نقد و بررسی فیلم و انیمیشن و سریال

• سلام خدمت همه دوستان واقعا یکی از غیر فعال ترین بخش های فروم اینجاس که واقعا حیفه مگه میشه گیمر باشی و فیلم باز نباشی؟

(حالا بعدا توضیح میدم چرا) ما اومدیم استارت کار رو بزنیم وبرای شروع سعی میکنم فیلم ها و حتی انیمیشن هارو براتون به اختصار بررسی کنم

بامبلبی(Bumblebee) به معنای زنبور عسل با کارگردانی تراویس نایت(رپر آشنا و انیماتور خوب دو تار) و تهیه کنندگی مایکل بنجامین بی از خوبای هالیوود و نویسندگی کریستینا هادسون در 8 دسامبر منتشر شد و توجه طرفدارای سری محبوب تبدیل شوندگان (Transformers) شد و همه خوشحال شدن(حداقل من) چون قرار بود شخصیت محبوب ای تی که تبدیل به موستانگ میشد و خیلی کوچول و طناز بود رو به صورت داستانی پیش ببرن و گذشته این شخصی محبوب رو باز کنن(فکر کنم فورد موستانگ زرد میشد اگه اشتباه میگم دوستان درست کنن)

البته این داستان فراموش نشه که به هیچ عنوان گفته نشد این ربات گوگول همون مامور ای تی معروف 5 سری تبدیل شوندگان است و از همین رو نقد های زیادی سرازیر شد که چرا شخصیت ای تی اقای اسپیلبرگ رو کپی کردی فدات شم اما هرچقدر هم بگی بده و کپی مگه میشه نبینی؟

خب از حاشیه بریم بیرون و بزنیم تو کار معرفی بازیگران

هیلی استانفیلد(در سال 2010 نامزد جایزه اسکار بهترین نقش مکمل زن)

جان سینا(مگه میشه نشناسی؟ :})

جورج لنوبورگ(تلفظای مختلفی داره)

ریچل کری(اهل استندآپ کمدی باشین میشناسینش)

جان اورتیز

جیسون دراکر

پاملا ادلون

کنت چوی

به لیست نگاه کنی جز همون جان سینا سوپر استاری نمیبینی پس اگه از اون سری مخاطب ها هستی که تو فاز اونجرز و مارول و دی سی کمیک پر از سوپر استار هستی اینو ببینی حالت بد میشه

میرسیم به بخش فکر و افکار : چون گفته شده این سری از ششمین سری تبدیل شوندگان هست نباید فکر کنید که خب من الان باید دیسپتیکان های غول پیکر و تعداد بالا و تیم محبوب اپتیموس پرایم هستم سخت در اشتباهی همونطور که در تل استوری اول داستان میبینید هنوز دنیای کاپیتان اپتیموس تسخیر نشده و داره زور میزنه نجاتش بده و هنوز بر روی زمین مستقر نشدن و اپدیت نشده قیافه هیچکدومشون(داستان در دهه 80 رخ میدهد قیافه ها همه اپدیت قدیمی هستند)

این فیلم قشنگ دیگه مثل گذشته نیست که هر 5 دقیقه یهو 100 نفر بریزن سر هم کلا در حال فرار کردن هستن و در بعضی مواقع یهو زنبور قصه غیرتی میشه رو هیلی استانفیلد شیطون بلا :)

دیگه اون ربات های وحشی و ادم کش خبری نیست و زنبور تبدیل به یک حیوان خونگی میشه و در درگیری اول داستان بعد اینکه جون جان سینا رو نجات داد زدن قطعه ای که منجر به حرف زدنش میشد رو ترکوندن که اون هم یارو رو ترکوند

نباید فیلم رو اسپویل کنم که کل لذتش از دست میره و همین توضیح ها هم زیادیه و فقط برا اشنایی خوبه

پس میرسیم به بخش خوب پیشنهاد

این فیلم یک چیز منتهای تبدیل شوندگان هستش و اصلا فکر نکنید که تکراری و قدیمیه یه داستان زیبا و رنگ لعاب داده شده از ای تی خوشگل قدیمی هست که شاید برای خیلی ها جذابیتی نداشته باشه اما اگر از دنبال کننده های این ربات باشین حتما این فیلم رو ببینین مثل من

