Posts by EyeDean

  درباره ایدین هم بگم که ایدین غیر از بازیه خوبش شخصیته بسیار خوبی داره و با این حرفهای کوچک زیر سوال نمیره. کسی که این حرفها رو راجبعش میزنه فقط خودش رو زیر سوال میبره.

  لطف داری فرامرز جان. من باز تاکید کنم که من توی سرور نیستم و فقط دو هفته ای یک بار (یا وقتی احسان صدام کنه) فروم می خونم و می یام می بینم اینسرت شدیم یا علی اصغری رفتن تو دیوارمون دوباره.


  لینک های این سری رو هم الآن دیدم که احسان پیام داد. خسته نباشید به مهاجم(ها) بابت همر(ها) خوبی که ساختن و به همه بچه هایی که توی دفاع دست اندرکار بوده ان.


  من خیلی دقیق نمی دونم چی به چیه و چند چنده، اما این که کسی رمر ۱۰ک رم و ۱۲۰ک گرز رو قبل از واندرها بزنه به جایی و موج دوم ۱۰۰ تا گرزی و ۱۰۰ تا کاتا باشه ینی مهاجم حدس می زده که رد می شه خودش. بعد این که این همر فقط ۱۰ درصد تلفات بزنه ینی خیلی بد... به نظرم بهتره تیم پلنری مهاجم حتماً یه تجدید نظر بکنه. چون برنده الزاماً تیمی نیست که بیشترین «داشته ها» رو داشته باشه؛ بلکه تیمی هست که از داشته هاش بهترین «استفاده» رو بکنه.


  زدن همچین همری توی همچون دیواری استفاده قشنگی نیست.


  انشالله ادامه سرور جذابتر هم باشه.


  شاد باشید،

  --آیدین.


  پ.ن. من زمانی که پلنر بودم جاهایی که می دونستم پره یا پر می شه رو همیشه روش فیک مدام می ذاشتم که دف ثابت فلج و خسته اش کنه، و بعد جاهای دیگه رو می زدم. اینجا ولی گویا احساسی هست داستان به شدت -- اکانت EyeDean اگه اشتباه نکنم بار دوم هست که تارگت پلن علی اصغری شمال می شه و هر بار هم دلیلی جز مسائل احساسی نداره به نظرم. همین ترجیح تصمیمات هیجانی بر برنامه ریزی منطقی هست که معمولاً باعث می شه یه تیمی توی تراوین نتونه با قدرت تا پایان سرور بمونه و واندر رو ۱۰۰ بکنه.

  ...

  پی نوشت : روزی که همرهای مولتی بازها بر سر شمال فرود آیند روز تحقیر و شرم و رسوایی...

  Travian ir1

  Travian ir1

  Travian ir1


  به نظرم این که شما حتی تو عروسی هم با قلاب ماهیگیری تو جیب کت و شلوارت بری فرشید جان، که مبادا یه ماهی از آسمون بیافته و شما قلاب ننداخته باشی، باعث می شه جیب کتت کج دیده بشه و تو عکس ها خوب نیافتی!


  اگه بحث مولتی باز و غیر مولتی باز باشه، فکر نکنم از مهاجم و مدافع توی سه تا لینک بالا ما مثال عینی تر داشته باشیم. : ) پس چیزی که عوض داره گله نداره -- شمال هم خوبه که به جای این که قابلمه به دست منتظر قیمه باشه، بره یه کم دف بسازه و جانانه دفاع کنه.


  شما هم اگه خیلی برات مولتی و غیرمولتی مهم بود، اون پیشنهاد ۱۲ دسامبر من توی تلگرام رو اگه بهش عنایت می داشتی و شما مولتی هاتون رو کنار می ذاشتین قبل از این که خودشون حذف کنن و آش نخورده بشین، اون موقع داستان خیلی متفاوت بود.


  رفتن من از سرور هم هیچ ربطی به هیچ اختلافی یا چیزی نداره! من در ۱۰ روز اخیر با تنها کسی که در تماس بوده ام احسان بوده (اونم در ۱۲ ساعت اخیر فقط) از کلّ تراوین و بس. پس این قلاب هم تا کف ش به تهِ دیگ نخورده جمعش کنی بد نیست... صرفاً سرور برای شخص من جذابیت سابق رو نداره بازی کردن در این سرور و ترجیح می دم دورادور فقط هفته ای یکی دو بار فروم رو بخونم و روی صندلی کناری مازیار و پیمان بشینم!


  شاد باشی،

  --آیدین

  به نام آنکه جان را فکرت آموخت


  من به عنوان تنها فردی که پست های احسان رو دیسلایک کرد دلیل این کارمو یه توضیح بدم:


  با این پلنی که مشاهده شد من بعد به جای پلن علی اصغری پلن اسم پلنر این پلن رو باید اورد ...

  سلام


  من هم به عنوان کسی که هفته ای یه بار (یا دو هفته ای یه بار، یا دیرتر) به تراوین سر می زده اخیراً نظرم رو بگم. : )


  پلن اخیری که ج.ش. زد به نظرم ممکنه از نظر تاکتیکی جای بهبود داشته باشه، اما از نظر استراتژیک به نظرم خیلی خوب اجرا شد. این که بتونی توی سروری که متاسفانه هیجانش رو به افول هست (شاید این نظر شخصی من باشه البته) بیای و ۳۰ تا همر و همرک پیدا کنی و با هم لانچ کنی خیلی کار راحتی نیست. من به احسان، اشکان، مرتضی و سایر دوستانی که توی تنظیم و لانچ این حملات تلاش کرده بودن تبریک و خسته نباشید می گم.  در سمت مقابل چیزی که چشم من رو خیلی گرفت بیشتر این بود که توی اکثر قریب به اتفاق مدافعین این حملات، بین ۵ک الی ۱۰ک نیروی دفاعی (و یه عالمه منبع برای غارت) بود که به هیچ دردی نخوردن و حداکثر ۱۰ درصد مهاجم رو کشتن.


  این قضیه دو تا حالت بیشتر نداره:

  ۱- یا دف کورد نامه داده که دفاع ها کجاها ریخته بشه، منتها مدافع خودخواه بوده و تجربه اصلاً نداشته و نمی دونسته مثلاً ۵ک محافظ رو بذاره اون وسط جلوی همر کسی که ۱۵ الی ۲۰ تا دهکده داره (همرش ۳۰ک پیاده و ۸ک سواره هست / یا ۱۵/۱۵ رومن) فقط دفاعش پرپر می شه.


  ۲- یا دف کورد نامه خاصی نداده برای پر کردن ها و فقط مثلاً یه MM زدن که "های ملت ۵ ساعت هر چی دف دارین بریزین کپ اکانت «میم»" و خب پلیرهای ساده یا تایم شون نمی رسیده یا اگه می رسیده هم پیش خودشون گفتن «بین ۲۰۰ نفر چرا منی که روم حمله هست بریزم.» نتیجه این که طرف دف خودش رو گذاشته اون وسط فقط.


  به نظرم انسجام دفاعی اگه بیشتر می بود و به جای این ۱۰ک دف توی هر تارگت اگه می شد ۴۰ک توی هر سه تا تارگت در میون قطعاً همرهای بیشتری از ج.ش. گرفته می شد.  توصیه ام به ج.ش. هم چیزی هست که خودم وقتی پلنر بودم توش ضعیف بودم -- این که ممارست و امتداد داشته باشه حملات!


  این که ۳۰ تا همر لانچ کنی ۳ تا (یا یک + نیم + نیم تاش) دیوار بشه کاملاً اوکی هست. اما این که ۳۰ تا همر لانچ کنی و یه ماه صبر کنی بعد یه سری دیگه بزنی این اشتباهه. همر اگه برگرده و بره تو پارکینگ و بیرون کشیده بشه خودش خسته می کنه پلیر همردار رو. در حالی که گندم دادن به همری که توی راه رفتن به تارگت هست، حتی اگه دیوار هم بشه، اوج لذت بازی هست برای کسایی که همر جنگی می سازن!


  پس حتماً طوری بشه که وقتی آخرین همر به بیس برگشت بلافاصله نامه های سری بعدی ارسال بشه -- این وسط اگه هر ۵ روز هم یه سری پلن داده بشه، ملت می تونن نان کپ یه ۱۰ک گرزی بسازن و بیان یه فیدری یا کپ لایتی بزنن. : )


  می دونم سخته، می دونم اکسل گنده درست کردن و نامه دادن تک تک سخته، می دونم این که اون وسط یه همر دیوار می شه ضدروحیه هست برای پلنر، این که اون وسط یکی لانچش بد می افته ضدحاله، این که بعدش بشینی یکی یکی عکس بگیری بذاری فروم سخته و طاقت فرسا، اما با تفویض مسئولیت ها تا حد ممکن خیلی خیلی مهمه که هر ۵ روز یه سری جدید برین. حتی اگه همه همر جنگی ها هم تموم بشه مطمئن باشین با تبلیغات و روحیه باز همر و همرک های جدید ساخته می شه. خصوصاً توی ج.ش. که گویا مشکل اصلی مشکل گندم هست برای ساخت نیرو!  نهایتاً،

  باز هم دم بچه هایی که بازی رو گرم می کنن،‌ در هر چهار ربع، گرم!


  من هم متاسفانه از این لحظه به بعد دیگه توی سرور حضور ندارم اصلاً (این که اکانت EyeDean توی ۱۵ روز گذشته یه ده زده و اون دهکده آخر هم هنوز یه سری منابعش صفر هست، فکر کنم مؤید قضیه باشه). اکانت EyeDean هم تا میدگیم و قبل از کتیبه ها فکر کنم اوضاعش خوب بود که همر کپش ۶۰/۱۴/۳/۳ بود و کراپاش ۱۸ و جشن بزرگ دائم توی همه دهکده ها که از نظر دهکده ای تقریباً تاپ بود. (از روز ۲۵ فکر کنم حدوداً فول۲۰ ساخت گرز و شوال و کارگاه شروع شد برای ۸۰ روز، و این وسط حدود ۲۰ الی ۲۵ درصد تلفات غارت سالم می دادیم تا همر بشه ۶۰ک به جای ۷۵ک) اما خب این که بعد از ۱۵ روز از اومدن کتیبه ها هنوز اکانت یه جنگاموز ساده نگرفته و کپش هم همچنان پارکینگ دفاعی اتحاد هست (۱۴۰ک دف ثابت بدون کتیبه) فکر کنم معناش این باشه که نباید در ادامه انتظار خاصی از اکانت داشت. این رو احسان و ایرج بهتر می دونن.


  شاد و خرسند و سرافراز باشین!


  ارادت،

  --آیدین

  سلام به همگی،


  من سه تا نکته بگم و یه آب بخورم و برم! : )


  ‍‍۱) خوب

  فرشید جان،

  یه موقعی هست یه چیز سیاسته و لازمه ش اینه که آدم یه رفتار غیرنرمالی از خودش نشون بده و جهت دهی بکنه یه سری بحث ها. اما این که بخواد این قضیه بمونه و آدم سوزنش روی یه نکته قدیمی گیر بکنه، وجهه و رزومه شخص رو خراب می کنه.


  راجع به قضیه پاکبازی و فلان و غیره که داری مانور می دی عزیز جان، من روز ۱۲ دسامبر (۴۰ روز پیش) توی تلگرام به شما گفتم که اگه مولتی های آخیل رو حذف کنین و شما بشین ربع پاکباز، اون موقع کاملاً توجیه داره که سوانز و حتی جنوب غرب (و ش.غ.) همه با شما متحد بشیم و جنگ «پاکبازی» علیه «مولتی بازی» رو راه بندازیم. جمله آخر من هم این بود: «خلاصه ریش و قیچی دست خودته فرشید جان. و به نظرم توی این موقعیت یونیک تو می‌تونی سرنوشت بازی صدها نفر رو تعیین کنی داداش!بهم نظرت رو اگه می‌شه بگو. چون من همه برنامه‌ریزی‌هام رو منوط به این تصمیم تو گذاشته‌م.» شما اون موقع قبول نکردی. و سوانز از بین «مولتی باز الف» و «مولتی باز ب» اونی که اصطکاکش کمتر بود رو انتخاب کرد. این که معامله به سمت شما جوش نخورد بدون این که تغییر خاصی تو سیاست تون بدین، مقصرش خود شما بوده، هستین و خواهین بود!


  حالا که ۴۰ روز گذشته، مولتی های آخیل تقریباً رفتن. خود اکانت آخیل/آرمین هم که رفت. یه تعداد کثیری هم همراتون که دیوار شده. حالا دیگه این قدر ناله و حسن حسین کردن و همه اشتباهات رو به گردن این و اون انداختن، خیلی نشان از بزرگی و منش و تجربه نخواهد داشت فرشید جان. بیا و یه کم مسئولیت پذیر باش. اون موقعی که باید اینا رو می ذاشتی کنار، نذاشتی. حالا هم بدون مولتی شدین، هم بدون سوانز. پیش میاد اما تجربه هست که سری بعدی روی چیزی سرمایه گذاری کنی که موندنی تر هست. علی ایّ حال، واقعاً با شناختی که من ازت دارم خیلی خیلی بیشتر از این می تونی مسئولیت تصمیماتی که توی ۱۰۰ روز اول بازی گرفتی رو خودت به عهده بگیری.


  هیچ وقت برای «خوب»تر شدن دیر نیست!  ۲) بد

  فرشید جان،

  در جای دیگری گفتی پلنر این سری از حملات اولین پلنش بود.


  ببین عزیز، قسمت what در یک پلن رو معمولاً لیدری کل تعیین می کنه و قسمت how ش رو پلنر. این که یه هفته مونده به کتیبه ها که «همر» خیلی خیلی لازم هست برای ربعی که ۱۰ تا همر تپلش رو از دست داده و کلی حذفی هم داشته بیاد و ۲ تا دیگر همرش رو هم بریزه تو جوب، این یک اشتباه استراتژیک هست (لیدری کل) و نه تاکتیکال (پلنر).


  توی همچین شرایطی من فکر نمی کنم یه پلنر تازه کار بیاد بگه «بچه ها، بچه ها، بدین من با دو تا همر برم یه نان کپ بی ربط (جسارت نشه، ولی جزو تارگت های استراتژیک و حساس نبوده) چیف کنم و ۴ تا کراپ بزنم!» ریسک همچین چیزی خیلی بالاست (جنوب شرق واقعاً دفاع زیادی داره و بچه هاش دارن می سازن عین بنز) و پاداش قضیه هم نسبتاً پایین. اینو مجدداً من به سیاست گذاری کل ساید ربط می دم و نه پلنر.  ۳) زشت

  فرشید جان،

  به نظرم اگه می خواین بازی نکنین و حذف کنین، زودتر این کار رو بکنین. اما اگه می خواین بازی کنین، جسارتاً اون پیچ مربوط به «نق» رو اگه در جهت عکس عقربه های ساعت بپیچونین و درست بازی کنین، خیلی زیباتره!


  متاها هم که بحمدالله بسته شد و تقریباً چیز خاصی با فحش دادن از پشت دیوار و سنگ پرت کردن به قطار عوض نمی شه! همین «وقت» رو می شه شما و این دوست دیگرمون بذارین روی این که آموزش بدین (شمال غرب قطعاً بیشتر احتیاج داره) و مدیریت درست بکنین و چار تا حرکت قشنگ بزنین.


  امیدوارم ادامه سرور زیباتر باشه.


  شاد باشید

  --آیدین

  آقا من یه «هورا!» با کمی مخلفات اضافه بگم و برم. : )


  سوانز به هدف نهاییش هم رسید!

  من بهتون پیشنهاد می کنم فیلم Life of David Gale رو حتماً ببینین (با بازی کوین اسپیسی و کیت وینسلت). ینی حتماً بگیرین ببینین هر جور می تونین اگه به من اعتماد دارین! توش خیلی قشنگ کاری که سوانز کرد رو نشون می ده و لازم نیست پست های قبلی و بعدی من رو توی این فروم بخونین! این که گاهی آدم برای رسیدن به هدفش به جای فشار مستقیم، باید راهکارهای بسیار بالعکس رو طی کنه تا بزنه وسط هدف.


  ما ۶۰ روز خودمون رو به در و دیوار زدیم که آقا بیاین فلان آتیش رو خاموش کنین،‌ این آتیش شاید الآن دامن شما رو نگیره به ظاهر، اما دو ماه دیگه وقتی خونه ی ما رو سوزوند به شما هم می رسه. اما کسی گوش نکرد. فکر کرد همین که درب چوبی خونه اش رو ببنده دیگه آتیش نمی یاد تو. ما هم که دیدیم اوضاع این شکلیه برای تسریع امور بنزین ریختیم تو آتیش تا همه ببینن وقتی به فکر منافع خودت باشی توی بازی ای مثل تراوین، می بازی؛ بد هم می بازی!


