نقد و بررسی سرور 1 راند 4 | آغاز 23 مهر 1397 |

• ولی آخه که چی؟

این پستت رو ارجاع میدم به قضیه مواد مخدر و مواد فرو ها
    مواد مخدر برای یک معتاد همیشه ضرر داشته و تا الان بالای 100 میلیون آدم مرده اما چرا مردم میرن سمتش؟
    چون لذت داره براشون و کمی از دنیای واقعیشون فاصله میگیرن و حال میکنن پلیس و رسانه ها و سایر مردم هم دارن تبلیغ میکنن که آآآآآآآآآآآی نکشید خوب نیست واستون
    مواد فرو ها هم اینجا چون درآمد زایی میشه براشون حتی اگر شده خودشون بیان توی مواد..میان تا مردم رو آلوده کنن

دقیقا همین امر توی تراوین هم رخ میده و داده و من خودم شاهد اون دسته از موادفرو های عزیز بودم
    حالا دوستان هرچی مواد نکشن هرچی بگن بده آخر حداقل 2 نفر هست که اینکارو میکنه
    و چون 2 نفر هست بقیه رو عصبی میکنه که بازی نا عادلانه میشه پس ما هم اینکارو میکنیم و میوفتن توی این موضوع

گناه هم به همین شکله..آره اگر همه گناه نمیکردن زندگی بهتری داشتیم و همه حتی اونایی که گناه میکنن هم میگن بده و چرا بندگان پاک خدا به گناه روی میارن؟ چون دارن میبینن کسی که گناه کرده به آرزویی که اونا داشتن رسیده اما نمیدونن پیچیده تر از این حرفاس

ختم کلام ...بهترین راه برگردوندن تراوین به ورژن 3.6 هست :D
    هم اینترنت دیگه زیاد مصرف نمیشه هم فارم از همه طریقی هست و میشه بهتر رقابت کرد با دوستانه مولتی کش

ℳℯʰʳᵃᵈ ℛ✩ℬinℋooᗪ™➸

• به قول مرتضی انگار داره یه پویش به نام " بازی حق علیه باطل شکل میگیره "

یه سری موافق و مخالفم داره همه میان دیدگاهشونو در خصوص اینکه آیا اصلا : پیاده سازی این سبک از بازی مجددا امکان پذیره یا خیر ، نظرشونو مطرح میکنن ...

منتهی همیشه این بهونه وجود داره که اگه من به بازی تمیز روی بیارم آیا بقیه هم متعهد به این سبک بازی هستن ؟

در نتیجه همیشه یه سری افراد از این سوال و متعاقبا آمار ارقام بازی و مشاهده مجدد اینکه مولتی بازی همچنان ادامه داره مجددا به سمت این سبک کشیده میشن ( بماند که خیلی ها هم اصلا این سبک رو خلاف قوانین نمیدونن بلکه این رو یه سبک جدید توی تراوین میدونن و اعتقاد دارن باید این سبک انجام هم بشه )

نتیجه این سبک چه بخوایم قبولش کنیم چه بخوایم از نظر اخلاقی ردش کنیم اینه : بقای یک ساید بعد از درگیری های بین سایدی و حتی اند گیمی وجود همین اکانت ها هست ... وقتی یه ساید همرهای سنگین اند گیمی کشیده ( از روش های نا متعارفی که همگی ازش اطلاع دارن ) که پنج تاش رو پشت هم بزنی دف واندرو کلین میکنه ، از صفر تا صد زحمت نه ماهه چندین نفر و با خاک یکسان میکنه ، بازیکن های موجود حاضرن بازم به بازی به سبک قدیمی و اصطلاحا به جبهه حق روی بیارن ؟

پس اگه بناست این سبک کلا جمع آوری بشه و دوستان بازی سالمی داشته باشن و کنار هم خاطرات خوبی رو رقم بزنن نیازمند اینه ریشه مولتی و مولتی کشی کامل زده بشه نه اینکه یه سریا روی بیارن به بازی سالم و یه عده هم تو سبکشون مدام باتجربه تر و قوی تر بشن !

چیزی که برای خودمون میخوایم ( بازی پاک ) برای همه بخوایم و همه ملزم به اجراش باشن وگرنه این بحثا تو تاپیک های مختلف مدام مطرح میشه و همیشه هم بی نتیجه میمونه چون نتیجه آخرش اینه : چون فلانی میکنه ، من چرا نکنم و ازش عقب بمونم ؟

موفق باشید
    آرمین

در جواب ابلــــــهان آنقدر [ خـــــــــاموشــــــــ ] ماندیم که گفتند

- حرف حســــــــاب جواب ندارد . . . ! ! !

• سلام. به نظرم هر دو طرف حق دارن ولی یک سمت داره راست میگه و یه سمت حالا حاضر نیست واسه یه بار هم امتحان کنه، از کجا معلوم خرد و خاکشیر بشیم، بهرحال نصف افراد این سرور بازنده هستن ( اگه ناتار صد نکنه) چه فرقی میکنه اگه داریم واسه فان بازی میکنیم که اینبار ما ببازیم یا متا روبرو، اینبار بیاییم بدون مولتی و بات یا حداقل بدون بات بازی کنیم ، بزاریم مجید و ارمین هم مثلا یه میل گرزی بکشن، حداقل دویست روز وقت داریم تا یه فکری واسه این همر یه میل گرزی بکنیم، فرصت کمی هم نیست

SE FOR EVER

پاپ بازها به بهشت نمی روند!!!

• من به جرات میگم که هیچ کدوم از این تقلب ها رو نکردم الانم سرور 2 دارم بازی می کنم و میتونین بیاین اکانت من رو نگاه کنین که فارم دستی زده میشه و مولتیم ندارم
    و کاملا با این روند تخلف مشکل دارم اصطلاحا به نظرم تراوین رو کردین پولی
    اما در جواب شما دوست عزیز که همر غارت میخواد و دفاع نه با منابع خودش ساخته میشه پس غارت حذف بشه همر کوچیک میشه اما دفاع نه

در نهایتم بگم که با این روش بات و مولتی و ... تراوین به جای اینکه کسی که آنلاین تر باشه قوی تر باشه یا مدیریت منابع بهتری داشته باشه قوی تر باشه و ... به این میرسه که هر کی پولدارتر قوی تر و خب دیگه روح تراوین بای بای

s1 r1 classic: bill
    s5 r1 classic: masssoudjoon
    s5 r2 classic:juv
    sx2classic:majidjoon
    s3x r4classic:amiro0o
    s3x r5:amiro0o
    s2 r3(akharin classic):vorujak
    s2 .com claasic: f22
    s2 r1: sirabi
    s2 r3 : f14

• میدونی حرف شما صحیحه ولی لزوما نمیشه به تراوین هم اینجور نگاه کرد، منظور من از "ولی آخه که چی؟" این بود که فرضا پلیر شد غول سرور و تمام دیوارا جلوش پنیر سویسی بود، این برد که با منابع و بعضا گلد نامحدود بدست اومده با بردی که تو یک سرور فیک که سرعتش یک ملیون هست و شما پول میزنی به حساب ادمین برات همر و آنویل شارژ میکنه چه فرقی داره؟ بنظر من ذاتش یکیه، حالا اون راحت الحلقوم است، دیگه جویدن نمیخواد، این یکی یه ذره جویدن میخواد. باید به این فکر کرد که چرا برد تو سرور فیک هیچ جا افتخار نیست؟! اگر برد اونجا افتخار نیست، برد با مولتی و گلد نامحدود افتخاره؟!!! خداوکیلی اینم افتخار نیست.
    (آقا من نمیگم مولتی بازی تلاش نمیخواد، منتها منم یکسال هر جور میخوام سر میکنم، حالا میتونم تو یک شب قدر همشو پاک کنم؟!)
    دومین مساله اینه که من اگر ویدبازم کاری به بقیه ندارم، لذتی که ازش میبرم رو خودم با پولم فراهم کردم و ویدم با فرمول شیمیاییش، لازم نیست ۲۰ نفر جمع بشیم دور هم تا کارمون بشه، منتها تراوین باید مثلا صدنفر جمع بشن تا بشه، حالا این غول مولتی بازه بقیه رو از بازی دلسرد میکنه، سری بعد ۹۰ نفر جمع میشن، سری بعد هشتاد و... در نهایت سرور از اینکه هست خلوت تر میشه، میشه دور باطل... و در نهایت کسایی که توش دارن بازی میکنن میشن گنگ مولتی بازا... که تا حدود هم این اتفاق افتاده... شما همین آقا مجیدِ ساید پنجم رو با مولتیاش بنداز تو یه سرور که ۴ تا ساید دیگه نداشته باشه، چیکار میکنه؟! میشینه از یک اکانتش همر میکشه میزنه رو آنویل خودش؟! نه آقا شاکی میشه که کسینیست، زودتر از موعد همیشگی حذف میکنه میره.

