نقد و بررسی سروردو ایکس | آغاز 24 دی 1397 |

• سلام خدمت تمام دوستان در کل سرور خسته نباشید همگی

سرور به انتها رسید با برد قاطع متا شمال به همه تبریک میگم بابت این متا.خسته نباشید میگم به تمام هولدرای واندر که شبانه روزی زحمت کشیدن.خسته نباشید میگم به تمام پلنر ها و لانچر های شمال خصوصا شمال شرق که تایم زیادی گذاشتن و زحمات فراوانی کشیدن تو این چند ماه از حسین تی ان تی عزیز آرمین و ممرض و دیگر دوستان

که با تلاشاشون لینکای جذابی رو دیدیم و به خودمون بالیدیم که تو این سرور در کنار این عزیزان هستیم.تشکر میکنم از دوستان

شمال غرب بابت زحماتشون در کل سرور و ساخت همر هایی به این اندازه که انصافا چشمگیر بود ولذت بردیم.

جاداره این جا از تمام بچه های تیممون که به درخواست سامان و بابک عزیز پلی دادن و بی حاشیه تمام تلاششون رو برای سر بلندی شمال شرق کردن اسم ببرم

کمال تشکر رو دارم از مهرداد شرف عزیزعشق قلیون، امین جان سایلنس علی آفا دونچستر، چنگیز جان که زود از بین ما رفت استاد محسن هرمس و حسین عزیز کامیاب جان و آقا محمد جواد ام جی که همگی در حد عالی دف سازی کردن و همر جنگی های مناسبی در اختیار پلنر ها قرار دادن که اغلب در پلن ها موفق بودن و از لینکاشون لذت بردیم ولی متاسفانه دف های دوستان آنچنان در اند گیم پوینت نگرفت و به اصطلاح ترشی افتادن و در میانه بازی کامل در اختیار تیم و ساید و متا قرار گرفتند.

تشکر ویژه میکنم از سامان گرس و میلاد لجند دوس داشتنی که بزرگ ترین همر شمال شرق رو در کنار خیل عظیمی از پلن های جنوب شرق کشیدن و تونستن این همر رو به سلامت لانچ کنن ، خسته نباشید ویژه میگم به این عزیزان

ممنونم از بابک و امیرحسین تریدر که به درخواست بابک جان به همراه علی مهری عزیز(تئودور گارد)این سرور افتخار در کنارشون بودن رو به تیم ما دادن

بابت همر بسیار زیبایی که فقط با کتیبه احمق کوچیک کشیده شد رو اکانت بابک و لذت بردیم بسیار ممنونیم خسته نباشید

جدا کل تیم لذت بردیم از بازی و شوخی با امیرحسین دراگون دوس داشتنی و دوال بی نظیرشون امیر رگنار عزیز رو اکانت نایت دراگون بابت همر خوبشون ممنون

در اخر هم از امین سایلنس ومهرداد شرف ممنونم بابت کمک هاشون رو اکانت اوت لندر.

در نهایت خسته نباشید ویژه به کل پلیر های خوب شمال شرق

سرور سرور جذابی بود که بسیار لذت بردیم و پر از حوادث اکترا خوب برای شمال شرق بود

کل جنوب فرصت بسیار عالی برای هر گونه تصمیم و اتخاذ روش بازی تقریبا از اول سرور با توجه به اطلاع همگی از متای شمال داشتند که به دلیل نا مشخص حداقل برای بنده نتونستن خوب عمل کنن که این امر خودش جلوی هر توجیه و یا فرافکنی نسبت به این باخت با این ابعاد رو میگیره و انصافا از حق نگذرید و بهانه واهی نیارید که پر واضحه اکثر ما با این شرایط مملکت مشکلات خودمون رو داریم ،بهتر هست توجیهات از این دست رو بازگو نکنیم

به نظر من سیاست ظعیف و عدم تمرکز مناسب در این سرور در کنار تحت تاثیر قرار گرفتن جنگ روانی به راه افتاده در فروم خصوصا از جانب شمال غرب و تصمیمات بعضا احساسی باعث این شد که برای اولین بار در تاریخ پلی دادن بنده شاهد این باشم که هیج همر اند گیمی از خاک جنوب شرق بلند نشه که این جای بسیار ناراحتی داره که یه ساید که همواره در کارنامه خودش خوب عمل کرده این سرور با این بحران روبرو بشه.

به نظر من هر لانچری و یا هر سازنده بیگ همری نمیتونه نقش یه لیدر خوب یا یه سیاست مدار قوی رو ایفا کنه تراوین مثل فوتبال میمونه شاید برزیل بودن دوستان و 5 بار قهرمان جهان شدن ولی مهم اینه تو نیمه نهایی جام جهانی تو کشور خودت 7 تا گل از آلمان میخوری. همه چی در حافظه تاریخ ثبت خواهد شد حصوصا حافظه دوستانی که همر کشیدن در جنوب شرق و در فروم با هزار امید از همرشون سخن گفتن فقط به خاطر تحت تاثیر قرار گرفتن و عدم تفکر لازم و تصمیم درست نتونستن لینک مناسبی از زحماتشون بگیرن

امید وارم در تمام مراحل زندگیتون موفق باشید

و عمری باقی باشه و دوباره در دات ای ار کنار هم بازی کنیم و لذت ببریم.

کاوه

• درود /.

داستان این سرور هم به پایان رسید و نوبت یکی از مهمترین قسمت های سرور رسید .!!! اونم تشکر کردن از کسایی که تو سرور زحمت کشید برای برد شمال

من این تشکر رو یکم متفاوت تر میکنم چون به اندازه کافی از ۳ اکانت sinami و sprit breaker و Zeus has retun تشکر شده و همون تو دیسکورد بهشون خسته نباشید میگم .

تشکر بنده از وقت و تایم گذاشتن یه سری از دوستان هست که بودنشون باعث دلگرمیه بنده و ساید بوده حتی اگر ۲ ماه اول بازی کردن کسایی مثل ناصر خان Wer WOLF . ابولی ATTACKER . دکتر سینا . مهدی X13 . هادی Cinderla man که الان آش خوره . مسرور NET MASTER . جاوید Green. فرشاد و سوادا . B O X T E R . عمو شایان گلم . مسعود f22 عزیز . محسن کلنل با مرام . تیم محمد رضا psycho . آیناز دوس داشتنی که همون اول سرور زحمت زیادی کشید . عیسی عزیز . حسین عزیز از اکانت sprit breaker وارمین میثم سحر دوس داشتنی از اکانت sinami . دکتر علی زنو از اکانت zeus has return و فرزین سینا از اکانت B O X T E R .

من فک میکنم بدون این افراد شمال غرب معنی نداشت و قطعا به جایی نمیرسید شاید ماه ها بعد یا سال ها بعد که دوباره جمع شدید بازی کنید در نبود این عزیزان به حرف بنده برسید /.

و اما ساید شمال شرق : آشنایی با بعضی از شما عزیزان تو این سرور واقعا برام لذت بخش بود اینکه تا اخر سرور کنارمون بودید و باهاتون بگو بخند داشتم فطعا خاطر ه ای درست کرد که قطعا تو این بازی یادم نمیره

the old crows . agha zadeh. teo2rguardامیر های دوس داشتنی دانیال . بردیا . ایمان . آرش سیگار و سه تا علی ها و فاطمه و تمام کسایی که تو شمال شرق بودنو با من در ارتباط بودن اگه کسی جا مونده به بزرگیش ببخشه مارو چون همه شمال شرق برای من عزیز و قابل احتراما .

و در آخر از سینا سینامی عزیز که زحمت ساپورت واندر این سرور به عهده کشید و تمام هولدرا تشکر میکنم /.

با تشکر

کارو/.

irx Round 1 : Chap-Dast = Loss (FarvahaR) NW

irx Round 2 : Chap-Dast = Loss (FarvahaR) NW

irx Round 3 : Dr.Ernesto = Loss (RONIN) NW

irx Round 4 : Karo = Loss (PERSIAN) NW

irx Round 5 : LIONS = Win (FarvahaR) NW

irx Round 6 : The Lion = Win (IRAN) NW

irx Round 7:The Netherlands=Bug (IRAN) NW

==============================

Filter

irx Round 1 : Lions = Loss

irx Round 2 : Chap-Dast = Win

irx Round 3 : RED ARMY = Loss
    ir 2x Round 1 : LION KING = Win

• با سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان

اول از همه تبریک میگم به برد شمال و خسته نباشید میگم به چهار ساید

جا داره تشکر ویژه بُکنم از سامان گرس عزیز که همه جوره کمک ما میکرد و ساید همیشه الویت اولش بود تو هر زمینه ای و همیشه خدا آنلاین بود این بشره دوست داشتنی، امیدوارم که اگه عمری باقی بود بتونم لطفاتو جبران کنم

کاوه خان out lander که فقط عکس قلیون واسه هم میفرستیم و هر از گاهی نصیحت میکنه :دی من هنوز ناراحتم 2ک گرزیات تلف شدن پیشه من خودمو نمیبخشم، امین silence دوست خیلی خوبمه کمکم نخوای بزوری کمکت میکنه و داستانایه عجیبی بینه منو امینو حسین که اسمش بعدیه اتفاق افتاده و میوفته :دی، حسین Black orchid دوسته مشهدیه خوبمه که قول داده بیاد اصفهانو نورانی کنه :دی، محسن Hermes عزیز که از سرور اسپید قبلی میشناسمش خیییلیی پسره گلیه و از بچه هایه مشهدیه، علی Donchesterدوسته جدیدمه به زوری کتیبه داد بهم بر خلافه میله باتنی :دی، میلاد Legend عزیز که فقط از افتخاراتشون میشنویم ،بابک خان و امیر حسین Trader بابک خان که بزرگه تیممونه و با شخصیت ترین مردی که میشناسمه و امیر حسین عزیز کمک آقا بابک میکردن این سرور و کلی آدمه شوخ طبعیه،علی مهری Teo2r gard که این سرور اکثرا دیسکورد بودن بر خلافه ما و با تریدر این سرور به ما اضافه شدن و امیر حسین نایت دراگون که فوق العاده پسره با جنبه و گلیه و نظرش راجبه تیم ها جالبه خیلی :دی

جایه محمد کاپتان بلک و رضا اشکبوس و پیام آسترال حسابی خالیه

این سرور به کمک دوستان و البته کمک اصلی که سامان گرس عزیز کرد، تنهایی 2میلیون دف از رویه 3 اکانت ساخته شد که متاسفانه نشد پوینت بگیرن اون اندازه مد نظر خودم و رو واندر موندن واسه همیشه :(

400 500ک هم تلفات دادیمو تلف شدن بعضی جاها که اونا هم هیچی و 3تا مدال به دست اوردیم و کلا یچیزی حدود 2 میل400 500ک دف ساخته شد ولی چون تنها بودم و وقت نمیکردم(چایخونه بودم) نشد بیشتر از این بسازم و قول همون 2 میل رو به بچه ها داده بودم

خرجه 3 اکانت تقریبا 2000 گلد شد و اگه درست یادم باشه بین 150 میل تا 200میل دوستان رو پوش منابع کردم زمانی که کتیبه دستشون بود و نوشه جونشون

یه تشکر ویژه هم از حسین تی ان تی عزیز میکنم که واقعا پسر با ادب و با شخصیتی هستن و خسته نباشید میگم بهشون

اگر اسمه عزیزی جا موند عذز خواهی میکنم، میدونین ذهنم مثله ماهیه

من قبله فیلتر تو ساید NW بودم و این اکانت بود به یاد یاشار و آریان RAAD و شهاب Just Friend یا Royal Army

خاکش خیلی دوست داشتنیه :دی 3>

امیدوارم دوستان چهار ساید هرجایی که هستید موفق باشید در تمامه مراحله زندگیتون و مارا هم دعا کنید لطفا

در آخر هم یه خسته نباشید به تیرداد جان میگم که تو قسمته توضیحات حرفایه باحالی میزنه و واقعا کارش سخته

با تشکر فراوان

مهرداد شرف

• با سلام خدمت همه دوستان

اول از همه این پیروزیه مقتدرانه رو به همه بازیکنای شمال یکپارچه تبریک میگم.