  اینجا هم همینه. ۶۰ صفحه اول فروم ما خودمون رو جـر دادیم که مولتی بَده، همه می گفتن «گربه دستش به گوشت نمی رسه» یا فلانی خط کش می ذاشت که نه این مولتی بده اون مولتی خوبه، ربع من مولتی نداره، ربع تو چی؟ :دی

  حالا که کل ۳ صفحه اخیر بحث مبارزه با مولتی هست دقیقاً معناش اینه که سوانز به صورت غیرمستقیم و بدون وجود اتحادی با اسم «سوانز» تونست سیاستی رو پیش بگیره که به هدفش برسه! این که مهم ترین حرف قبل از شروع هر سروری بحث مولتی بازی باشه. خسته نباشید می گم به همه دوستانی که کمک کردن تا این هدف بالاخره محقق بشه و کل بحث ها سر این بره که چه قدر مولتی بازی بده و در شروع سرور بعدی این توافقات حتماً از ابتدای سرور شکل بگیره.


  مجدداً هم از دوستانی که نیمه اول راه همراه ما بودن و حذف کردن وقتی سیاست سوانز از حالت مستقیم به غیرمستقیم رفت (فاتح، آرمان، مسعود، حسام و خیلی سوانزی های دیگه) هم از دوستانی که در نیمه دوم ما رو حمایت کردن (مازیار و کمیل و احسان از سمت سوانز، دوستان امردادی با سعه صدر و درایتشون، و دوستان ربع های دیگه که نه مولتی هاشون رو حذف کردن و نه با سوانز متای مردونه بستن) تشکر می کنم که باعث شدن این قضیه شکل بگیره!


  از کسایی هم که به من فحش می دن و متهم می کنن و یه خط درمیون میان یه چیزی بارِ من می کنن ممنونم! :دی به قول موکسی دیشب داشت بهم می گفت «ماها اگه بازی می کنیم واسه رکورد گندمخور نیست! بلکه واسه این هست که کارهایی بکنیم که فراتر از یه اکانت و یه اتحاد هست...». منم رسالت شخصیم توی این سرور بالاخره به سرانجام رسید توی ۸۷ روز و خوشحالم که بالاخره همونی شد که می خواستیم!


  ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


  پیشنهاد من برای سرورهای آتی

  به نظر من مبارزه با مولتی سنتی که از قبل هم بوده چیز شدنی ای به لحاظ فنی نیست. درست مثل این که نمی شه کنترل کرد همه کارمندای یه اداره نماز صبح رو بخونن بعد بیان سر کار! اما می شه کنترل کرد وسط کار کسی سر میزش مشروبات الکلی نخوره!


  اینجا هم به نظرم (نظر شخصی و توصیه شخصی من) از ابتدای هر سروری خوبه موارد زیر ست بشه:

  ۱- حداقل دو ربع بازی (با پتانسیل متا) از ابتدای سرور «ربع بدون مولتی صنعتی» بشن که از اول کسی نیاد توشون سرمایه گذاری میلیونی وی.پی.اس بکنه.

  ۲- توی این ربع ها غارت از مولتی (توی حملات اتحادها دیده می شه) و استفاده از بات (توی حملات اتحاد دیده می شه) ممنوع باشه. هیچ اتحاد رسمی نباید غارت منفی داشته باشه. اگه مشاهده شد هم بدون استثنا اخراج و برخورد بشه.

  ۳- بعد حالا با اون پتانسیل می شه قشنگ برنامه ریزی کرد و آموزش داد و به جنگ به مولتی بازها رفت! همین سرور هم مثلاً اگه جنوب شرق یکپارچه بدون مولتی بود و با ش.غ. مثلاً متحد می شد، قطعاً خیلی راحت می تونست کاری کنه که مولتی های ش.ش. به فرض اصلاً بالا نیان و خیلی کارهای زیبایی کرد و سرور جذابی رو آفرید.

  ۴- مجدداً می گم هر کسی باید حداکثر با یک پسورد لاگین کنه (دو جانشینی). درسته شانس مولتی سنتی توش هست اما مولتی سنتی فقط «اجاره خونه» دادن (پارکینگ) رو منتفی می کنه. خود همر رو خودت باید بسازی. مثالش هم این هست که یه پدری به پسرش میگه ازدواج که کردی زن و بچه ات رو بیار خونه ما که اجاره خونه ندی، اما خودت باید بری نون در بیاری اگه می خوای ماکسیما سوار بشی. یه پدر دیگه هم به پسرش یه پرینتر می ده که بتونه بی نهایت کارت ملی جعلی صادر کنه و یارانه مفت بگیره و پول نامحدود داشته باشه! با این که پرینت کردن و جابجایی پول بین بانک ها زحمت داره، اما ماکسیما خریدن اولی کجا و دومی کجا!


  پ.ن. این وسط: من واقعاً از پست های تیرداد لذت می برم. مخصوصاً اونجایی که گفت «فرهنگ و عرف» و «قانون» دو تا چیز مختلفن. هیچ قانونی نیست که شما جات رو بدی به پیرزن توی اتوبوس، اما فرهنگ و عرف هست. و اگه نکنی خیلی ها چپ چپ نگات می کنن. یا این که با صدای خیلی بلند هدفونت تو تاکسی اوپتیس گوش نده که بغلیت اذیت بشه یک ساعت. خوبه اگه قانون همیشه جامع باشه، اما خب در واقعیت نیست. و اتفاقاً توی هر مملکتی یه عده شغلشون این هست که سوراخ درروهای قانون رو پیدا کنن! اما عرف و فرهنگ چیزی هست که همه مردم می سازن و می تونن حفظش کنن.


  این که عقب بشینی و همه چیز رو بندازی گردن قانون و نگاه مفعولانه داشته باشی هیچ وقت کاری پیش نمی بره! قشنگ داری از سر خودت وا می کنی. اما بالعکس گاهی جنبش های فرهنگی لازمه که خیلی باورها رو آپدیت کنی! خوشحالم که به زعم خودمون ما تونستیم حداقل یک گام در این زمینه پیش ببریم توی این سرور و سرورهای بعدی باعث بشیم چیزایی که در تراوین ایران داشت بالفعل و رسمی (de facto) قلمداد می شد (مثل مولتی صنعتی) رو زیرسؤال ببریم و باعث شیم حداقل یه روزنه امیدی برای به چالش کشیدنش در ادامه پیش بیاد.


  پ.پ.ن: و مطمئن هم هستم خیلی از تیم هایی که الآن مولتی باز اومدن توی این سرور، قطعاً در سرورهای با هماهنگی برای بدون مولتی صنعتی بسیاااار قشنگ خواهند درخشید. همین امرداد مطمئن هستم توش خیلی از پلیرها بهترین همرها و انویل ها رو بدون غارت از مولتی خواهند کشید توی هر سروری در آینده که از قبل هماهنگ بشه. اینو حاضرم شرط هم ببندم سر ۱۶۰۰ تا گلد!


  ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


  تحلیل حملات اخیر ش.ش. در پلن «۸ همر در ۱ سیاه چاله»

  اینم من می خواستم از دو روز پیش بگم که یه مقدار وقفه پیش اومد. همون موقعش هم من تا ۸ صبح بیدار مونده بودم و تو خواب و بیداری اسکرین شات ها رو پست کردم اینجا :دی


  ۱. از نظرفنی:

  آرمین واقعاً پلیر بااستعدادی هست. من از بازی کردن توی یه سرور باهاش واقعاً لذت می برم. از معدود کسایی هست که توی هر اوضاع بلبشویی حداقل می تونه ۲۵ موج توی ۲ ثانیه از همرهای مختلف لانچ کنه. همچین چیزی توی تراوین ایران این سالها واقعاً زیاد نیست.

  متاسفانه این سری از حملات رو آرمین خیلی «شلخته» زد. حالا یا حوصله نداشت و اکانت رو می خواستن زودتر حذف کنن (حدس خود من اینه)، یا این که خیلی خیلی رقیب رو دست کم گرفته بودن.

  اکانت EyeDean به خاطر حساسیتی که از شروع سرور داشت همیشه یه دف ثابت سنگینی رو تحمل می کرد. این دف این اواخر تقریباً به حدود ۱۰۰ک گندمخور تخصصی (فقط پیاده تخصصی) رسیده بود و این که بخواد راحت با یه ام.ام. و چند تا انویل به ۲۵۰ک الی ۳۰۰ک برسه کاملاً بدیهی بود.


  از اون ور هم فیک ها واااااقعاً بد زده شده بود. مثلاً روی نان کپ ما کلاً ۵ موج از یه دهکده اومده بود و اونم ۳ ساعت بعد بود لندینگش که من فقط وفاداریش رو ۱۲۵ کردم و والسلام! خود حملات هم بدون این که لازم باشه حساس شده بود. من اگه بودم قطعاً موج های اول رو ۴ موج نمی زدم و حتی شاید یه فاصله الکی در حد یک ساعت هم بین همرها می دادم (درست مثل همین حرکت که توی سرور الدرز ما کپ آخیلیوس رو صفر کردیم!) که تیم دفاعی نخواد به خاطر خطر صفر شدن دف اضافه جمع کنه.


  من حدسم اینه که کلاً می خواستن فقط یه جا رو بزنن و برن و به چیز دیگه ای هم فکر نکردن.


  از اون ور هم هماهنگی تیم دفاعی و بچه های جنوب شرق واقعاً مثال زدنی بود. من و احسان خیلی نگران گندم منفی بودیم اما ماشالله اونقدر گندم هم اومد که فک کنم حتی تعدیل هم نزدیم! واقعاً دست مریزاد به همگی.  ۲. از نظر سیاسی:

  این سه تا وجهه داره.


  ۲.۱. از منظر جنوب شرقی:

  اول این که توی جنوب شرقی من از احسان خواستم به همه دوستانِ داخلی این پیام رو برسونه که این دفاع نه برای حفاظت از اکانت EyeDean بلکه برای همرگرفتن از شمال شرقی و فلج کردن اونا و روحیه شدید به ج.ش. بود. اکانت ما حتی اگه همه کراپاش هم می خورد (صفر نمی شد چون دف ثابت خودمون دو تا همر اول رو می گرفت) با تولید خود اکانت ظرف یک هفته به همون سوددهی یا بیشتر هم می رسید! (شما ۱۰۰ک دف ثابت سرجهازی داشته باشی با کراپ ۱۸ ینی انگار کراپهات ۱۱ هست!)


  اینو بازم امیدوارم بلوغ فکری دوستانی که با خود شخص من هنوز هم خیلی خوب نیستن، جذب بکنه. (انتظار تشکر و خسته نباشید از سن و سال تراوینیِ من گذشته؛ باز دم احسان گرم که بعد از سه بار تیکه انداختن از سمت من بهش، بالاخره توی یه پ.ن. یه اسمی از من آورد! :دی)

  این قضیه دقیقاً درست مثل دفاع «پگاه» توی سرور ۸ والس که تنها هدف ما این بود که همرهای شمال شرقی رو (اولین پلن عرفان آرماما) بگیریم و من روز تولدم ۲۲ ساعت یه بند نخوابیدم و دونه دونه با حدود ۲۴۰ تا نامه شخصی تک تک دف جمع کردم و ۶ تا همر از ش.ش. گرفتیم یه هفته قبل کتیبه ها، بعد تا ته سرور هنوز یه عده بودن که درایتشون خیلی کوچولو بود و هی می گفتن «پگاه دوست دختر کدوم لیدر بود که بهش دف دادین؟ :دی» (خود پگاه هم من نفهمیدم اصن پلیرش جنسیتش چی بود اصن و دو ماه بعد یهو حذف شد که اصن مهم هم نبود.) مهم این بود که همون دفاع باعث شد که نتیجه سرور به کل عوض بشه اونجا.


  اینجا هم همینه، با از بین رفتن ۸ تا تاپ همر شمال شرقی من فکر کنم حداکثر بعد از پاکسازی کتیبه ها دیگه همر خاصی توی ش.ش. نمونه و دقیقاً از الآن می شه سرور رو یه جور دیگه نگاه کرد در قیاس با ۷۲ ساعت پیش!


  ۲.۲. از منظر شمال شرقی:

  من خیلی برای تیم لیدری شمال شرقی احترام قائلم. در رأسش (از نظر شناخت، نه سلسله مراتب قدرتی الزاماً) هم فرشید که متاسفانه این ارادت دوطرفه نیست (دوستان مشترک زیاد هستن که نقل قول می کنن الطاف این عزیز به من رو.) علی ایّ حال من اگه جای لیدرهای ارشد ش.ش. بودم، قطعاً سعی می کردم این ۸ تا همر رو یه جوری کِش بدم (حتی با پسورد گرفتن و گندم دادن از پارکینگ شخصی و قول مردونه که حذف بشه بعدش) تا این ۱۱ روز هم بگذره باهاش کتیبه کلین کنن و بعد حذف کنن.


  (اتفاقاً پاکسازی ناتار به نظرم اصلاً خدمت به ربع نیست توی این زمان از سرور! چون باید یه مقدار دف جمع کنن و اونجا رو از همین روز ۸۷ بازی گندم بدن که ج.ش. نیاد اون ده رو چیف کنه و مسخره بازی در بیاره با اسمش وسط ش.ش. :) )


  حتی همین که این ۸ تا همر رو دادن دست کسی که یه پلن علی اصغری از سرمایه های کل اتحاد بره به نظرم یه مقدار «شلختگی نظامی» و دیسیپلینی توش بوده. مجدداً و با کمال احترام این نظر شخصی من هست و قطعاً هزاران پارامتر رو من از این راه دور نمی بینم. اما این که علی اصغری و بدون حساب کتاب بخوان همرها رو بکوبونن به دیوار که نتیجه ضدروحیه شدید واسه ربع و متحدین بالقوه (ش.غ.؟) باشه به نظرم یه مقدار مقصر مسئولین ارشد ش.ش. هستن.


  منظورم هم از حساب کتاب این هست که مثلاً از پلنر پرسیده بشه که «لینک شبیه سازت رو بده» بر حسب دفاع مدافع. با دوبل اسکات از واحه های کپ من (با همون ۱۰ک اسکات اکانت فضول) می شد فهمید گندم کپ ما مثلاً منفی ۵۰ک هست که با تولید ۱۲۰ک کپ و همر احتمالی کپ که توی غارت هست می شد فهمید که ۱۰۰ک دف توش هست. و پلنر باید لینک شبیه ساز این حملات روی دفاع ۲۰۰ک الی ۲۵۰ک رو ارائه می داد.


  قطعاً همچین حرکت سلسله مراتبی ای اونجا رعایت نشده که حاصل همچین شکست فاجعه باری بوده.


  ۲.۳. از منظر سایر ربع ها:


  به نظرم و با کمال احترام اگه واقع بین باشیم و ربع ها رو بر حسب چیزی که از بیرون به نظر میان بخوایم قضاوت کنیم به نظرم ربع جنوب غربی شانسش واقعاً کم هست و احتمال داره کتیبه هاش رو هم حتی نتونه راحت کلین کنه، مگر این که ناتارهای کتیبه ها واقعاً ضعیف باشن. (الآن دوباره صدراعظم لانچرشون میاد یه فحش به من می ده میره! :دی)


  ربع شمال غربی هم با چیزایی که من دیدم و می بینم واقعاً بعیده بیشتر از ۱۰ تا همر جنگی (بالای ۲۰ک پیاده) داشته باشه کلاً که احتمالاً کتیبه هاشون رو هم با اونا پاک کنن و بعدش توانایی جنگ بالایی نداشته باشن.


  این وسط جنوب شرقی می تونه قشنگ اینجا حرکات آکروباتیک بزنه و مثلاً یه ربع رو کلاً صفر مطلق کنه و رکوردهای جالب در تاریخ تراوین بزنه مثل صفر مطلق کردن پاپ همه ۴۰ تا اکانت یه اتحاد، یا تغییر در مینی مپ (صفر کردن همه ناتارها و ... یه ربع).


  درسته سرور تعادلش خارج شد، اما به نظرم مسئول این عدم تعادل فقط و فقط عدم اتحاد بین ربع های دیگه بود. اگه بر حسب آنالیزهای اول سرور، جنوب شرق مثلاً ۴۰ درصد بود و ش.ش. ۳۰ درصد و بقیه ربع ها ۲۰ درصد و ۱۰ درصد، حاصل سه ربع دیگه می شد ۶۰ درصد به ۴۰ درصد (تازه اگه سوانز رو درنظر نمی گرفتیم). اما چیزی که سخت نبود حدس زدنش کم بودن هوش سیاسی هست که گاهی لازمه ی بقا و رسیدن به هدف، درایت خیلی عمیق هست و این که مثل شطرنج بتونی ۳ تا حرکت جلوترش رو پیش بینی کنی. یه درایت عمیق. عمیق تر از این که «نه ما همرهامون حمومن و باید صبر کنیم موهاشون خشک بشه؛ نمی یان فعلاً تو جنگ تا میدگیم!». عمیق تر از این که یه مسئول ارشد بیاد یه فحش بده دوباره بره پشت ماه! عمیق تر از این که اتکات به ۴ تا اکانت مولتی صنعتی باز رو فدای اعتماد به یه اتحاد ۱۰۰ نفره بـکنی. عمیق تر از خیلی محافظه کاریهایی که شاهد بودیم و درس عبرتی برای سرورهای آتی شد.

  بازم ببخشید طولانی شد.


  ارادت

  --آیدین


  پ.ن. ممنون از چالش سطح آب یخ ۵ ایکس و ۲ ایکس تون. من به شخصه این آخرین سرورم هست (اگه نگم «بود») و حداکثر توی صندلی تماشاچی ها مثل آیناز و مازیار و پیمان (چه ترکیب طلایی ای :دی) شاید بیام فروم بخونم ببینم سوانز سرورهای بعدی چه قدر خوب موفق می شن تراوین ایران رو دوباره به دوران طلایی باز بگردونن! : )

  و اما گزارش حملات ۸ همر در یک سیاه چاله!