پ ن: چند روز پیش یکی از دوستان تعریف میکرد دف ریختیم تو مولتیای یه عده، حذف کردن به بهانه بازی کثیف، خواستم بگم که بعضا مولتی بازا اینجوری خودشونو محق میدونن.

• شما دارید خودتونو گول میزنید هیچ کجای قوانین ننوشته 2تا جانشین یعنی 2تا دفساز به قول شما و به قول من یعنی مولتی تراوین پاک یعنی تک اکانت شما میایی واسه آنالیز ساید و سرور از سایت هایی استفاده میکنی که مثل بات درست شده و واسه تراوین نیست چرا میری توو اون سایتها آنالیز کنی پلن بریزی؟ چون کارتو راحتتر کرده اون سایت ها بات هم همون کارو کرده اومده کار رو راحتتر کرده از اون اول تراوین بات بودش حالا اون موقع فیری نبود باید براش هزینه میکردی الان رایگانه و همه دارن استفاده میکنن شرایط واسه همه یکسانه شما میایی میگی 1اکانت اصلی دوتا جانشینی مجازه خب اون روبروتم حریف داره طبق همین قانون میره جلو 1اکانت اصلی 2تا جانشینی مهم واسه مولتی هانتر آی پی هست واسه تشخیص مولتی اکانت حالا یکی کافی نت داره یکی وی پی اس یکی هم تیم تعداد مولتی هاش بیشتر میشه
    شما تا اونجاهایی که خودتون دوست دارید میگی بات و مولتی خوبه مثلا اومدید واسه مولتی سقف گذاشتید 2اکانت مولتی کنار اکانت اصلی
    از نظر شما بات خوب نیست ولی سایت های دیگه و اسکریپت خوبه در نهایت تا 10 سال دیگه هم بحث کنیم به نتیجه نمیرسیم قانون بازی و من و شما تعیینن نمیکنیم شرایط واسه هر دو طرف یکسانه شما به روش خودت بازی کن ما هم به روش خودمون
    شما میایی میگی این چیزا بده خوب نیست ولی سرور قبل توتالتون هم مولتی زیاد داشت هم تا سرور تموم شد اومد لینک همرشو گذاشت گفت رکورد همر رومن زدم خب شما که با این مسیله مشکل داری چرا باز این سرور رفتی توو همون ساید پیش همون توتال؟ اون سرور من گفتم se اومده sw و ne مستعمره کرده گفتید نه متا هستیم سرور که تموم شد یکم که گذشت فقط موند اسم آمراداد نه اسمی از sw میاد نه از ne آمراداد هم یعنی se من قبلا هم گفتم الان هم میگم در ایران چیزی به اسم متا وینر نداریم
    عزیز من چرا باید واندر شما 10 میل دف داشته باشه واندرما 3 میل؟ یه وقت دیدی واندر شما 10 میل داشت واندر ما 15 میل اصلا در شرایط دف برابر در نظر بگیریم از نظر شما فقط مهم کاتا هست حالا سرور راند قبل حربفتون زمینو ترک کرد همر شما به واندر نخورد که ببینی همر کپتون واندرو قلقلک هم نمیده :D
    چرا اونطرف داستان و نمیبنی که پلیرهای ساید میان میبینن یه اکانت از سایدشون با قدرت توو تاپ هست مایع دلگرمیشون میشه میای میگی چون بهش نمیرسن بازیو ترک میکنن مگه کلا 10تا اکانت بیشتر میاد توو تاپ؟ پس طرف بیاد فقط واسه تاپ بازی کنه بگه نمیرسم پس بازی نکنم؟
    در آخر شما واسه تخلف سقف میذارید من میگم یا نباید تخلف کرد یا اگه تخلف کرد سقفی نداره

• من به جرات میگم که هیچ کدوم از این تقلب ها رو نکردم الانم سرور 2 دارم بازی می کنم و میتونین بیاین اکانت من رو نگاه کنین که فارم دستی زده میشه و مولتیم ندارمو کاملا با این روند تخلف مشکل دارم اصطلاحا به نظرم تراوین رو کردین پولی
    اما در جواب شما دوست عزیز که همر غارت میخواد و دفاع نه با منابع خودش ساخته میشه پس غارت حذف بشه همر کوچیک میشه اما دفاع نه

در نهایتم بگم که با این روش بات و مولتی و ... تراوین به جای اینکه کسی که آنلاین تر باشه قوی تر باشه یا مدیریت منابع بهتری داشته باشه قوی تر باشه و ... به این میرسه که هر کی پولدارتر قوی تر و خب دیگه روح تراوین بای بای

آقا دم شما گرم <3
    من اصلا بحث فنی نمیکنم رو این ماجرا که همر کوچیک بشه دفاع بزرگ بشه یا نشه، هر چی اساتید بگن همونه، فقط رو این پافشاری میکنم که هر چی بشه برای همه میشه و اینکه هر چی بشه بازم بازی هیجانشو داره نهایت باید برنامه ها رو عوض کرد، ولی بجاش یه سرور بالانس برای همه پلیرها داریم.
    و چیزی که شما در نهایت گفتی رو باید با آب طلا نوشت.

• سلام و عرض ادب
    دوستان عزیز به نظر من این بحث ها در مورد مولتی بازی و ... یک بحث بچه گانه هست ..
    متاسفانه و خوشبختانه در جامعه ما همیشه دو نوع ادم داشتیم .. ادمی که هرکاری میکرده رو به زبون میورده .. و ادمی که همه کار میکرده ولی هیچ وقت زیربار کاراش هم نمیرفته ( جا نماز اب میکشیده ) چه خوب هست که همیشه جزو دسته 1 باشیم نه به معنی این که همه کار رو بکنیم به این معنی که اگر کاری کردیم نیایم بگیم فقط واسه ما خوبه و واسه شما بده
    توی سرور های قبل یکی از دوستان مدام شکایت میکرد به استفاده از بات و رید اتوماتیک ولی خودش هم از همین برنامه ها استفاده میکرد

قوانین تراوین در این بخش واضح اعلام شده

بخش 1. اکانت

• بخش 1.1 هریک از بازیکنان مجاز به داشتن و بازی کردن با تنها یک اکانت در هر سرور از بازی تراوین هستند. داشتن هرگونه اکانت دیگری در همان سرور تخلف محسوب می شود با اکانت باید صرفاً به هدف منافع خاص آن اکانت بازی کرد. اکانتهایی که صرفاً به نفع اکانتهای دیگر وجود داشته باشند یا مالتی باشند و یا برای تولید منابع و ارسال به دیگران بازیکنان فعال هستند، ممکن است برای همیشه بسته شوند.

• بخش 3. استفاده از برنامه‌ها و سرویس های غیر مجاز
      • برای بازی «نراوین»، باید از مرورگری دستکاری‌نشده و معمولی استفاده کرد. استفاده از اسکریپ‌ها، کدها و ابزارها یا ربات‌های نرم افزاری برای خودکارسازی اقدامات مربوط به اکانت بازی تراوین یا شبیه‌سازی ویژگی‌های داخل بازی ممنوع می‌باشد. و استفاده در هر مقیاس و هر نوعی مجاز نیست و شامل جریمه سنگین یا حذف اکانت خواهد شد.

خلاصه مطلب این که خواستم بگم اگر مخالف تقلب هستید اول از خودتون شروع کنید ..

اگر یک تیم 3 نفره باشید و دو تا اکانت با جانشینی روی اکانت اصلی بازی کنید .. چون برای منافع اکانت اصلی هست از نظر بنده هیچ فرقی نداره با اونی که 10 نفر هستن و 10 تا اکانت میسازند برای منافع یک اکانت! امیدوارم متوجه منظور بنده شده باشید
    خودتونو قانع نکنید که کار شما درسته کار بقیه اشتباه!

اگر این بحث هارو تمام کنید و چند تا پست تحلیلی از روند سرور و پلیر ها و تیم هایی که رجیستر کردن بگذارید هم خودتون بیشتر لذت میبرید هم ما که صرفا خواننده هستیم

سپاس

دستم بوی گل میداد ، مرا به جرم چیدن گل محکوم کردند

اما هیچکس فکر نکرد شاید من شاخه گلی کاشته باشم

odn7_moderator.png

لطفا قبل از ارسال پست «قوانین انجمن» را مطالعه کنید

The post was edited 3 times, last by A y N a Z: همینطوری ().