همچنین به همه دوستان جنوبیه خودم هم تبریک می گم با اینکه فشار زیادی رو از اول بهشون تحمیل کردیم باز موندنو تا آخر بازیشونو کردن.

به جرئت می تونم بگم که متای شمال بهترین متایی بوده که تا بحال تراوین به خودش دیده و تیم ورک بسیار خوبیو از دو ساید شمالی دیدیم چه از لحاظ دفاعی چه از لحاظ هجومی.

این سرور، سرور خوبی برای ما بود و به طور کلی رضایت بخش بود واسه تیم ما که ماه عسل کار تیمی اکانت ما، 2تا همر واندر زن بود که عکساشو قبلا دوستان گذاشتن و توضیحاتشو مجید عزیز داد و همچنین 2تا همر جنگی بود که تو پلنای مختلفی استفاده شد. همچنین دفاع شخصی اکانت ما چیزی حدود 6 میل بود، البته خیلی بیشترم می تونست بشه اگه 4تا اکانت ما به دلایل نامعلوم اول بازی حذف نمی شد ولی در کل برای ما قابل قبول بود چون به هر چی که می خواستیم رسیدیم، از رکورد همر گرفته تا رکورد رید و ...

یه تشکر ویژه از مجید عزیز دارم که خیلی اذیتش کردیم این سرور با فرید و کلا اگه غر زدنای مجید نبود اکانت این جوری که هست بالا نمیومد ^^

تشکر ویژه ترو از فرید عزیز می کنم که هم بازیه چندین و چند سالیه منه و وجودش واسه اکانت ما نعمتی بود و باعث میشد شبا ما راحت بخوابیم :D

همچنین از آیناز خانومم تشکر می کنم که یه مدت کنار ما بازی کردن و کمک زیادیم به ما کردن.

جا داره یه خسته نباشید ویژه به همه هولدرایه عزیزمون بگم که از زمانی که واندر و تحویل گرفتن با سختی های زیادی روبرو بودن.

خسته نباشید دوم و به تیم پلنری، لانچری و دف کوردیه شمال میگم که واقعا گل کاشتن همه شون.

تبریک به پلیرای اکانتای Sinami ( سینا، هادی، میلاد، میثم و سحر خانوم ) ، Zeus Has Return ( آرش 10، حاج علین، مانی و شایان عزیز)، Lions King ( کارو و فرزین) ، Psycho ( محمدرضا و تیمش )، B O X T E R ( سینا آمریکایی وفرزین )، The End ( فرشاد داداش گلم و سوادا ) هادی Cinderella man ، ابولی و همه پلیرای خوب ان دبلیو که اسمشون و الان تو ذهنم ندارم به خاطر بازی زیباشون که هر کدوم از یه طرف کمک کردن و همرها و دفاع زیبایی رو شاهد بودیم.

همچنین یه تبریکم به همه دوستانم تو ان ای میگم که اونام واقعا خیلی خوب بودن این سرور و زحمات زیادی کشیدن.

پ.ن 1: آرش 10 درسته خودت کم بودی این سرور ولی بلاخره ممنونیم ازت که باعث شدی تیممون دوباره دور هم جمع شه و کلی فان داشته باشیم. :thumbsup:

پ.ن 2: آیناز عزیزی که بدلیل بعضی مشکلات نتونستی تیم مارو همراهی کنی، اینو بدون که ما همیشه به فکرت بودیم و هر وقت دکمه لاگین رو میزدیم یاد و خاطرت تو و کمک هات تو ذهن ما روشن میشد. ممنون واسه همه چی.

پ.ن 3: در آخر امیدوارم بعضیام این فرهنگو یاد بگیرن که واسه رسیدن به رنک 1 نظامی لزومی نداره دف بریزی تو فارمای ما، خودت اگه میومدی میگفتی میزاشتیم رنک 1 شی ;)

ارادتمند همه

حسین

• با عرض سلام و خسته نباشید و تبریک خدمت هر سه ساید^^

چرا سه ساید؟

چون ساید جنوب شرق در این سرور کار خاصی نکرد که لایق تبریک باشه.

حتی نتونستن با عزت ببازن.

فقط نقش کتک خور شمال رو بازی کردن

با حذف واندر جنوب شرق در اون شرایط رکورد جدیدی در تاریخ تراوین ایران ثبت کردند.

به علت سیاست غلط و تحریک کردن شخص بنده و شمال غرب باعت به وجود آمدن کاشت چغندر در جنوب شرق شدن و دونه دونه اکانتهای لیدرهای این ساید به" ؟ " تبدیل شدند.

این موجودات حتی اینقدر پر رو بودن که شرایط جنوب غرب هم واسشون سنگین بود و واسه اونها هم زیر رو کشیدن که اگه حتی یه ذره شعور تراوینی داشتند لیدر های جنوب شرق با متای درست و حسابی با همسایه خود کار رو برای شمال خیلی سخت میکردن.

جنوب غرب:سایدی بود که با کمترین امکانات بهترین باز دهی رو گرفت .

این پیشرفت شعور تراوینی سارنگ رو میرسونه چون نسبت به چند سال پیش (سرور2راند دو) که مدت کوتاهی با این بشر برخورد داشتم خیلی پیشرفت کرده .

با به کار گیری سیاست درست در این سرور باعث شد حدقل سایدش با عزت ببازه

شمال شرق:سایدی بود که با داشتن یکی ، دو تا نخاله به خوبی جمع شد که این رو مدیون دو شخص بودن :

حسین تی ان تی و ممد رضا

این دو نفر با هوش و توان بالای لیدری از شمال شرق یه ساید جنگی بسیار موفق ساختن حسین به نظر من یکی از بهترین پلیر و پلنرهای ir هست .

من به خودم افتخار میکنم که دو سرور جلوی همچین پلیر باهوش و توانایی بازی کردم.

بی شک حسین یکی از بهترین های ایرانه چه در بازی چه در اخلاق

و اما شمال غرب:سایدی بود با داشتن چندین پلیر با تجربه به سرور پا گذاشت و از اونجایی که قبل از شروع سرور متا با شمال شرق رو بسته بود لازم به حضور کامل تیم زئوس نبود.

از اونجایی که قرار بر این بود که شمال شرق روی همرهای جنگی تمرکز کنه و شمال غرب روی همرهای واندر زن ، سعی بر این بود زیاد وارد درگیری نشه ؛

ولی لیدر های پوشالی جنوب شرق با کل کل های بی مورد باعث خشم خدایان زئوس شدن که این پلیرها در سرور های گذشته نشون داده بودن که در جنگ چقدر خوبند.

وقتی این ساید به علاوه شمال شرق وارد جنگ با جنوب شرق شدد از قدرت مثال زدنی برخوردار شدند و دست روی هر تارگتی گذاشتند ، به " ؟ " تبدیل کردند.

متای شمال : یک متای مثال زدنی بود برای تراوین ایران ، که نشون داد دو ساید چطور در قالب یک ساید میتونن باشند و نشون داد رفاقتها چقدر ارزش داره.

البته این متا هم یه سری مشکلات داشت که با هوش بالای لیدرهای زئوس و شخص حسین و ممد رضا حل شد.

یه نصیحت و یه تشکر:

نصیحت:

سامان عزیز ارزش رفاقتها خیلی بیشتر از عدد و رقم هایی هست که آخر سرور به واندر میخوره.

ممنونم از فرید و مجید که وقتی خواستن همر اکانت The Queen رو در جواب کار سامان بزنند ؛

حتی بعد از صحبت با حسین (اینجا هم نشون داد چقدر بزرگه این شخص) که واسش ثابت شده بود که کار سامان چقدر زشت بوده و درنتیجه خودش رو از دخالت در این جریان کنار کشیده بود و حق رو داده بود که تلافی کنند ؛

اما روی بنده رو زمین ننداختن و همری بلند نشد که این مسئله نشان از گذشت این دو عزیز داشت.

و اما میرسیم به عمل کرد اکانتSinaMi که جا داره تشکر خیلی ویژه ای از پلیرهای این اکانت کنم ، که با شب نخوابی و زحمت فراوان همچین اکانتی ساختن.

سینای عزیز: که بدون وجود ایشون هرگز این اکانت به اینجا نمیرسید.

میثم عزیز: موجود دوست داشتنی و...خور اکانت

بدون زحمات این ....اصفهانی هرگز اکانت با این نظم و ترتیب بالا نمی آمد.

بنده شاهد بودم که چطور ساعت 3 شب میخوابید و ساعت کوک میکرد 6بیدار میشد

میلاد عزیز: که با وجود مشکلات روز مره اش نقش دفاع اکانت رو به عهده داشت و نقشش در دفاع کردن از همر کاتا کاملا به چشم میخورد.

سحر عزیز: نقش مدیریت اکانت رو به عهده داشت و هر وقت میثم خسته میشد چهار چشمی اکانت رو میپایید^^

رسول عزیز: که در سخت ترین شرایط اکانت به کمکمون آمد و اکانت رو باز هم زنده کرد.

که نتیجه زحمات این عزیزان شد :

این دو همر واندر زن خیلی عالی که یکیش نیو رکورد بود.

همچنین این اکانت داری بیشترین مدال هجومی سرور شد و رنک یک هجوم سرور رو هم به خودش اختصاص داد.

این اکانت داری سه همر جنگی هم بود که در کل پلنها شرکت داده شدند و کابوس جنوب بودند.

و با گرفتن دو همر واندر زن جنوب شرق در دفاع هم عالی عمل کرد.

و با ساخت یه همر در کنار واندر شمال 50%گندم واندر رو تامین میکرد.

f8lx_w22.png

qilb_w11.png

rjf1_medal.png

ex6f_qwe.png

جا داره یه تشکر ویژه هم از آرش تن کنم، که باز از همه چیز خودش گذشت واسه سایدش. این بشر نمونه یک لیدر فداکار دل سوز و بازی بلده.

درسته کچله ولی مخ تراوینیش در حد موتور بنز کار میکنه.

تشکر از علی کری به خاطر دفاع عالیش

تشکر از سینا ولف به خاطر دفاع عالیش

تشکر از هادی نصفه به خاطر دفاع عالیش

تشکر از حاج علین به خاطر حضورش

تشکر از حسین تی ان تی به خاطر کل زحمتهاش

تشکر از ممرض چل و چفت به خاطر کل زحمتهاش .