  حملات ۲۶ موج بود که همه ساعت 17:44:31 و 32 (و یه موج هم 33) می خورد. و اونقدر قشنگ زده شده بود که ما حدوداً ۶ ساعت مونده به لندینگ فهمیدیم که موج اول 14:44:31 داره لند می شه.


  اینم لیستی بود که من تهیه کرده بودم:  همر اول) سه ساعت پیش از لندینگ اصلی از ده t1 (نان کپ دیفالت) اکانت terrorist 

  همر ۲۴ پیاده و ۳ک سواره و ۲۵۰ رم


  قطعاً یه اشتباه بزرگ (شایدم به عمد، برای گول زدن مدافع؟) در لانچ بود؛ یا لحظه آخر این همر هم اضافه شده بود. از اونجا که مهاجم یه همر دیگه از یه ده دیگرش درست زده بود، یه کم قضیه پیچیده شد!


  497o_bh1.jpg

  Travian ir1


  همر دوم) کلینر از ده 01 (کپ) اکانت WarMaster

  همر ۲۳.۵ پیاده و ۵ک سواره و ۲۰۰ رم


  قطعاً پلنر داستان (آرمین؟) می تونه توضیح بده که آیا ترتیب خاصی برای این همرها مد نظرش بوده، یا به خاطر این که همه توی یه ثانیه بیافتن تا حد ممکن اونی که زودتر لانچ شده (دورتر بوده) افتاده جلوی اونایی که نزدیک بوده (دیرتر لانچ شده).


  3ol_bh2.jpg

  Travian ir1


  به هر حال نبودن رم توی این همرک خودنمایی می کرد و ۴ موج بعدش هم یه مقدار خداییش دفاع رو دست کم گرفته بود! شاید اگه این ۴ موج نبود و تعداد موج های کل به کمتر از تعداد موج لازم برای صفر شدن دهکده می رسید، ما استرس کمتری می داشتیم. : )


  نکته: افزایش قابل توجه میزان دفاع بین این دو موج به خاطر این هست که ما زمان لندینگ حملات اصلی رو ۱۷:۴۴ اعلام کرده بودیم به همه بچه ها که بتونن دف بفرستن و خیلی انویل ها توی دقایق پایانی رسید (بعضاً هم عمداً که فشار گندم کمتر بشه).


  پس لرزه:

  ۳ تا موج ۱۰۰ گرز و ۱۶۲ تا کاتا هم پشتبند اینا بود.

  Travian ir1

  Travian ir1

  Travian ir1

  بازم می گم یه مقداری این موج ها زیادی دست کم گرفتنِ مدافعی بود که تقریباً از ماه اول بازی گندم منفی داشته به خاطر دف ثابت. : )


  همر سوم) اولین همر اکانت The Last of Us از ده 04 شون

  همر ۴۵ک پیاده، ۷٫۳ک سواره، ۱۲۰۰ تا دژکوب


  این اولین همر از سه سری همر اکانت مجید و آرمین بود که خورد. بالطبع هیرو داشت و مست. تنها همری هم بود که تونست آسیب بزنه به ساختمونهای دهکده مدافع! و البته یک لول هم دیوار رو آورد پایین.


  س92t_bh3.jpg

  Travian ir1


  مجدداً پشت بند این حمله ۳ موج دیگه پس لرزه هم بود با ۱۰۰ تا گرزی و ۱۷۵ تا کاتا که یکیش به ثانیه بعد هم افتاده بود:

  Travian ir1

  Travian ir1

  و یکی دیگه.  همر چهارم) دومین همر terrorist از ده t3 (کپ) بدون رم و کاتا

  همر ۲۴٫۵ک پیاده و ۵ک سواره


  این همر بدون رم و کاتا صرفاً برای دف شکنی فکر کنم ارسال شده بود.

  l05_bh4.jpg

  https://ts1.travian.ir/berichte.php?id=30292227%7C1a89759e&t=5&s=1

  وجود این تک همر سرخود بعد از ۴موج ها یه کم از نظر منطقی جور در نمیاد. البته با توجه به این که اکانت The Last of Us حذف شد می شد گفت که ترجیح داده قطعاً کاتاهاش رو هم بزنه شاید شانسی باشه.


  این اکانت هم اگه رو حذف نباشه احتمالاً می تونه با کاتا/رم هاش یه حرکتی بزنه در آینده!


  همر پنجم) دومین همر مرحوم اکانت مرحوم The Last of US از ده 01 شون (ده دیفالت)

  یه همر ۲۴ک پیاده و ۴٫۲ک سواره و ۷۰۰ رم و یه ذره کاتا


  این به عنوان دومین همر اکانت د لست قابل توجه بود.

  g5ez_bh5.jpg

  Travian ir1


  این حمله هم ۴ تا موج اضافه داشت با ۱۰۰ پیاده و ۱۲۰ تا کاتا که یکیش هم به ثانیه بعدی افتاده بود.

  Travian ir1

  Travian ir1

  Travian ir1

  و یکی دیگه


  همر ششم) همر کپ اکانت Al capone بدون رم و کاتا

  همر ۲۸ک پیاده و ۶ک سواره


  اگه این اکانت هم روی حذف باشه توجیه داره این مدل لانچ کردنش. در غیر این صورت یه کم عجیبه به توجه به ترتیب بقیه.


  80j_bh6.jpg  همر هفتم) سومین همر از ده 03 اکانت The Last of Us مرحوم (از واندر برگشته)

  همر ۳۶ک پیاده، ۷.۷ک سواره و حدود ۳ک رم


  tb7m_bh7.jpg

  Travian ir1


  این همون همری هست که یکی دو روز پیش از واندر برگشت و در اصل ۸۱/۱۷ بود طبق لینک حمله به واندر (https://ts1.travian.ir/berichte.php?id=29483415%7C5214a5e9&t=1&s=1 ) که دوستان به اشتراک گذاشتن.


  شاید اگه واندر رو می دادن چند تا دوست دیگه کلین کنن و این همر رو به عنوان همر اول می زدن توی این حملات خسارت مدافع بیشتر می شد. اما قطعاً همچنان رد نمی شدن!


  پس لرزه:

  مجدداً ۳ موج اضافه با حدود ۱۰۰ تا کاتا و ۱۰۰ تا پیاده.


  همر هشتم) دومین همر از اکانت Al Capone (همر ده دیفالت)

  یه همرک با حدود ۱۷ک پیاده و ۲ک سواره و ۱۰۰ تا کاتا توی موج اول


  ny86_bh8.jpg

  Travian ir1


  مجدداً این هم ۴ تا موج اضافه داشت و دومین همر از اکانت آلکاپون حساب می شد که آخر از همه رسید.


  و همون طور که دیده می شه تعداد فیل های دهکده از ۲۴ به ۱۴ کاهش پیدا کرد ینی حدود ۴۰ درصد تلفات فقط!


  بازمم ممنون از همگی!


  ارادت

  --آیدین


  پ.ن. اینم یه before/after به درخواست دوستان!


  قبل از عمل بعد از عمل
  2005_bh_before.jpg vr6y_bh_after.jpg


  پ.پ.ن.

  خلاصه تلفات:

  • اکانت The Last of US
   1. ده 04 یه همر تپل ۴۵/۷/۱۲۰۰۰
   2. از ده 01 دیفالت یه همر ۲۴/۴/۷۰۰
   3. ده 03 یه همر ۳۶/۸/۳ برگشتی از ناتار
  • اکانت WarMaster
   1. یه همر ۲۴/۵/۲۰۰ از ک
  • اکانت terrorist
   1. از ده دیفالت t1 یه همر ۲۵/۳/۲۵۰
   2. از ده t3 کپ یه همر ۲۵/۵ بدون کاتا و رم
  • اکانت Al Capone
   1. از ده دیفالت یه همر ۱۷/۲ بدون رم
   2. از ده کپ یه همر ۲۸/۶ بدون کاتا و رم

  که جمعاً چشمی بخوای حساب کنی می شه حدود ۲۲۵ک پیاده و ۴۰ک شوالیه و یه مشت کاتا و رم که بر باد رفت برای شمال شرق. : )

  اول از همه من تبریک می گم به همه بچه های جنوب شرقی که تونستن همچین دیوار زیبایی از خودشون ارائه بدن.


  به بچه های شمال شرقی هم تبریک می گم که همچین همرهای زیبایی ساختن توی این زمان از سرور و باعث جذاب شدن سرور شدن.


  والا خیلی از دوستان هستن که مخالف من هستن براشونم احترام قایلم چون واقعا میبینم هم پلیر خوبی هستن و لیدر خوبی مثلا همین سرور آیدین این همه با من مخالفت کرد اومدم بگم دوالی یا نوبی؟ ولی احسان مشخصه دواله رو اون اکانت اسم اکانت ایدینه اگه ادغام هم شده باشن اسم اکانت به اسم ایدینه

  مجید جان، خسته نباشید ویژه به تو و آرمین بابت تلاشتون توی این سرور.

  راجع به نکته ای که در مورد احسان گفتی، عزیز پلیر اصلی اکانت EyeDean احسان بوده و هست. من حتی این روزهای اخیر حضورم به یک سوم حالت عادی کاهش پیدا کرده بود (با کمک حضور ایرج) و این احسان بود که این حملات رو تشخیص داد (علی رغم همه سیگنال های نادرستی که از کانال های دیگه به ما می رسید) و با خیلی از دوستان دیگه (اشکان و بهنام علی الخصوص) هماهنگی کرد تا این دفاع با کمک همه بچه های جنوب شرقی جمع بشه.


  خلاصه حملات هم ۷ تا همر تپل خوردن به یه دیوار، یه آسیاب ۵ به ۴ شد، و کمتر از نصف دفاع رو هم رد کردن.


  لینک ها و عکس ها در پست بعدی (یه کم طول می کشه، صبور باشید!)

  من یه چند تا نکته راجع به غارت بگم.


  ۱-

  دیدن گزارش های زرد و قرمز خودی نیاز به اسکریپت نداره. این لینک مستقیم (به خاطر پارامترهاش) گزارش های سبز رو می ذاره کنار و فقط زرد و قرمز رو نشون می ده:

  Travian ir1

  اینم فقط زرد:

  Travian ir1

  اینم فقط قرمز:

  Travian ir1


  ۲-

  در مورد نحوه غارت کردن کلاً دو مدل هست:

  الف) شما صبر می کنین حمله ها لند بشن بعد می زنین دوباره (شات گانی). این شکلی در هر لحظه حداکثر یک موج از شما روی دهکده مقصد هست.

  ب) شما بسته به فاصله هر نیم ساعت یا یک ساعت (دستی یا با بات) همچنان می زنین (مسلسلی). این شکلی وقتی فارم شما تو فاصله ۸ ساعتی باشه شما مثلاً ۸ تا موج همیشه روی اون دهکده دارین. بالطبع وقتی اونجا یهو دف/دیوار/اقام ظاهر بشه شما حتی اگه رو اکانت هم باشین و دیگه اتک ندین، باز اون ۸ تا موج آخر می ره توی دیوار.


  شما وقتی تروپ زیادی داشته باشین و پارکینگ اختصاصی نداشته باشین، مجبورین غارت کنین. در اون حالت شعاع غارتتون مثلاً تا ۱۰۰ برسه که می شه همون ۸ ساعت. و این که بشینین ۸ ساعت صبر کنین تا نیروتون برسه بعد موج بعدی رو بزنین عملاً مضحک هست تو اون فاصله. چون توی این فاصله ۸ ساعته وسط کلی اتفاق می افته و کلی از همسایه های اون فارم با بات و بدون بات غارتش می کنن و معلوم نیست ۸ ساعت دیگه شما ۱ منبع گیرت بیاد یا ۱۰ک منبع! عددی بخوام مثال بزنم، خب ۸ تا دسته ۱۰۰ تایی گرزدار احتمالشون زیاده که هر کدوم یه چیزی بیارن، اما شما یه ۸۰۰تایی بفرستی هر ۸ ساعت، ممکنه دقیقاً بیافته بعد از یه غارتگر دیگه و هیچ چی نیارن اینا!


  مدل الف که قدیمی هست و توی ۳.۶ که فارم لیست نبود استفاده می شد، خب ریسکش کمتره. اما فقط برای اوایل بازی و شعاع کم جواب می ده.

  مدل ب ولی چیز رایجی هست. خصوصاً با اومدن امکان فارم لیست در ورژن ۴. که شما هر نیم ساعت یا یک ساعت فارم لیست ها رو می زنی (گزارش های زرد رو آن-سلکت می کنی با چشم و دست) و سری بعدی رو می زنی.


  - - -


  برای اون دوستانی که «تلفات» و «بات» رو در یک کلاس قرار می دن که احتمالاً ناشی از کم تجربگی در این زمینه هست تا عناد، من یه توضیح مختصری راجع به اکانت خودمون می دم.


  اکانت EyeDean توی این سرور داره این مدل دومی رو می ره که خرج همر بدون پارکینگ و دفاع ثابتش رو نگه داره. و تلفاتمون هم حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد تولید هست. ینی اگه اونایی که پاشون رو می ندازن رو پاشون و منابع رو با پست اختصاصی میارن تو اکانت و اگه همرشون هم پرید عین خیالشون نیست و دف هم نگه نمی دارن (حتی اگه به قصد چیف بیان برای اکانتشون) می تونن روزی ۱۰۰۵ تا گرزی و ۲۴۵ تا شوالیه بکشن (بدون gb/gs)، ما ولی تولید سربازخونه و اصطبلمون روزی حدود ۸۰۰ تا گرزی هست و ۲۰۰ تا شوالیه به خاطر تلفات دف گذاشتن. ینی ۲۰ درصد کمتر.


  اینم غارت این هفته ما هست توی حدود ۶ روز که ۱۰ درصد نفر اول (از ش.ش.) و حدود ۲۰ الی ۴۰ درصد نفرات دوم تا هفتم هستیم.


  41rw_screenshot_at_dec_29_15-16-42.png


  اینم یه نمونه مثلاً:

  Travian ir1

  این اکانت یهو توش هیرو رفت همین الآن و نیم ساعت پیش نبود

  Travian ir1

  و خب احتمالاً با توجه به فاصله ۶۰ و این که این فارم رو ما با سرعت گیر ادد کردیم (توی یه فارم لیست با یه تبرزن که ۶ ساعته برسه و توی یه فارم لیست دیگه با گرزی که ۵ ساعت و خورده ای برسه و دو بار مختلف برسه) احتمالاً یه هفت هشت موجمون می ره تو دیوار! (کلاً خیلی واضحه که اگه شما تلفات دیوار/اقام ندین بهتره که تعداد موج هاتون زیاد باشه و نیروی هر موج کم، که شانس های بیشتری داشته باشین برای غارت کردن جلوی بقیه غارتگرها)


  یا مثلاً اکانت فارمه یهو بعد از سه ماه صاحاب پیدا می کنه و می شه دفساز و دوباره یهو توش کلی دف پیدا می شه :دی

  Player-Informations Player: Backup - Alliance: NOVA+ - Server: ts1.travian.ir (irts1) - Travian analytics & statistics


  h8c2_photo_2018-12-29_15-26-02.jpg


  کلی از اینا توی اتحاد NOVA+ هست!

  یا طرف دهکده رو از ناتار چیف می کنه با فاصله ۱۰۰ خونه و از همون بسم الله هم دف می ریزه و بهش می گیم چرا؟ میگه خب روش اتکه!


  - - -


  توی ۵ روز اخیر ما حدود ۴۷ هزار تا اتک دادیم طبق این عکس پایینی (۲۰ گزارش در صفحه؛ ضربدر ۲۳۷۲ صفحه) یا به عبارتی حدود ۴۰۰ تا اتک در ساعت که می شه حدود ۱٫۵ بار فارم لیست هامون در ساعت (حدود ۸ تا فارم لیست جداگانه مختلف داریم برای دهکده ها و شرایط مختلف که جمعاً حدود ۳۰۰ تا فارم دارن اگه اشتباه نکنم).


  wmxb_screenshot_at_dec_29_15-36-13.png


  که حدود ۲۲ صفحه اش (۴۴۰ تا اتک در ۵ روز، حدود ۱۰۰ تا اتک در روز) گزارش زرد یا قرمز هستن (حدود ۱ درصد گزارش ها). ولی جالبی قضیه اینه که همین یک درصد اتک ها که می شه ۱۰۰ تا اتک در روز وقتی به طور متوسط ۲ گرزی و ۱ شوال تلفات بدن هر کدوم، تلفات کلی می شه حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد تولید روزانه ی نیرو (۲۰۰ تا گرزی و ۴۰ تا شوالیه برای اون ۱۰۰ تا اتک در روز). ینی تهش همر به جای مثلاً ۵۰ک گرزی در زمان کتیبه ها می شه ۴۰ک گرزی در زمان کتیبه ها.


  - - -


  مدل غارت اکانت ما هم کاملاً دستی هست برای این که بازی سالم رو تجربه کنیم. تا دو هفته پیش فقط من و احسان بودیم که واقعاً صاف می شدیم و با اومدن ایرج عزیز یه مقدار اوضاع بهتر شده.