• با سلام

دوستان چیزی که ما در این بازی گویا فراموش کردیم وجود دو گروه قانون گذار و مولتی هانتر هست.
    مرجع تعیین "بازی پاک" کسیه که قوانین و بند های این بازی رو نوشته
    و مرجع تعیین "بازی کثیف" هم شخصی هست به اسم مولتی هانتر

با وجود چنین تقسیم بندی واضحی برام خیلی جالبه که برخی دوستان هنوز در حال صدور فتوا هستند
    من طبق مشاهده ای که از سرور تورنومنت داشتم تمامی بات ها و مولتی اکانت ها برای تیم تراوین قابل شناسایی بودند و سخت گیری بینظیری در این سرور وجود داشت
    وقتی تیم تراوین به وضوح قادر به کشف و شناسایی این قبیل مسائل هست و با این وجود بر سر این موارد در سرور های لوکال و محلی سخت گیری نمیشه به وضوح نشان دهنده چراغ سبز تراوین برای استفاده از این ابزارآلاته
    پس اگر میتونین استفاده کنین اگر بن شدین دیگه استفاده نکنین. به همین سادگی ! :) خیلی پیچیده اش نکنین. حالا بعضی از دوستان علاقه به ریاضت دارند و هر 2 مین یکبار لیست میزنن اون یه بحث دیگس :D

Ts3.ir: IceShadow
    (Ts4.ir: IceShadow (Winner
    Ts2.com: IceShadow
    Ts1.uk: IceShadow
    (Ts1.ir: Yobern (
    Winner
    Ts6.ir: Beny Yobern
    (Ts29.ir: Beny Yobern (
    Winner
    (Ts6.ir: Beny Yobern (
    Winner

مـــــــــــــنــــ از جــــــهانـــــیــــ دگـــــــــــــرمـــــ 🏳️‍🌈🤘🏻

• اگر یک تیم 3 نفره باشید و دو تا اکانت با جانشینی روی اکانت اصلی بازی کنید .. چون برای منافع اکانت اصلی هست از نظر بنده هیچ فرقی نداره با اونی که 10 نفر هستن و 10 تا اکانت میسازند برای منافع یک اکانت! امیدوارم متوجه منظور بنده شده باشید
    خودتونو قانع نکنید که کار شما درسته کار بقیه اشتباه!

از نظر شما واندر هم باید بن بشه پس !
    اگه این بازی تیمی مشکل داشت مطمئنا تو سرور فینال پانیش میزدن. فکر کردی الکی یه تیم میاد با 800 اکانت ؟!
    این برنده تورنمنت سال قبله
    مشخصا قضاوت شما معیار نیست.
    پ ن : ویرایش شد

The post was edited 1 time, last by T!rDaD: لطفا در امور مدیریتی دخالت نکنید،در صورت وجود هرگرنه اعتراض به ادمین مراجعه بفرمائید ().

• میدونید مشکل چیه مشکل دخالت در کار همدیگه هست
    یه نفر یه کار گناهی انجام‌‌میده من اگه انسان‌ پاک وسالمی باشم اون کار رو انجام‌ نمیدم و در درحه بعدی میتونم برم بهش بگم این کار تو بده که میشه همون امر به معروف و نهی از منکر
    اما حق این رو ندارم برم درگیری فیزیکی داشته باشم با یارو
    این حق رو پلیس و مراجع قضایی دارن نه منی که شهروند ساده ام

s2r1:ahuraee
    ts8:marshall
    s2r3(3.6):ahuraee
    ts1 new: ahuraee
    ts1 r3 new : ahuraee

• میدونید مشکل چیه مشکل دخالت در کار همدیگه هست
    یه نفر یه کار گناهی انجام‌‌میده من اگه انسان‌ پاک وسالمی باشم اون کار رو انجام‌ نمیدم و در درحه بعدی میتونم برم بهش بگم این کار تو بده که میشه همون امر به معروف و نهی از منکر
    اما حق این رو ندارم برم درگیری فیزیکی داشته باشم با یارو
    این حق رو پلیس و مراجع قضایی دارن نه منی که شهروند ساده ام

اینجا دو تا بحث جدا هست. یه موقعی هست می‎بینی یه معتاد گوشه خیابونه و وضعش داغونه و افتاده یه گوشه و کاری هم به کار کسی نداره، قطعا از کارش و شیوه زندگیش خوشت نمیاد، دوست داری که اینطوری نباشه ولی در نهایت میگی زندگی خودشه و به من ربطی نداره و کاری هم از من بر نمیاد به احتمال زیاد و رد میشی.
    یه موقعی هست می‎بینی یکی از دوستای نزدیکت به این شکل افتاده. یکی از کسانی که باهاش در ارتباطی و روت تاثیر داره. این دفعه یا اگه بتونی کمکش می‎کنی که وضعش درست بشه، یا این که در نهایت ببینی راهی نیست و داره روی اشتباهش اصرار می‎کنه، ازش دور میشی. دیگه نمیگی اینم با این وضع رفیق منه، یکی مثل منه. درسته شما اونطور نیستی و خیلی هم خوبه، ولی دیگه نمیتونی اونو تو دایره دوستات قرار بدی.

یه زمانی هست یه سری بات و مولتی و ... میزنن و هر کاری میکنن و هییییییچ خط قرمزی براشون وجود نداره و توی سروری که داریم بازی میکنیم هستن و دارن میگذرونن. این وظیفه مولتی هانتر و تیم نظارتیه که برخورد کنه و ما هم همین انتظار رو داریم. ما در قبال اینا مسئولیتی نداریم.

ولی یه زمانی هست بحث تیم درست کردن و یکی شدن پیش میاد. قراره یه سری آدم یه مدت زیادی با هم باشن، زندگی کنن و کاری گروهی کنن. مشکل همینجاست. ما نمیتونیم و نمی‎‌خوایم با یه عده که هیچ نشونه ای از بزرگ شدن و بازی پاک ندارن یکی باشیم. نمی‎خوایم با این جمع همراه بشیم. حرف اینه که وقتی کسی برای یه بازی، و فقط و فقط یه بازی که هدف ازش فقط یکم چالش و لذت بردن هست نمیتونه با خودش کنار بیاد که درست و سالم این کار رو انجام بده و توانایی خودش رو به چالش بکشه ، اولا آدم درست و سالمی در واقعیت نیست که قرار باشه به عنوان دوست و همراه روش حساب کنیم. چون وقتی تو ساده ترین و بی اهمیت ترین چیزها حاضره تقلب کنه و این رو از زرنگیش بدونه خیلی کارهای دیگه هم تو واقعیت حاضره انجام بده. و همچین افرادی از ما نیستن، همراه ما نیستن.

ثانیا از نظر بازی قطعا ضعیف هست. همچین کسی توی بازی ضعیف بار میاد، سر جنگ، کتیبه و هرچیزی که فکرش رو کنید با کوچکترین نا ملایمتی، قهر میکنه و پای کار نمیمونه. چون هرچی توی بازی داره از یه برنامه اتوماتیک منبع آپ کن و اتوماتیک رید برو داره، هیچ وقت خودش رو به چالش نکشیده.
    باور کنید مکانیزم تراوین به قدری ساده هست که بخوایم کل Early game تا میدگیم اش رو حداقل بسپاریم دست یه هوش مصنوعی ساده بدون اشتباه. می‎تونه یه رقابت برنامه نویسی بشه که کدوم برنامه بهتر می‎تونه بازی کنه و مطمئن باشید خیلی زود میتونه بات های تمام اتوماتیک بهتر از انسان در بیاد ازش. ولی ما نیومدیم که بشینیم بازی بات رو نگاه کنیم . این هیییچ چالش و لذتی توش نیست.

بات زدن و مولتی بازی و خیلی کارای بدتر از همون قدیم الایام توی تراوین بوده. شاید اینطوری با افتخار نمیومدن بگن اما بود. ولی هیچ وقت این کار رو نکردیم و با تیمی هم نبودیم که شیوه بازیش این بوده باشه. طرف‎های مقابلمون خیلی کارها شاید میکردن، ولی توی تیمی که بودیم تا اونجایی که در توان داشتیم ( با این که هیچ چیز مطلقی وجود نداره) اجازه ندادیم چنین اتفاقی بیفته و جواب هم گرفتیم.