تشکر از بچه های اکانت The Old CroWs

تشکر از بچه های اکانت Terrorist

تشکر از بچه های اکانت AghaZadeH

تشکر از ممد رضای عزیز از اکانت Psycho

تشکر از کارو که رکورد زد و همرش به واندر خورد.

تشکر از اکانت ToOTfArAnGi که با وجود اینکه این قدر بهش گیر دادم اما از همرهاش بهترین استفاده شد.

تشکر از بابک از اکانت babak که چقدر این بشر مودب بود.

تشکر از محسن عزیز از اکانت CoLoNeL که تکی یه همر خوب ساخت.

تشکر از کل هولدر های زحمت کش شمال دانیال ، بردیا و سحر

تشکر از مانی که سطان ....خوری جهان لقب گرفت^^

تشکر از آرمین به خاطر دفاع و اسکات های خوبش.

یه تشکر ویژه از علی ، خشایار شاه که به تنهایی 3m محافظ ساخت واسه اکانت ما ، فقط با مصرف سه پک گلد 600 تایی که در نوع خودش رکورد حساب میشه.

تشکر از تیرداد که زحمات کل پستهای من رو کشید.

و در آخر تشکر از همه پلیرهای

شمال کبیر

شــــــیر،شــــیر است اگرچه پیــــــــــــــــــر باشد

The post was edited 2 times, last by T!rDaD: ویرایش کلی و ادغام دو پست و رفه اشکالات نگارشی ، به علت واریز حقوق و مزایا و حق اولاد و حق مسکن و حق خوار و بار و حق اضافه کاری عقب افتاده اینجانب ().

• خوب برد شمال رو مجدد تبریک میگم جا داره از تمام بازیکنانی که برای رسیدن به این هدف زحمت کشیدند و وقت و هزینه کردند تشکر و قدردانی کنم یه سری اسامی زیاد تکرار شده قصد ندارم باز خیلی اون ها رو بلد کنم و از اکانت های دف ساز و اسکاتر شمال شرق شروع میکنم دوستان شمال غربی دلگیر نشند خیلی آشنا نیستم با همه به جز اکانت هایی که حالا تو دیسکورد حرف میزدیم اگه اسم کسی از قلم میوفته پیشاپیش معذرت میخوام

۲ تا اکانت خیلی مهم بودند که تو اکثر پلن ها ازشون استفاده میشد و تمامی آمار دشمن و ساید حریف رو ما مدیون زحمات این ۲ اکانت که به صورت تخصصی اسکات کشیدن و باعث شدند دید روشنی نسبت به وضعیت دشمن به ما بدند ..

اکانت big dog اشکان دوست قدیمی و چند ساله و اکانت Atlanta هانیه چشم امید شمال :دی همچنین زحمت هولدری هم داشتن و همچنین اکانت Roman_Empire از دوستان سامان که آشنایی خدمتشون رو نداشتم

اکانت های دف ساز شمال که به صورت تخصصی دف می ساختند ؛

Teo2r gard علی عزیز که زحمت زیادی کشیدند ؛ Castle Black دون ماهان که تا انتها نبودند و اکانتشون رو به ساید دادند برای امر دف سازی ممنونم ازشون

Wife Stealer بردیا ؛ فاطمه و سینا که وسطاش رفت خیلی و همچنین مهرداد شرف از اکانت

GheLYooN

و دیگر دوستانی مثل آرش سیگار عزیز

SIGAR_

اکانت اسپاگتی محمد عزیز بسیار عالی دف کشیدی دمت گرم

همراه تیمشون mrm- کیوان و نیما هم همر کشیدند و هم دف و همچنین اکانت Di Stefano حسین عزیز بعد از زدن همرهای جنگیش به دلیل کمبود تایم اکانتش همواره یا دف می ساخت یا برای واندر استفاده میشید ممنونم ازت و دوستانی که باز هستند و حضور ذهن ندارم

برسیم به دست اندر کاران تیم لیدری شمال شرق اول از همه از آقا بابک ممنونم که در کنار ما بازی کردند و بسیار از تجربیاتشون استفاده کردیم همین که برای اکانتشون با کتیبه احمق واندر زن شارژ میکردند تا بقیه از جنگ آموز استفاده کنن نشون دهنده مرام معرفتشون هست و امیرحسین تریدر عزیز که هم اکانت عالی داشتن و تو اتک های جنگی استفاده کردیم ازشون ممنونم ازتون

سامان عزیز رفیقه چند ساله و میلاد و تیمشون از اکانت the queen بزرگترین همر شمال شرق و دومین همر سرور با اختلاف خیلی کم تبریک میگم بهشون قطعا اگه اون لاست هایی رو که سر گندم میدونم نداده بودند همر اول سرور هم میبودند باز زیاد فرقی نداره و برای همر زیباشون تبریک میگم

ممرض عزیز رفیق چندین ساله شاه مازندران :دی خواب رو از دشمن گرفت و کاری کرد با پست هاش رو مخ دشمن راه بره :دی و اخلاق رو باخت :دی
    حسین نارنجک :دی t.n.t خسته شدیم انقدر بهت تبریک گفتن بهت جام اخلاق رو دادیم :دی باشد که راه استاد رو ادامه بدی :دی..

تیم titanium مجید و هاملت عزیز مرسی از حضورتون تو این سرور و حس همکاریتون بازم شرمنده اگه اتفاقاتی افتاد و نگرانتون کرد

تیم terorist امیر و برونیل عزیز ممنون حس همکار تو شمارو تو هیچ تیمی ندیدم مرسی که این سرور بودین لذت بردم از بازیتون

تیم phonix وحید عزیز و بچه هاشون متاسفانه اسامی تیمتون از یادم رفته خسته نباشید میگم بهتون لذت بردیم از کنار شما بودن

تیم aghazadeh آرمین گل علی نیمدا ممنون از حمایتای اول بازیت برای دف سازا و همچنین یازی خوبتون و همرهای جنگی که لذت بردیم امیودارم شاد و موفق باشی لذت بردیم از شما

تیم امیرحسین knightdragon و اکانت out lander کاوه ممنون بابت همکاریاتون و میلاد عزیز دوست قدیمی و اکانت دونچستر علی جون

Aventador بابت همر زیبات تبریک میگم بهت خوب جایی ازش استفاده شده

دانیال عزیز رفیق قدیمی و هم تیمی ممنون بابت حضورت قطعا بدون تو اکانت ما هیچ نبود و مرسی بابت جا به جایی کتیبه ها و دف در مواقع خاص همچنین امیرعلی هم تیمی جیگر طلا که فوش خورش جدیدا خوب شده :دی زنگ می زنن فوشش میدن :دی قطعا این از توانایت ناشی میشه که رو رقیب چقدر تاثیر گذاشتی..

از علی mr.nova هم برا چیف کردن واندر جنوب شرق مدتی که دستش بود و هولدریش ممنونم :دی و همچنین پست هاش تو شمال نیوز :دی انشالله که تو کلاسای تابستونی ببینمت :دی

دکتر ایمون و احمد ممنون رسکال-کیلینیک از حضورتون و همرایی که ساختید و حس همکاری بینتون ممنونم ایشااله سرور جدید احمد با بازیکن جدیدش میترکونه ..:دی

اکانت accilis حامد عزیز و اکانت

hosiPalang از اشنایتون لذت بردم.. باز اگه کسی از قلم افتاد شرمنده واقعا حضور ذهن نداشتم دم همه ی بچه های شمال شرق گرم همتون عالی بودید و حس همکاریتونو تو این همه سرور که بازی کرده بودم ندیدم ممنون از همتون

همچنین از دوستان شمال غرب که خانواده شمال رو تشکیل دادن ممنونم آرش ۱۰ عزیز که دوستی این جمع شمال رو مدیون ارش هستید که اگه نبود ۱۰۰ درصد متای شمال هم نبود دوم از محمدرضای عزیز رفیقه قدیمی و تیمش تشکر میکنم اکانت سایکو از رمر زیبات لذت بردم جیگر و همچنین عمو فرید تبریک به خودت و تیمت ؛ سینا ی عزیز زحمت زیادی برای هولدری کشید و هادی و مجید و حاج علین ؛ مانی و میثم مسعود جون و سینا ولف و بقیه دوستانی که باز حضور ذهن ندارم دم همگی گرم لذت بردیم در کنارتون امیدوارم تو زندگی شخصی هم موفق و سربلند باشید.

• سلام به همگی دوستان

اول از همه تبریک به تیم برنده بابت 100 شدن واندر

دوم تبریک به فرید و مجید بابت همراول سرور زیبا و رکوردیشون

من همون زمان که به اختلاف خوردم باید یه پست میذاشتم از یه سری از دوستان اسم میوردم تشکر میکردم ولی چون سرور در جریان بود گفتم یه اتفاقاتی بیوفته توو سرور انگی نچسبه به رفیق هام داخل هیچکدوم از پست هام اسم نیوردم الان که سرور تموم شده جا داره یه تشکر ویژه کنم از آرمین آقازاده .امیرحسین نایت دراگون .میلاد اونداتور . امیر تروریست و برنلی . ماهان کستل بلک .حمیدرضا ایمورتال ویچ و تعداد دیگه ای که الان حضور ذهن ندارم همون روز اول پسورد اکانتشونو دادن و به من همه جوره لطف داشتن خب منم به عنوان ساید پنجم نیومده بودم این سرور که بخوام وسط سرور یارکشی کنم زحمات یه سری بازیکن و خراب کنم در نهایت این دوستان به اضافه سارنگ به من ثابت کردن رفاقت براشون حرف اولو میزنه و همه جوره میشه روشون حساب باز کرد حالا چه تراوین و دنیای مجازی چه توو دنیای واقعی

فعلا وقت بازی ندارم همون 4کام هم که قرار بود دف بسازم واسه ناصرsw و امیرناجی بعد یه ماه تازه ده دوم زدم :d حالا کی استارت دفسازی بزنم معلوم نیست :)))

ایشالا اگه عمری باقی بود یه سرور دو ایکس یا سه ایکس کام بچه هارو جمع میکنیم با تیم کامل میاییم جلومون حریف قدر بود چه بهتر نبود هم دور همی یه صفایی میکنیم

• تبریک میگم به تیم برنده واقعا برد زیبا و قاطعی بود.

تبریک به اونهایی که وقتی فوتبال پلی استیشن بازی میکنن برزیل برمیدارن به ایران 8 تا گل میزنن و به خودشون افرین میگن. چرا که فقط بردن مهم است.

پ.ن: لطفا برای نوشتن از رنگ قرمزاستفاده نکنید چرا که مختص به مدیران+ هادی لعو است.

• تبریک میگم به سایدی که شاید آقای محترم مولتی هانتر قفلی نمیزد میموندم ولی خوب نشد که بشه ( آخه روز 3 بازی ! بن ؟!)