  این یه عکس از دیروز هست (ساعت های نشون داده شده تو عکس حدود ۱۲ ساعت با ساعت ایران اختلاف زمانی داره).


  c36w_screenshot_at_dec_29_15-36-59.png


  یا این که مال ۲۵ دسامبر (۵ روز پیش هست):

  j9im_photo_2018-12-29_16-16-18.jpg


  که نشون می ده بین هر ۲۰ دقیقه الی ۱ ساعت و نیم یک بار فارم لیست ها تا شعاع ۱۰۰ (حدود ۹ ساعتی با گرز) رو ما داریم می زنیم. هر کسی هم شک داره می تونیم دعوتش کنیم به این گروه تا ببینه هر اتکی که داده می شه از اکانت ما قبلش خودمون رو اکانت هستیم و اگه لازم باشه توی این گروه چت هم می کنیم.


  هر کدوم مون هم فارم لیست می زنه یه «وانس» می ندازه تو گروه تلگرام (۶ سال پیش که تلگرام رایج نبود، نامه می ذاشتیم رو اکانت). (این اصطلاح از سال ۲۰۱۰ که سرور تیم با همین سبک رکورد غارت زدیم با احسان و بهروز مونده -- وانس ینی یه بار و اگه سرور توش بات نباشه می شه twice هم زد ینی دو بار پشت سر هم فارم لیست چون تایم قبلی عقب افتاده بوده).


  امیدوارم توضیحات جامع بوده باشه.


  - - -

  ۳-


  به نظرم بهتره مرزهای بازی پاک و ناپاک رو تا حد ممکن همچنان رعایت کنیم.


  با کمال احترام وقتی کسی با خون دل و شب بیداری و ۲۳ ساعت چراغ اکانت رو آبی نگه داشتن و روزی متوسط ۲ ساعت فارم یابی و اسکات کردن تا حالا غارت نکرده، بهتره فقط توی بحث های مربوط به بات یا مگامولتی بازی نظر بده.

  من هم قول می دم اگه کسی اومد و بات های مختلف رو مقایسه کرد یا توضیح داد که ۱۰ تا مولتی اکانت بهتره یا ۵۰ تا مولتی اکانت، نظر کارشناسی ندم و همه رو با یه چوب نزنم!


  آقا اخرین اخبار:دی دیگه الان موندن ما بستگی به آیدین داره!

  آیدین جان اگه قول بدی تا آخر سرور بمونی و حذف نکنی ما هم قول میدم تا آخرش بمونیم

  شما لطف داری به من آرمین جان.


  اکانت EyeDean توی این سرور بعیده حذف بشه به خاطر وجهه ای که این اکانت داره. اگرم حذف بشه مطمئن باش با کراپ های ۱۸ یا ۱۹ حذف می شه و نه کراپهای زیر ۱۰ یا بی کراپ. : )


  منتهی حضور شخص من به دلایل شخصی ممکنه بسیار کمرنگ بشه. قطعاً نوع انگیزه و هیجانی که من به شخصه الآن دارم وقتی صبح ها رو اکانت می یام با هیجانی که دو ماه پیش داشتم خیلی فرق کرده. و خب «انگیزه» مهم ترین عامل موندن بچه ها توی یه سرور هست.


  امیدوارم جوابتون رو گرفته باشین و شما هم بتونین بهترین تصمیم رو برای اکانت تون بگیرین.


  شاد باشین،

  --آیدین.

  خب این از دشت امروز ما! اگه اومدیم تو تاپ۱۰ نگین اینا بات داشتن و مولتی داشتن و ربعشون مولتی داشت و اینا :دی


  sufv_screenshot_at_dec_26_21-40-25.png


  (فک کنم رکورد غارت یک ضرب این سرور باشه تا الآن. البته غارتی که اسم اتحاد مدافع و مهاجم متفاوت باشه!) این گرزی ها رو هم قهرمان آورده وگرنه همر کپ ما همون تبرزنی هست که اون شرلوک هلمزه پیدا کرده بود!


  در مورد این دو عزیز بالایی هم به نظرم بهتره خودشون یه قرار بذارن، همدیگه رو ببین، با هم بشینن صحبت کنن ببینن بالاخره «زئوس بود» یا «زئوس نبود!». حالا باز خوبه یکیشون تو سرور هست و چندین بار تا حالا خداحافظی نکرده از این فروم!


  و نهایتاً
  آرمین جان،

  من هنوز برای شما ارزش قائل هستم. اگه بخوای منبعی حساب کنی من حدود ۱۰ روز حدود ۱۰ک دفاع شما رو گندم دادم که می شه به عبارتی روزی ۲۴۰ک یا جمعاً ۲.۴ میلیون. احسان هم که یه ۱۷۹۴ تا محافظش برای شما تلف شد اینم می شه ۸۲۵ک. رویهم می شه حدود ۳.۲میلیون منبع. این رو اگه با تاجر بفرستی به کپ من و احسان ممنون می شم.


  برای قضیه حذف هم ممنون از پیشنهادت. قطعاً اگه شرایط نرمال بود احتمال حذف من بسیار بسیار بالا بود (کما این که تا ۱۲ ساعت مونده به حذف هم رفت). منتهی مثل خیلی چیزهای دیگه این سرور گاهی انتخاب بین بد و بدتر هست و از بیرون وقتی یه شخص ثالث فقط یه گزینه «بد» رو ببینه، میگه «اه! این چرا بده رو انتخاب کرد! عجب اشتباهی!» و نمی دونه که شاید گزینه آلترناتیو «بدتر» باشه و اون انتخابی که در ظاهر «بد» هست در واقع بهترین گزینه از بین گزینه های موجود باشه. یه کم بیشتر فکر کنی خودت، بدون این که فقط نفع شخصیت رو در نظر بگیری، دستت می یاد که قضیه چی هست.


  در مورد ۳ به ۱ هم من هم پیش بینی شخصی خودم رو راجع به ادامه سرور گفتم. ممکنه کاملاً یه self defeating prophecy باشه که دارم توی اکوسیستم سرور جاری می کنم؛ کی می دونه! : ) من توانایی های شما رو نفی نکردم، فقط گفتم به نظرم این اتفاقات می افته. حالا ممکنه بیافته ممکنه هم نه. قطعاً در یکی دو هفته آینده خواهیم دید!


  شاد باشی

  --آیدین

  من یه هفت هشت صفحه عقب بودم از فروم. یکی دو صفحه اولش رو خوندم شروع کردم به جواب نوشتن اما جلوتر که اومدم دیدم قضیه خیلی بامزه تر از این حرفاست و خدایی جواب ندادنش بهتره! :دی


  بی تعارف اگه یکی تازه بیاد فروم رو بخونه می بینه حتی در حد پسربچه های دوم دبستان هم نیست این رفتار که وقتی مثلاً بهزاد جلوی همه هِی می زد تو صورت حسام، همه ی [به اصطلاح و در ظاهر] دوستاش برّ و بر نگاه می کردن، بعد حالا که بهزاد و حسام آشتی شدن فرشاد اومده هم در گوش حسام، هم جلوی بقیه کلاس میگه «حسام حسام! یادته بهزاد بهت فحش داده بود؟ من اون موقع چیزی نگفتم اما الآن می گم که یادت بندازم و تو بیای با من دوست بشی!»


  یا اون یکی بنده خدا یه دستش آب زرشک هست و اون دستش اتانول، بعد اومده میگه «بیا جلو ببینم! تو چرا سر صبح برای نماز صبح بیدار نشدی؟! این جوری می خوای بری بهشت؟!» =)))


  بامزه ست خلاصه. من می خونم هم خنده ام میاد. :دی


  یا اون یکی که به قول خودش «پا به پای سوانز می اومده» (من پاهام رو نگاه کردم ببینم من کِی یه پا به پا تو شمال شرق داشتم که خودم نمی دونستم و امروز برای اولین بار پروفایل طرف رو دیدم توی بازی :دی) اومده میگه آقا من رفته بودم دو بسته پف فیل خریده بودم دعوای ج.ش. رو ببینم، حالا که دعوا نمی کنین یکی این رسید ۲۵ هزار تومن من رو بگیره نقد کنه و پولش رو بهم بده! («ضمناً پف فیل ها رو هم بچه ها خوردن البته، اما شما پولِ ما رو بدین چون ما به نیت دعوای امرداد و سوانز خریده بودیمشون!»)


  نهایتاً هم این «گول زدن» هست که منو یاد اون قضیه شلوار جین نتانیاهو می ندازه! :دی آقا باور کنین ما همه فهمیدیم که امرداد سوانز رو گول زد، من احسان رو گول زدم، احسان ساسان رو گول زد، ساسان سوانز رو گول زد، سوانز بهنام رو گول زد، همه گوگولی شدیم.


  هم من توی این پست هم مازیار خان توی این پست مفصل توضیح دادیم که گزینه های موجود چی بود و چرا سوانز این تصمیم رو گرفت. داخل تلگرام هم با همه بچه ها بحث مفصل داشتیم و گفتیم هر سه انتخاب «ادامه راه برای تمرین و آمادگی بیشتر»، «حذف»، و «خروج از اتحاد به ربع های دیگه یا اتحاد شخصی» قابل احترام هست. از نظر تیم لیدری ارشد این سرور برای سوانز به جایی رسید که ادامه راه ریسکش خیلی زیاد بود. مثل این که شما بخوای از کوه بری بالا و یهو بعد از ۴۰ درصد راه ببینی جلوت طوفان هست. خب بالطبع یه نگاه به تجهیزات می ندازی و گاهی لازمه غرورت رو زمین بذاری و برگردی ایستگاه قبلی یه استراحت بـکنی و آماده بشی برای سرورهای بعدی. به همین سادگی. همین هم که ما برای سرور بعدی همین ۴۰ درصد راه رو اومده ایم و لازم نیست از نقطه صفر شروع کنیم و توضیح بدیم مولتی چی هست و چرا مولتی بده و اینا خودش یه پیشرفت بسیار بزرگ هست توی تراوین ایران که ما مدیون بچه های سوانز هستیم به نظرم و همه فداکاری و از خودگذشتگی ای که نشون دادن.


  = = = = =


  و اما تحلیل شخصی خودم از اوضاع سرور:


  جنوب شرق قوی هست. به طرز غیربالانسی هم (نسبت به ۲۵درصد سهمش از سرور، نه نسبت به حاصل جمع حتی دو تا از ۳ ربع دیگه) قوی هست. منتهی این قوی بودن به اندازه ای نیست که بتونه مثل آب خوردن جلوی ۳ ربع دیگه همزمان دووم بیاره. منتهی، قضیه اینه که سه ربع دیگه هر کدوم دقیقاً ساز خودشون رو می زنن و دنبال منافع خودشون هستن.  

  این دقیقاً همون چرخه ای هست که تیم لیدری ارشد سوانز ۶۰ روز دونه دونه (به اسم کوچیک!) رفت در خونه شون رو زد و کلی باهاشون صحبت کرد و تهش دید طرف فقط دنبال منافع خودش هست و تو دلش میگه «تهش به من چی می ماسه» و آرمان مارمان یُخ ده! :دی حالا همین که بخوای همچین جماعتی که فقط به فکر خودشون هستن (با افتخار هم می گن «ربعم!» و نمی فهمن که گاهی باید یه سرازیری بیای پایین که یه سربالایی بری بالا) رو ۳ به ۱ متحد کنی وااااقعاً به نظرم کار سختی هست.


  این داستان هم که ربع های غربی بشینن که ربع های شرقی بزنن تو سر هم و تضعیف بشن و اونا یواشکی سریع واندر ۱۰۰ کن هم به نظرم بسیار مبتدیانه ست! حتی فکر کردن بهش هم خنده میاره برای من.


  من به نظرم شمال شرق احتمالاً آخرین تلاش هاش رو هم می کنه (شبیه زئوس/عقابها تو اون سرور الدرز) و شاید بتونه تا کتیبه ها یا یک هفته بعد از کتیبه ها ادامه بده، اما بعدش قشنگ یه بهونه جور می کنن و حذف می کنن. گرچه از نظر حرفه ای باید من هم بگم نه تو رو خدا حذف نکنین، اما به نظرم تصمیم معقولی خواهد بود چون اتلاف وقت و انرژی خواهد بود با شرایط موجود. دلیل این که توی این موقعیت هستن هم این نیست که سوانز چی کرد و چی نکرد، بلکه اینه که وقتی سوانز اومد و گفت «مولتی هاتون رو حذف کنین تا کل سرور رو ۳ به ۱ بر علیه امرداد متا کنیم با دلیل موجه» اینا مولتی هاشون رو ترجیح دادن. نتیجه اش هم همین می شه که بازی برای خودشون و دوستاشون تلخ می شه. (فرشید جان اگه لازمه و صلاح هست من پیام خودم بهت که عین همین رو سه هفته پیش که بهت رو انداختم پیش بینی کردم رو بذارم اینجا.)


  نهایتاً هم به نظرم برنده بازی جنوب شرقی خواهد بود. رسماً جنوب شرقی که یکپارچه هست؛ اما اگه اجازه داشته باشیم اعضا رو برحسب اتحادهای قبل از متای جنوب شرقی صدا بزنیم، امرداد برنده هست چون خویشتن داری و درایت کرد و برخورد نظامی با سوانز نکرد که باعث تضعیف ربع بشه و علی رغم همه بالا پایین ها، همچنان رفتار معقولی نشون داد و تقریباً همیشه کل کل ها رو در حیطه کل کل حفظ کرد. سوانز هم برنده هست چون از «هیچ چی» تونست یه نهضت بسازه که قطعاً توی تمام سرورهای آتی تراوین پایدار خواهد بود و حدس من اینه که هر سروری که استارت زده بشه یه ربعش حداقل از ابتدای بازی خواهد گفت که «این ربع بات و مولتی ممنوع هست» که کسایی که بخوان از بازی سالم لذت ببرن و نتیجه تلاش شون رو بگیرن، بتونن یه جایگاه داشته باشن و از اول تا آخر سرور بدون نگرانی از چیزی با تمام تلاش بجنگن.


  همچین دستاوردی، وقتی روزهای اول که سوانز دو سه نفر بود و همه مسخره ش می کردن و می گفتن «تو به بازی من چی کار داری! من هر جور عشقم بکشه بازی می کنم! می تونی تو هم برو وی پی اس بخر!»، واقعاً بزرگترین پیروزی هست که سوانز می تونست انتظار داشته باشه برای اولین سرور و شروع کار!


  خسته نباشید همگی.


  شاد و پیروز باشید.

  سلام بر همگی و صبح/ظهر/شب زمستونی‌تون بخیر!
  من هنوز مسافرتم و با گوشی پست می‌دم. ببخشید رنگی منگی نیست. (کپی بلیط و رسید هتل هم اگه لازمه بگین بدم :دی) ارسال این پست هم ۲۴ ساعت طول کشیده تا الان به‌علت کندی من!
  مختصراً یه سری موارد رو توضیح می‌دم به‌زعم خودم به‌عنوان بانی سوانز و کسی که در یه سری مذاکرات اخیر ناظر بوده.

  === سوانز، گل نوشکفته‌ی حساس ===

  آرمان سوانز بازی پاک و مقابله با مولتی‌بازی بوده و هست. این‌که نشون بدیم «تنها راه خفن بودن تقلب نیست!» و همرها و اکانت‌ها و ثمره‌هایی که با خون‌دل و شب‌بیداری و یه منبع یه منبع ساخته می‌شن خیلی پربرکت‌تر هم هستن.


  مثل هر نهضت نوپای دیگه‌ای (ممنون از مازیار خان برای پیشنهاد واژه دقیق)، خیلی مهم هست که در اولین سرور این نهضت پرپر نشه و ازش سواستفاده نشه تا نامش جاویدان بمونه. این مهم‌ترین دغدغه و حساسیت تیم لیدری ارشد در تمام تصمیمات بوده و هست. با بچه‌ها هم توی محافل خصوصی (اسپمکده قوها!) کلی مفصل راجع بهش صحبت شده و همه پشت همیم روی این آرمان! ریاضی بخوام بگم: سوانز بین صددرصد کسب موفقیت ۸۰ درصد، و ده درصد شانس کسب موفقیت ۹۹ درصد، اولی رو انتخاب کرد. دومی مهیج‌تر بود بی‌شک، اما باید یادمون باشه ما به ادامه‌دهندگان این نهضت مدیونیم...


  توی این سرور هم ما راه‌های زیادی رو رفتیم، ولی زیاد به در بسته خوردیم. با هر ۵ ربع سرور مذاکره کردیم، حسن نیت هم نشون دادیم، اما کسی کاملاً و صددرصد حامی اهداف سوانز نبود و دنبال منافع خودش بود فقط. تا این‌که با تمام شرایط موجود تصمیم گرفته شد مسیری اتخاذ شه که کمترین لطمه رو به وجهه‌ی سوانز بزنه، و سوانز کامل رو موکول کنیم به سرورهای آتی. همین هم که تونستیم تو این سرور ۱۰۰ نفر رو عملاً، و احتمالأ یه ۱۰۰ نفر دیگه (من‌جمله پلیرهای اکانت the last of us و کلی امردادی و پلیرهای غربی) رو هم قلباً همراه کنیم برای سرور آتی که از ابتدا و با اعلان قبلی همگی یک ربع پاک و بدون مولتی برن و اون ۲۰ درصد نهایی و مهم راه رو هم برای سوانز طی کنن. :). من باز هم تبریک می‌گم و خسته نباشید به تمام لیدرها و تک‌تک پلیرها که باعث شدن ما تا همینجا برسیم.


