آموزش - چه نژادی برای سرور جدید ورژن ۴ انتخاب کنیم؟

By using our site, you accept the use of cookies to make your visit more pleasant, to offer you advertisements and contents tailored to your interests, to allow you to share content on social networks, and to create visit statistics for website optimisation. More information

• آموزش - چه نژادی برای سرور جدید ورژن ۴ انتخاب کنیم؟

سلام

با توجه به شروع سرور جدید و بازگشت تراوین بازهای قدیمی به این بازی بعد از سه سال، خواستم یه پست آموزشی جدید بذارم راجع به انتخاب نژاد و سبک های نگه داری اکانت و تیم کوچیک (اکیپ). امیدوارم مفید باشه.

تکذیبیه:
      مخاطب عام من در این پست بچه هایی هستند که نه تعصب خاصی نسبت به نژاد خاصی دارن، و چند سالی هم هست از تراوین به دور بوده ان. اگه شما این قدر خوف هستین که دوست دارین بزرگترین همر گول رو با رعد بکشین بیرون، احتمالاً نیازی نیست وقت تون رو سر این مقاله هدر بدین! : )

واژه نامه

• اکانت همر: منظور اینجا همر واندرزن هست با حداقل ۱۰۰ هزار پیاده نظام و حداقل ۵ هزار منجنیق یا دژکوب
      • اکانت دفساز: اکانتی بسیار صلح آمیز که در تمام سرور فقط رشد می کند و نیروی دفاعی می سازد.
      • اکانت پارکینگ: اکانتی که گندمخورهای همر در آن پارک می شوند.

• اکیپ: گروهی مشتمل از ۲ الی ۱۰ شخص حقیقی که تعدادی اکانت را مدیریت می کنند و با هم رابطه ی جانشینی دارند. معمولاً این اکانت ها از حداقل یک اکانت همر و تعدادی دفساز و پارکینگ تشکیل می شود

بخش اول) انتخاب نژاد برای یک اکانت مستقل
      اگه شما فقط یک بازیکن هستید و هیچ اکیپ ای ندارید، سعی کنین از طریق گروه های موجود در فروم و تلگرام و ... حتماً یک اکیپ برای خودتون انتخاب کنین! این کار باعث می شه هم کارِ تیمی رو بیشتر تجربه کنین، هم به مهارت های بیشتری دست پیدا کنین.

اما خب اگه هنوز شرایطش جور نیست، پیشنهاد من این شکلی هست. سؤال های پایین رو در نظر بگیرین و بهشون جواب بدین:

1. مدت زمان اختصاصی: چند ساعت در روز می تونین به بازی اختصاص بدین؟
        الف) زیر ۲ ساعت در روز ب) بین ۲ الی ۶ ساعت ج) بالای ۶ ساعت

2. گلد: چه قدر طلا می تونین بخرین؟
        الف) بدون گلد بازی می کنم ب) یک پک ۱۶۰۰ طلایی برای کل سرور ج) تقریباً نامحدود

3. آنلاین بودن: چه قدر زمان آنلاین بودن شما انعطاف پذیر هست؟
        الف) روزی یک بار سر ساعت مشخص فقط ب) می تونم روزی چهار پنج بار سر بزنم ج) همیشه با موبایل آنلاین هستم

بر حسب جواب سؤال های فوق، می شه تعیین کرد که چه سبک بازی و چه نژادی برای شما بهترین هست.

• توتن: اگه جواب های شما بیشتر گزینه های سمت چپ (ج) هست «توتن» خیلی گزینه خوبی هست. شما می تونین دائم غارت کنین و هی همرک بکشین بیرون و غارت کنین و کلی بترکونین! توتن ها البته نسبتاً نیاز به طلای بیشتر و آنلاین تایم بیشتر دارن و قربانی خفت گیری و حمله شدن بهشون مخصوصاً توی اوایل بازی هم می شن.
      • گول: اگه جواب های شما بیشتر گزینه های سمت راست (الف) هست «گول» گزینه ی خوبی هست. به خاطر وجود تله ها و نیروهای دفاعی شما کمتر تارگت حمله واقع می شین. خصوصاً اگه تو نامه نگاری فعال باشین و به غارتگرهای وحشی اطراف نامه بدین که از شما چیزی در نمی یاد!
      • رومن: حد وسط بین توتن و گول رو می شه رومن توصیف کرد. و یه مزیت دیگه ی رومن این هست که بدون گلد خیلی سریع تر بالا می یاد.