متاسفانه این وضعی که توی تراوین امروز می‎بینیم اتفاق افتاده یه آینه ای از وضع فعلی جامعه‎مون هست. برگرفته از این که این دید غالب شد که "وقتی همه می‎کنن چرا من نکنم". اگر من نکنم دارم عقب میفتم، دارم می‎بازم. وقتی همه میرن جنس میخرن احتکار می‎کنن چرا من نکنم. وقتی همه ... حالا اهمیتی نداره چقققدررر راه درست دیگه وجود داشت و این راه اشتباه من چقدر به خودم و بقیه آسیب میرسونه. می‎تونم پس میکنم! اون آدمایی که درست فکر می‎کردن و سالم بودن هم نشستن نگاه کردن. گفتن زندگی خودشه. به ما ربطی نداره که بخوایم تقبیح کنیم. همین که ما این کارو نمی‎کنیم، برامون کافیه.

• سلام دوستان
    با اجازه بزرگترا نظر خودم رو میگم :thumbsup:

اصلا احتیاجی به این همه پیچیدگی نیست که موضوع رو چند شاخه کنیم.
    به سبک بازی و تغییرات در زمان کاری ندارم چون قصه مرغ و تخمرغ هست.
    اگر هم میخوایم همه چی گل و بلبل باشه و بی نقص باشه خوب نمیشه. اگر اینجوری بود دیگه جهنم نبود. همه یه راست میرفتن بهشت خخخ
    اما میتونیم شرایط رو بهتر کنیم و تا حدود زیادی مشگل بر طرف میشه.
    دو راه هست که یکیش اینه که به مرور زمان (دوپینگ کردن) به عنوان عملی زشت شناخته بشه و این موضوع برای همه جا بیفته و دومیش همونطور که اون دوستمون اشاره کردن (برخورد شدیدتره کمیته انظباطی المپیک با کسی که دوپینگ میکنه)
    به همین سادگی.
    دیگه بیشتر از این بخوایم وارد جزییات موضوع بشیم باید بریم کافی شاپ قسمت وی ای پی و حرفای با کلاس بزنیم 8o
    این نظرم بود. در حد نظر بخونید

پ ن. اگه جایی اسم پلن فرامرزی رو شنیدین بدونین که این کار دشمنان بوده خخخخ

• من خیلی خلاصه یه آپدیت بدم و برم...

ما دیشب یه جلسه مفصل داشتیم با تعداد خوبی از دوستان در جنوب شرقی. کلاً به این نتیجه رسیدیم که موضع‌هایی که گرفته شده الآن ۵ دسته هست:

• موتونوم موکونوم! (می‌توانم، پس می‌کنم!) -- این کسایی هستن که بات/مولتی دارن، افتخار هم می‌کنن. به نظرشون هم اینجا جنگ هست به هر قیمتی و هدف کاملاً وسیله رو توجیه می‌کنه (ماکیاولیست‌ها)
    • می‌کنم، ولی افتخار نمی‌کنم -- اینا کسایی هستن که می‌خوان عقب نیافتن از بقیه، اما در عین حال بین یه ذره تا خیلی، هم عذاب وجدان دارن. مایل هستن که توی سروری باشن که همه بات نذارن، اما راهکار جامع و دقیق‌ای براش ندارن و چنین سروری رو مدینه فاضله می‌دونن یا به استناد مرغ و تخم‌مرغ، فکر می‌کنن این قضیه هرگز نمی‌افته. علی‌ایّ‌حال اینا اصطلاحاً go with the flow می‌کنن و پیرو بقیه هستن. (هیپوکرات‌ها)
    • نمی‌کنم، اما نهی هم نمی‌کنم -- اینا کسایی هستن که سرشون توی بازی خودشون هست. به‌نظرشون مهم نیست که همسایه‌شون دزد هست یا شبا آدم می‌کشه؛ چون به‌ظاهر آسیبی نمی‌رسونه بهشون. (بی‌تفاوت‌ها)
    • نمی‌کنم، بدم هم می‌یاد، اما دوستام هستن -- این دسته از عزیزان واقعاً دوست دارن که با بات/مولتی مقابله بکنن؛ منتهی چون این سرور رو با یه سری از دوستاشون اومده‌ن و دوستاشون هم مولتی/بات باز هستن، به‌قول خودشون ناچارن که دوستی رو زیر پا نذارن. کلی از فیلم‌های هالیوودی هم براساس همین سناریو هست که طرف خودش پلیسه، بعد یه دوست صمیمی‌ش یا اعضای خانواده‌ش دزد از آب در می‌یاد و نمی‌دونه که باید طرف رو لو بده یا نده. نهایت این می‌شه که به‌نظر این دوستان یا یکی نباید تقلب کنه،‌ یا اگه تقلب می‌کنه باید دوست اینا باشه. (استاندارد دوگانه)
    • نمی‌کنم، بدم هم می‌یاد، می‌خوام تغییری ایجاد بـکنم و باعث بشم کسی هم نکنه! -- اینا کسایی هستن که واقعاً از این اوضاع به تنگ اومده‌ان و هیچ علاقه‌ای ندارن که یک‌سال دیگه وقت و پول و انرژی‌شون رو بذارن که تهش همسایه‌شون که یه اتحاد مولتی داره یک سال بخواد شاخ بازی کنه و تهش همون آش و همون کاسه‌ی همیشگی. اینا کسایی هستن که می‌خوان یه تحول ایجاد بکنن و اگه پنج سال دیگه یاد این سرور افتادن، بدونن که حداقل یه «آرمان» داشته‌ن و براش تلاش کردن؛ مستقل از این‌که تهش شده یا نشده. (انقلابی‌ها)

خب قطعاً همه عزیزان این‌جا هم خودشون می‌دونن که توی کدوم یکی از این ۵ دسته قرار می‌گیرن.

□ □ □

من و دوستای نزدیکم توی دسته پنجم هستیم. به همین دلیل اتحاد Swans رو تأسیس کردیم و داریم عضوگیری می‌کنیم از کسایی که جزو دسته پنجم هستن در جنوب شرقی: https://ts1.travian.ir/allianz.php?aid=43

اگه کسی هم از عزیزان اینجا هست که دوست داره به ما ملحق بشه ولی ج.ش. نیست من پیشنهادم این هست که حذف بکنه و یه اکانت جدید توی جنوب شرقی فردا (یکشنبه) بسازه بعد از این‌که سرور ریست شد که شانس مدال پیشرفت هفته دوم رو هم داشته باشه! اگه اکانت ساختین به من توی بازی (با همین نام) پیام بدین.

□ □ □

نهایتاً یه FAQ خیلی لایت و شیک هم می‌ذارم که یه سری قضایا حل بشه.

سؤال) آرمان نهایی تشکیل این جنبش چیه؟
    جواب)
    ۱- این‌که نشون بدیم بدون تقلب (بات و مولتی) هم می‌شه از بازی لذت برد و حتی قهرمان هم شد. که اگه توی هر سروری بعد از این سرور کسی بات/مولتی زد بتونیم با یقین بهش بگیم که این نشانه ضعف و تنبلی و بازی بلد نبودنش هست که داره با بات جبران می‌کنه!
    ۲- به اون بچه‌ی ۱۷ ساله (سن عقلی) که تازه داره هویت و جهان‌بینیش توی شرایط سخت زندگی واقعی ایران شکل می‌گیره و اومده تراوین تا از زندگی واقعی کمی دور کنه ذهنش رو، بگیم که اگه یه دزد می‌شناسه که بنز داره، معناش این نیست که تنها راه بنز داشتن دزدی هست. : ) اگه این یک سال تلاش ما باعث بشه حتی سه نفر هم این نگاه توشون یه جرقه بخوره، ما بسیار خوشحال خواهیم بود! چون کشور عزیزی که با این همه سرمایه نفتی، معدنی، و از همه مهم‌تر انسانی داریم خیلی حیف هست که توش بخواد فساد و دزدی و تقلب یک «عرف» و بعضاً حتی «ارزش» (نکنی، عقب می‌افتی!) بشه. واقعاً حیف هست.

سؤال) چرا نمی‌شه یه وینگ مسالمت‌آمیز باشیم و تنهایی اون‌جا خودمون فقط تقلب نکنیم؟
    جواب) چون با این کار خودمون رو فقط گول می‌زنیم! طرف توی ۷در۷ ما یه وینگ مولتی داره و بات داره. با باتش نمی‌ذاره من نوعی از ناتار غارت کنم چون هر ۵ دقیقه و ۱۷ ثانیه یه بار داره می‌زنه و چیزی برای من نمی‌مونه. از وینگ مولتی‌ش هم فقط خودش می‌تونه غارت کنه و عملاً من اینجا نقش قوری رو ایفا می‌کنم!