تبریک میگم به تیرداد عزیز که وظیفه سنگین غلط گیرو داشت و باید پشت هادی میدوید

تبریک میگم به بهترین پلیری که تا حالا دیدم ( همیشه همه جا گفتم اینجا هم میگم اون اصفهانی دوست داشتنی ) آقا میثم خیلی خسته نباشی

تبریک میگم به اون کسی که تو ذهنشه این آخرا این پست پاک کنه

امیدوارم هرجا هستید شاد و سر بلند باشید

• سلام

تبریک میگم به دوستانه شمالیم و خودم :D

بعد از چند سال برگشتم تراوین بهترین دوستارو پیدا کردم اول از همه

احمد CLINIC ، ارمین THE OLD CROWS، ایمان rescals ، حسین T-N-T محمد رضا the desert fox، امیر TERORRIST

ارش SIGAR

و در کل از بچه های شمال شرق خیلی تشکر میکنم که کلی به من کمک کردن تا اکانت به جای خوب برسه اگه عشقایی مثه اینا نبودن

این بازی، بازی نمیشد

بچه ها بببخشید اگر اسمی جا موند بازی در کنار شماها به من خیلی حال داد بعد از ۹ سال ترکه تراوین

اگه عمری بود امیدوارم بتونم تو سرورای دیگه جبران کنم

انشالاه بیام ایران میام از نزدیک میبینمتون عشقا :D:*

دوستون دارم دوستای شمالیم رفیقای گلم

hosiPalang

• سلام خدمت همه دوستای گل. من نه اهل فروم خونیم نه وقت و استعداد پست گذاشتن رو دارم.

اومدم فروم که یه پست آخر بازی و تشکر از دوستای عزیز ساکن شمال بذارم و از همبازهای گلم تشکر کنم.

اول با دوستان شروع می کنیم که تنها بهانه ی من هستن واسه باز کردن این صفحه ( به قول خانومم پیتزا) هستن.

بدون هیچ ترتیب و اولویتی.

بابک گل که که انقدر تعریفی داره که آدم نمی دونه از کجا شروع کنه. امیرحسین (دارگون) عزیز که همیشه با هم هم نظریم و به قول خودش عشقه. کاوه ی گل که هیچی کم نمی زاره. مهرداد همیشه آمده به کمک. محسن و محمد و حسین آقای حرفه ای که گل کاشته و چپ راست از همه جا بهش تبریک گفته می شه. خیلی از دوستان بودن که همیشه به من به شخصه لطف داشتن اما افتخار هم کلامی شون نداشتم. پیشاپیش از دوستای که اسم نبردم عذر خواهی‌ می‌کنم. تحت فشار کاری شدید دارم این پست و میزارم (۲ روز هست که ۶ ساعت خوابیدم).

تبریک جانانه به تیم زئوس که همیشه در قامت رقیب قابل احترم بودن و این سرور هم از هم بازی و متحد بودن باهاشون لذت بردیم.

و دست آخر از بچه های تیم The Queen که گل کاشتن.

اول از همه یاسمین عزیز که بیشتر زحمت ها رو کشید، دف ها و اکانت های دف تا غارت و جا خالی و هرچی که بگین. بعد هم زوج گل و دوست داشتنی و عشق سهیل و سیما ی عزیز که سالهاست باهم رفیقیم (خیلی خوشحالم براشون تو زندگی واقعی) و دست آخر سامان عزیزم که در حقیقت صورت اکانت ما بود مدیر اکانت.

یکم راجع به اکانت (ها):

The Queen در حقیقت یک اکانت نبود، بلکه جلوه چند اکانت بود. اکانت های Roman_Empire و Enchantress که دفاعی بودن ولی خوب خیلی استفاده نشدن، چون اتک خاصی رو واندر نیومد. در این لحظه و بعد همه تلفات هنوز حدود ۲ میل دف رو این اکانت ها هست. این دو اکانت تعداد قابل توجهی هم دهکده ساپورت واندر دارند.

wbb.travianforum.ir/wcf/index.php?attachment/19734/

wbb.travianforum.ir/wcf/index.php?attachment/19737/

۲ تا اکانت دیگه هم king wolf و Grandpa, که کار سیما و سهیل نازنین بود و حدود 2.5 میل ذف داشت و نزدیک به واندر زده شد که دف و ساپورت تهیه کنه واسه واندر مشترک. گرچه خیلی‌ هم استفاده نشد از دف ولی‌ باز هم پتانسیل عالی‌ داشتن. البته ساپورت خوبی بودن واسه واندر مشترک شمال.

و دست آخر هم The Queen:

ما با هدف کشیدن یه واندر زن و دو جنگی (یک دیفالت و یکی نزدیک کپ) بازی رو شروع کردیم که خوشبختانه اوضای بهتر از انتظار پیش رفت و با اومدن سهیل و سیما همر رم هم بعد کتیبه ها استارت خورد که قابل توجه بود در حد خودش.

این وسط به دلیل کم کاری شخص من، یکم شیطنت دوستان و البته آخرین اتک سه جایگاه دوم همر سرور به ما رسید که واقعا برای من افتخاره.

ولی‌ از دفاع هم غافل نشد و حدود ۸۰۰ک دفاع داره بعد از تلفات.

حرف آخر:

این سرور عالی‌ بود. متای قدرتمند. پلیرهای حرفه ای. سیاست‌ها و پلن‌های پیچیده و زیبا و اینکه از تک تک ساکنین سرور تشکر دارم. امیدوارم که کسی‌ رو آزرده نکرده باشم.

پاینده باشید تک تکتون. بی‌ صبرانه منتظر بازگشت تراوین به ایران هستم تا باز کنار دوستانم خوشحال و شاد بازی کنیم.

• درود/

یه تبریک جانانه به تمام پلیر های سرور بابت بازی تا پایان سرور .

تبریک بعدی به دوستان شمالی که نشون دادن متا یعنی چی و با وجود تمام مشکلات سنگ پراکنی ها ووووو ...

باز متا بهم نخورد.

تبریک بعدی ماله کاروی عزیز که واقعا تنهایی نزدیک 10تا مولتی رو‌تا کراپ 18 کشید بالا وتنهایی چند میلیون دف از همون اکانتها کشید.

تبریک ویژه به دوستان گلم پلیرهای اکانت اسپریت بابت زدن رکور زیبا و بیگ همر یا سوپر همر سرور.

تبریک به پلیرهای اکانت سینامی که هر کاری دوست داشتن کردن .

تبریک به حسین تی ان تی عزیز بابت پلن های جانانش.

تبریک به ساید اس دبلیو بابت بازی زیباشون و خالی نکردن میدون و جذاب کردن بازی.

تبریک به هادی عزیز که به تمام وعده هاش عمل کرد.

وتبریک به سارنگ عزیز که واندرش خیلی بیش از حد انتظار ظاهر شد .

و نهایتا ارش 10عزیز توتال بزرگ ان دبلیو که اکانت خودش رو به خاطر بقیه پلیرها پارکینگ کرد و از بعد کتیبه ها 4 الی 5میل گندم منفی داد .ارش پرچمت بالاس هیچکس نمیتونه نسبت به درک تو از تراووین شک کنه.

حالا ننگ بر اون دوستانی که حذف کردن واندرو.

ننگ بر دوستانی که با مدریت غلط و خودخواهی سایدی رو تبدیل به نارنجستان کردن.

ننگ بر توتالی که پلیرهای اسمی مانند کارو و عرفان و.. رو که واقعا مهرهای تاثیر گذاری بودن توی بازی فراری داد.

و درود بر کارو (فیک) که با وجود تمام مشکلاتی که

از سمت مدریت سایدشون بود باز پشت سایدش رو خالی نکرد.

و تشکر ویژه از ناصر ور وولف

سینا کافکا ابولی اتکر و سینا سینامی شرمنده اگر کسی فراموش شد.

این عکس زیر خاکیم گذاشتم واسه دوستان قدیمی که هستن‌و صداشون در نمیاد این عکس سال 89 گرفته شده بعد از 100شدن واندر ان دبلیو امید وارم این عزیزان هر جا هستن سالم باشن .

• آخرین خبر.............

شمال قهرمان میشه خدا می دونه که حقشه به لطف یزدانو بچه ها شمال قهرمان میشه

خبر پیروزی شمال..........................

همانا واندر خود آنان نیز در زیر سایه پرچم شمال نیست ؟؟

و آنان در گمراهی آشکار هستند.

پیروزی با اقتدار همه ، واندر جز شمال حق ندارن لول داشته باشد #شمال-خفن

گروه خبری شمال نیوز این پیروزی رو به همه بچه های متای شمال تبریک می گوید :

محمدرضا دیزرت فاکس - حسین تی ان تی - ارمین نو مرسی - آرش 10 استاد- حاج علین دکتر زنو - مجید هرکول اس و فردید و حسین اسپریت بریکر - محمدرضا سایکو و تیمش مهدی - سینا سینامی عزیز - علی مستر نوا - بردیا وایف استیلر - دانیال و امیر علی اولک کروز - تیم سینامی میثم و میلاد و سینا و هادی لئو- کارو لاین کینگ و تیمش - اقا فرزین تو اف - سینا ولف - هادی سیندرلا من - سامان و میلاد دکویین - میلاد اونداتور - امیر حسین تریدر - امیر حسین نایت دراگون - بابک - بچه ها تیم قلیون - علی تودورگارد - حسی پلنگ - حامد اسیلیس - دکتران ایمان و احمد کلینیک - تیم اقا زاده ارمین و علی نیمدا - امیر تروریست و تیمش - ارش سیگار و رفیقش - محمد اسپاگتی - مسعود اف 22 - محسن کلونل - شایان جی بمب - وحید فونیکس - مجید فروزن و تیم تیتانیوم - اشکان بیگ داگ - ممد و مجید نایت - محمد مستر او آآ - محمد مرداک - کاوه اوت لندر - ماهان کسل بلک - دون چستر - حسین دی استفانو - رضا آننون - صادق و ......

بانوان ، خانم غزل از اکانت توتفرنگی - خانم هانیه از اکانت اتلانتا - خانم سحر از اکانت سینامی - خانم فاطمه از اکانت وایف استیلر

به تمام پلیر هایی که تو این سرور بازی کردند و رقابت کردن و تلاش خسته نباشید عرض می کنیم.

