آموزش ساخت نیروی دفاعی برای همه نژادها (ساده، ارزان با عملکرد بالا)

• آموزش ساخت نیروی دفاعی برای همه نژادها (ساده، ارزان با عملکرد بالا)

قدیم معمول بود که میگفتن How to solve a problem like Maria ولی اینجا میخوایم بگیم که How to make def like Maria لول

این روش ساخت دفاع منه که در طول مدتی که دارم تراوین ورژن 4 رو بازی میکنم بهش رسیدم. تو این روش میخوام نشون بدم که چطور با حداقل مصرف گلد و تایم آنلاینی و با بیشترین عملکرد میشه نیروی دفاعی ساخت.
      خب قبل از هرچیز یه رزومه ای از بازیم و سوابقم بدم. اول اینکه من از همون سرور اولی که بازی کردم (سرور قهرمانان راند یک) تا الان همیشه دفاعی ساز بودم و اساسا عاشق دفسازیم. همه دوست دارن بزنن همدیگه رو بترکونن ولی من دوست دارم ملت رو دیوار کنم:دی
      تو تراوین کلا دوتا سرور بازی کردم. سرور قهرمانان راند یک و سرور دو راند سه که هردو ورژن 3.6 بودن که البته این روش توی اون ورژن قابل اجرا نیست و اون موقع ها من مثل بقیه دیمی!!! دف میساختم:دی
      سرور دو جاری اولین سرور ورژن 4 ای هست که دارم جدی بازی میکنم و خب چون خیلی از ما پیرپاتالها زیاد وقت بازی نداریم و اکثرا در حد دفاعی بازی می کنیم بنظرم رسید این روش دفاعی سازی خیلی میتونه بدرد بخوره.
      بعد از بسته شدن تراوین چندتا سرور چینی قلابی بازی کردم و این روش رو توی همه بکار بردم و همیشه جواب داد و توی آخرین سروری که بازی کردم حدود 750 کیلو دفاعی ساختم + دوتا همر جنگی و غارت میلیونی و 30 و خورده ای ده و رنک دو پاپ و .... البته نمیخوام بگم با این روش میتونید کلی دفاع بسازید بلکه میخوام بگم چطور تا جایی که میتونید دفاع بسازید:دی
      این روش نه غارت لازم داره نه هیچ کار خارق العاده ای

بریم سر اصل مطلب:

مواد لازم جهت دفسازی به روش مریم:
      1- پایتخت کامل شده (یک عدد)
      2- 2- دهکده فیدر کامل شده (به میزان لازم)
      3- کلوپ طلایی(یک عدد)
      4- ماشین حساب (یک عدد)
      5- انبار 20 (به میزان کافی)
      6- سربازخانه 20 (یک عدد در هر ده دفاعی ساز)

خب یه توضیحی راجب بعضی مواد بالا بدم:
      الف) منظور از پایتخت کامل شده پایتختی است که موارد زیر را دارا باشد:

• منابع 13 به بالا (دیگه بتونه علاوه بر اینکه خرج خودش رو بده اضافه منبع داشته باشه)
      • ساختمانهای مربوط به منابع همگی 5
      • بازار سطح 20
      • دفتر تجارت سطح10 تا 15 (اگر رومن هستید در نهایت 20 شود)
      • حداقل یکی از واحه های کپ گرفته شده باشند

نکته: دقت کنید اینجا تاکید نکردم پایتخت چه مدلی باشه چون اهمیتی نداره. حتی اگه گلد هم مصرف نمی کنید اصلا باز میتونید این روش رو بکار ببرید ولی خب موهاتون سفید میشه یکم:دی
      نکته بعد اینکه دیگه نمیگم پایتخت کامل چه تعداد انبار و انبار غذا و ... داشته باشه چون باز اهمیتی نداره و هدف این مقاله هم این نیست که از ب بسم الله همه چیو توضیح بده.

ب) منظور از دهکده فیدر کامل شده دهکده ای هست که این موارد رو داشته باشه:

• منابع همه 10 باشه
      • ساختمونهای منابع همه 5 شده باشه
      • سربازخانه 20
      • انبار 20 و انبار غذا 20 حداقل یک عدد
      • اگه میتونه فیدرتون واحه داشته باشه حتما براش بگیرید (واحه بیشتر=تولید بیشتر)

نکته: در کل توی فیدر کامل شده دیگه نباید ساختمونی باشه که ارتقا بخواد و فیدر باید در مرحله بهره برداری کامل باشه مگه آهنگری که خورد خورد میاریمش بالا و زره سربازا رو 20 می کنیم.

خب حالا همه چیز آماده است که مثه بنز دفاع بسازیم:دی

یک قلم و کاغذ بردارید یا یک صفحه اکسل باز کنید و موارد زیر رو توش حساب کنید:

1. مقدار منبع لازم برای ساخت یک عدد از سرباز مورد نظرتون رو بنویسید.
      بعنوان مثال:
      برای محافظ رومن: 100 تا چوب / 130 تا خشت / 160 تا آهن / 70 تا گندم
      برای نیزه دار توتن: 145 تا چوب / 70 تا خشت / 85 تا آهن / 40 تا گندم
      برای پیاده گول: 100 تا چوب / 130 تا خشت / 55 تا آهن / 30 تا گندم

2. توی سربازخونه/اصطبل یا سایت کیریلوئید نگاه کنید که ساخت هر دونه سرباز مورد نظرتون چقدر زمان میبره و حساب کنید که توی 24 ساعت چندتا سرباز میتونید بسازید.
      بعنوان مثال در سرور نرمال و سربازخانه 20 ،ساخت هر
      • محافظ رومن 3 دقیقه و 58 ثانیه (238 ثانیه)
      • نیزه دار توتن 2 دقیقه و 31 ثانیه (151 ثانیه)
      • پیاده گول 3 دقیقه و 15 ثانیه (195 ثانیه)

زمان میبره و در مجموع سربازخونه 20 بدون هیچ آپشن کمکی مثل آپشن های قهرمان و کتیبه، روزی
      • 363 تا محافظ
      • 572 تا نیزه دار توتن
      • 443 تا پیاده گول

میتونه بده بیرون.