سؤال) مگه نمی‌شه فرض کرد بقیه می‌بینن و یاد می‌گیرن؟
    جواب) خیر! تمام کسایی که تقلب نمی‌کنن، سال‌هاست دارن تقلب نمی‌کنن و اوضاع داره سرور به سرور بدتر و بدتر می‌شه. و به‌صرف زهد و گوشه‌نشینی، شما نمی‌تونین کسی که پول راحتِ دزدی زیر زبونش مزه کرده رو ایدئولوژیش در بازی رو عوض کنین! و رشد نیروهای منفی، به خودیِ خود، در خیلی جاها سرعتشون زودتر از رشد نیروهای مثبت هست؛ مخصوصاً اگه پای لذت سریع‌تر و راحت‌تر در میون باشه.

سؤال) اگه جنگ بشه چی؟ توی ربع خودی؟

جواب) اولاً سرورهای ایران همون‌طور که گفتیم از معدود سرورهایی هستن که توش تا میدگیم فقط بخور و بخواب هست و یه‌جور سیم‌سیتیِ کشاورزی بچه‌ها بازی می‌کنن و فقط گرافیکش با فارم‌ویل فرق داره! اتفاقاً تجربه نشون داده که ربعی که قبل از کتیبه‌ها یه مقدار پاکسازی داخلی داشته باشه زمان کتیبه‌ها و جنگ بین‌ربعی خیلی خیلی‌ اماده‌تر و منسجم‌تر خواهد بود!
    ثانیاً، این بهایی هست که برای یه انقلاب داره داده می‌شه. ما آگاهانه داریم این هزینه رو می‌کنیم چون دوست داریم به آرمان‌مون برسیم و به‌کمتر قانع نمی‌شیم. فوقش هم همه می‌میریم، اما تلاش‌مون و راه‌مون ادامه خواهد داشت!

سؤال) پتانسیل ربع آخه به هدر می‌ره! ربع‌های دیگه که هم‌چنان بات/مولتی دارن.
    اتفاقاً اگه دقت کنین پتانسیل ربع داره آزاد می‌شه اگه این بات/مولتی‌بازها نباشن. درسته شما فقط یه گوشه از داستان (tip of the iceberg) رو دارین می‌بینین که می‌گین وای ۴ تا همر شاخ از اتحاد کم می‌شه؛ اما در عمل با مقابله/حذف مولتی/بات بازها:
    ۱) منابع ناتار بین پلیرهایی که اکتیو هستن و غارت سالم می‌زنن تقسیم می‌شه. کسی هم که دستی می‌زنه خیلی خیلی بیش‌تر دقت می کنه و تلفات کمتری می‌ده تا کسی که روی بات هست. توی سرورهای مختلف این رو به دفعات همه دیدیم که ناتار توی یه دهی سبز می‌شه و طرف بات‌ش (یا به خاطر فاصله ۶ ساعته که داره هر ۵ دقیقه می‌زنه) یهو ۳۰ تا موج ۲ گرزیش توی دیوار می‌رن. یعنی عملاً طرف مثلاً ۶۰ الی ۸۰ درصد غارتش رو داره تلفات می‌ده (برای ۱۰ک منبع، ۶ الی ۸ک نیرو داره لاست می‌ده). این درحالیه که اگه اینا رو کسی با دست بزنه و معقول همین تلفات برای کل ربع می‌شه شاید ۲ک لاست نیرو برای ۱۰ک غارت. پس در مجموع ربع سود می‌کنه.
    ۲) این‌که ۵ تا اکانت همر کپ جنگی بتونن بدن که باش ضربتی هی برن و بیان، به‌مراتب خیلی بهتر از این هست که یه اکانت خونِ همه رو تو شیشه بکنه که تا همر نان کپ بده و یه همر کپ (هزینه تقریباً یکسان). شما با ۵ تا اکانت راحت می‌تونی هر ۴ روز یه اکانت از ربع حریف رو کپش رو صفر کنی یا نان‌کپش رو چیف کنی و طرف هیچ غلطی هم نمی‌تونه بکنه! اما با نان‌کپ و فقط یک اکانت کل اتحاد باید بشینن مقابل اون اکانت زانو بزنن که همراش رو لانچ کنه، اونم که نان‌کپ رو جنگی نمی‌زنه، یا اگه بزنه نمی‌تونه مدام از فیک چیف روش دفاع بکنه. (سرور درست حسابی اگه بازی کرده باشین، می‌فهمین نان‌کپ داشتن چه‌قدر سخت هست اگه حریف تون پلنر قوی داشته باشه!)
    ۳) طرف واسه مولتی‌هاش ۱۵ گندمی ۱۲۵ درصد می‌گیره و همونا رو خون‌شون رو توی شیشه می‌کنه. به‌جاش کسی که داره سالم بازی می‌کنه (و گلد آنچنانی و سیلور وحشتناک اول بازی نمی‌زنه کلاه گلادیاتور بخره ۳۰ک) مجبور می‌شه بره مثلاً یه ۱۰۰ درصد توی بیابون بگیره و از بازی طرد می‌شه. حالا اگه ما همین رو جاش رو بدیم به این‌که مثلاً ۳۰ الی ۵۰ تا ۱۵گندمیِ بالای ۱۰۰ درصد زیر مختصات ۱۰۰|۱۰۰ هر ربع برای اکانت‌های واقعی باشن، می‌شه راحت ازشون ۳۰ الی ۵۰ تا همر جنگی و اکانت درست حسابی درآورد!

پس می‌بینیم که نبودن این مولتی/بات بازها در سروری که خاله‌بازی نباشه عمل به‌سود ربع هم خواهد بود!

سؤال) رابطه‌تون با امرداد چی می‌شه؟
    جواب) دوستانی که توی امرداد در رأس هستن اکثراً بچه‌های منطقی و اهل گفتمانی هستن. حداقل توی برخوردی که تاحالا باهاشون داشتیم. علی‌الحساب هم با این عزیزان NAP خواهیم بود به احتمال خیلی زیاد برای شروع بازی.

سؤال) آیا بازی توی این شرایط fun خواهد داشت؟
    جواب) خیییییلیییییی! اولاً شما بازیِ hard mode رو انتخاب کردین که جلوی غول‌های مفت‌خور بجنگین! :دی پس حتی اگه ببازین هم جای تقدیر داره. ثانیاً اکانتی که بات/مولتی داره مدیریتش جلوی پلیرهای باهوش و با انگیزه‌ای که بخوان اذیت کنن خیلی سخت هست. بات ممکنه منبع اتومات آپ کنه، یا هر ۵ دقیقه غارت بزنه، اما هنوز هوش مصنوعی (مخصوصاً توی این بات‌ها!) به جایی نرسیده که بخواد کار دف‌کوورد رو هم بکنه و اینسرت بکنه و منابع رو مصرف بکنه موقعی که غارت می‌شه از واحه یا کلی ایده دیگه که می‌شه زد...

برای کسایی که دنبال هیجان هستن، قطعاً اینجا بسیار جالب خواهد بود!

□ □ □

بازم ببخشید طولانی شد! در اتحاد Swans منتظرتون هستیم: :)

https://ts1.travian.ir/allianz.php?aid=43

ارادت
    --آیدین

• جناب آیدین عزیز،
    مطمئنا من تجربه شما رو ندارم اما به شدت لازم می دونم که در جواب پست شما چند نکته رو ذکر کنم:
    شما ایدئولوژی های مختلف نگرش به بحث مولتی داران و مولتی ستیزان رو بررسی کردید. جالبه در تحلیل صحبت های خودتون عرض کنم که 4 دسته نسبت به این موضوع مثبت یا بی تفاوت نگاه می کنن و فقط یک دسته مثل شما انقلابی هستن! اما آیا هر انقلابی خوب هست؟ اگر بله داعش و کودتاها رو چطور توجیه می کنید؟ آیا به عواقب کار خودتون فکر کردید؟ بد نیست اینجا مسائلی مطرح بشه:

- فکر می کنید چه کسانی در این راه با شما همراه میشن؟ فقط افرادی که هم فکر شما هستند؟؟؟؟
    جواب: خیر! وقتی شما شروع به پاکسازی مولتی های جنوب شرق می کنید در این راه مولتی های 3 ساید دیگه در کنارتون خواهند بود :) باور ندارید؟ لطفا اسم و رسم و سابقه افرادی که توی اتحادتون با شما همکاری می کنن رو اینحا معرفی کنید ببینیم چند نفرشون از قدیمی های این بازی هستند یا سابقه دارن؟

- تکلیف افرادی که دارن 1 سال از زندگیشون رو روی این بازی می ذارن و شما بخاطر تصمیم یکجانبتون به بازی اونها بصورت غیر مستقیم لطمه وارد می کنید چی هست؟
    جواب: می تونم موکونوم!(از دیدگاه دیگه ای! مشکل ما این هست که فقط دیدگاه خودمون رو در نظر می گیریم) این مورد در محاسبات غلط شما درمورد فارم ها کاملا مشهود هست. می تونید با یه حساب کتاب و ضرب و تقسیم ساده بهش برسید. قبول هم ندارید تصور رو بر این بزارید که 1% حرف من درست باشه و 1% کار شما باعث جنگ داخلی و ضعف ساید بشه اونوقت کی پاسخ گوی عمر و هزینه از دست رفته پلیر های یک ساید بخاطر اشتباه فکری یک نفر میشه؟ شما؟!