به امید موفقیت همه دوستان و پلیر های اخرین سرور دو ایکس ایران

#شمال_نیوز

• تبریک میگم به ساید خودمون ساید شمال شرق که با مولتی اکانتاش موفق شد برنده بازی باشه

مولتی که میگم در حد یک اکانتو دو اکانت نه هااااااا

سابقه داشته طرف اکانتاشو برده جمع کرده برا خودش یه اتحاد زده

بچه زرنگا همه تو ساید شمال شرق بودن که همجین قابلیتایی داشتن که مولتی هانتر رو هم دور میزدن

یادش بخیر قبلا بمحض اینکه دو تا اکانتت میشد سه تا ، هانتر میومد بن میکرد

بله بچه ها زرنگ شدن که ب لطف فیلتر شکنو غیره تونستن به همچین مهمی برسن که از کنارش بتونن همر سازی کننو خوراک همرشونو تامین

تبریک داره واقعا

کاپ قهرمانی برا شمال شرق اصلا :!:

• یکی یکی میریم خونه هامون

این میره با اون اون میره با اون

یکی یکی میریم خونه هامون

میریم پی زندگی هامون

(تیرداد اخر تراوینی پاک نکن بزار خوش باشیم😂

آقا من توپم افتاد اینجا بیام بردارم برم

تبریک به تیم شمال که واقعا با اقتدار برد

جنوب شرق که برای پلیر هاش احترام خاصی قائلم ولی حرکت اخری یکم بد بود

و تیم جنوب غرب که ثابت شده برام کلا SW نفرین سده هستش حتی تو دات کامم داریم بازی میکنیم جنگ داخلی داریم با کمترین امکانات واقعا قشنگ بازی کرد و چند روزی که در تیمشون بودم با اینکه کمترین امکانات در اختیارشون بود بهترین بهره رو بردن که تبریک میگیم بهشون واقعا یکی تنها ترین تیم های تراوین بعد فیلتر که به جرئت میگم بدون مولتی و تقلب خارق العاده بودن

خلاصه این سرور هم تموم شد بلایی که سر شمال تو سرور یک اومد سر جنوب اومد کلا قاراشمیش شد امیدوارم چه در دات کام چه در ای ار چه رقیب و چه هم تیمی یه کل کلی داشته باشیم ببینیم خدا چی میخواد سرور یک که قبل کتیبه بای بای این سرور زدید ترکوندید شلغم کاشتید همه جا امیدوارم در اینده نزدیک ببینمتون شاد و پیروز باشید😇💜📸

منتظر نباش خدا انتقامتو بگیره، خودت جوری انتقام بگیر که خدا ایستاده تشویقت کنه!

2018-2019

ts29.travian.com Captain price LOS SW

ts1.travian.ir ahuraee WIN SE

ts19.travian.ir Alireza4336 WIN

2019-2020

ts4.travian.com Vendetta ??? SW

groupint.travian.com Amir Naji  ??? SE

• سلام و احترام خدمت تمام پلیرهای عزیزم و محترم تراوین ایران

بنده هم به سهم خودم پیروزی سرور دو ایکس ایران توسط متای شمال را تبریک میگم و از این که تیم شمال شرق بار دیگه سهمی بزرگ از پیروزی بازی بود به عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ ان ای به خودم میبالم
    و به پلیرهای عزیزو و زحمت کش ساید شمال شرق مخصوصا لیدرهای عزیزشون از جلمه ارمین نومرسی عزیزم و حسین تی ان تی عزیز لیدرهای مودب و بسیار زحمت کش ساید اقا بابک عزیز و حسین شیفت عزیز همیشه افتخار میکنم<3<3
    ارمین عزیز وحسین تی ان تی سال هاست در کنار هم بازی میکنیم و به عنوان پلیری که تمام فصل های تراوین ایرانو دنبال کردم با افتخار میگم جایی که ارمین باشه حسین باشه اون جا بوی زحمت شرافت مردانگی و ادب میده پلیر و لیدرهایی هستن که زحمت میکشنو محاله تو بازی از سبک بازی کثیف حمایت کنند و همیشه مردونه استین بالا زدن همر کشیدن دف ساختن لیدری کردنو همیشه باعث سربلندیه ساید بودن افتخار بزرگ هست که شمال شرق این عزیزان را دارد و بدون تردید برای شمالشرق سرمایه ای بزرگ هستن ایشالا سه ایکس بعد راند 14 سه ایکس ایران هم در کنار این عزیزان بازی میکنیم و باز هم شمال شرق افتخار افرینی خواهد کرد ممنون که باعث سربلندیه شمالشرق شدین ادب باهوشی و تکنیک های بازیه شمارا هیچ وقت فراموش نخواهیم کرد و همیشه اسم و زحمات شما بر سر در ساید بزرگ شمال شرق نوشته خواهد شد .<3

جا داره به دوستای عزیزم تو تیم زئوس هم تبریک بگم مخصوصا حاج علی زنون عزیز که واقعا معنی تراوین و لذت از بازی کنار این عزیز به حقیقت تبدیل میشه داداش علی دمت گرم خسته نباشی.
    خسته نباشید به فرید عزیز بابت این که بازم نشون داد همرهاش میتونه دنیارو جا به جا کنه چه برسه نقشه تراوینو پیروزی بازی مبارکت باشه داداش .
    و در اخر باید بگم از راند سرور 3 نرمال تا اغاز راند یک اسپید تا راند 6من شبو صبح هر ثانیه 7 سرورو پشت هم بازی کردم و هر 7 سرور مسئولیت کل ساید با من بود خاطرهایی زیادی را دارم حتی بیشتر از 7 راند قبلی اسپید ایران که سال 2010 و 2011 تمام شد خسته نباشید ویژه میگم به ادمین سورنای عزیز که طی این سال ها بدجور شب روز نصفه شب مورد حمله بی رحمانه ما قرار گرفت روزی نبود ما کلی جنگو دعوا با ادمین سورنا نداشته باشیم من شایدم راضی نباشم از خیلی چیزها تو این سال ها اما از حق نمیگذرم ادمین سورنارو خیلی اذیت کردیم از روز افتتاح تراوین تا اتمام راند 6 اسپید برای ایشون خابو خوراک نزاشتیم از همین جا از ایشون حلالیت میطلبم و امیدوارم منو حلال کنه همون جوری که من بعضی هارو حلال کردم .
    مدیری لایق و باتجربه هستن و واقعا این حجم وسیع از حمله های شبانه روزی ما به ایشون واقعا صبر ایوب میخواست خواستم بگم ادمین سورنای عزیز ما قدرتو میدونیم و تمام زحماتی که واسه ما کشیدیو هیچ وقت از یاد نمیبریم و امید وارم به زودی زود با طرحی تازه از تراوین و جذابیت ها جدید دامین ایران باز بشه حلالمون کن ادمین جان هر چی دعوا کل کل و هر چی که سر شما اوردیم جز شما کسیو نداشتیم و فشار کلی ادم رومون بودو خیلی اذیت شدی
    <3 امیدوارم هر جا که هستی همیشه پیروز سر بلند باشیو سفره زندگیت همیشه پر برکت باشه تنت سالمو در ثانیه به ثانیه روزگار دلت شاد باشه .<3

با احترام -فرزاد پانیشر

گوشه ای از گفته هام جا موند که لازم دونستم یاد اوری کنم تا در تاریخ ثبت و درج بشه !

همیشه باعث نزدیکی زئوس و شمال شرق شخص من بود وقتی تیم زئوس تو توران حمله های لفظی قرار داشت این فقط و فقط من بودم که ثابت کردم زئوس اونی نیست که دشمنانش براش شایعه درست کردنو بر خلافش تمامشون بچه هایی مودب و حسابی هستن من راند 3 سه ایکس تراوین جوری مورد حمله به خاطر متا با زئوس قرار گرفتم که گویا قدیمی ترین لیدر به جا مانده ان ای رو واندر خودمون همر بلند کردم من برای منافع سایدم و بردن بازی و رای تمام بچه ها با زئوس متا بستم و من ضامن اجرا این متا شدم اما متاسفانه بازیه برده دو دستی داده شد به سایدی که حتی یک همر واندر زن هم نداشت !
    فقط و فقط به دلیل این که ان ای صد نکنه و نگن فرزاد چجوری با 20 تا بازیکن تونست صد کنه خیلی (خوشحالم این سرور بدون حضور من با زئوس متا بسته شده و تمام پلیرهای ان ای الان میفهمن دلیل متا و جلوی اون همه تهمت و حمله واسادنم چی بود) نه زئوس هیولایی بی ادبو نامرد بود نه من جز صد کردن واندر ان ای به چیز دیگه فکر میکردم شاید از همه بیشتر من خوشحال شدم شمال با هم واندر 100 کردن این راند چون بعد از این همگان میدونند من فقط به فکر سایدم هستمو وقتی با کسی متایی ندارم همر که هیچی هر چی دارمو ندارم میکوبم به واندرشون

قرار شده من نابود بشم اما دیگران نابود شدنو من وتیمم خیلی قوی تر از قبل موندیم زمین گرده تاریخ هم تکرار میشه حالا دیگه همگان میدونند متا کردن با زئوس ساید فروشی خیانت و هزار یک تهمت دیگه نیستو لیدر به خاطر بردن بازی با شرایط خوب و بهتر متا میکنه اونایی که سر افکندگیه منو فرا تر از برد بی چونه چرا ساید میدونستن و رفتنو تو شمال غرب همر خریدن زدن به واندرمون که بهونه دستشون بیاد زئوس مارو زد و 14تا همر تاپ سرورو که من حیمد سنگک خون دل خوردیم تا تونستیم به همشون منابع بدیمو بزرگشون کنیم زدن به واندر خاموش زئوسو اس ای با هیچ نداشته ای بازیو برد اینجوری تو تیغ بی رحم سرگذشت گیر میکنندو رنده رنده میشن..
    سر هیچ بی گناهی بالای دار نمیره دوستان به خاطر ی بازی رو هستو نیستو شرافتتون پا نزارید مطمئن باشید اگر سر خلقو کلاه بزاریم طبیعت بلعخره ی روزی میاد سراغمون و بدترشو سرمون میاره منو انداختن جلو برم متا کنم تیمشون سه ماه بخورن بخوابن کوچک ترین جنگی نکنند منو حیمد سنگک بدبخت با نزدیک 6 میلیون هزینه بشیم بارکش همرهای تیم زوپیر کتیبه چشمان بدیم به اس ای که ابروشون بیشتر این نره تهش هم بشیم خائن (به خاطر اینی که بنده 10 سال از بقیشون سابقم بیشتر بودو میدونستم وقتی متا میکنی حتی اگر جونت هم گرفتن باید سر متا بمونی چون اگر بشکنی از راند بعد همون سایدی که زیر پات نشسته از اب گل الود ماهی بگیره دو زارم حرفتو حساب نمیکنه و اول همه خودتو میزنه دقیقا کاری که اس ای راند 4 کرد کلا میخواستن اب میوه منو بگیرن اس ای اومد اب میوه خودشونو گرفت بعدشم همون اس ای گفت حرف و قول فقط قول فرزاد) خدارو شکر همگان دیدنو فهمیدن زئوس هیولا نیست حتی اگرم هیولا بود وقتی برای ساید سودی هست لیدر ارشد میتونه بره متا کنه تازه من بدون رای کل بچه ها هیچ وقت اب هم نمیخورم!
    منم همه عشقم اینه واندر ان ای صد بشه چه صفر بشیم چه هر اتفاقی بیفته برامون سه پیچ و پانیشر بخشی از تاریخ ان ای هستنو جز زحمتو هزینه کردن هزار یک بدبختی دیگه واسه این ساید کار دیگه ای نکردیم (واقعا شاد شدم) وقتی دیدم شمال متا کرده و بازیم برده وقتی یک تیم منسجم خوب حرفه ای که به حرف لیدرهاشون گوش میکنند بلدن به بزرگ تر بگن چشم دور هم جمع بشه بازی اینجوری عاقبت خوشی پیدا میکنه .

خدایا شکرت .<3

• عرض سلام خدمت سلطان شایان (سلطان تراوین ایران و جهان) و تمامی بازیکنان سرور

این پیروزی رو تبریک میگم به تیم شمال ممنون از همه هولدرا دفسازا جنگی سازا سوپر سازا پلنرا و همینطور مانی که به مدت 4ماه هر شب زمین شمال غربو تی میکشید و خسته نباشید به تمامی بازیکنای سرور که تا آخر سرور موندن و مثل لیدرا اس ای فرار نکردن.