بخش دوم) انتخاب نژاد و ترکیب برای اکیپ دو یا بیشتر بازیکن

چه جوری اکیپ بندی کنیم؟
      اکیپ ترکیبی از دو تا چند بازیکن هست. ما هم اینجا فقط راجع به راه های قانونی قضیه حرف می زنیم. :)

اکیپ دو نفره
      اگه هر دو اکتیو هستیم و اهل بزن و بکش هستین و مشکل گلد هم خیلی ندارین پیشنهاد من، مثل خیلی های دیگه، ساختن دو تا اکانت «توتن و رومن» یا «توتن و گول» هست. مجدداً اکانت گول کمتر بهش حمله می شه کلاً و اکانت رومن هم بالا کشیدنش سریع هست. جانشینی دو طرفه هم که قطعاً جواب می ده.

اکیپ سه نفره
      از نظر نژادی پیشنهاد من توتن و رومن و گول هست یا توتن و گول و گول. اگه کسی از این سه نفر یه بنده خدایی هست که یهو سه روز ممکنه ناپدید بشه و هیچ خبری ازش نباشه، یا کلاً خیلی اعتیاد خونی و استخونی به تراوین نداره، من گول رو براش پیشنهاد می کنم. از اون ور اگه کسی هست که دوست داره احیاناً یه کم هجومی هم بازی کنه و مثلاً یه کتیبه پاک سازی بتونه بکنه، رومن خوبه.

جانشینی مثلثی (هر اکانت جانشین دو تا اکانت دیگه) هم اینجا خوب جواب می ده. و خب در ابتدا و انتهای هر جلسه آنلاین بودن پای کامپیوتر هر کسی به دو تا اکانت دیگه هم سر می زنه و منبع آپ می کنه؛ و یا روی اکانت توتن فارم لیست رو احیاناً می زنه.

اکیپ چهار و پنج نفره
      پیشنهاد من مدل پایین هست.

در این مدل اکانت همر اصلی توتن هست. دو تا جانشین اکانت اصلی رومن و گول هستند که افراد مورد اعتماد هستند. و هر کدوم از این اکانت ها هم یه جانشینی دو طرفه با دو تا اکانت پارکینگ/تمام دفاعی دارند که می تونن فک و فامیل های کمتر آنلاین یا بچه های سرور اولی باشن که می خوان اولین تجربه ها رو داشته باشن.

از نظر امنیتی هم این مدل برای اکانت های حساس (لیدرها، بازیکن هایی که هدف هستند) مناسب هست چون پارکینگ ها دسترسی به اکانت اصلی ندارن و عملاً پلیرهای سه تا اکانت روی اکانت اصلی هم برای غارت و مدیریت وقت می ذارن.

بخش سوم) کجای سرور باشیم؟

حداقل بودن فاصله فیزیکی برای رسوندن دفاع خیلی مهم هست. همین طور برای شاخ و شونه کشیدن های اول سرور و قرار گرفتن در وینگ های محلی. اما خب خیلی نزدیک هم باعث می شه که فارم ها محدود بشن.

من توصیه می کنم همه اکانت ها همزمان با هم ثبت نام و فعال کنین که همه کنار هم بیافتین. و یا این که اگه اهل مصالحه هستین همه اکانت رو با هم به یک گوشه ی ربع مهاجرت بدین تا همه ۱۵ گندمی بگیرن و در صفا و صمیمیت زندگی کنید!