- آقای آیدین شما فقط به فکر بازی تراوین هستید یا خدایی نکرده حافظ منافع افرادی خاص هستید؟
    جواب این سوال رو من نمی دونم و خود شما باید بدید و سایرین قضاوت کنن اما اگر فقط به فکر بازی هستید این یعنی ساید برای شما نباید فرقی کنه و یکی به نعل بزنید یکی به میخ. تشریف ببرید تو منطقه خاکستری و از 4 ساید متحد جمع کنید و یکسان با مولتی باز ها مبارزه کنید و انقلاب کنید!(در این حالت بنده شخصا خودم و اکثر دوستانم قطعا به شما کمک می کنیم و از همین تریبون بهتون قول میدم باهاتون هستم) چرا انقلاب رو از یه گوشه راه می ندازید؟

نتیجه گیری: کمتر کسی پیدا میشه که با ایدئولوژی پشت صحبت های شما مخالف باشه یا حتی جرائت اعلام عمومی مخالفت رو داشته باشه. اما شیوه عمل شما عادی نیست و برعکس محاسبات شما کاملا توازن رو توی سرور بهم میریزه. اگر حرف من رو قبول ندارید می تونید از دوستان قدیمیتون توی جنوب شرق بخواید در این مورد حذف کامل مولتی های یک ساید نظر بدن :) . ضمنا من با بعضی از قسمت های حرف های شما مخالفم ... گاهی افراد با استفاده از هوش و استعدادشون راه هایی رو خلق می کنن که می تونه جریان بازی رو عوض کنه که به نظر من خوب و قابل ستایشه. البته به نظر من هم بله استفاده از بات و ربات بصورت سازماندهی شده و عمومی جالب نیست و توازن بازی رو بهم میزنه اما اگر کسی توانایی خلق ایده و راه حل جدیدی رو داره که در قوانین براش منعی وجود نداره به نظر من باید از تواناییش استفاده کنه.

راه حل اول: قبلا هم گفتم، تشریف ببرید وسط نقشه از 4 ساید یارگیری کنید ما هم پشتتون هستیم و کمکتون می کنیم. حتی می تونیم این قضیه رو به یه جنبش عمومی تبدیل کنیم و شما با آرامش خاطر به مبارزه با مولتی بپردازید و باقیه سایدها هم بازی خودشون رو بکنن. اینجوری مولتی میشه مشکل مولتی باز ها نه یه ساید خاص!

راه حل دوم: با آلمان مذاکره بفرمایید راه حل های خیلی ساده و شیک و مجلسی واسه تشخیص و حذف ربات وجود داره. همونطور که دست سیلور فروشها قطع شد میشه به سادگی ربات رو هم حذف کرد. مایل بودید چندین و چند راه حل ساده رو براتون اعلام می کنم که بصورت خودکار بشه بات و ربات رو تشخیص داد و حذف کرد! اینجوری نه سیخ میسوزه و نه کباب. با یک الگوریتم ترکیبی هوش مصنوعی ساده میشه ربات رو از انسان تشخیص داد.

نکته آخر و اخلاقی: به جای موتونوم موکونوم ، موتونیم موکونیم باشیم. مولتی و مولتی بازی ، استفاده از بات و ... یک شبه وارد سرور نشده که یک شبه هم از بین بره. از جنوب شرق وارد نشده که از جنوب شرق از بین بره. ضمنا هر چیزی که از دید ما صحیح هست الزاما صحیح مطلق نیست و بهتره به حقوق دیگران هم احترام بزاریم. خیلی از مسائل در بخث اخلاقیات جا میگیره و نمیشه حتی قانونی براش وضع کرد. ممکن هست گاهی یک نیت خوب با سوء استفاده و جهت دهی تبدیل به راه و رسمی شوم و وحشتنام بشه (مثل داعش) . من به شخصه آقا آیدین رو از نزدیک نمیشناسم و افتخار نداشتم در کنار ایشون بازی کنم اما تعریف های بسیار زیادی درباره ایشون شنیدم و امید دارم در کنار ایشون هم از بازی و هدفی که از بازی کردن داریم لذت ببریم و هم رشد اخلاقی داشته باشیم.
    یک مورد رو هم فراموش کردم بگم. پلیر های این سرور با علم به شرایط کنونی سرور ثبت نام کردن و تعداد سرور اولی ها خیلی محدود هست پس از شرایط حداقل بصورت نسبی راضی هستند که ثبت نام کردن. اکثرا تیم های دوست و دشمنی هستن که حتی سال ها همدیگه رو می شناسن. تصمیم شما می تونه عامل ناسازگاری بشه. به شدت توصیه می کنم شیوه عملی کردن تصمیمتون رو تغییر بدید. من شخصا حاضرم در مورد هر دو راه حل نهایت کمک و همکاری رو انجام بدم.

S6 R1 Holder : Winner

وای از اون روزی که آدمها قبل از اینکه بزرگ بشن ، بزرگشون کنن …

The post was edited 2 times, last by T!rDaD: ادغام ۲ پست ().

• 1% کار شما باعث جنگ داخلی و ضعف ساید بشه اونوقت کی پاسخ گوی عمر و هزینه از دست رفته پلیر های یک ساید بخاطر اشتباه فکری یک نفر میشه؟ شما؟!

عزیز، من همه میان برای جنگ نه برای برد! میخوای همه سایدا باهم متا شن شما ببری ؟! دقت کن این بازی، یک بازی استراتژی جنگیه، جنگی !

در قوانین براش منعی وجود نداره

در قوانین براش منع وجود داره، ولی قابل پیگیری نیست به صورت 100%

اگر بله داعش و کودتاها رو چطور توجیه می کنید؟

به این حرکت میگن سفسطه

شما شروع به پاکسازی مولتی های جنوب شرق می کنید

خود آیدین اینو به شما گفته ؟!

توانایی خلق ایده و راه حل جدیدی

توانایی خلق ایده ؟! جوووون من ایده ؟ ایده پردازای گرامی، ایده بزنین که جلوی کسی که میخواد مولتیاتو پاکسازی کنه مقاومت کنین. مشکلش چیه؟! یه چالش جدید

مشکل ما این هست که فقط دیدگاه خودمون رو در نظر می گیریم

خدا وکیلی فکر میکنی کدوم دیدگاه به دیدگاه درست نزدیک تره ؟ دیدگاه شما ؟ یا آیدین ؟ نمیتونی دیدگاه درست رو تشخیص بدی ، نمیتونی دیدگاه درست ترو تشخیص بدی ؟!!! ایده پرداز هم هستی ؟!

• همونطور که دست سیلور فروشها قطع شد میشه به سادگی ربات رو هم حذف کرد.

به نظرم بهتره شما اول این سروری که من دارم بازی می‌کنم ثبت نام بکنین، بعد حالا سر این‌که کی بره منطقه خاکستری با هم بحث خواهیم کرد! :دی

راهنمایی:

این عکس مال همین سرور هست! حراجی حدود ساعت ۴ صبح ایران (حدود ۸ ساعت پیش) تقریباً ۲۰۰ صفحه آیتم داشت و الآن شده ۱۰ صفحه. معنای این تفاوت تعداد صفحه رو از دوستاتون که برخلاف شما توی سرور بازی می‌کنن اگه بپرسین بهتون می‌گن.

اما آیا هر انقلابی خوب هست؟ اگر بله داعش و کودتاها رو چطور توجیه می کنید؟

من گاهی احساس می‌کنم یکی از شرط‌های ثبت‌نام فروم رو پاس کردن منطق در حد پنجم دبستان اگه بذارن بد نیست!