ممنونم از دوستانی که به امپراتوری کبیر اسپیریت بریکر تبریک گفتن . تشکر از دکتر حسین که همه غر زدنای مجیدو تحمل کرد و زحمت اصلی اکانت رو ایشون کشید.تشکر از سید مجید که غر زدنای خودشو تحمل کرد و این سرور خیلی حرص خورد)))) اما فکر میکنم به نتیجه دلخواهش رسید:د و ممنونم از آیناز تا وقتی که بود برای امپراتوری زحمت کشید . تبریک به تیم سینامی بابت ثبت رکورد. دیگه حسینو مجید اسم همه تیمارو بردن منم از همه اینا ممنونم(برا همین صبر کردم اول شما پست بذارید:دی)و امیدوارم جز مانی همه این دوستان موفق باشن

اینم عکس لو رفته از هادی امروز صبح وقتی یادش افتاد سرور تموم شده و کسی نیست براش شاخ شونه بکشه))

یه سری عکس هم ضمیمه کردم که در فروم ثبت شه برای آیندگان:دی

خدانگهدار

پ.ن سواران والس هم حذف کردن)))))
    پ.ن.ب داشت یادم میرفت با تشکر از حسین تی ان تی)))

• افسانه شجاعان

یا چرا بازی تو جنوب غرب سرور 2 ایکس لذت بخش ترین بود؟؟

سلام به همه فروم خوانان عزیز

برد شمال رو تبریک میگم. مشخصا بچه های شمال مزد برنامه ریزی، سیاست، وقت و هزینه شون رو گرفتن و برنده شدن. به اندزه 4-5 تا سرور هم سوپر همر از شمال رونمایی شد. مشخصا تیم زئوس که سبک مولتی صنعتی رو وارد ایران کرده در استفاده بهینه و مدیریت منابع به سطح بسیار بالایی رسیده که از آمار دفاع و همرها کاملا این قضیه مشخصه. باز هم این بردو به همه دوستان شمالی تبریک میگم. البته شخصا از نظر کیفیت تا حد زیادی انتظار چنین سوپر همرهایی رو داشتم از شمال، به هر حال تو اکثر سرورایی که بچه های شمال حضور داشتن منم یه گوشه نشسته بودم و آمار عملکردشونو داشتم، چه نرمال و چه اسپید. ولی از نظر تعداد، یه مقدار بیشتر از از محاسبات شخصی من بود.

و اما فکر میکنم برای تمامی دوستانی که خارج از مجموعه Brave بودن صحبت های فروم نویسای بریو یکم عجیب باشه. اینکه ما مدعی هستیم بهترین و لذت بخش ترین سرور ما تو تراوین بود. من سعی میکنم یه مقدار این قضیه رو توضیح بدم و یه مقدار هم درباره برنامه ها و عملکرد اتحاد توضیحاتی بدم که مخصوصا بچه های خودمون بدونن دقیقا چی گذشت و شاید برای بقیه هم جالب باشه. جایی اگه بحث خیلی بدیهی بود عذرخواهی میکنم. برای دوستانی نوشتم که تجربه کمتری دارن.

مهمترین فاکتوری که بازی تو اتحاد بریو رو لذت بخش میکرد سطح هم دلی و همکاری بین بچه ها بود. هم تو بچه هایی که مسئولیت داشتن و هم پلیرهای عادی. من به نسبت سرورهای زیادی حضور داشتم. 2-3 تا قبل فیلتر و تعداد زیادی بعد رفع فیلتر. هم بازیکن ساده بودم هم لیدر بودم. اکثر سرورهایی که بازی کردم قدرت سایدمون کم نبود و معمولا جزو سایدهای قوی سرور بودیم. اما این مدل همکاری و همدلی رو هیچ وقت ندیدم. واقعا باید تو اون جو باشید تا درک کنید. معمولا رسمه که اول از همه میان از کسانی که لیدری کردن و همر کشیدن و ... تشکر میکنن. اما من میخوام از تک تک پلیرهای مجموعه بریو بخاطر نهایت همراهی و همکاری و درک متقابلی که داشتن تشکر کنم. بخوام اسم ببرم باید اسم حداقل 80 نفر رو بیارم.

برای اینکه سطح همدلی و همکاری به طور کامل متوجه بشید با یه عکس توضیح میدم:

a2.jpg

این یکی از بازیکنان ما هست که البته الان ده هاش به 4 تا رسیده. از میزان جمیت حدودا میشه به میزان تولید و زیرساختش پی برد. معمولا چنین اکانتهایی تو سایدها و اتحادهای دیگه به حساب نمیان و نقش خاصی هم واقعا ندارن. اما تو ساید جنوب غرب حتی این اکانت دو دهکده ای هم بسیار مهم بود و نقش خودشو به خوبی ایفا میکرد:

a1.jpg

این میزان گندمی هست که در اون تاریخ که 2 تا ده داشت به واندر میفرستاد. میزان گندمی که ارسال میکرد از تولید منابع کل اکانتش بیشتر بود. اما یاسین عزیز نه تنها این گندمو با غارت مداوم تهیه میکرد بلکه نیروی دفاعی هم میساخت و به واندر ارسال میکرد. (بدون مصرف گلد)

این یه نمونه از چیزهایی بود که باعث دلگرمی بچه ها میشد. و این اکانتی بود که کمترین میزان ده رو تو مجموعه بریو داشت. به همین نسبت بقیه پلیرها هم تمام قد در خدمت اتحاد بودن و تمام تلاششونو به کار بستن. حامدها و امیرها و مجید ها و علی ها و محمد ها و پویاها و خیلی های دیگه. حسین البته یه مطلبی آماده کرده و تو گروه گذاشته و از تک تک پلیرها با ذکر جزییات تشکر کرده که ازش میخوام از طرف مجموعه لیدری بریو اونو تو فروم هم قرار بده.

مورد بعدی که باعث لذت بازی شده بود برنامه ریزی خیلی خوب و طرح ریزی استراتژی بسیار عالی با توجه به امکانات از طرف تیم لیدری بود. خیلی نکات احتیاطی رو در نظر گرفتیم و همه شون هم نتیجه داد. تقریبا اکثر پیش بینی های بچه ها درست در اومد. اینجا هم به چند نمونه اشاره میکنم

یکی از اولین برنامه ریزی ها که نمود بیرونی زیادی داره بحث کتیبه ها هست. جمع آوری کتیبه ها بر اساس پتانسیل ساید + وضع سایدهای رقیب در نظر گرفته شد. یکی از تصمیماتی که گرفتیم این بود که جنگ کوچک اصلا نگرفتیم و انبار کوچک رو هم بعدا به لیست اضافه کردیم. شاید برای خیلیا سوال باشه که چرا؟ دو کتیبه بسیار حیاتی برای هر سایدی رو ما جمع نکردیم چون از سبک بازی شمال بخوبی اطلاع داشتیم. مطمئن بودیم که هر دهی که روش جنگ کوچیک بره به احتمال بالای نود درصد شمال صفرش خواهد کرد که این قضیه برای جنوب شرق اتفاق افتاد. با توجه به شرایط سایدمون که جلوتر توضیح خواهم داد تصمیم بر این شد که تارگت ها رو به حداقل برسونیم تا دفاع کردن راحت تر باشه. بنابریان فقط کتیبه های خاصی رو جمع کردیم. فقط مرتاض کوچیکو هم میخواستیم که از دست ما در رفت. اونم شمال شرق و اکانت تروریست از اکانت هیروس نمیدونم برای چی خریدش. با اون همه قدرت و همر و ادعای بهترین پلنر ایران بودن واقعا کار چیپی بود. اما آه بچه های جنوب غرب رو اون کتیبه بود و تقریبا تمام اکانت هایی که رفت یه سوراخ از خودش به جا گذاشت =)) فقط اکانت های سینامی و تروریست جون سالم به در بردن و البته متاهیومن که خب تو جنوب غرب بود. هر چند نزدیک بود که کتیبه چکمه یونیک سینامی هم بیاد جنوب غرب که نشد متاسفانه شاید حدود 500 الی 1000 تا رم لازم بود.

tjtj.JPG

لانچ همر متاهیومن به اون شکل هم یکی دیگه از کارهای خوبی بود که انجام شد. چون مشخصا بزودی شمال صفرش میکرد. با اینکه از نظر سایز خیلی کوچیک تر از همرهای شمال بود اما از نظر کارایی کاری که باید انجام میداد رو انجام داد. اون هم عقب انداختن شمال بود. درباره این قضیه قبلا بحث شده به اندازه کافی.

در مورد واندر هم بدبختانه یا خوشبختانه هر اقدام امنیتی که در نظر گرفتیم منجر به نتیجه شد. مثلا ده نقشه. زیرساخت یه ده اضافه بالا آورده شد با این استدلال که ممکنه شمال ده نقشه رو صفر کنه. دقیقا همین اتفاق افتاد (فکر کنم حسین لفظشو اومده بود) یا اینکه بچه ها یه انبار غذا کمتر زدن و بجاش یه انبار بیشتر داشتیم که باعث شد حتی وقتی انبارای واندر خورد بازم ظرفیت انبار از یک میلیون بیشتر باشه

اینها بخشی از چیزهایی بودن که بازی رو برای ما بسیار جذاب کردن. در کنار اینها جنگ داخلی با تایگرز، روابط ما با سایدهای دیگه، چند پلنی که رومون اومد و چند تا پلنی که رفتیم و همکاری بچه ها در ساخت دفاع هم بسیار پرخاطره بودن که سعی میکنم اندکی بازشون کنم.

درباب تایگرز و در درست گرفتن ساید

من یه سری چیزا درباره سبک و سطح بازی تایگرز میخواستم بنویسم که خودشون زحمت کشیدن با رسم شکل در طی روزهای گذشته اینجا به همه توضیح دادن

نمیدونم این خاک جنوب غرب چه خاصیتی داره که باعث میشه این ساید همیشه یه داستانی داشته باشه. متاسفانه خیلی کم پیش میاد تیم های قوی به این ساید برن و معولا هم خلوت تر هست.