  === ادامه راه سوانز ===

  با توجه به سیاست‌های اتخاذ شده، اتحاد سوانز به‌زودی تغییر نام پیدا خواهد کرد. قطعاً هویت سوانزی‌ها و دوستی‌ها و گروه تلگرام‌شون برپا خواهد بود و خود سوانزی‌ها هم تا وقتی خودشون رو سوانزی بدونن از مولتی و بات دوری خواهند کرد. منتهی همون‌طور که مفصل اشاره شد حجم این تغییرات ممکنه بیش‌تر از حدِ انتظار خیلی از عزیزان باشه و تمایل داشته باشن در سروری دیگر همراه ما باشند. این کاملاً قابل درک هست، کما این‌که اکانت خود من هم تا ساعاتی پیش روی حذف بود و در واپسین ساعات به‌خاطر احترام عزیزان بزرگوار کنسلش کردم، ولی رویه‌ی بازیم رو کمی تغییر می‌دم.


  در گروه‌های داخلی تلگرام سوانز هم لیدرهای ارشد و من در خدمت بچه‌ها بوده و هستیم و کلی هم توی این چند روز بحث کردیم و حرف زدیم و اسپم دادیم! پس کسی اگه اینجا به‌ اسم سوانزی میاد فحش می‌ده در میره، واقعاً احتمالش کمه که سوانزی باشه به نظر من. سوانزی‌های واقعی که من دو این ۶۰ روز شناختهم، خیییلییی بامرام‌تر و باوقارتر از این حرفان!

  === سوانز و ش.ش. ===

  این رو هم چون اخیراً زیاد اشاره شده من توضیح بدم قدری.


  بعد از این‌که تنها ش.ش. به پیشنهاد استاپ غارت ما لبیک گفت، ما مشتاق شدیم همکاری بیش‌تر با این تیم رو بررسی کنیم. مذاکرات نزدیکی هم شکل گرفت و برنامه‌ریزی‌هایی هم شد، منتهی تیم ما عملاً در اجرای برنامه‌هاش نتونست به چیزی که انتظار داشت برسه بدون این‌که ش.ش. مولتی‌هاش رو کامل حذف کنه. این چیزی هست که من یک‌هفته قبل‌تر به فرشید عزیز هم مفصل گفتم که اگه ش.ش. مولتی‌هاش رو حذف کنه می‌تونه حمایت کامل سوانز رو داشته باشه (عین آفری که خیلی قبل‌تر به امرداد داده بود سوانز) منتهی این امر عملی نشد و اندک پیشرفت این عزیزان (استاپ غارت) همچنان دست ما رو محدود کرد. من خودم دقیقاً یه پیام طولانی برای فرشید گذاشتم که تنها کسی هست که قدرت این تصمیم‌گیری رو داره که اوضاع کل سرور رو به کل متحول کنه. اما خب تصمیم این عزیزان چیزی نبود که سوانز خواست.


  این شد که سوانز مذاکرات رو با کمک عزیزان جدیدی، با امرداد شروع کرد و برای اولین بار متای رسمی بین سوانز و اتحاد دیگر (امرداد) در این سرور بسته شد.


  قطعاً پیش از این، هر تبادل نیرویی به‌صورت شخصی بود (هرگز عمومی در داخل سوانز درخواست نیرو برای خارج از سوانز نشده بود) و در حین مذاکرات با هر ۵ ربع بازی هم ما برای نشون‌دادن حسن نیت تلاش‌های معقول خودمون رو کردیم.


  نزدیکی با ش.ش. هم این حسن رو داشت که از نزدیک با خیلی عزیزان بیشتر آشنا بشم. به‌نظرم هم، هم آرمین و هم مجید جزو استعدادهای تراوین ایران هستند و دقت و اجرای لانچ‌ها، شجاعت انتخاب تارگت‌های حساس، و مدیریت گندم منفی ۱۰۰ک به‌صورت دائم در روز ۶۰ بازی، چیزهایی هست که توانایی فنی بالای این عزیزان رو نشون می‌ده. منتهی راهی که می‌رن و جایی که مواد اولیه‌شون رو تهیه می‌کنن، سالم نیست متاسفانه. ایضاً در فروم هم، اگه کسی دقت کنه ۹۰ درصد حرف‌های مجید صحیح هست و نقدش کاملاً وارد؛ منتهی اون ۱۰ درصد الباقی رو چون محکم و جهت‌دار و شخصی می‌زنه، باعث دلخوری می‌شه.


  به هر حال امیدوارم دوستان ش.ش. هم در ادامه این سرور به جذاب بودنش کمک بکنن. سپاس.

  === نقش سوانز در دفاع اینسپشن ===

  نهایتاً دیدم اینجا یه کم حرف و حدیث زده شده درباره دفاع اینسپشن.


  سوانز وقتی متا کرد برای اولین بار در سرور، حتی علی‌رغم میل باطنی برخی اعضاش، همه کسایی که موندن حامل تصمیم لیدرها بوده و هستند. این شد که در همون ساعات اولیه، همه اون چیزای گذشته و حرف‌های نازیبای قدیم رو کنار گذاشتن و بلافاصله آستین بالا زدن.


  قطعاً این دفاع تبریکش و ثمره‌ش در درجه اول برای تیم امرداد قدیم (SE جدید) هست. منتهی به نظر من هم بدون حضور سوانز این همرها احتمال داشت از دف رد بشن (شانس اینسرت انویل بود همچنان ولی). علاوه بر حضور نظامی، حضور غیرنظامی سوانز و تحلیل نزدیک حملات و محاسبه زمان لانچ و لند (با عکس‌های فراوان از اردوگاه‌های مختلف) هم چیزی جز انجام وظیفه در متای مشترک نبوده، اما امیدوارم بی‌منت نشه این تیپ حرکات داوطلبانه که بخواد خدای نکرده دلسردی و بی‌انگیزگی بیاره. لازمه القای حس «تیم بودن» همیشه بالانکشیدن یک‌طرفه موفقیت و به‌جاش توزیع کردیت هست، که قطعاً در ادامه بیشتر خواهیم دید. : )


  بازم از همه دوستانی که کمک می‌کنن سرور جذاب و آموزنده‌ای باشه ممنونم. خصوصاً دوستانی که رقابت رو در حد رقابت (و نه عناد و دشمنی) نگه می‌دارن تا همه حس‌هاشون قشنگ باشه و دلخوری شخصی پیش نیاد.


  ارادت

  --آیدین.

  بنابراین خیر 70% آمرداد مولتی هاش نیست. 100% آمرداد انرژی و نیروی انسانیش هست.

  قضیه اون مصاحبه برنامه نود هست که یارو تو استادیوم می گفت «آقای فردوس پوس اینا از ۱۲۰ درصدم بیشترن!»

  عزیزم من گفتم

  نه امرداد حاضره مولتی هاش که مهم ترین داراییش توی این سرور هست رو به هیچ وجه ازش بگذره چون قدرتش حداقل ۷۰ درصد افت می کنه.

  (عین نقل قول.)

  واضح هم هست.

  شما مولتی هاتون رو بذارین کنار، این ۱۲ نفر اتحاد tm از کجا می خوان گندم دهکده نان کپ شون رو بدن (چه برسه به ساعتی ۱۱۰ک شارژ) وقتی نان کپشون با کپشون ۱۵۰ تا خونه فاصله داره. اگه بخواد غارت سالم کنه، حداکثر می تونه خرج گندم خود همرش رو بده. اگه هم نخواد غارت کنه و پارک کنه نیرو رو، خب با ۱۰ک در ساعت اون شمع دم در دارالفنونش رو هم به زور می تونه روشن نگه داره چه برسه به gb/gs.

  این تا اینجاش. اگه تا اینجا راه حل فضایی و خارق العاده داری، بهم بگو. خوشحال می شم بشنوم. اگه نه پس تو هم با من موافق باش که همرهای نان کپ اتحاد tm (شامل دوستانی که تو اون اتحاد هستن، بودن، و خواهند بود!) و دوستان دیگری که غارت شدید از مولتی دارن توی امرداد بدون غارت توافقی استاپ می خوره ساختش دقیقاً بلافاصله. و ما داریم دقیقاً راجع به بود و نبود همین صحبت می کنیم.

  حالا، بزرگترین همرهای امرداد در حال حاضر همین ۱۰ الی ۱۵ تا همر نان کپ (ده دیفالت) بزرگ های اینان. بقیه اکانت ها رو من و خیلی از دوستان دیگه آنالیز کردیم. واقعاً به طرف نمی خوره مثلاً الآن ۳۰ک همر گرزی داشته باشه با کراپ های ۱۷ و ۱۸ (که بتونه خرج ۱۱۰ک رو از اکانت خودش بده). واقعاً نمی خوره به ابعاد اکانتش. اصن تو بگو از اینا ۵ تا هم دارین یواشکی و ما نمی دونیم و نتونستیم بفهمیم تا حالا. تو بگو یه سری همر ریزه میزه در حد ۱۰ک یا کمتر و اینا هم دارین. خب شما اگه اون ۱۵ تا همر گولاخ این اکانت های مولتی باز شاخ رو از امرداد بگیری، آیا اونا ۷۰ درصد نیروی هجومی امرداد نیست؟ (از نظر گندمخور یا سایز همر)

  آیدین جان اتفاقا من با یک قسمت حرف شما مخالفم ... برنده کسی نیست که مولتی داشته باشه یا حتی پلیر بیشتر ... برنده کسی هست که انرژی بیشتری می ذاره. برنده اون گروهی هست که اعضاش کنار هم احساس راحتی می کنن. نه اینکه شعاری باشه! اختلافات کم میشه ... هم دلی که باشه خود به خود هر کَس یه گوشه کار رو می گیره دستش. کسی انگشتشو نمی گیره سمت کسی بگه تو! به جای امر و نهی که چه کاری باید انجام بدی، ازت پرسیده میشه به نظرت چیکار کنیم؟ اینجاست که استعداد هر شخص به کار میاد. اینجاست افراد کنار هم رشد می کنن. همه چیز سیاست و نیروسازی و منابع و تعداد افراد و مولتی نیست. گاهی حتی یه چراغ آبی اتحاد میارزه به 100 نفر.

  آفرین!

  حالا که تو هم موافقی محمدرضا که برنده نیروی انسانی و انرژی و چراغ آبی هست، برای همه خوانندگان توضیح بده که چرا امرداد داره بین ۱۵۰ تا مولتی در یک سو و ۱۰۰ تا پلیری که حداقل ۳۰ تاش می تونه انواع مسئولیت ها رو به عهده بگیره، داره اولی رو انتخاب می کنه...


  جدی من اگه یه سخنگوی میهمان بودم توی یکی از گروه های امرداد که همه هستن، فرصت داشتم حرف بزنم، فقط همین رو می پرسیدم: «چی باعث شد امرداد ۱۵۰ تا مولتی رو،‌ به ۱۰۰ تا اکانتی که رنک اول یا دوم غارت سالم بازی هست اتحادشون و رنک یک پیشرفت و کلی تروپ و دف و همر و غیره و ذلک داره، ترجیح بده.» این رو، بدون این که فرافکنی بکنین و بحث رو شخصیش بکنین جواب بدین.


  اگه با خود من هم مشکل دارین، من حاضرم اکانتم رو بهتون تقدیم کنم و برم روی اکانت احسان فقط دفسازی کنم و نه فروم پست بذارم نه مسئولیتی داشته باشم. اما شما همه مولتی ها و غارت از مولتی ها رو کامل و جامع و مانع استاپ بدین و هیچ فارم اختصاصی توی ج.ش. نباشه و هر کی هر اتحادی خواست بره و بیاد (برای بازرسی).

  و اما آیدین من با شخص شما یه مخالفت بزرگ دارم و دلیلش رو هم من صلاحیت گفتنش رو ندارم. ماه پشت ابر نمی مونه.

  به خدا من این رو سه بار خوندم نفهمیدم چی می گی محمدرضا! :دی


  شما فک کن نشستی تو مترو یهو یکی بیاد بهت بگه:

  - سلام آقا!

  - سلام.

  - خوبی؟

  - ممنون. شما خوبی؟

  - آره. ببین من باهات خیلی مخالفم به شدت.

  - سرِ چی؟ راجع به چی؟

  - دلیلش رو نمی تونم بگم بهت!


  آقا حداقل بگو «راجع به چی» هست، دلیلش رو اگه خواستی بعد حالا نگو. اکانت بازی من EyeDean هست اگه هدفت واقعاً گفتنش هست و نه تظاهر و سیاست های قدیمی، در خدمتم.


  بهتون هم گفتم، دیگه این خداییش آخرین آفری هست که می شه داد که جای هیچ سوزن انداختن هم نداره که اگه امرداد مولتی هاش رو بذاره کنار (اول استاپ غارت عین ش.ش. و بعد حذف تمامشون بدون این که حتی یک فارم اختصاصی توی ج.ش. باشه) نه تنها من وساطت می کنم سوانز با امرداد متحد شه، بلکه اگه خواستین اکانت EyeDean رو هم چنج میل می کنم بهتون، و اگه خواستین از سرور می رم، اگه نخواستین دفساز می شم. این آفرم دارم از کوپن خودم می دم و بدون هماهنگی با احسان و ساسان. صرفاً هم واسه این که بگم هر مسئله شخصی و «آیدین دیوسیرت پلید!» و اینا هم دارین نمی دونم از کجا، اونا هم قربانی نشه این وسط. خوبه؟


  منتظرم.


  شاد باشید

  --آیدین

  با سلام به خوانندگان این چت های آنلاین.سرعت اونقدر بالاست که از فروم گذشته :دی


  من بازم بیشتر ناظر هستم و سعی می کنم خودم یه مقدار چت کردن رو کنترل کنم. به نظرم هم مهم ترین مشکلی که هست که فروم جذابیتش رو از دست داده اینه که خیلی از دوستان (حتی خود ما) داریم هی خودمون رو تکرار می کنیم و فکر می کنیم اثربخشی جدید داره!


  من به شخصه سعی می کنم پرهیز کنم و حداقل یا حرف جدیدی بزنم، یا حرف نزنم. الآنم حرفایی که ارزش زدن داشت رو جمع کردم توی یه پست بذارم! با تشکر :دی  ۱.
  در مورد مرتضی جان،

  من وارد جزئیات نمی شم، فقط می گم انتظارم از این دوستمون این بود که حرفه ای تر عمل بکـنه. شما وقتی تاکسی می گیری از آریاشهر بری پونک این که وسط راه بپری فرمون رو از دست راننده بچرخونی و خودت رو از پنجره پرت کنی بیرون واقعاً سود خاصی نمی رسونه! اینجا هم همینه. به عنوان یه پلیر حرفه ای که بهش این قدر اعتماد شده و توی بحث های مهم مشارکت داده شده، حداقلِ مطلب این بود که این عزیز بدون هماهنگی با لیدرها و سیاست مجموعه همچین کاری نمیکرد

  ویرایش شد

  تحلیل شخصی من هم این هست که، با توجه به چیزهایی که از یه سری دوستان لایه خارجی امرداد می بینم، بیشترین ترس این عزیزان از قدرتمندترین (نسبی) مخالف شون توی سرور هست ینی شمال شرقی. بنابراین به هر وسیله ای (حتی سوزوندن مهره ها) دست می زنن تا به هدفشون برسن (میلیون ها بار دیده شده. حتی خود بهنام گفت دسترسی ماورایی هم در زمان لازم خواهند داشت!). اینجا هم پیش خودشون گفتن که احتمالاً اگه از سوانز یه همر بره روی ش.ش. اون موقع می تونن روابط خارجی سوانز رو تحت تاثیر قرار بدن. و خب این که یه مهره (ببخش مرتضی جان از این لفظ استفاده می کنم) رو بسوزونن به نظرشون ارزشش رو داشت که سوانز رو محدود کنن که توی روابط خارجی منزوی بشه. منتهی پلن شون نگرفت. وگرنه اصولاً سابقه نداره یه پلیر در سطح لیدری بیاد بدون هماهنگی با تیم لیدری ارشد و سیاستگزاران اتحاد یهو عشقی لانچ کنه روی یه ربعی که داره باهاش مذاکره در می گیره و بعد یه اتوبوس خالی کنن که «وای چه قدر مهربون بود و حرفه ای!

  بحث رو اصلاً شخصی نمی کنم. اما به نظرم این رفتار حرفه ای نبود. توی رزومه ی مرتضی هم رفت که از جمله عزیزانی هست که ممکنه در هر لحظه ای به تصمیم خودش (فکر کنم ترجیح بده به اسم خودش ثبت بشه تا رسماً گفته بشه «به تحریک دیگران») وسط مذاکره با هر ربعی روی اون ربع لانچ بکنه. این یه مقدار خطرناک خواهد بود، هر جایی که این دوست گلمون بره.