بخش چهارم) روزانه چی کار کنیم؟

برنامه هر اکانت

هر اکانت باید یک «برنامه» داشته باشه که توسط استراتژیست اکیپ تدوین بشه. این برنامه باید توی یادداشت ها و یا نامه های اکانت مشخص باشه و به طور منظم (مثلاً هر هفته) آپدیت بشه. یه نمونه برنامه می تونه این شکلی باشه:

=== برنامه ۱۰ بهمن تا ۱۷ بهمن ماه ===
      پایتخت:
      * سربازخونه ۲۴ ساعته روشن باشه.
      * کراپ ها تا سطح ۱۲ آپ بشه. بعدش عمارت قهرمان بیست بشه برای واحه سوم.

دهکده دوم:
      * سربازخونه همین سطح ۱۲ همیشه ۲۴ ساعت جلوجلو روشن باشه و محافظ بسازه دائم.
      * منابع اضافه برای ساپورت به دهکده سوم ارسال بشه و اضافه اش به پایتخت ارسال بشه برای تعدیل.

دهکده سوم:
      * انبار تا سطح ۱۰ بالا بیاد.
      * گندمزارها فول ۸ بعدش سایر منابع فول ۷.
      * داخل دهکده هیچ ساختمون اضافه ای لازم نیست ساخته بشه.

این جوری هر کدوم از پلیرها یا جانشین ها که بیان رو اکانت قشنگ می دونن چی کار کنن.

شیفت بندی

هر بازیکن اعم از بازیکن با پسورد یا جانشین باید دقیقاً ساعت های مشخصی داشته باشه و سر ساعت حاضری بزنه. این روزها همه تلگرام دارن، ولی خب یه راه قشنگ تر (مخصوصاً برای کسایی که سرشون همیشه تو گوشیشون نیست و نوتیفیکشن های تلگرام رو خاموش می کنن!) این هست که روی اکانت نامه بذارن. یه نامه به محض آنلاین شدن و شروع شیفت و یه نامه برای پایان شیفت.

اگه اکانت بتونه سه تا شیفت ۸ ساعته رو بچرخونه خیلی خوبه. مخصوصاً اگه فارم لیست هم طوری تنظیم بشه که هر نیم ساعت زده بشه. من و احسان و بهروز جی تی آر توی سرور ۱۴ و سرور تیم این روش رو به کار می بردیم و خیلی راحت توی تاپ ۱۰ غارت بودیم همیشه.

ضمناً اگه کسی نمی تونه شیفتش رو بیاد حتماً باید از قبل اطلاع بده و قبل از ترک شیفت هر کسی باید مطمئن باشه نفر بعدی بیاد (مگر این که یه گپ خاصی باشه.)

بخش پنجم و نهایی) سایر موارد

درست مثل هر شراکت دیگه ای توی زندگی، خوبه که یه سری مسائل از اوّل شفاف بشه توی اکیپ که بعداً به مشکل بر نخوریم! مسائل اینان:

غارت بکنیم یا نکنیم؟

با این که اوایل سرور غارت، حتی پاکسازی واحه های اوایل بازی، ممکنه به صرفه باشه اما خب به تدریج این قضیه ممکنه رنگ ببازه. خصوصاً اگه فارم توی سرور کم باشه.

به نظرم یکی از چیزهایی که حتماً توی اکیپ خوبه روش مشورت کنین و تصمیم بگیرین اینه که تا کجا غارت رو ادامه بدین. چون نسبت زمانی که می ذارین هم به بهره ای که می گیرین خیلی جاها زیاد به صرفه نیست. مثلاً حساب بکنین آیا می صرفه به خاطر ۵ درصد تولید بیشتر کلّی وقت بذاریم برای پاکسازی گزارش ها، مدیریت فارم لیست ها، و این که هر کی رو اکانته هر نیم ساعت یه بار اتک ها رو بزنه.

این جزء مسائلی هست که خوبه از اوّل کار برای اکیپ شفاف بشه و همه سرش تصمیم بگیرن.

خرج گلد؟

اگه گروه خیلی صمیمی هست و کسی معذوریتی نداره معمولاً رسم بر اینه که نوبتی اعضا گلد می خرن. خوبه که رکورد گلدهای خریداری شده توی یه یادداشت یا ایمیل نوشته بشه.

در غیر این صورت خوبه که این مسئله هم شفاف بشه.