این خلوت تر بودنش باعث شد که تیم 4-5 نفره متاهیومن معروف به lpp یا به قول کاوه triple n تصمیم بگیره بره جنوب غرب بازی کنه. از اونور هم چند نفر از دوستان اسپیدباز از تیم های الموت و پینوکیو هم تصمیم گرفتن بیان جنوب غرب. ما میخواستیم بریم یه گوشه در حد خوردن نون و ماست و 2 تا همر خوب بکشیم. رفقا هم میخواستن بیان یه چند تا جنگی بکشن و حالا کتیبه بزنن یا بزنن به سایدهای دیگه و بعدش دفسازی یا تحویل اکانت به ساید و رفتن و ... اصلا قصد در دست گرفتن لیدری و ... نبود و همه شدیدا فراری بودن. تیم منسجمی هم که اعلام شد قراره بیاد تیم تایگرز بود. سر چند نکته در استراتژی و سبک بازی با هم به مشکل خوردیم و جنگ داخلی شروع شد. اوایل خب تایگرز به خاطر سبک بازیش در ظاهر دست بالا رو داشت. سبک بازیشون چی بود؟ غارت و ساخت گرزی و بعدا هر وقت فرصت شد ده دوم رو بزنن. بعضیاشونم خیلی زود به کاتا رسیدن. همین تاکید رو ساخت نیرو بجای زیرساخت البته بلای جانشون شد. چون تیم ما اول ده دومشو گرفت و شروع به ایجاد زیرساخت کرد و ده دیفالتو اختصاص داد به جنگ داخلی. وظایف هم تقسیم شد. ساخت دفاع، ساخت هجومی و تامین منابع. خیلی از اونها ولی همون یه ده و نیروهاشونو داشتن و خیلیا دیر به سمت ده دوم رفتن که خیلی از 15 کراپای خوب رو ما گرفته بودیم. تا اماده شدن زیرساختا روزهای سختی رو داشتیم. و واقعا هم جنگ لذت بخشی بود. خوشبختانه برای ما تجربه تایگرز کمتر بود و کم کم ما دست بالا رو پیدا کردیم. البته اکانتهای خیلی خوبی هم بود بینشون. مثلا spower که با پلنی که کاوه روی من اجرا کرد موفق شدیم دیوارش کنیم (داستان خاص خودشو داره که تو فروم نمیشه بازش کرد) تقریبا 2-3 روز عملیات داشتیم. و تایگرز هم با تمام توان حمله کرد. هدفشون هم اکانت lake Tahoe یا به قول بچه های تایگرز لیک تنها بود. تو این جنگ 2-3 روزه تمام بچه ها چه لیدر چه پلیر خیلی همکاری کردن.و در نهایت یکی از قدرتمندترین اکانت های تایگرز از دور خارج شد که باعث شد با نگرانی کمتری به کارمون ادامه بدیم.

یه کار جالب دیگه که توسط کاوه و اکانت big cow انجام شد این بود که رفت بغل دست اینها یه 15 گندمی گرفت و اوردش بالا به هدف اینکه بیان برای زدنش و چیف کردنش و انجا هم دفاع کنیم که این تله هم به خوبی و با موفقیت به نتیجه رسید. از این دست کارها زیاد انجام شد.

اما نکته ای که هست اینه تصمیم گرفتیم که تایگرزو به طور کامل جمع نکنیم. یکی از دلایل امید به آینده بود که شاید باز هم صلحی بشه و ساید قدرتمندتر بشه. یکی هم این بود که تا حدی تو سیاست خارجی از این قضیه استفاده کردیم که سایدو درگیر و جنگ زده و بسیار ضعیفتر از چیزی که واقعا بود نشون دادیم تا شمال علاقه ای به اجرای پلن رو جنوب غرب نداشته باشه. (با توجه به اعلام جنگ زودهنگام شمال) یه مقداری هم دلسوزی برای یه سری پلیرهای خوبی که هنوز باقی مونده بودن.

برای کتیبه هم تایگرز عملا نتونست کتیبه هایی که ما میخوایمو برداره. یعنی عملا قدرت برتر ما بودیم تو ساید. فقط زحمت کلین کردن 2 تا انبار کوچیکو کشیدن که هر 2 تاش در نهایت با کمترین خسارت وارد مجموعه بریو شد :دی

نکته ای که نباید در مورد تایگرز فراموش کرد اینه که اتحادش یه تیم منسجم 40 نفره و بسیار مطیع و هماهنگ با لیدرشون رضا سورنا بودن. حتی یه اتحاد مولتی روی وی پی اس هم داشتن. اما در نهایت تسلیم بچه های brave شدن و کم آوردن.

مجموعه بریو که الان میبینید خیلی منسجم نبود، اصلا منسجم نبود، کم کم انسجام ایجاد شد، چرا بریو موفق شد که تایگرز رو به حاشیه ببره؟

مهمترین دلیلش عدم انعطاف و جاذبه در تایگرز بود. تایگرز نتونست اعضای جدیدی در جنوب غربو به سمت خودش جذب کنه. پلیر جدید نتونست بگیره. علی رغم اینکه در ابتدای بازی تایگرز دست بالا داشت باز هم با این وجود این بریو بود که مرتب عضوگیری میکرد. نمای تایگرز، نمای زشتی بود

درباره واندر هم جلوتر باید بنویسم.

بریو و جنوب شرق

برای خیلی از دوستان در 4 ساید سواله که چرا متایی برقرار نشد یا یه اتحاد خیلی کوتاه مدت بوجود اومد که سریع هم از بین رفت.

همون طور که گفتم مجموعه بریو تا به انسجام کامل برسه طول کشید. خیلی از پلیرهایی که تو جنوب غرب حضور داشتن تجربه زیادی نداشتن. قطعا جلوی سایدهای مولتی باز شمال ما به تنهایی با اون وضع اگه کارمون به درگیری میکشید شرایط بسیار سختی رو تجربه میکردیم. با توجه به پتانسیل جنوب شرق و داشتن دشمن مشترک بچه ها علاقه مند بودن که متای پایدار تا آخر سرور برقرار بشه. یه مقدار قبل کتیبه صحبتهایی شد که بخاطر جنگ داخلی و درگیری بچه ها زیاد گرم نشد. اما بچه ها با توجه به پتانسیل ساید حاضر بودن چه از نظر کتیبه چه دفاع به طور کامل به جنوب شرق کمک کنن شاید متای جنوب برنده بازی بشه.

بعد اومدن کتیبه صحبت ها جدی تر شد. مخصوصا بخاطر کتیبه اندگیمی معماری منحصر که تو جنوب غرب بود.

شرایط ما برای متا این بود که واندر مشترک مرزی گرفته بشه. یه اکانت لب مرز جنوب شرق آماده کرده بودیم که مختصات خوبی داشت، میخواستیم معماریو تا زمان واندر اونجا فیکس کنیم و ازش دفاع کنیم و در صورت نیاز دفاع جنوب شرق هم بیاد بهش اضافه بشه. یه اسم مشترک هم داشته باشیم.

اما مذاکره کنندگان جنوب شرق موافق نبودن که متا علنی بشه. چون بخاطر رفاقتی که با بچه های شمال غرب داشتن، امید داشتن که متای شمال بشکنه و جنوب شرق و شمال غرب متحد بشن و نمیخواستن با علنی کردن متا هدف حملات شمال غرب قرار بگیرن. در کنار این اصرار داشتن که کتیبه معماری منحصر هم به ساید جنوب شرق منتقل بشه تا بتونن به خوبی ازش دفاع کنن و بخاطر ضعف جنوب غرب شمال نیاد ببره. (البته اون موقع همیشه بین 700 تا 900 هزار دفاع رو معماری داشتیم) بردنش هم اصرار داشتن با یه حمله صوری و با لینک سبز ببرن.

خب شرایط جنوب شرق از نظر کسی پذیرفته نبود و مذاکرات شکست خورد.

دور بعدی مذاکرات که جدی شد به وساطت مجید بود که بخاطر دوستان مشترکی که تو دو ساید داشت میانجیگری کرد. تو اون جلسه هم قرار شد واندر جنوب غرب بیاد بالا و واندر مرزی و واندر جنوب شرق هم بخاطر افزایش تارگت و سخت کردن کار شمال گرفته بشه. البته محمد توضیح داد چرا اتحاد شکست. زیاد بازش نمیکنم. فقط بچه های جنوب شرق یه چیزی گفتن که صد در صد نتیجه معکوس داشت. گفته بودن که من نمیتونم ریسک کنم همرهای واندرزن سایدمونو بدون دفاع کنیم و دفاع واندر شما رو زیاد کنیم . همون شب 2 تا واندرزن جنوب شرق خفت شد :|

تا قبل از مذاکره اول ما داشتیم آماده میشدیم برای واندر مرزی. اما بعد از اون پلن به طور کامل سوویچ شد رو واندر مرکزی. البته اتحاد تایگرز این واندرو گرفته بود. واندر از تایگرز گرفته شد و طی چند روز حدود 50 تا ساپورت تایگرز از اطراف واندر کلین شد و بریو استارت ساپورت های خودشو زد.

موقعی هم مذاکرات دوم انجام شد زیرساخت و ساپورت بریو در حد اعلا بود.

این هم شرحی از مذاکرات و علل متا نشدن با جنوب شرق.

در باب وضع هجومی ساید:

خب همون طور که گفتم خیلی از پلیرهای بریو تجربه زیادی نداشتن.شاید حدود 10-20 نفر همر جنگی قابل استفاده داشتن. واندرزن هم کسی بجز متاهیومن زیرساختشو نداشت. برای همین سعی کردیم با دقت از این همرها استفاده کنیم. البته تمامی این نیروها بدون استفاده از مولتی و با رید ناتار و فارم تهیه شده بودن که با توجه به این قضیه خروجی بسیار خوبی بودن. اما خب با توجه به سبک بازی شمال شانسی نداشتیم که به صورت رودررو بخوایم مقابله کنیم.

گل سر سبد همرها هم همر اکانت انیمال فارم بود که تا اخر سرور هر چی زدیمش که دیوار بشه نشد. اما 3 تا واندر چیف کرد، چند تا کتیبه زد و کلی چیزای دیگه =)) بچه های دیگه هم البته زحمت کشیدن که ازشون تشکر میکنم.

در باب وضع دفاعی ساید:

روزی که کتیبه اومد مجموعه بریو اندکی بیش از یک میلیون دفاع داشت. که اون هم اکثرش روی معماری منحصر پارک شده بود. تا چند روز ما مشکل فیکس کردن کتیبه های بزرگی مثل مرتاض رو داشتیم و با هر فیک و اتکی مجبور بودیم جابجا کنیم. روزهای سختی بود که بچه ها همکاری بسیار خوبی با هم داشتن.

تا قبل از این کتیبه ما امید زیادی نداشتیم. اما اومدن این کتیبه باعث شد بچه ها تصمیم بگیرن تا آخرش بازی کنن. از اون طرف، کتیبه معماری روی یه اکانت لب مرز فیکس شد بخاطر اتکی که روش بود و مجبور شدیم همونجا نگهش داریم. اما بچه های ساید هم فراتر از انتظار ما عمل کردن و حدود 900 کی دفاع فرستاده بودن که البته سبک کردیم به 700 کی و گندم این نیروها رو هم بدون یه دونه مولتی تامین کردن. واقعا اونجا یه انگیزه دیگه ای به تیم لیدری تزریق شد.

میدونستیم که برای میدگیم و درگیریاش شانسی نداریم. و سعی کردیم که خودمونو زیاد تارگت نکنیم که موفق بودیم. اما پلن ساید رو برای اندگیم بستیم.

یادمه من تو گروه عمومی اعلام کردم که اگه میخوایم حرفی برای گفتن مقابل سایدهای دیگه داشته باشیم باید دفمون رو به حدود 15 تا 20 میلیون برسونیم. اون موقع حتی لیدرها هم این رقمو دست نیافتنی میدونستن و به نظرشون یه چیز رویایی و غیرقابل دستیابی بود. اما با این حال همه با تمام قدرت تلاششونو کردن. حسین ها، محمدها، ستارها، عادل ها، حمیدها، مجیدها، مهساها و همه پلیرهای ساید. به تک تک اکانت های ساید برنامه داد شد برای ادامه کار. و به طور مرتب پیشرفت اکانت ها چک شد.