  ۲.
  در مورد سوانز و امرداد،

  آقا باور کنین جدای از همه فحش و دری وری هایی که هر صفحه دارن بارمون می کنن، ما قلباً هم دوست داشته و داریم که یه ربع متحد داشته باشیم و همه کنار هم باشیم و قشنگ رقیب و متحد مشخص باشه که بتونیم روی کار نظامی بیشتر تمرکز کنیم؛ منتها از نظر فلسفی این قضیه از بیخ و بن شدنی نیست. باور کن نیست. خیلی هم ساده ست، چون خواسته هر گروه دقیقاً به صورت معکوس افتاده روی مهم ترین اصل بنیادی اون یکی گروه!


  نه سوانز حاضره زیر پرچم و لیدریِ اتحادی باشه که توش بساط سنگین ترین خلاف های ممکن به صورت عمومی و با اهداف شخصی پهن هست، نه امرداد حاضره مولتی هاش که مهم ترین داراییش توی این سرور هست رو به هیچ وجه ازش بگذره چون قدرتش حداقل ۷۰ درصد افت می کنه. این وسط این که بساط فحش و فحش کاری (دقت کن، انتقاد مستدل با یاوه سرایی و اتهام واهی فرق داره) باشه و سعی کنیم اون قدر زیرآب همدیگه رو بزنیم، بلکه به جایی برسه، و از اون ور همر نکشیم اما توی تیم لیدری جاسوس بفرستیم، اینا خب یه مقدار نازیباست.


  بهنام جان، حرف های شما رو من هم دیشب توی گروه تلگرام داخلیمون زدم. خوندی که. گفتم آقا هر کی فکر می کنه لیدرهای ارشد سوانز لولو هستن و دیو و پلیر و فلان هستن، ما چراغا رو خاموش می کنیم بره. همه هم فروم رو می خونن (خودمون لینک دادیم MM کردیم). دیگه اگه کار دیگه ای لازمه بگو بکنیم. اگه نه هم سعی کن یه ذره حرمت و شخصیت ها بیشتر رعایت کنی بهنام جان و سعی کنی یا دهکده سومت رو بزنی یا واحه بگیری برای دهکده اولت. به خدا روز ۶۰ بازی هست زشته! ممنونم عزیز.


  بازم می گم،

  من می دونم خیلی از دوستان در هر دو طرف این جمع دوست دارن این قضیه اسماً ختم به خیر بشه و جنوب شرق یه ربع پرقدرت بشه، اما واقعاً هیچ راهی نمی بینم متاسفانه. حالا باز اگه بساط تکرار کردن هست، ادامه بدین! :دی شاید بار پونزدهم یه چیز رو بگین عوض بشه!


  در بهترین حالت می شد انتظار داشته باشیم که طرفین، به قول همشهری های ما، agree to disagree بکنن (موافقت کنن که موافقت نکنن) و مسالمت آمیز زندگی کنیم، منتهی وقتی طرف میگه «اگه بگن روزه، ما می گیم شبه»، واقعاً انتظار همین رو هم نمی شه داشت. : ) من از بچه های سوانز ولی می خوام، همون طور که دارک پرینس عزیز هم بالا گفت و بارها نشون دادیم، که لطفاً احترام رو رعایت کنن. هر گونه نقد فنی و دفاع قطعاً جایز هست، اما لطفاً حرمت ها رو نشکونین. ممنونم.


  ۳.

  در مورد سیاست خارجی سوانز و تصمیم های استراتژیکش:


  بالطبع گزینه اول و آخر سوانز این بود که این جنبش در خود جنوب شرق متبلور بشه و از همونجا رشد کنه. هزار و یک دلیلی احساسی و منطقی و غیره و ذلک هم داشت. اما خب به دلایل بسیار بدیهی که در بالا گفتم (الآن بدیهی شده البته، یک ماه و نیم پیش که اینا غارت نزده بودن، من پای منبرشون خودم اشک می ریختم) این قضیه اصلاً شدنی نیست.


  حالا، مثل هر اتحاد دیگه ای هم سوانز حق داره برای بقای خودش تلاش کنه و استراتژی بچینه تا بتونه آرمانش رو بیشتر از «حالا یه اتحاد منزوی یه گوشه افتاده داره درویش مسلکانه زهد می کنه!» نگه داره.

  ویرایش شد


  در این که اکانت the last of us توی شمال شرقی ۳۰ تا مولتی داره هیچ شکی نیست. منتهی دو تا فرق هست بین ش.ش. و امرداد (دوستان امردادی گوشاشون رو بگیرن و موس ها روی دیسلایک :دی)


  ۰- شمال شرق با ما عناد نداره! حرفه ای تر از اون هم هست (یا شاید ترجیح داده خودش رو نشون بده و تونسته) که این قضیه که مثلاً در آخرین سروری که با هم بودیم اکانت ما کپ آخیل رو صفر کرد یا توی سرور تیم بین من و آرمین درگیری پیش اومد و ما حذف کردیم تعیین کننده باشه. توجه اول روی منافع خود اتحاد/ربع هست و مسائل شخصی در درجه آخر هست.

  ۱- توی شمال شرق مولتی باز محدودتر هست. ینی پس فردا یه Tamara یهو توشون قرار نیست سبز بشه! (به خدا من این رو ندیده بودم توی tm امرداد، که روز آخر هفته پیش اومد توی تاپ۱۰ غارت.)

  ۲- توی شمال شرق لیدری دست مولتی بازها نیست. ینی مجید می یاد یه حرف می زنه و میگه این نظر شخصیمه و نظر لیدری می تونه مستقل از نظر مجید باشه که بارها هم دیدیم شده. این خیلی خیلی مهم هست (به خدا صادقانه می گم!) این که مافیای قدرت دست پولدارها نباشه که بتونن هر تصمیمی به نفع خودشون هست رو بگیرن واااااقعاً خیلی فریضه مهمی هست.

  مثلاً همین استاپ زدن غارت به وضوووووح به ضرر اکانت the last of us هست که هم داره دفاع ثابت نگه می داره هم دو تا همر نان کپ ساخته. اما وقتی تیم لیدریش می گن بکن می کنه.


  همچین چیزی واقعاً جای اتکا داره در روابط خارجه.


  حالا این ور ولی مثل همیشه طرف دنبال رنگ قبای ما می دوئه که یه سفسطه ای بکنه و بگه ای وای اینا باز اله بله هستن. اینجا برگشته میگه آیدین با فرشید رابطه دوستی داره! :دی نه عزیزم فرشید و دوالاش سایه من رو از سالها پیش با تیر می زدن و هنوز هم ته دلشون می زنن! برو از سبیکه بپرس :دی اصن رأی بر این بود که بیان توی همین سرور کپ من رو بزنن کاتا کنن چند وقت پیش! منتهی اون قدری حرفه ای هستن که به خاطر روابط استراتژیک ربعشون تمام مسائل شخصی رو بذارن کنار.


  این حرفه ای بودن دو طرفه هم هست -- ینی اولاً یاد بگیری که همون طور که با دوستت فیفا می زنی روبه روی هم، اینجا هم می تونی رو به روی هم باشی و کاتا بکشی و این ابداً تف بر حیثیت رفاقتتون نیست، بلکه یه بازی استراتژیک هست! هم هم اون ورش که بتونی با کسی که شخصاً اصلاً باهاش حال نمی کنی و به نظرت کلی آدم گند دماغی هست (مثلاً من از نظر فرشید، بعید می دونم البته در این حد باشه نفرتش از من :دی) بتونی سر میز مذاکره بری و به خاطر منافع مشترک برای آرمانت و یه win-win بتونی باهاش حرف بزنی و موافقت هم بکـنی.


  مخالف این اخلاق حرفه ای هم، می شه «چون آیدین گفته شبه، من می گم روزه!». : )


  به قول اون عزیزی که پرسید توی پیام خصوصی «چرا تراوین ایران، تیم ملی نداره» دلیلش همین هست. وقتی نمی تونه طرف رفاقت و رقابت رو با هم داشته باشه، وقتی طرف فرق رقابت با دشمنی رو نمی فهمه، وقتی طرف به جای این که بره تو اتحادش MM آموزشی بزنه شب به شب هولش می دن که بیاد کف فروم به لیدرای سوانز فحش بده قبل از مسواک زدن بعد بخوابه (بعد صاحابش هم بیاد بگه «خویشتنداری»! :دی)، تا موقعی که اینا هست همه مون احتیاج داریم بزرگ بشیم.


  انشالله یه روزی همه مون بزرگ می شیم و یاد می گیریم هم از بازی لذت ببریم و هم از فروم و هم از زندگی.


  ببخشید طولانی شد.


  ارادت

  --آیدین

  واقعا دوستانی که سر دم دارانه مجموعه سوانز هستن و همچنین آمردادن هدفشون از این کشمکش ها و دامن زدن به اختلافات چیه !؟

  آرمین جان،


  سوانز یه خواسته داشته و همون رو هم داره. این که مولتی بازی در حدی که در سرنوشت بازی تأثیر بذاره کنار گذاشته بشه. عین همین خواسته رو ما روز ۸ نوامبر که آخرین پست های کانال مشترک «لیدری جنوب شرق» با حضور ۴ تا لیدر امرداد و ۳ تا لیدر سوانز بود داشتیم. عین همین خواسته رو هم امروز روز ۱۴ دسامبر داریم.


  دلایلش هم خیلی مفصل از هفته دوم بازی توی این تاپیک عمومی اتحاد سوانز هست:

  Travian ir1

  تکرار نمی کنم حوصله کسی سر نره.


  خلاصه قضیه هم این هست که کلّ قدرت امرداد الآن داره دور همرهای نان کپ اکانت های مولتی بازش می گرده. الآن به نظرت حضور تو یا اکانت کسی که مثل محمد تارانتولا داره تو این سرور تاثیری می ذاره؟ نه اصلاً! عمراً! ابداً!


  تو حساب کن همین بنده خدایی که الآن لیدر کل هست یک سال از عمرش رو گذاشته یه سرور بازی کرده (سرور سه) تهش (همین ۴ماه پیش) ببین همین آقاهه که اینجا میگه «زورکی بهشت!» چه جوری همر سالم بنده خدا (که الآن لیدر کل امرداد شده) رو بی منت کرده:

  f35o_screenshot_at_dec_15_00-43-44.png


  لینک پست:

  نقد و بررسی سرور 1 راند 3| آغاز 23 آذر 1396 |


  دوست داری ۱۰ ماه دیگه هم وقت بذاری، انرژی بذاری، خرج کنی، تهش این بلا سرت بیاد؟! : )


  2 ماه ملت وقت گذاشتن ، هزینه کردن ( از پلیر معمولی بدون مولتی و وی پی اس و هزار تا ابزار دیگه بگیر ..... تا کسی که مولتی کشیده و کلیم پول خرج کرده .... تا کسی که تیم جمع کرده و رو حساب اعتمادی که بهش داشتن اومدن ) ، میخوان به نتیجه برسن ، استغفرالله اگه به مزاقتون خوش میاد میخوان آخر بازیم ببینن ، نه که روز 100 بازی یا همه آش و لاش باشن یا کلا بشه بیابون و برن رو حذف !

  فدات شم، به این فکر کن که هنوز ۱۰ ماه دیگه مونده که هنوز خرج نکردی!

  کلاً شما اگه تو امرداد هستی دو حالت بیشتر نداره:

  ۱. یا مولتی باز هستی، که خب احتمالاً داری حالش رو می بری و احساس پشت بازو خفن بهت دست می ده که در شرایطی که پلیرهای عادی به زور همرشون ۱۰ک هست، شما اونقدری همر داری که با ۴۰ درصدش می ری اردوگاه ۱۵ به ۱۲ می زنی! ممکنه مثل علیرضا جان (arrreza) از اکانت inceptionهم بیای اینجا بگی «ای بابا! این آیدین نذاشت ما خیییلییی مثل آب خوردن مولتی بازی کنیم! چرا نمی ذاری یه سرور قشنگ ما بشیم شهروند درجه یک و حالش رو ببریم با ۳۰ تا مولتی شخصی! ای آیدین بد!»

  ۲. یا مولتی باز نیستی، که خب هنوز ۱۰ ماه از عمرت جلوت هست که هدر ندی و تهش جلوی حداقل ۳۰ تا همر شاخ که تک تک با تقلب درست شده و ۹۹ درصد تاثیر اتحاد رو اونا می ذارن، تمام تلاش های تو پشیزی هم حساب نشه و فوق فوقش تهش بگن خب این نخودی رو هم بازی بدین کوچولو تونسته در کنار هر اکانت ۵ تا همر ۴۰۰ک گرزی ما، با یک سال شب بیداری ۱۰۰ک گرزی بکشه. کف بزنین براش تا بره بشینه سر جاش. : )


  آرمان سوانز هم دقیقاً از همینجا شکل گرفت. که قرار نیست یه قشر گولاخ در جامعه جنوب شرق باشه که با تقلب و دوز و کلک و مولتی بخوان خودشون رو شهروند درجه یک کنن و اونقدری در نتیجه بازی تاثیرگذار باشن که هیچ احد دیگه ای حتی دیده هم نشه.


  همین الآن هم اگه واقعاً ادعاشون می شد، حداقل توی یکی از پلن های زدن فضول (۳۰ درصد پلن قبلی و ۶۰ درصد پلن اخیر همین بود دیگه! :دی) که یه اکانت ساده هست و ربطی به مولتی بازهای ش.ش. نداره، با اکانت های عادیشون می زدن!

  میخوان به نتیجه برسن ، استغفرالله اگه به مزاقتون خوش میاد میخوان آخر بازیم ببینن ، نه که روز 100 بازی یا همه آش و لاش باشن یا کلا بشه بیابون و برن رو حذف ! .

  فدات شم مطمئنی شما sims.ir یا farmville.ir نمی خواستی ثبت نام کنی؟


  من نمی دونم چرا تراوین توی سرورهای ایران باید از روز ۱۰۰ بازی شروع باشه و تا قبلش امتیاز دفاعی ۹۹ درصد اکانت های تک رقمی باشه! این اولاً.


  ثانیاً توی این سرور اگه امرداد مولتی هاش رو حذف نکنه، تهش به نظرم نباید گفت «جنوب شرقی ۱۰۰ کرد»، بلکه یا باید گفت «امرداد ۱۰۰ کرد» و یا باید گفت «سوانز ۱۰۰ کرد» (یا ربع دیگری). می تونین فرض کنین پیتزای نقشه به جای ۴ تا اسلایس، مثلاً ۵ تا اسلایس داره. کار سختی نیست. تعداد پلیر+مولتی های امرداد هم توی اسلایس خودش به مراتب از هر کدوم از ۴ تا اسلایس دیگه بیشتره،‌ پس هیچ ظلم و جفایی در حق کسی هم نشده!


  ثالثاً، حق انتخاب هنوز هم با امرداد هست. اگه مولتی هاش رو بذاره کنار، سوانز رو خواهد داشت (ساسان به عنوان نماینده رسمی گفت که هنوز وقت هست که امرداد غارتش رو استاپ بزنه و مولتی هاش رو شروع کنه به حذف و بدون چون و چرا و تبصره ی دیگه ای، تمام سوانز باهاش تا ته سرور متحد خواهد شد).


  اگه امرداد مولتی هاش رو بذاره کنار و سوانز رو کنارش داشته باشه که خب نه عمراً بیابون نمی شه،‌ به نظر من هم به احتمال ۹۸ درصد برنده بازی ربع جنوب شرقی خواهد بود. شک هم ندارم. اگه هم مولتی هاش رو نذاره کنار، بازم اونقدر مولتی داره که بازم بیابون نمی شه! اما احتمال بردش شاید از ۹۸ درصد به ۴۰ درصد تقلیل پیدا کنه. و باز هم پس قضیه بیابون منتفی هست. : )


  باز اگه کار دیگه ای داشتی در خدمتم. فقط خواهشاً چیزی رو تحریف نکن و گاهی هم یکی دو قدم عقب تر برو و به زندگی نگاه کن، نه فقط ذره بینی از توی یه تونل باریک به مسائل.


  مؤید باشی

  --آیدین

  ساسان جان مشتاق دیدار خودت میتونی تیکم رو درک کنی فکنم رفتی مکه یا علی الان اومدی حرفایی میزنی که معلوم نیست از کجا سر در اوردی البته مشخص دوستای شمالشرقیت بهت اینارو گفتن شمام بدون اینکه ببینی راست یا دروغ اومدی گذاشتی کف فروم کنتر نداره که داستان ببافید


  یه سوال ساده چرا اینقدر سنگ شمالشرق را به سینه میزنید ؟ ایا سر و سری از قبل باهاشون داشتید ؟ یا نکنه ما خبر نداریم شمال شرق کامل کامل بدون بات و مولتی و هرگونه تخلف داره بازی میکنه که تا دیدین دستشون برای کل سرور رو شده شدین وکیل مدافعش ؟


  ساسان جان شما خط مقدم مذاکرات بودی ولی یک هفتست جواب من تو تلگرام را ندادی همینطور جواب تماس تلفنیم یهو تا به خطر افتادن شمالشرق پیدات میشه ؟ ما نگفتیم از جنوی شرق حمایت کنید ولی دیگه از شمالشرقم حمایت نکنید بعد میگن چرا ادم بهشون شک میکنه

  سیاست سوانز بازی پاک و مقابله با مولتی بازی بوده، هست، و خواهد بود.