این فیلم با بودجه 110 میلیون دلاری تونست خیلی تو دل مخاطبین جا بگیره و با امتیاز 7 از 10 بر خلاف نظر اکثر منتقدان نشون داد که پتانسیل داستانی بالایی داره و به شدت احساسی و اکشن و در خیلی موارد طنز هست

در سری بعدی آکوامن رو با جزئیات بیشتری بررسی میکنیم این یه مقدار مفید مختصر بود چون یهو به سرم زد بنویسمش و روش کار نکرده بودم

x57_photo_2018-11-24_19-42-39.jpg

ts29.travian.com Captain price

ts1.travian.ir molla TM

ts4.travian.ir Vendetta TM

ts19.travian.ir Alireza4336

پست 1 بار⁦ ویرایش شد، آخرین بار توسط Amir Naji ()

• با سلام خدمت همه دوستان خوب امشب با بررسی و نقدر فیلم خوب آکوامن در خدمتتون هستیم امیدارم پسندتون باشه

Related image

آکوامن(Aquaman)

شخصیت ابرقهرمان و پادشاه هفت دریا دی سی کمیک که به تازگی به طرفداران فیلم های دی سی کمیک در فیلم لیگ عدالت معرفی شد

در بین تمام شخصیت های لیگ عدالت تنها کسی که خیلی بهش پرداخته نشد و نقش بسیار مهمی در فیلم هم نداشت آکوامن بود که منجر به انتقاد شدید هواداران این شخصیت ابر قهرمان کمیک بوک ها شد و فقط یک خبر میتونست همه اونهارو خوشحال کنه اون هم ساخت فیلم مخصوص به این ابر قهرمان بود
    محور فیلم

اگر نخوام اسپویل کنم موضوع فیلم رو در کل داستان با بازی نیکول کیدمن اغاز میشود که ملکه اتلانتیس شهر معروف قصه های ژول ورن است که با یک نگهبان فانوس دریای آشنا میشود و عاشق هم میشن و نتیجش میشه تولد آرتور(آکوامن) که در دریا بخاطر نیمه انسان بودنش بعث شد لقب حرام زاده بگیرد و در آینده به هیچ عنوان قبول نشود و حتی با برادرش مبارزه کند(آخرش اسپویل کردم).

ملکه قصه(نیکول کیدمن) بخاطر محافظت از عشقش و پسر کوچولوش اون هارو ترک میکنه و میره به دریاها که طی اتفاقاتی توسط اتلانتیسی ها قربانی میشود

آرتور بخاطر ژن خاصش قادر به نفس کشیدن در خشکی و دریا و تحمل فشار اعماق دریا تبدیل به قهرمان خشکی میشه و طی یک درگیری اول فیلم داستان درست میکنه واسه خودش و تا آخر سرور یه کاکای عصبانی ول کنش نیست(حقشه)

عوامل و بازیگران

کارگردان : جیمز وان (کارگردان اره 2004)

تهیه کننده : پیتر سفرن

نویسندگان :ویل بیل و دیوید لزلی جانسو

بازیگران:

جیسون موموآ(طرفدارا بازی تاج و تخت حتما میشناسن)

امبر لارا هرد

ویلیام جیمز(طرفدارای اسپایدرمن این رو خوب میشناسن)

پاتریک ویلسون

یحیی عبدالمتین دوم

تمورا موریسون(بابای آکوامن)

هانس دولف لاندگرن(طرفدارای فیلم بی مصرف ها چه خبر؟)

اکران

26 نوامبر 2018

توسط کمپانی برادران وارنر و شرکت تولید دی سی کمیک انتشار یافت

با بودجه 200 میلیون دلاری توانست در گیشه ها یک میلیارد دلار ف.ر.و.ش داشته باشد که نشان قدرت تبلیغاتی بالای این فیلم بود

نقش بازیگران

• جیسون موموآ در نقش آکوامن
    • امبر هرد در نقش مرا
    • پاتریک ویلسون در نقش اوشن مستر
    • ویلم دفو در نقش نیودیس ولکو
    • یحیی عبدالمتین دوم در نقش بلک مانتانا
    • تمورا موریسون در نقش توماس کری
    • دولف لاندرگرن در نقش نرئوس
    • نیکول کیدمن در نقش آتلانا
    • مایکل بیچ در نقش جس کین
    • رندل پارک در نقش استیون شین