یکی از پلیرهای شمال که نمیدونم چرا از دفاع 20 میلیونی جنوب غرب ناراحته مدعیه که اون 3000 گلد باعث شد یهو 20 میلیون دفاع تو ساید سبز بشه و چندین بار هم اینو تو فروم گفته. باید بگم خیر. سبک بازی ما مثل شما نیست که اگه یه روز یه پک 1600 تایی مصرف نکنیم اکانت بخوابه و پسرفت کنه. تازه گلدو هم آویزون بقیه باشی که برات بگیرن.

بچه های ما با مدیریت درست منابع و تلاش و وقت گذاشتن زیرساختای لازمو بالا اوردن و شروع به نیرو سازی کردن. هر کسی میتونست گلد خودشو گرفت. هر کسی نمیتونست تیم لیدری براش گلد میگرفت و کمکش میکرد. جا داره از ستار عزیز که تو این زمینه خیلی کمکمون کردن و برای تعداد زیادی از پلیرها گلد خریدن اون هم بدون کوچکترین منتی و حتی با گمنامی این کارو انجام میدادن، تشکر ویژه ای داشته باشم. اون 3000 گلد نهایت شاید 20 درصد کمکمون کرد تو دفسازی. در واقع زحمت جابجایی منابع رو تا حدی کم کرد. ولی قبل از اون زیرساخت اکانتها به طور کامل فراهم شده بود و دفسازی به طور مرتب انجام میشد. البته از زحمات سارنگ و علی هم نباید غافل شد که بعد از لانچ همرشون به کمک بقیه اومدن و یه boost خیلی خوب تو ساخت نیرو داشتیم.

میدونم درک این قضیه برای کسایی که عادت دارن فقط اکانت خودشونو ببینن و بقیه براشون مهم نیستن و کسی که زیر 20 تا ده داشته باشه رو آدم حساب نمیکنن و یا ارتباط گیری با بازیکنان رو بلد نیستن و از لیدری بویی نبردن قطعا چیز عجیبیه. اما یکی از بزرگترین هنرهای مجموعه لیدری بریو این بود که پلیرهاشو راضی کنه از لذت های میدگیمی دست بکشن و تصویر بزرگتر رو ببینن و برای نتیجه بهتر وقت بذارن. اینطوری بجای کلی نیروی 10 هزار گرزی که فایده زیادی نداشت هر اکانت مقدار قابل توجهی دفاع ساخته که حتی خود پلیرها هم از عملکردشون لذت میبرن.

خیلی از این پلیرها همون طور که گفتم تجربه زیادی هم نداشتن. بعضیا که تازه کارتر بودن به 5-6 هزار نیروی هجومی که داشتن دلخوش بودن و تجربه بیشتر از اونو نداشتن. اما براشون اندگیم رو تصویر کردیم و گفتیم که چه همرهایی قراره از سمت شمال بیاد. گفتیم که اکانتهایی هستن که تو هر دهشون در هر روز فقط بیشتر از 4000 تا گرزی ساخته میشه :دی و خوشبختانه اونها هم همراه و همدل بودن و قبول کردن.

و اینطوری تونستیم با 181 اکانت که میشه 3 تا اتحاد و حدود 1930 تا ده بین تایم کتیبه تا پایان بازی بیشتر از 20 میلیون دف تولید کنیم که به نظرم از هر کدوم از سایدهای دیگه به تنهایی رقم بیشتری هست. و این دفاع هم بدون اکانت مولتی و بات و با اکانتهایی که پلیر واقعی پشتش بود ساخته شده.

با بقیه سایدها مقایسه کنیم: تا اتحاد رتبه 60 شمارش شد بدون در نظر گرفتن اکانتهایی که روزهای اخر حذف شد

جنوب شرق: 330 اکانت، حدود 2450 دهکده

شمال شرق: 300 اکانت حدود 2420 دهکده

شمال غرب: 225 اکانت حدود 2460 دهکده

بریو جنوب غرب: 181 اکانت و 1930 دهکده

خب این از گفتنی هایی که مد نظرم بود بگم.

در پایان هم جا داره از دوستان خوبم در مزرعه پرورش شترمرغ زیباگستران باختر (خودشون میدونن منظورم چیه :دی) تشکر ویژه داشته باشم که در جذاب شدن بازی نقش بسیاری ایفا کردن و همین طور از تمامی دوستانی که در امور ساید کمک کردن

محمد لردویکی که بسیار با ابتکار و خلاقانه در پیشبرد امور ظاهر میشد و خمره ای که تدارک دید و برنامه ریزی ای که رو اکانتش داشت باعث شد که ما هیچ وقت لاست گندم نداشته باشیم تو مذاکرات و جنگ داخلی و ... هم بسیار تلاش کرد و یکی از وزنه های بسیار مهم سایدمون بود (معروف به کودتاگر بزرگ)، حسین بیشتر با پلیرها و کمک به اونها مشغول بود. مقداری هم با تایگرزیا مذاکراتی داشت که متاسفانه اونها هیچ وقت به حرفاش گوش ندادن ، علی آنتیک مثل همیشه ساکت و بی ادعا کارهایی که به عهده اش بود به پیش میبرد،سارنگ که مخصوصا تو امور پلنری و برنامه ریزی استراتژیک خیلی تاثیرات زیادی داشت و تو بقیه امور هم دستی میرسوند، محمد بایکوت بازرس و مسئول مسیرها که زحمت معماری منحصر هم تا مدتها به عهده اش بود، کاوه که تو برنامه ریزی ساید و جنگ داخلی خیلی کمک کرد، حمید سرمیلو و شاخه ای که تاسیس کرد و خیلی وقت گذاشت و زحمت کشید برای پلیرها، ایمان که تو پلن رفتن و جنگ داخلی خیلی تلاش کرد ، پوریا سرپرست هولدری و پلنر دیگه مون و یکی از لژیونرهامون، ستار عزیز که این سرور باهاش آشنا شدیم یکی از پلیرهای واقعا حرفه ای و لیدری کاربلد که از بازی در جوارش بسیار لذت بردم، اشکان عزیز که در جمع کردن اتحادها در اول بازی کمک خوبی کرد و همرش هم ضربه نهایی رو زد و یه لژیونر دیگه مون، عادل همیشه همراه و کمک رسان و یک لیدر بسیار عالی و حرفه ای دیگه، مهسا خانم که با مشغله هاشون هم دو شیفت هولدری ایستادن هم بسیار به امور اتحاد کمک کردن، علی اسپایدر که همه رو اغفال کرد آورد جنوب غرب خودش در رفت =)) ولی زمانی که بود کمک میرسوند،محسن که بعدا به جمع ما اضافه شد اما بار بزرگی رو مخصوصا تو مدیریت و هولدری واندر از دوش ما برداشت و 2 شیفت سخت ر واندر بود و همین طور مدیریت چند اکانتو به عهده گرفت و بسیاری کارهای دیگه، افشین که هم در شکل دادن اول اتحادهای ما در مقابل تایگرز سهمی داشت و هم تو هولدری کمکمون کرد و خمره اش در وقت سختی کمک حالمون بود ، سهیل که یه خمره دیگه واندرو به عهده داشت و کلی کمک حالمون بود، مجید که تو سرو سامان دادن به اکانتها و دفسازی و... نقش آچار فرانسه بود و البرز که دیر به جمعمون اضافه شد اما تا جایی که تونست سعی کرد کمک حال ما باشه.

همین طور از محمد مارانلوی عزیز که به من افتخار داد و با هم همبازی شدیم و تونستیم یه اکانت خوب رو بالا بیاریم تشکر ویژه دارم. اکثر بار اکانت به عهده محمد بود و من به خاطر مشغله هام زیاد فرصت نمیکردم مداوم سر بزنم و بیشتر تو کارهای مشورتی ساید مشغول بودم.

این هم دفاع بریو روز آخر. البته یک میلیون دفاع هم رو معماری بود و قبلا هم 2-3 میلیون تلفات داده بودیم تو حملات راند اول

kkk.JPG

با سپاس از همه شما که خوندید

• سلام خدمت همگی دوستان

من توو این سال ها که تراوین بازی کردم تا حالا هیچ سروری غیر از آی آر و کام بازی نکردم

الان شایعه شده مجید فلان سرور قراره بره ان ای اس ای یا اس دبل گفتم اینجا یه اطلاع رسانی کنم هیچ سروری غیر از آی آر و کام قرار نیست بازی کنم

دیشب داخل فروم یه سرور دیگه غیر از آی آر با پارسا یه کل کلی داشتم گفتم برم یه حالی بهش بدم برم اونجا بازی کنم همون دیشب دیدم پست هام سلیقه ای ویرایش میشد یه جاشم یکی دوکلمه از خودشون به پستم اضافه کردن :D بعد پست طرف بدون کم و کاست نوشته هاش تکون نمیخورد :D

امروزبا ممد کوماتسو تلگرام یه صحبتی داشتیم به قول ممد قرار شد SW نرم اون دو زار احترام و رفاقتمون که مونده خراب نشه

وگرنه قبلا هم ثابت کردم کسی واسه بازی کردنم نمیتونه تعیین تکلیف کنه کدوم ساید برم کدوم ساید نرم هیچ سایدی نه ارث پدریه کسیه نا ملکیتش به نامشه

الان با تمام احترامی که به رسول و مهدی بلور دارم روزه شک دار نمیگیرم سرورشون بازی نمیکنم که بعدها حرف و حدیثی تووش درنیاد بشینم بگم چون رسول رفیق شیش دکتر هانی و ممد کوماتسو و فلانی هست هواشونو داشته هیچ سرور فیکی بازی نمیکنم

الان تنها سروری که دارم در حد سرگرمی لک و لک میکنم سرور 4کامه با امیر ناجی و ناصر ایناس تا سه ایکس یا دو ایکس جدیدی که ران بشه

گفتم اینجا اعلام کنم دوستان در جریان باشن هیچ سرور دیگه ای بازی نمیکنم و قرار نیست بازی کنم اون فروم هم دیشب بعد آخرین پستم بستم دیگه هم باز نکردم و نمیکنم

تیرداد سرور تموم شد و هنوز از دست من راحت نشدی :D

با آرزوی موفقیت واسه همه دوستان

• با سلام خدمت تمامی عزیزان و همراهان همیشگی تراوین

یکی دیگر از سرور های جذاب تراوین تمام شد و تبریک میگیم به ساید برنده و همچنین تمام ساید های بازی که تا اخرین لحظات بازی دست از تلاش برنداشتند.

همچنین از مدیریت تاپیک در ابتدا آیناز و در ادامه امیرسام عزیز بخاطر تلاش 24 ساعته و بدون چشم داشتی تشکرو قدردانی میکنم .

امیدوارم دوباره شرایطی فراهم بشه که بتونیم سرور دیگه ای در کنار هم باشیم و از لحظه لحظه ی اون لذت ببریم .

باتشکر

مدیریت فروم ایران.

زندگی همچنان ادامه دارد ...نقطه سرخــــــــــــــط