  این وسط ولی سوانز اتحادی نیست که بشینه ببینه یارو که پشتش به مولتی هاش گرمه، بیاد و هر چی دلش می خواد می ریزه بیرون و راس راس هارت و پورت می کنه کف فروم و یواشکی مخ می زنه و کلاً تو کار سیاست های کثیف تفرقه ایجاد کنی و ترور شخصیت پشت پرده هست! دقیقاً سوانز با قلدربازی اصلاً میونه جالبی نداره.


  سوانز اگه می خواست بچه خوب دست به سینه ته کلاس بشینه، خب از اول می رفت یه سرور دیگه! در حالی که هدف سوانز از روز ۱۸ اکتبر ینی دو ماه پیش کاملاً معلوم بود. : )  پس اتفاق خاصی نیافتاده که بخوای ما رو بترسونی داداش!


  تنها چیزی که هست اینه که الآن یه ربعی که ما تو کلّ سرور بهشون گیر دادیم که مولتی بازن اومد و رسماً اعلام کرد که حاضره غارتش رو استاپ بده اگه طرف مقابل هم استاپ بده. این خیلی فریضه ی بزرگی هست. خیلی!


  یادمه در طول تمام مذاکرات دلیل مولتی بازی شما «ترس از همرهای آخیل» بود. و خب ما هم در زمانی که تا یک قدمی متا شدن و یکی شدن با امرداد رفتیم همین فکر رو می کردیم و شما مدام تو گوشه ما می خوندین که آره اگه مولتی نکشیم چه جوری جلوی آخیل دووم بیاریم. توجیه بدی هم نبود. منتهی وقتی غارت های نجومی رو ما دیدیم و فهمیدیم اگه آخیل ۳۰ تا مولتی داره، مولتی های امرداد از ۱۲۰ الی ۱۵۰ تا هم بیشتره، فهمیدیم اوه این با عقل جور در نمیاد و همه اینا یه بازی کثیف بوده که بتونن توجیه کنن همه تقلب هاشون رو.


  این جا هم وقتی دیدیم که شمال شرق حالا داره میگه «من غارتم رو استاپ می دم» ولی امرداد داره بامبول در میاره، فهمیدیم در اصل اون امرداد هست که با مولتی بازیش می خواد همه رو بترسونه و تنها تکیه گاهش مولتی هاش هست و بدون مولتی نمی تونه بازی کنه. وگرنه راحت می اومد استاپ غارت می داد و قضیه ختم به خیر می شد. : )


  قطعاً در چنین شرایطی عقل سلیم میگه رقیب اول سوانز اتحادی هست که رسماً تعریف بارز مولتی هست و کوتاه هم نمی یاد و حاضر نیست بگذره (ولی حاضره همه رو گول بزنه :دی). این کار رو برای سوانز راحت تر می کنه!


  دقت کن هنوز وارد بحث های شخصیش نشدم و توهین ها و تحقیرها و جفنگیات امردادی های عزیز توی فروم رو در معادلات دخیل نکردم. بلکه این وسط صرفاً از نظر فنی اشاره کردم که راه قـدس از کربلا می گذره. : )

  ======


  هنوزم دیر نشده توبه کنید تا شاید منی که لیدر کلی را خودتون تو دامنم گذاشتید و هیچ وقت ازم حمایت نکردین و فقط از اطمینانم سو استفاده کردین دیدم مثبت بشه بهتون


  دقیقاً محمد! توبه کن غارت از مولتیت رو استاپ بزن، مولتی هات رو حذف کن بعد بیا ما اینجا با آغوش باز ازت استقبال می کنیم.


  اما تا موقعی که نمی تونی غارت از مولتی هات رو کنار بزنی، با حذف کردن مولتی صد و چهل و نهمت اگه داری کلّ سرور رو فریب می دی بیشتر نشون می دی چه قدر ریاکاری توی سیاست هاتون موج می زنه. حالا یکی سهواً فریب می خوره (ساسان من هنوز نظرم همینه!) یا یکی عمداً و تابلو لذت می بره که فریب بخوره،‌ این دیگه میل خودشون هست. مهم اینه که تازه داره بازی قشنگ می شه! : )


  سپاس

  --آیدین

  پیش نوشت:

  پ.ن: استپ رید تز لیدرهای سوانزه ، لیدراش بگن روزه من میگم شبه :دی ما هم به هیچ عنوان تو تز سوانز شرکت نمیکنیم

  من یاد کاراکتر دیوی می افتم بهنام جان!

  به نظرم یه درجه جدیدی از منطق رو نشون می ده که فلان کار رو نکنیم چون اولین بار فلانی گفته. در همین راستا بچه ها من، آیدین، همون لولوی همیشگی، دارم می گم بیایم واندر رو توی جنوب شرقی ۱۰۰ کنیم. پست بعدیت رو دوست دارم بخونم (چون آیدین گفته، صفر کنیم تو جنوب شرقی!) :دی

  =======

  من این روزها بیشتر ناظر هستم تا این که بخوام خودم رو تکرار کنم. دوستان هم ایده های خوبی دادن و امیدوارم این جنبش به یه هدف و پیشرفتی برسه به هر نحو.


  هدفی که سوانز براش تأسیس شد هم جز این نبوده و نیست و همین که این جنبش از ۳ نفر به ۱۰۰ نفر و کم کم به کلّ سرور رسیده و زمزمه شروع یک سرور جدید بدون مولتی از تمام ربع ها شنیده می شه، واقعاً به نظر من بزرگترین پیشرفت در ۶۰ روز هست. خسته نباشید به تمام دوستانی که کمک کردند.

  این وسط ولی یه پست نظرم رو جلب کرد که خواستم یه پاسخ مختصر بدم بهش تا گم نشده.

  اما قافل از اینکه مجید فروزن اینحاست عزیزان خفن سیاستمدار شمالشرق بهتر از نظر نظامی یه کارایی بکنید مجید فروزن حواسش به مسائل سیاسی هست خوبم میفهمه چیکار میکنید پس بجای اینکارا برید سر مولتیاتونو رید دادنتونو پلن بریزید

  حالا من این موضوعاتو میذارم کنار هم و سریع یه نتیجه گیری میکنم خوب شمالشرق[...] اولا داشت سعی میکرد با حمایت از سوانز کاری کنه که اونا با امرداد درگیر شن اما بعد دید بحث مولتیا با تحلیل من بهم ریخت و یه جورایی من ناخواسته پته های دوستان رو ریختم رو آب انگار عزیزان دنبال این بودن به یه شکلی امرداد رو متوقف کنن بعد بزننش ولی من در جریان نبودم

  مجید جان یکی این که آدم خودش رو با اسم و لقب صدا کنه و به خودش بگه «سوپرمن وارد می شود» خیلی وجهه قشنگی تو چشم خواننده نداره. اینش البته به خودت و کاراکتری که داری توی این داستان فروم و این سرور از خودت می سازی ربط داره.

  چیزیش که به من ربط داره اینه:

  و ته مانده های سوانز رو که فهمیدن چه کلاهی سرشون رفته بزنن و خوب این وسط دوستان شمال شرق با خوشحالی تمام میبرن و همه رو هم زدنو بعدم میگن ما خیلی خفنیم

  و

  دوستان سوانزی شمالشرق بهتون گفته دفاع میده؟ راست میگه میده اما نه همیشه فقط در جهت اینکه شمارو استخوان لای زخم امرداد نگه داره و ضعیفشون کنه ولی انقدری حمایتتون نمی کنه که برای خودش شاخ شید از طرفی اگر میخواست شمارو کمک کنه خودشم همر میزد به آمرداد اما اینکارو نمی کنه و شمالغربو میزنه چون میخواد خودش رو حفظ کنه و شمارو کرده عامل نگهدارنده ی آمرداد تا بتونه با خیال راحت مارو بزنه


  و

  پ.ن. سوانز و آیدین عزیز من به شما پیشنهاد میکنم خشمتونو کمی با صبر ادغام کنید هر شخصی منو میشناسه میدونه وقتی به یکی میگم میزنمت میزنمش شده روز آخر سرور میزنمش ...


  ببین مجید جان،

  چیزی که واضح هست اینه که شما نه تنها داری وجهه سوانز رو سعی می کنی به عنوان یه «بازیچه»ای که لیدرهاش خودشون نه تجربه دارن و نه آیکیو، و سوپرمن داره نجاتشون می ده، نشوون می دی؛ بلکه داری از اون ور بزرگترین خیانت رو به ربع خودت می کنی اخوی!

  «چرچیل» اگه «چرچیل» بود به خاطر این بود که خیلی مفت سمت هیچ سمتی غش نمی کرد! حتی برای این که کد انیگما رو به متحدش که آمریکا بود بده، دهنشون رو توی مذاکرات صاف کرد و الکی باج نداد.

  مهم ترین وظیفه هر سیاستمداری توی تراوین این هست که همیشه همه گزینه هاش رو باز نگه داره برای اتحادش و الکی زیر بار یه شرط بندی ناخواسته نره. منتهی وقتی بی دلیل (دقت کن، بدون دلیل واضح، مگر ثابت کردن وفاداریش به ربعی که داره مستعمره ش می شه!) می یاد و پل های موجود بین خودش و یک و نیم ربع دیگه رو می بنده، این به نظرم یک ضعف سیاسی و خیانت به ساید هست.

  درست مثل این که من بی خود و بی جهت بیام الآن مثلاً گیر بدم به پرهام نوعی (کاملاً یک مثال هست) که «شما که عددی نیستین! شمال غرب لهتون می کنه! این شمال غرب رو من می شناسم، اینا یه سری فلان فلانن و شما بچه مچه ها رو دارن بازی می دن! بیاین به آغوش سوپرمن!» خب با همچین حرفی به نظرت چی گیرِ من یا سوانز می یاد؟ مثلاً یوسف که من تو تلگرام هم بهش دسترسی دارم می یاد میگه آیدین مرسی که منو کف فروم ارشاد کردی؟ =)) یا مثلاً شمال غرب میگه مرسی که از پشت-بازمون تعریف کردی؟! :دی نه،‌ دقیقاً با این بذر نفرتی که بیهوده پراکنده می کنم، عملاً واسه خودم دشمن می تراشم فقط و فقط. و هم ش.غ. رو از دست می دم، هم ج.غ. میگه بابا اینا چه خود-سوپرمن-بین هایی هستن و از کجا افتادن انگار!

  اینجا هم همینه برادر. این که داری با «فریب خورده» نشون دادن حداقل ۵ تا لیدری که روی هم بالای ۴۵ سال سابقه تراوینی شاید داشته باشن، سعی می کنی ارشادمون بـکنی فقط برای من یه معنی داره. این که شما قصدت این هست که وفاداریت رو به یه کـس دیگه ای ثابت کنی، وگرنه هرگز کوپن های سیاسیت پیش سوانز و ش.ش. رو این قدر راحت کف فروم زیرش فندک نمی گرفتی که گرم شی برادر!

  آیدین عزیز همونطور که در چت تلگرامی هم بهت عرض کردم این دوستان متوجه این شدن که شما بدلیل درگیری با آمرداد دچار یه خصومت شخصی شدی و این عامل داره بهشون کمک میکنه که با تحریک شما و امرداد به جنگتون دامن بزنه

  لول، اون quote که اون بالا گذاشتم رو دیدی؟ که گفته سوانز لیدراش بگه شبه من می گم روزه. بعد تو به من می گی «خصومت شخصی» و داری ما رو ارشاد می کنی اخوی؟ : )


  مایی که حتی در همین لحظه الآن هم اگه امرداد بگه غارتش رو استاپ کنه و شروع می کنه مولتی هاش رو حذف کنه، حاضریم برگردیم و باهاشون متحد شیم؟ ولی به جاش میگه «اگه سوانز بگه روزه، من می گم شبه!»


  همین چیزاته دیگه مجید جان...

  من اوایل فقط حدس می زدم، اما الآن حدسم کاملاً به یقین تبدیل شد که اون قضیه دفاع فرستادن از اکانت های لیدر کل (محمد تارانتولا) به شمال غرب (اکانت گندم) اصلاً «حالا یکی تو تلگرام به یکی گفته و اون یکی یه کمک لایتی هم کرده!» نبود، بلکه دقیقاً یه سرمایه گذاری از امرداد بود و این که شما خیلی زود متای زیر زیرکی رو بستی و ربعت رو فروختی رفت! الآن هم که منصور رو اون قدر اذیت کردین که حذف کرد رفت، دیگه با خیال راحت می تونین کل ربع تون رو دو دستی تقدیم کنین. موفق باشین!

  من تو این پست چند سوال بزرگ مطرح میکنم سعی کنید بهش جواب خوب بدید

  چه نیازی هست که برای پاک سازی سرور از دوستان شمالشرق کمک گرفته بشه؟

  کی گفته دوستان شمالشرق هر چند روز یکبار بیان و بگن این راه جدیده و مولتیهارو اینجوری حذف کنیم ؟

  من سر این موضوع مفصل با شما توی تلگرام هم حرف زدم. تهش هم وقتی دیدم بعد از دو ساعت دارم خودم رو تکرار می کنم و شما هم لطف کردی یه جمله عمومی گفتی که تهمت به اکانت من و اتحاد من بود، دیگه کامل بی خیال شدم.

  این سناریوی حذف یه دونه مولتی با پاپ ۵۰۰ یه فیلم هندی بود که توسط فیلم نامه نویسان مجرب امرداد نوشته شد. (یکی از چیزهایی که در امرداد قابل تحسین هست همین وفور نیروی انسانی وقت دار هست که ترفندهای این چنینی مثل نامه ریختن با هواپیما رو سر سوانزی ها، نامه جانشینی به لیدرهای ربع دیگه، و ... می کنن.) کل داستان هم همین بود که خب می یایم یه اکانت رو می زنیم رو حذف، یه اسکرین شات می گیریم بعد اونقدر هوچی بازی در می یاریم توی فروم که بگیم های وای ش.ش. نکرد (اگرم کرد، در مراحل بعدی، بالاخره دو ماه قراره طول بکشه این یکی من دو تا تو و می زنیم زیرش) و خلاصه ش.ش. رو ربع منفور نشون می دیم و والسلام.

  در حالی که مثل روز روشن هست که اگه شما می خوای یه سری ماشین رو از رده خارج کنی، خب به وضوح اول می ری پارک شون می کنی، بعد تحویلشون می دی! این که داری با ماشین از رده خارج تا دقیقه ۹۰ رانندگی می کنی و فقط اسماً می گی «آره این قراره از رده خارج بشه! صبر کن الآن می یام!» ینی اصن برنامه این نیست. فقط داری از خوش قلبی یه سری آدمی که دلشون خیلی پاک هست، بدترین سو استفاده رو می کنی و یه آب هم روش. : )

  ایده ی توقف غارت هم مستقل از این که از کجا اومد، بهترین راه بود برای این که در جا بهره وری مولتی ها حداقل ۹۰ درصد کاهش داشته باشه موازی با داستان حذف. می بینی که ش.ش. هم به شخصه حاضر شد دست از غارت ۶۰ تا مولتیش یا هر چی هست کامل بکشه، اما امرداد عمراً نمی کشه چون کلّ سبک بازیش همینه و همه این داستان ها هم فیلم هندیش بوده که کلّ بقیه سرور رو مچل کنه! همین هم که الآن به جای این که منطقی بیاد بگه به این دلیل و اون دلیل از این مسیر نریم و از اون بریم، می یاد میگه «چون فلانی گفته! چون اینا اگه بگن شبه ما می گیم روزه» ینی کوچکترین توجیه منطقی ندارن و فقط دارن فرافکنی می کنن و سفسطه اینجا راه می ندازن که اذهان عمومی رو تشویش کنن و به مولتی بازی خودشون برسن. شنونده باید عاقل باشه.


  اگه خاطرت باشه بهت هم گفتم موازی با این توقف غارت، کوچکترین توقفی در پلن حذف و یکی من سه تا اون و فلان و بیسارش قرار نبود و نیست اتفاق بیافته. اما چیزی که از تو شنیدم این بود که حرف های خودم رو مدام تحریف می کردی و تحویلم می دادی. تا جایی که بعد از دو ساعت مجید جان، مطمئن شدم پلیری مثل تو نمی تونه ایناش به «نفهمیدن» و «متوجه نشدن» برگرده، بلکه کاملاً یه عمد واضحی پشتش هست که حتی حاج حسین از ش.ش. هم اینجا فهمید و اشاره کرد سه تا پست بالاتر!


  خلاصه بگم، «بد بازی کردی». اونم نه بد برای من. بد برای ربعت. بد برای امثال امین و مرتضی و منصوری که از دست شما کلافه شد حذف کرد و سراغش رو هم نگرفتین، چون مثل شما سینه چاک امرداد نبود و فقط به ربعش فکر می کرد و صبح تا شب نامه می داد و MMمی داد و بررسی می کرد و تلاش می کرد... چون دوست داشت ربع خودش رو برتر ببینه به شخصه، نه با بلانسبت آویزون شدن از ربع دیگه ای. واقعاً حیف حیف حیف از این که ش.غ. کسی مثل منصور رو از دست داد.