نقد و بررسی

فیلم آکوامن که بسیار قوی تبلیغ شد مخصوصا در چین تقریبا انتظار مخاطبان بالاتر میبرد و هرچی تریلر بیشتری پخش میشد داستان فیلم بیشتر لو میرفت ولی باعث به وجد اومدن مخاطب میشد که از حرکتای همیشگی بچه های دی سی کمیکه که کل داستان رو لو میدن(نمونه بارز لیگ عدالت یا شوالیه تاریکی یا آرخام نایت) که باعث بالا رفتن ف.ر.و.ش میشه همیشه که یه مقدار انتحاریه و اگه نتونن خوب انجام بدن میتونه به معنای واقعی باعث زمین خوردن فیلم بشه که خداروشکر برای آکوامن گرفت و به شدت در چین ف.ر.و.ش رفت.

آکوامن خدای هفت دریا در لیگ عدالت به صورت یک انسان معرفی شد بیشتر چون اصلا کار خاصی نکرد و حتی در مبارزه ابتدایی با سوپر من مثل موش پرت میشد اینور اونور انگار نه انگار این بشر خدای مطلق هفت دریاس و سوپر من فقط یک کریپتونی

ولی در این فیلم به شدت تونستن اون ضعف رو پوشش بدن و با نشان دادن قدرت های خاص این شخصیت اون افکار ضعیف بودن رو از بین بردن و مردم متوجه شدن این دیگه کیه

آرتور کری یا همون آکوامن در اصل یکی از افسانه های اسکاندیناوی(مثل ثور) هست با اسم های زیاد و دی سی کمیک تقریبا تونسته شکل زیبایی ازش به نمایش بزاره که البته بازی بی نظیر جیسون موموآ در این نقش بی تاثیر نبود و بسیار روان و خوب تونست درون این لجند هیرو رو به نمایش بزاره.

از لحاظ جلوه های ویژه واقعا باید این فیلم رو تحسین کرد و با اینکه دیگه بیش از حد استفاده شده بود باز دل آدم رو نمیزد(مثل مرد فولادی) به هیچ عنوان آماتوری از خودش به نمایش نگذاشت و به طرز عجیبی آتلانتیس قدیم و جدید و مبارزات را تونستن به بهترین شکل ممکن در بیارن و مخاطب هنگام تماشای فیلم حتی یک صحنه تکراری نبینه و همش در حال به وجد اومدن باشه به حدی که حتی ممکنه متوجه داستان اصلی نشه و غرق بازی و صحبت و جلوه ها بشه و مجبور به دیدن بارهای بار فیلم میشه

Image result for ‫اکوامن‬‎

چند نکته در مورد فیلم که حتما باید توجه بشه

1_هنوز کیفیت 1080 بلوری فیلم منتشر نشده پس اگه از اون دسته مخاطب ها هستین که دوست دارید در بالاترین کیفیت ببینین صبر کنین ولی اگه مث من از سال 2017 منتظرین یه فیلم تک ببینید از آکوامن میتونید با کیفیت 720 مک ببینید خیلی هم بد نی

2_هنوز خیلی زیرنویس از فیلم منتشر نشده و ممکنه بره رو مختون جلو عقب شدن مکرر پس اگه زبان خوبی دارید بدون زیر نویس ببینید خیلی حالش بیشتره(تورو قرآن دوبله نبینید گند میزنه به فیلم)

3_به علت طولانی بودن فیلم و داشتان صحنه های خیلی قاراشمیش وقتی فیلم رو ببینید که وقت آزاد و فکر باز داشته باشید وگرنه لذتی نمیبرید و فقط وقتتون پر میشه

این فیلم با گرفتن نمره 7/5 از 10 تونسته نمایش خوبی از خودش به جا بزاره و اکثر منتقدان با رضایت از فیلم صحبت کردن(خیلی ها اومدن نقد های سایت دونقوز آباد رو فرستادن برام که ببین بد گفتن.لطفا شعور خودتون رو زیر سوال نبرید) مطمئن باشید پشیمون نمیشید

و کلام آخر حتما بهتون پیشنهاد میشه این فیلم بسیار زیبا و اگر خوشتون اومد یه لایک کنید بفهمیم مفید بوده یک ساعت نوشتن دوستون دارم

Image result for ‫اکوامن‬‎

x57_photo_2018-11-24_19-42-39.jpg

ts29.travian.com Captain price

ts1.travian.ir molla TM

ts4.travian.ir Vendetta TM

ts19.travian.ir Alireza4336