مستقلاً، خیلی خوبه که از اول حساب بکنین تخمین تون چه قدر گلد در ماه برای هر کدوم از اکانت ها هست که هم بتونین از نظر اقتصادی برنامه ریزی کنین، هم بتونین متوجه بشین که دارین خیلی کم یا خیلی زیاد گلد می زنین. دقت کنین که توی ورژن ۴ با وجود نقره و حراجی ممکنه تا به خودتون بیاین ببینین ظرف کمتر از یک هفته شما یه پک ۶۰۰ تایی رو تموم کرده این!

تصمیم آخر؟

در نهایت خوبه که اکانت ها، خصوصاً اکانت اصلی، یه «حرف آخر» داشته باشه. یعنی در صورتی که اختلاف پیش بیاد، یا تصمیم عجیبی (مثل لانچ زودهنگام همر به درخواست اتحاد) لازم باشه گرفته بشه، بعد از شنیدن نظر و صحبت های همه ی پلیرها باید یک شخص باشه که حرف آخر رو بزنه.

دقت کنین این قضیه منافاتی با رفاقت و مرام و داداشمی و لذت بردن از بازی و ... نداره. صرفاً از یه سری سوءتفاهم های آتی پیش گیری می کنه. : )

فعلاً همینا!
      ‎2009: eyeDean @ s1.ir (Romans)
      2010: EyeDean @ s8.ir (Romans)
      2011: EyeDean @ travianteam.com (3x, v4, Romans with JTR & E h s a n)
      ‎‎2011:‎‎ Insomniacs @ s2.ir (Teutons! with JTR & E ‎h s a n)‎

Justin Bond wrote:

‎‎
      ‎As my dear departed friend Lotus Weinstock used to say: "I used to wanna change the world. Now I just wanna leave the room with a little dignity‎."‎

لطفاً قبل از ارسال پُست حتماً قوانین انجمن تراوین ایران رو دقیق بخونین. سپاس!
    • تشکر بابت پست آموزشیتون چندمورد که باید بگم
      1 مصرف گلد توتن نسبت به بقیه نژاد ها همیشه بیشتر نیست بیشتر به پلیر اکانت مربوط میشه یه بازیکن حرفه ای که قصد زدن همر های بالای 30 کی داره فارغ از هرنژادی هست باید گلد بالایی رو هزینه کنه خواه رومن باشه گول یا توتن
      2 در مورد اکانت های چندتایی بگم که این مورد عملا تبلیغ مولتی اکانت بودن هست درسته که بیشتر پلیرها در ایران این روشهارو انجام میدن ولی نمیشه کتمان کرد که غیرقانونی هست چون مولتی هانتر در ایران زیاد گیر نمیده راحت همه این کار انجام میدن فکر کنم همه میدونن جانشینی بیشتر از 2 هفته حکم مولتی اکانت داره به حساب میاد قانونا هردو اکانت باید مسدود بشن که نمیشن

پست 1 بار⁦ ویرایش شد، آخرین بار توسط SAMRAS ()

• SAMRAS wrote:

2 در مورد اکانت های چندتایی بگم که این مورد عملا تبلیغ مولتی اکانت بودن هست درسته که بیشتر پلیرها در ایران این روشهارو انجام میدن ولی نمیشه کتمان کرد که غیرقانونی هست چون مولتی هانتر در ایران زیاد گیر نمیده راحت همه این کار انجام میدن فکر کنم همه میدونن جانشینی بیشتر از 2 هفته حکم مولتی اکانت داره به حساب میاد قانونا هردو اکانت باید مسدود بشن که نمیشن

اگه اشتباه نکنم این قضیه الآن اتومات شده. یعنی اگه صاحب اصلی اکانت (پسورد دار) دو هفته (یا سه هفته) لاگین نکنه، سیترها هم نمی تونن دیگه لاگین بکنن. من خیلی مبهم یادم می یاد که این قضیه برای من اخیراً اتفاق افتاد. یه چیزی شبیه این. و طبق قوانین گویا این قضیه سه هفته هست.

جانشینی هم هیچ محدودیت زمانی نداره و کاملاً قانونی هست. لطفاً از ترویج حدسیات نادرست خودداری کنید. ممنون.