آیا هر چاقویی خوب هست؟ اگه بله پس این چاقوهایی که قاتل‌ها باش آدم می‌کشن و جیب‌برها باش خفت‌گیری می‌کنن رو چه‌طور توجیه می‌کنید؟ آیا نباید همه دکترها چاقوهاش، این آلـت منحوس که توسط داعش هم استفاده می‌شه رو کنار بذارن و با دست و دندون خودشون اقدام به عمل جراحی و بریدن نخ بخیه بکنن؟!

خداوکیلی تاحالا تاریخ چند تا انقلاب، و این‌که قبل و بعد از هر کدوم چی بود و چی شد رو مطالعه کردی؟ خداوکیلی می‌گم‌ها... همین که «کودتاها» در کلّ تاریخ برات هم‌رده‌ی «داعش» قرار می‌گیره و نیاز به توجیه دارن، خیلی خیلی راجع به دانش تاریخی و سیاسیت بیان می‌کنه عزیزم!

- فکر می کنید چه کسانی در این راه با شما همراه میشن؟ فقط افرادی که هم فکر شما هستند؟؟؟؟

جواب: خیر! وقتی شما شروع به پاکسازی مولتی های جنوب شرق می کنید در این راه مولتی های 3 ساید دیگه در کنارتون خواهند بود باور ندارید؟ لطفا اسم و رسم و سابقه افرادی که توی اتحادتون با شما همکاری می کنن رو اینحا معرفی کنید ببینیم چند نفرشون از قدیمی های این بازی هستند یا سابقه دارن؟

اینو من سه بار خوندم نفهمیدم.

ما داریم توی ج.ش. عضوگیری می‌کنیم؛ مولتی‌های ۳ ساید دیگه چیه داستانشون؟!!

من اسم اتحاد رو هم از قصد Swans (یه اسم جدید) گذاشتم که شائبه‌ی این‌که ما خودی و غیرخودی و نخودی و قدیمی و جدیدی داریم وجود نداشته باشه.

شما با کی کار داری؟ زنگ طبقه ۲ رو زدی می‌گی طبقه پنجم چرا درش سبزه؟ الو...!

- تکلیف افرادی که دارن 1 سال از زندگیشون رو روی این بازی می ذارن و شما بخاطر تصمیم یکجانبتون به بازی اونها بصورت غیر مستقیم لطمه وارد می کنید چی هست؟

من اینجا مهدکودک باز نکردم، روی پیشونیم هم نوشته نشده «دلقک سرور! وظیفه: شاد نگه داشتن کلیه پلیرها!»

ما اینجا یه سری آدمیم (تا الآن ۱۵ نفر و در حال رشد) که یه عقیده‌ای داریم و داریم بازی‌مون رو می‌کنیم. اگه با عقیده ما موافق هستی خب بسم‌الله بیا. اگه نیستی، خب نیا و بشین ببین چی پیش می‌یاد.

می تونید با یه حساب کتاب و ضرب و تقسیم ساده بهش برسید. قبول هم ندارید تصور رو بر این بزارید که 1% حرف من درست باشه و 1% کار شما باعث جنگ داخلی و ضعف ساید بشه اونوقت کی پاسخ گوی عمر و هزینه از دست رفته پلیر های یک ساید بخاطر اشتباه فکری یک نفر میشه؟ شما؟!

عمر رو خوب اومدی ها! =)))

چیزی «اشتباه» اینجا نیست. ما یه عقیده داریم؛ یه سری دیگه هم ممتنع هستن؛ یه سری هم عقیده‌شون مخالف ما هست (با بات و مولتی بازی می‌کنن). ما هم مثل هر شهروند دیگه‌ای توی جنوب‌شرقی حق این رو داریم که واسه خودمون یه گروه با عقاید خودمون تشکیل بدیم. جنوب شرقی هم نه ارث پدری ما هست نه ارث پدری کـس دیگه‌ای. این‌که در آینده بازی هم ما صفر می‌شیم، اونا صفر می‌شن، کی نظرش بر می‌گرده، کی چی می‌شه هم نه معلوم هست، نه کسی سرش به کسی بابت «عمر»ش بدهکار هست!

- آقای آیدین شما فقط به فکر بازی تراوین هستید یا خدایی نکرده حافظ منافع افرادی خاص هستید؟
    جواب این سوال رو من نمی دونم و خود شما باید بدید و سایرین قضاوت کنن اما اگر فقط به فکر بازی هستید این یعنی ساید برای شما نباید فرقی کنه و یکی به نعل بزنید یکی به میخ. تشریف ببرید تو منطقه خاکستری و از 4 ساید متحد جمع کنید و یکسان با مولتی باز ها مبارزه کنید و انقلاب کنید!(در این حالت بنده شخصا خودم و اکثر دوستانم قطعا به شما کمک می کنیم و از همین تریبون بهتون قول میدم باهاتون هستم) چرا انقلاب رو از یه گوشه راه می ندازید؟

آقا بازم من حرفات رو نمی‌فهمم!

من عرض کردم چیزی که ما دنبالش هستیم در درازمدت باعث بهبود کیفیت پلیرهای ربع هم می‌شه (۵ تا همر کپ به‌جای یک اکانت با ۲ تا نان‌کپ که نیاز به یه اتحاد مولتی برای پوش داشته باشه). حالا شما می‌گی این نیست، خب باشه، نظرت محترم.

اگه هم احساس می‌کنی که جنوب‌شرق داره به فنا می‌ره و عمرت در معرض نابودی هست؛ پا شو برو یه ربع دیگه ثبت نام کن و حالش رو ببر! ببخشید ما جایی نمی‌ریم. : )

راه حل اول: قبلا هم گفتم، تشریف ببرید وسط نقشه از 4 ساید یارگیری کنید ما هم پشتتون هستیم و کمکتون می کنیم. حتی می تونیم این قضیه رو به یه جنبش عمومی تبدیل کنیم و شما با آرامش خاطر به مبارزه با مولتی بپردازید و باقیه سایدها هم بازی خودشون رو بکنن. اینجوری مولتی میشه مشکل مولتی باز ها نه یه ساید خاص!

گاهی سیم‌سیتی بازی کردن و خونه‌سازی با لِگو باعث می‌شه آدم تراوین رو با بازی‌های دیگه اشتباه بگیره.

بازم می‌گم، اگه خواستی شما حذف کن، برو منطقه خاکستری اکانت بساز :دی بعد هم بگو از همه ربع‌ها بیان ازت حمایت بکنن.

راه حل دوم: با آلمان مذاکره بفرمایید راه حل های خیلی ساده و شیک و مجلسی واسه تشخیص و حذف ربات وجود داره. همونطور که دست سیلور فروشها قطع شد میشه به سادگی ربات رو هم حذف کرد. مایل بودید چندین و چند راه حل ساده رو براتون اعلام می کنم که بصورت خودکار بشه بات و ربات رو تشخیص داد و حذف کرد! اینجوری نه سیخ میسوزه و نه کباب. با یک الگوریتم ترکیبی هوش مصنوعی ساده میشه ربات رو از انسان تشخیص داد.

- آیدین: الو آلمان؟ می‌شه وصل کنین دفتر مذاکره؟
    - آلمان: به به! آیدین جان شمایی؟ ما این‌جا یه شرکت عظیم با ۱۵۰ میلیون یوزر تأیید شده از ۲۰۰ کشور دنیا (https://en.wikipedia.org/wiki/Travian_Games#Games) هستیم، و منتظر بودیم شما زنگ بزنی؛ خیلی خوب کردی! آقا چه خبرا؟
    - آیدین: سلامتی؛ خواستم بگم آقا یه چیز جدیدی اختراع شده، که شما عمراً نمی‌دونین چیه! اسمش هست هوش مصنوعی. من یه رفیق دارم توی تراوین ایران که «چند راه حال ساده رو براتون می تونه اعلام بکنه که بصورت خودکار بشه بات و ربات (دو تا چیز مختلفن اینا ها!) رو تشخیص داد و حذف کرد!» این‌جوری neither skewer burns, nor kebab. ضمناً دوست من ادعا می‌کنه که با یک الگوریتم ترکیبی هوش مصنوعی ساده می‌شه روبات رو از انسان تشخیص داد.
    - آلمان: عجب! اتفاقاً یه سری احمق اطراف ما هستن که یه چیزی به اسم تست تورینگ https://en.wikipedia.org/wiki/Turing_test رو هی ازش حرف می‌زنن. ما نمی‌دونستیم با یک الگوریتم ترکیبی هوش مصنوعی ساده می‌شه ربات رو از انسان تشخیص داد! ممنونیم ازتون آیدین و از دوست‌تون هم تشکر کنین.
    - آیدین: خواهش می‌کنم! باز اگه مذاکره‌ای داشتیم، خبرتون می‌کنیم. فقط گوشی رو نذارین رو پیامگیر بره.
    - آلمان: چشم؛ چشم؛ حتماً! بازم شرمنده اگه ما به بقیه ۱۴۹ میلیون و ۹۹۹ هزار و ۹۹۹ تا یوزر دیگه از ۱۹۹ کشور دیگه گاهی یه کم بیشتر توجه می‌کنیم. شما کاری داشتی با urgent-new-algorithm@travian.com تماس بگیر، خود رئیس شرکت که عضو بورد بازی‌سازان المان هم هست شبانه‌روزی جواب می‌ده.
    - آیدین: حله، فدات
    - آلمان: قربون چشات! کبابت نسوزه! الگوریتمو ببوس. بای

لول!