  بعدم تازه امرداد میگه با حذف کردن شمالشرق ( از نظر مولتی بازی) اونام مولتیاشونو حذف میکنن اگر نکردن ما کمک شما میکنیم با جنوبغرب امردادم میزنیم

  شعار قشنگی هست مجید جان،


  اما شما هرگز روی ربعی همر نمی کشی که بهت اون زمان از سرور دفاع داد و الآن داری مدام حرفای بی منطقش رو اکو می کنی و این بار (دقیقاً شبیه سیاستی که اونا به صورت نفر به نفر دارن پیش می برن -- زیر پای ملت نشستن دونه دونه) سعی داری با تضعیف موقعیت لیدرها و مسئولین سوانز و اعلام انزجار از ش.ش. آخرین دست و پا زدن های سیاسی رو انجام بدی!


  یه چیز رو ولی بدون مجید. ژاپن شروع کننده جنگ جهانی دوم نبود. اون اوایلش هم هیچ کاره بود تقریباً. اما یه انتخاب های اشتباهی کرد اون وسط و حتی در جایی یه Pearl Harbor لایت هم اومد. و تهش هم همه می دونیم چی شد. : )


  شاد باشی،

  --آیدین.


  پ.ن. من این پست بالایی رو هم خوندم. توش چیز جدیدی پیدا نکردم به جز این که طرف نیومد بگه چرا مثل مرد نمی یاد غارت رو استاپ بده و حمایت بکنه از توقف بهره برداری از مولتی ها، و به جاش سعی کرد عین همه سایر دوستان قضیه رو شخصی کنه (ساده ترین مدل فرافکنی) و آسمون ریسمون کنه که همه یادشون بره امرداد بدون مولتی هاش اونقدر ضعیف هست که حتی حاضر نیست یک روز هم توقف بده غارت رو! گود لاک عزیزم. شبت شیک!

  به نام آنکه جان را فکرت آموخت
  پست اولمونو تو یه مناقشه بزاریم، حال میده :دی
  این بحث ها دلیلش واسه من پست اولی اصن مفهوم نیست، اگه الان بزاری رو حذف 72 ساعت دیگه حذف میشه، تا اولتیماتوم آیدین هم اگه فرض رو بر دوازه شب بودن بزاریم، حدودا تا پایان یکشنبه میشه پنج
  روز یا 120 ساعت، پس حداقل میشه جند سری اکانت مولتی حذف کرد علی القاعده نباید بین این دو تعارضی باشه و به جای فرض بر کذاب بودن آمرداد اندازه یه ارزن بهشون میشه اعتماد کرد، پس مشکل رو باید یه جای دیگه جستجو کرد
  پست اولی بودن جرم نیست گناهست

  دقیقاً!


  من واقعاً این حجم از فرافکنی که این عزیزان دارن می پاشن رو درک نمی کنم.


  حرف من این بود که به عنوان گام اول (که حتی گام های بعدی رو هم متوقف نمی کنه و می تونه یک گام موازی برای اثبات پیشرفت در مذاکرات و به نتیجه رسیدن این جنبش باشه) کدوم اتحادها موافق هستن علی الحساب از جمعه ظهر، در صورتی که همه بقیه اتحادها هم موافقت کنن، به کل غارت از مولتی رو کنار بذارن؟


  دلیل پیشنهادم هم این بود که خیلی بزرگ روی بیلبورد می تونه ۹۰ درصد پیشرفت در این قضیه رو به کل سرور در آنِ واحد نشون بده. و به نظرم این قضیه من یکی حذف می کنم تو دو تا حذف کن، خیلی ظرایفی خواهد داشت که به زمان بر بودن و یواشکی تقلب گسترده کردن در موضوع کمک خواهد کرد. واسه همین گفتم بیایم فلان چیز (تاپ ۱۰ غارت) رو هم تست کنیم که گویا همه منتظر جواب امرداد هستن.


  دونه دونه پاسخ می دم به سؤالاتی که پرسیدی اشکان جان.


  ۱- غارت زیر تاپ ۱۰: اشکان عزیز، الآن کلّ تاپ۱۰ (و احتمالاً تا یه جایی زیرش) غارت از مولتی هست. از ساعتی ۲۰۰ک داره تا ساعتی ۶۰ک مثلاً. بعد از این که این غارت ها متوقف شه احتمالاً محدوده ی تاپ ۱۰ می شه از ساعتی ۵۰ک نفر اول تا ساعتی بیست یا سی ک نفر دهم. ینی غارتهای نجومی از ۲۰۰ک در ساعت به حداکثر ۲۰ک در ساعت تنزّل پیدا می کنه. این برای پیشرفت در یک هفته واقعاً عالیه و همون ۹۰ درصدش رو اول بریم، بعد اگه شد حتماً همه دست به دست هم می دیم اون ۱۰ درصد باقیش رو هم می ریم.


  ۲- مولتیا رو دف ساز نکنه: برای بار فکر کنم پنجم یا ششم دارم می گم. اون پلنی که الآن دارین برای حذف و اینا همچنان باقی هست! من می گم این کار رو علی الحساب موازی با اون پلن و بحث و اسکرین شات بکنین. سر این که کی چند تا حذف کنه هم من خودم بهت قول می دم شخصاً هر کمکی از دستم بر بیاد می کنم. اما بیاین این رو از اول بریم.


  ۳- لو رفتن آمار: عرض کردم شما یه اکانت رو برای ۵ دقیقه دعوت می کنی به اتحاد که حملات اتحاد رو ببینه و تاپ۱۰ اتحاد رو چک کنه که غارتش منفی نباشه. توی اتحادی که پلیر یک دهکده ای هنوز هست به نظرت ۵ دقیقه عضو بودن یه اکانت می تونه آمار رو لو بده؟ : )


  یه جورایی پیشنهاد ایدین هم به نفع شمال شرق هست و بایدم شمال شرق خوشحال بشه از دیدن این پیشنهاد :) .با توجه به نیاز مبرم شمال شرق به دفاع داره ، با این حرکت میتونه خلا دفاعیش رو پر کنه و دف سازای خوبی بسازه  دفسازی؟ شیب؟ بام؟


  برای بار ششم می گم اون پلن حذف اکانت ها و اینا نه تنها برجا هست، بلکه از همین الآن هم روش می تونین کار کنین.


  (ضمناً بی زحمت به من توضیح هم بده که چرا ۶۰ تا مولتی شمال شرقی بیشتر بهشون کمک می کنه تا ۱۵۰ تا مولتی امرداد. ممنونم. نمی خوام کمک کنم دوباره بحث رو به حاشیه ببرین، فقط یه پ.ن. لایت اگه خواستی، یا حتی توی پیام خصوصی بازی یا فروم در خدمتم.)

  اصلا عملی نیست یه جورایی این راه شما

  WHATTTT?????


  آقا جان، سؤال یه بله یا خیر هست. من تکرار می کنم:

  «در صورتی که همه سایر ربع ها و اتحادهای سرور قول بدن که غارت از مولتیشون رو از جمعه ساعت ۱ دقیقه بامداد متوقف کنن (اگه نکنن کل سرور می زننشون)، آیا شما هم حاضر هستین این کار رو بکنین یا نه؟ بله یا خیر؟»


  (من معمولاً سایز فونت رو بزرگ نمی کنم جز برای عناوین. اما چون دیدم تعداد کسایی که از روی این قضیه می پرن یا از کنارش در می رن از ۱۰ نفر هم گذشته، گفتم شاید سایز و رنگ کمک بیشتری بکنه! : ) )


  یه بله یا خیر ساده هست. اگه خیر هستین که خب راحت بگین این همه بالا پایین رفتن نداره.

  اگه بله هستین هم، شما بگین بسم الله. ما می ریم سراغ بقیه ربع ها! (غربی ها که موافقن، می مونه یه ش.ش. که اونم فرشید خودش اینجا داره همین حرف رو می زنه!).


  من واااااقعاً باز نمی فهمم اشکان. اگه بتونی این که عملی نیست رو واضح تر توضیح بدی ممنون می شم! واقعاً نمی فهمم کجاش عملی نمی شه. جدی نمی فهمم. (اینم توی پ.خ بده بی زحمت که دوباره بحث رو به حاشیه نکشیم اینجا.)


  برای بار هفتم عرض می کنم. کسی نگفت کارهای دیگه نکنین. بحث ما این هست که یه راهکار پیشنهاد دادیم (یه تست درایو قبل از خرید ماشین) که همه حسن نیت شون رو ثابت کنن سریع. همزمان تمام تلاش های سابق در راستای حذف مولتی ها در جریان هست. هیچ چیزی هم عوض نشده. فقط گفتیم تا چک رو حاجی می نویسه، اجازه هست ما یه دور بزنیم با این ماشین (جنبش) و ببینیم واقعاً آیا راه می ره یا فقط اتاق هست و موتور نداره!


  سپاس

  --آیدین


  پ.ن. من قریب دو ماه از زندگیم رو تا الآن گذاشته ام پای این جنبش. با دو تا هدشات و خفت گیری از پشت و ترور شخصیتی و فحش دادن توسط بهنام عزیز و سفسطه توسط محمدرضای عزیز و حرف رو وارونه کردن توسط مهرداد عزیز و ... و اینا هم از رو نمی رم. باور کن. کپم رو هم صفر کنین همه بچه های سوانز رو هم بزنین، با این حرکت هاتون از رو نمی رم. (بکوبون دیسلایک قشنگه رو!) حرف من اینه که ۹۹ درصد اطمینان دارم امرداد به هیچ وجه از مولتی بازیشون دست نمی کشن. اینو خود محمدرضا توی صفحه ۳۷ گفت -- که چون خرج کردن دست نمی کشن.


  الآن هم توی یه دوراهی گیر کردن که اگه بگن دست می کشیم، بازی شون خراب می شه (۲۵ک گرزی از ده دیفالت با فاصله بالای ۲۰۰ از کپ رو کی می خواد آب بده و رشد بده؟)؛ اگه بگن دست نمی کشیم، راه رو باز می کنن که کل سرور بر علیه شون قیام کنه. واسه همین دارن طفره می رن و جسارتاً آسمون ریسمون می کنن.

  همه این «یهو فروم ریختن»ها و گیر دادن به رنگ پیرهن فلانی و رنگ شلوار بهمانی و ترور شخصیتی و سفسطه تو روز روشن (ها، نظرتون عوض شد؟ چرا حذف نکنیم؟ (بابا کی گفت نکنیم آخه!) ) تنها برای این هست که بهونه گیری کنن و از زیر این کار در برن.


  پ.پ.ن. محمد جان (تارانتولا) خواهش می کنم یه «بله یا خیر» موضع امرداد نسبت به این قضیه غارت رو بگو. فقط یه بله موافقیم یا خیر مخالفیم. ممنونم.


  ۷ نفر اومدن، نفری یه پست می ذارن، ۶ تای دیگه لایک می کنن!


  بعد جالبی قضیه اینه که مخاطب من نه اینا، بلکه بقیه سرور و در راستای جنبشی هست که یوسف راه انداخته، فرشید حمایت کرده، مجید هم اوکی داده. من اومدم می گم اگه جواب امرداد این هست که غارت از مولتی (پاشنه آشیل سبک بازی امرداد که بتونن همر بکشن شاخ،‌بعد به ادامه همین سبک بازی و رفتار و منش و ادبیات ادامه بدن!) رو کنار نمی ذاره، آهای بقیه سرور بیاین تصمیم بگیریم که یکی از کارهای زیر رو بکنیم. یه if then else ساده. بعد با مینی بوس آدم میارن دیسلایک بکنه و انواع تهدیدها و فحش ها رو بدن! نمی فهمم این که آدم گزینه بذاره پیش پای ۳٫۵ ربع دیگه سرور که سرش بررسی و نقد کنن، کجاش دیسلایک و فحش و دری وری داره! :دی


  کاش امرداد بین سیاست و درایت و اخلاق حداقل سعی می کرد یکیش رو حفظ کنه.


  از اون ور،

  فنی نگاه کنیم،

  من واقعاً نمی فهمم اتحاد tm غارتش 24286789 هست در ۳۶ ساعت. ینی ساعتی ۶۷۶ک. ینی اگه بگیم فیدر فول هم دارن می زنن می شه بین ۸۵ الی ۱۲۰ تا اکانت مولتی فقط از شاخه tm دارن غارت می شن. حالا طرف عکس یکی از این ۱۲۰ تا (تازه اونم معلوم نیست که یکی از این ۱۲۰ تایی باشه که داره شیره وجودش کشیده می شه با غارت!) رو گذاشته رو حذف. با این حرکت در بهترین حالت شاهد خواهیم بود که شاخه tm از این به بعد ۱۱۹ تا اکانت مولتی خودش رو غارت خواهد کرد و همرهایی که در زمان کتیبه خواهد کشید به جای ۹۰ک گرزی، ۸۹٫۵ک گرزی خواهند داشت. خسته نباشید. : ) با دیسلایک زدنتون به این که «تارگت به جای حذف یه اکانت بی ربط، استاپ کردن غارت باشه» عملاً دارین نقشه خودتون رو لو میدین دوستان!


  من بعید می دونم بقیه سرور رو بتونین با این حرکت ها و یه مولتی و دو مولتی حذف کردن (که جاش ۴تای دیگه ته نقشه سبز می شه یحتمل) فریب بدین. اگه قراره بازی بدون تاثیر بسیار مستقیم مولتی باشی باید غارت از مولتی حداقل ورچیده بشه تا ثابت بشه مولتی یواشکی نداریم و همه داریم یه حداقلی رو رعایت می کنیم. اگه نه که خب آره دارین زمان می خرین که متای ۳٫۵ به ۰٫۵ (که بیشتر به خاطر لحن و منش تون و سبک برخوردتون و حمله مولتی به پلیرتون هم هست) رو یه ۳۰ روز دیگه کش بدین که هم دف بیشتری بسازین هم همرهاتون اونقدری گنده بشه که بتونین تارگت غیرخالی بزنین.


  به نظرم علی الحساب اون ۷ تا دیسلایک هاتون رو هم به این پست بزنین تا بقیه ربع های سرور بیان و نظر بدن و یه تصمیم عمومی بگیریم. چون توی این سرور به جز شما دیسلایک زن های عزیز بقیه هم دارن بازی می کنن و حق انتخاب دارن. : )


  شاد باشید،

  --آیدین


  پ.ن. بردیا جان، می شه خودت دلیلی که از سوانز رفتی امرداد رو برای همه بگی؟


  پ.پ.ن. من نمی گم همه امردادی ها عین همن. توش خیلی پلیر با اخلاق و باهوش و سالم هم هست. اما این جماعتی توی فروم و بحث ها و تصمیم گیری ها بسیار فعال هستن، خیلی خیلی توی یه کلاس مشترک همگی جا می گیرن و باعث می شن این شباهت عملاً یه ویترین یکسان از امرداد رو برای کلّ سرور تشکیل بده. وقتی به «پیشنهاد توقف غارت» ۷ تا امردادی دیسلایک می زنن همزمان توی کمتر از یک ساعت، ناخواسته این شاعبه که «کلّ امردادی ها ...» توی ذهن خیلی ها شکل می گیره. راهکار مقابله با ایجاد و تقویت این ذهنیت هم دست سایر امردادی هاست. : )

  همونطور که در پست قبلی من اشاره شد با توجه به هزینه، پلن اکانت ها و ... امکان حذف تمامی مولتی ها در هر 4 ساید ممکن نیست.


  این که شما هم مثل (بذار حساب کنم ۳۳۴۰ تا اکانت منهای ۶ تا؟ ۹تا؟ ۱۲تا؟ تو بگو اصن ۲۰ تا! آخه من باز تعداد اکانت هایی که تو داری غارت می کنی رو تقسیم بر این عددی که می گی بکـنم حاصل بیشتر از ۳ اکانت برای هر نفر می شه :دی)، این که شما هم مثل ۳۳۲۰ تا اکانت دیگه سرور بازی کنین «امکان»ش هست. یه روز صبح پا می شین و مثل بقیه به بازی ادامه میدین و دست از غارت ۱۵ دقیقه یک بار از واحه های اون ۵۰ تا اکانت دیگه برمیدارین!


  اگه نگرانی تون قسمت قرمز ینی سایدهای دیگه هست، گفتم بنا رو فعلاً بر توقف غارت می ذاریم که تو چشم همه هست. از همینجا شروع می کنیم.


  اگه نگرانی تون نه قرمزه هست و نه آبیه، پس بهتره بگین «نمی خوایم» و بقیه رو با بافتن قصه حسین کرد شبستری و تلاش در ایجاد نفاق در تیم لیدری سوانز سرگرم نکنین! راحت و سرراست بگین «مولتی بازیم، فقط هم مولتی بازی بلدیم، کار دیگه ای هم نمی کنیم حتی اگه بقیه سرور هم بخواد دست از غارت از مولتی برداره.»


  اگه نظر محمد تارانتولا به عنوان لیدر کل مجموعه هم همین هست (نمی دونم بعد از من تو امرداد همچنان قدرت دست مولتی بازها هست، یا دست لیدرکل) خب یه پیشرفت برای کلّ سرور خواهد بود و بین گزینه «ب» و «ج» در پست قبلی می تونیم تصمیم گیری کنیم.


  ممنون از این که تسریع می کنین!


  Quote

  من نظرم اینه تو کلا نظر ندی ساکت بشینی

  پ.ن.

  اوه، من تا حالا فکر می کردم حداقل ادب و احترام و حرمت تو مجموعه امرداد وجود داره!