Justin Bond wrote:

‎‎
      ‎As my dear departed friend Lotus Weinstock used to say: "I used to wanna change the world. Now I just wanna leave the room with a little dignity‎."‎

• EyeDean wrote:

جانشینی هم هیچ محدودیت زمانی نداره و کاملاً قانونی هست. لطفاً از ترویج حدسیات نادرست خودداری کنید. ممنون.

نزدیک به نیم ساعت فکر کردم که جانشینی بیشتر از دوهفته کجا خوندم که مولتی به حساب میاد بعد از کلی فسفر سوزوندن یادم اومد داخل قوانین بازی
      نوشته بود رفتم نگاه کردم به طور واضح درج شده که مولتی به حساب میاد البته این مورد به موارد گفته شده در آموزشتون مربوط نمیشه چون بیشتر از یک پلیر وجود داره ولی با این حال برای آگاهی بیشتر شما قانون درجش میکنم موفق باشید

((جانشین باید از طریق جانشینی وارد اکانت کسی که جانشینش است بشود. جانشین مجاز به داشتن رمز اکانت و ورود به اکانت با رمز خود صاحب اکانت را ندارد و در صورت رعایت نکردن این امر هر دو اکانت مشمول قانون §1.2 که در همین قوانین ذکر شده است خواهند بود.
      جانشینی مداوم بر اکانتی که صاحب اکانت بیش از 2 هفته غیبت داشته باشد مجاز نبوده و حکم داشتن بیش از یک اکانت برای جانشین را خواهد داشت))
      travian.ir/index.php#spielregeln

پست 1 بار⁦ ویرایش شد، آخرین بار توسط SAMRAS ()

• SAMRAS wrote:

نزدیک به نیم ساعت فکر کردم که جانشینی بیشتر از دوهفته کجا خوندم که مولتی به حساب میاد بعد از کلی فسفر سوزوندن یادم اومد داخل قوانین بازی
      نوشته بود رفتم نگاه کردم به طور واضح درج شده که مولتی به حساب میاد البته این مورد به موارد گفته شده در آموزشتون مربوط نمیشه چون بیشتر از یک پلیر وجود داره ولی با این حال برای آگاهی بیشتر شما قانون درجش میکنم موفق باشید

((جانشین باید از طریق جانشینی وارد اکانت کسی که جانشینش است بشود. جانشین مجاز به داشتن رمز اکانت و ورود به اکانت با رمز خود صاحب اکانت را ندارد و در صورت رعایت نکردن این امر هر دو اکانت مشمول قانون §1.2 که در همین قوانین ذکر شده است خواهند بود.
      جانشینی مداوم بر اکانتی که صاحب اکانت بیش از 2 هفته غیبت داشته باشد مجاز نبوده و حکم داشتن بیش از یک اکانت برای جانشین را خواهد داشت))
      travian.ir/index.php#spielregeln

توی ورژن جدید این قضیه اتومات شده برای ۳ هفته همون جور که گفته شد. انشاءالله سرور که باز بشه می شه از مولتی هانتر داخل بازی پرسید که توی سرور جدید آیا روی همون قفل شدن اکانت بعد از ۳ هفته حساب می کنند یا ممکنه بعد از ۲ هفته تخلف بخوریم.

توی سیستمی هم که توضیح دادم من تمامی اکانت ها صاحب واقعی دارند (اعضای «اکیپ») که مرتب هم روی اکانت اصلی خودشون لاگین می کنند. پس مستقل از جواب فوق هیچ مشکلی پیش نمی یاد.

بابت اتهام تون که گفتین «
      در مورد اکانت های چندتایی بگم که این مورد عملا تبلیغ مولتی اکانت بودن هست درسته که بیشتر پلیرها در ایران این روشهارو انجام میدن ولی نمیشه کتمان کرد که غیرقانونی هست
      » هم خواهش می کنم. امیدوارم توی زندگی واقعی اگه چاقو دست کسی دیدین نگین که طرف حتماً آدم کُش و قاتل هست -- ممکنه جرّاح قلب هم باشه. : )

Justin Bond wrote:

‎‎