پ.ن. آقا من از اینایی که پست این بنده‌خدا رو لایک کرده‌ان ع‌جب‌م می‌گیره بیش‌تر. : ) جدی می‌گم. باشد که همه شاد باشیم!

پ.پ.ن. این The message contains censored words که بعد از کلیک روی «ارسال» ظاهر می‌شه یه چیزایی نشون آدم می‌ده که من مطمئن هستم خیلی از جوانانِ ما باید برن از بزرگ‌تراشون بپرسن چرا...! =))

• سلام
    دوست عزیز اینجور که من متوجه شدم از نظر ایشون فقط بات مشکل داره و هر کسی میتونه 2تا مولتی (به قول ایشون دفساز) از طریق جانشینی داشته باشه و بقیه ابزارهای کمکی (سایت های آنالیز+اسکریپت و ...)که تراوین صریحا رد کرده و گفته کسی محاز به استفاده ازش نیست از نظر ایشون آزاده
    پس نتیجه میگیریم یه سری افراد که میخوان کنار ایشون بازی کنن با قوانین جدید ایشون باید بازی کنن چون اگه بحث مولتی بازی باشه همون 2تا اکانت دفساز هم مولتی محسوب میشه اون اسکریپت ریسورس باری هم که ازش استفاده میکنه استفاده ازش ممنوعه اون سایت های که میره چراغ هارو چک میکنه یا اون سایت هایی که میره پاپ ها رو چک میکنه در طول روز و ماه رشد اکانت هارو نشون میده گترتولز که آمار تروپ اتحاد و داشته باشه یا همون کیریلود که میره شبیه سازی میکنه و... تمام این موارد خلاف قوانین تراوین هست از نظر ایشون آزاد فقط بات مشکل داره و تعداد مولتی بیشتر از2
    دیگه واضح تر از این نمیتونستم بگم :d

• پس نتیجه میگیریم یه سری افراد که میخوان کنار ایشون بازی کنن با قوانین جدید ایشون باید بازی کنن چون اگه بحث مولتی بازی باشه همون 2تا اکانت دفساز هم مولتی محسوب میشه اون اسکریپت ریسورس باری هم که ازش استفاده میکنه استفاده ازش ممنوعه اون سایت های که میره چراغ هارو چک میکنه یا اون سایت هایی که میره پاپ ها رو چک میکنه در طول روز و ماه رشد اکانت هارو نشون میده گترتولز که آمار تروپ اتحاد و داشته باشه یا همون کیریلود که میره شبیه سازی میکنه و... تمام این موارد خلاف قوانین تراوین هست از نظر ایشون آزاد فقط بات مشکل داره و تعداد مولتی بیشتر از2

مجید جان ویرایش شد خودتو گول میزنی ؟ همیشه معتقد بودم که آدم نمیتونه خودشو گول بزنه ولی ...
    منظور از بازی بدون مولتی یعنی به ازای هر آدم یدونه اکانت !!!!
    منظور از بازی بدون بات یعنی بازی بدون ریسورس بار و سایر اسکریپتها
    درباره سایتهای کمکی قوانین سکوت کرده. اگه من اشتباه میکنم اون تیکه از قوانین رو برای من کپی کن

The post was edited 1 time, last by T!rDaD: لطفا از بکار بردن واژه هایی که ایجاد شبهه میکند خودداری کنید. ().

• سلام

چند نکته رو لازم دیدم بگم که ایدین جان به قرینه حذفش کردن :)

چون اگه این طوری که داره پیش بره و ما پاسخی ندیم ، علاوه بر دزدی و قتل و خون ریزی با چاقو متهم به تجاوز به عنف هم میشیم

1 - دیروز در جلسه ای که 7 یا 8 نفر بودیم .... تقریبا 6 نفر از بچه های اصلی امرداد ابراز تمایل کردن که به ایدین جان بپیوندن و علاقه وافری داشتن به این سبک بازی کردن خواستید پی ام بدید اسمشون رو نام ببرم براتون ( دقت کنید بازیکن های اصلی و لیدرهای آمرداد ) نه پلیرهاش اما دلیل مخالفتشون تفکر ایدین جان بود که میگفت اگه میاید باید بقیه رو بزنید از دم تیغ بگذرونید سیاستی که در دنیا سیاست آشنایی هست و مثال های اونم به وفور دیده میشه و نتیجه هاشم همه دیدن، حالا ما مثال نمیزنیم
    بعد از این حرف ایدین که گفت هرکی با ماست باید بقیه رو بزنه همه باهاش مخالفت کردن

پس ایدین جان نگو که از نظر من افراد 5 دسته هستن ، بهتره گزینه 6 هم بزاری که میشه متمم گزینه 5 که میگه
    افراد دسته 6 : نمی‌کنم، بدم هم می‌یاد، می‌خوام تغییری ایجاد بـکنم و باعث بشم کسی هم نکنه، هرکی هم بکنه ویرایش شد در انتظارش!
    چون در جلسه لیدری دیروز 80% افراد اون جلسه جزو گروه 5 بودن ولی شما جزو گروه 6 بودی که باهات مخالفت کردن
    اینکه بگی میخوام کاری کنم کسی هم نکنه با اینکه کسی بکنه میزنم میکشمش فرق داره یکم ایدین جان

اینکه میخوام کاری کنم کسی نکنه یعنی اینکه اول خودمو تغییر میدم بعدم افراد جمع میکنم با سازش اونا رو تغییر میدم و در فضایی مسالمت امیز همه به من می پیوندن

2- آمرداد به شدت مخالف مولتی بازی و بات هست و تیم لیدری با جبهه مالیم داره همه رو تشویق میکنه که این کارو نکنن و تا الان هم خیلی ها موافقت کردن که از این روش استفاده نکنن اما هیچ اجباری در سخنان ما وجود نداره اگه کسی هم اینکارو کرد خودش میدونه
    اون شخص رو نه متهم به دزدی میکنیم ، و نه متهم به قتل میکنیمش!

این ادبیات دزد و قتل واسه دنیای واقعی هست اینجا تنها یه بازی هست ، البته این نکته حائز اهمیته که سبک بازی بر اساس دزدی هست و اینکه میزنی به زور یه نفرو فارم میکنی میشه مصداق دزدی اما خوب بازی هست و کسی جدی نمیگیره
    بهتره دیدگاهمون رو کمی تغییر بدیم و عینک خوشبینی داشته باشیم و نه بدبینی

3- اما مورد اخر : اگه کسی با شما مخالفه بهتره متهم به دبستانی بودن و اینکه واحد های لازمه رو باید پاس کنه نکنیم ، چون لازمه شعور لزوما مدرک و تحصیلات عالیه نیست این یه قانون اثبات شده در روانشناسیه، اینکه به مخالفان گفته میشه دزد و قاتل ولی مخالفان در جواب با نرمش جواب میدن نشون میده چه کسی باید باید لزومه منطق رو پاس بکنه

پ.ن: احتمالا بنده با این شرایط از خدمتتون مرخص میشم :) برای من تراوین یه بازیه حوصلشو ندارم با کسی که منطقش از من بیشتره سر و کله بزنم شما میدونید و جناب منطق

یاحق

Sayooz - TS1-R1 L
    Meisam - TS3-R1 W
    [size=12]Kran - TX-R3 L

Xian - TS1R3 W

The post was edited 1 time, last by T!rDaD: لطفا از اشارات سیاسی پرهیز کنید. ().