوی شدن) تمام رعد هامون رفت تو دیوار :D
    اما چرا حالا باید اینطور بشه که تا واحه میزنی پشت بندش 5تا ببر و 2تا فیل میان آیا برای سخت تر شدن بازی هست یا گلد بیشتر مصرف کردن؟

:D پ ن: این سرور هم بگم فقط 2تا اکانتیم من و داداشم

ℳℯʰʳᵃᵈ ℛ✩ℬinℋooᗪ™➸

• سلام به همه سروران و اساتید
    من از وقتی تراوین سری جدیدش شروع شده و ماجرای بات و وی پی اس باب شده یه سری مسایل ذهنمو مشغول کرده، امشب بحثش پیش کشیده شد گفتم با شما هم مطرح کنم و از این زاویه هم به ماجرا نگاه بشه.
    یه سری توجیه برای استفاده از بات و مولتی مطرح میشه، یکیش اینکه آقا پلیر کم شده، کجاست اون سرورهای ۳۰-۴۰ک پلیر که بشه از توش فارم درآورد، ناتارها که تعدادشون کفاف نمیده، از اونطرف هم دایم نیرو میسازن و تلفات میگیرن، واحه ها هم که به ساعت نکشیده پر از جانور میشه پس ما مجبوریم مولتی بکشیم...
    تمام حرفای بالا درسته، منتها بنظر من بطور منطقی نباید منجر به مولتی کشیدن و... بشه، باید منجر به این بشه که سایز همر ها کوچیک بشه، منتها از اون طرف بخورن به دیوار هایی با تعداد گندمخور کمتر، به هر نسبتی که قراره این محدودیت ها باعث کاهش تولید نیروی هجومی بشه احتمالا باعث کاهش دفاع هم میشه، لطفا به من بگید بازی کردن تو این شرایط چه اشکالی داره؟! هیجانش کمتره؟ زد و خورد نمیشه کرد؟! بازی گروهی نمیشه کرد؟! لذت نمیشه برد؟! بازیکن شاخ دیگه تولید نمیشه(چه عیب داره، شاید یکی دوست داشته باشه تو چش باشه و تحسین بشه)؟! من فک میکنم همه این کارارو تحت همین محدودیت ها هم میشه انجام داد،
    موضوع دومی که بعضا دوستان بهش استناد میکنن اینه که:‌داداش ما وقت نداریم ۲۴ ساعتی آنلاین باشیم، بیکار نیستیم، سرمون شلوغه، کار و بار داریم و چیزایی از این دست، من میگم مگه مجبوریم ۲۴ ساعتی آنلاین باشیم، همونجور که نیرو ساختن ناتارها و پر شدن واحه ها یک محدودیتی است برای جذاب شدن بازی و از یکنواختی دراومدنش، اینکه بازی وقتی شما رو اکانت نیستی هم در جریان باشه، روی یک حساب و کتابی شده قانون بازی وگرنه میگفتن پلیر که از اکانت خارج شد همه چیز براش فریز بشه یا مثلا بچه ها هر شب ساعت ۱۰ تا ۱۲ سرور باز میشه همه آنلاین بشید بازی کنید بعدم فریز تا فردا... خب این ماجرای زمان قراره باعث بشه یه سری بازیکنان پیشرفت کنن یه سری عقب بمونن... بعد فرضا کسانی که عقب موندن با یه سری ابتکاراتی عقب موندگیشونو جبران کنن(قانونی نه غیرقانونی)
    منتها این محدودیت ها باعث شده همه دنبال تقلب باشن، بهانه شده برای تقلب در نهایت هم خوشحالن که اووووفف دیدی چند تا همر کشیدم، دیدی چه دیواری چیدم؟! ولی آخه که چی؟!