3. حالا میزان نیروی دفاعی که میتونید توی یک ده بسازید رو ضربدر مقدار منابع لازم برای ساخت یکدونه سرباز بکنید تا ببینید برای اینکه سربازخونتون 7/24 روشن باشه چقدر منابع لازم داره
      واسه محافظ رومن در سرور نرمال روزی:
      36300=363×100 چوب
      47190=363×130 خشت
      58080=363×160 آهن
      25410=363×70 گندم
      واسه نیزه دار توتن در سرور نرمال روزی 82940 تا چوب / 40040 تا خشت / 48620 تا آهن / 22880 تا گندم
      واسه پیاده گول در سرور نرمال روزی 44300 تا چوب / 57590 تا خست / 24365 تا آهن / 13290 تا گندم
      لازم هست تا سربازخونه 7/24 روشن باشه.

4. تولید ساعتی و تولید 24 ساعت هر ده رو حساب کنید.
      بعنوان مثال یک ده 6-4-4-4 بدون واحه و با پلاس روشن ساعتی 1750 تا از هر منبع (غیر از گندم) و 3150 تا گندم میده و توی 24 ساعت 42 کیلو از هر منبع (بدون گندم) و 75600 تا گندم تولید میکنه (اینجا هم میتونید ببینید)

5. حالا اعداد مورد 3 و 4 رو از هم کم کنید تا میزان کسری روزانه هر دهتون واسه روشن بودن 24 ساعته سربازخونش بدست بیاد.
      تو این مورد نتابج به این صورت هست:
      برای محافظ رومن:
      5700=42000-36300 چوب اضافه میاریم
      5190=47190-42000 خشت کم میاریم
      16080=58080-42000 آهن کم میاریم
      50190=75600-25410 گندم اضافه میاریم

برای نیزه دار توتن: -40940 تا چوب / +1960 تا خشت / -6620 تا آهن / +52720 تا گندم
      برای پیاده گول: -2300 تا چوب / -15590 تا خشت / +7635 تا آهن / +62310 تا گندم
      کم (-) و زیاد (+) میاریم.

6. مورد 5 رو برای همه ده هایی که میخواین دفساز بشن حساب کنید (بجز پایتخت).

7. حالا برید توی بازار کپ و قسمت مسیرهای تجاری؛ برای هر ده یک ساعت مشخص کنید و میزان کسری منبع هر ده رو با تعیین یک مسیر و با منابع کپ جبران کنید.

نکات مهم:
      1- دقت کنید ساعتی که مشخص می کنید طوری باشه که بتونید توی اون ساعت آنلاین باشید و بیاید به اون ده سر بزنید و سربازخونش رو شارژ کنید و انبارش سرریز نشه.
      2- خب با محاسبات من توی سرور نرمال من حداکثر منبع لازمم آهن هست و تو هر ده 58080 تا ازش لازم دارم بنابراین یدونه انبار و انبار غذای سطح 20 (ظرفیت 80 کیلو منبع) توی هر ده برام کافیه. اگه سرور اسپید باشه فک کنم یکی و نصفی لازم بشه توی هر ده
      3- اگه لازمه ساختمونی آپ بشه یا مثلا اگه خواستین زره سربازا رو ارتقا بدین یا بهر نحوی سر ساعت منبع کم اومد دستی از توی بازار کپ ده رو شارژ کنید.
      4- یک کاری هم که میتونید بکنید منابعی که اضافه میاد مثلا اون 5700 تا چوب یا گندم رو میتونید مسیر کنید به کپ که اونجا تعدیل زده بشه (نکته اش اینه که شما فقط یک جا تعدیل میزنید نه همه جا!!!:دی) و حالا هرجا لازمه استفاده بشه.
      5- درمورد دفاع ساختن تو کپ خب منابع کپ چون خیلی بیشتر از مصرف یک روز سربازخونست خب محاسبات لازم نداره و میتونید حتی برای چند روز تو صف بذارید:دی
      6- من محاسبات رو فقط برای محافظ رومن انجام دادم چون اگه میخواستم برای هر نیروی دفاعی حساب کنم خب خیلی مطلب زیاد و طولانی میشد. چون با توجه به تعداد سربازای دفاعی مختلف سواره و پیاده و انواع مختلف ده های فیدر و سرعت سرور هزارتا محاسبه میشه انجام داد و خب اینجا من فقط خواستم روش رو آموزش بدم و هرکس با توجه به نژاد و نوع دهکده هاش و سرعت سروری که داره بازی میکنه باید بشینه حساب کنه.
      7- اون بالا مقدار چوب برای ساخت 24 ساعته نیزه دار توتن رو قرمز کردم و آندرلاین گذاشتم چون مقدار عددش از 80 کیلو ظرفیت انبار 20 زیادتر شد پس شما اگر میخواین نیزه دار توتن بسازید مجبورید انبار دوم هم داشته باشید.

خب مزایای این روش هم سه تا بود:
      • مصرف گلد کم : که فقط واسه کلوپ طلایی مصرفش حتمیه. البته واسه پلاس اکانت و تعدیل هم لازمه ولی میشه بدون اینها هم اکانت دفاعی ساخت فقط یکم بیشتر وقت میبره.
      • تایم آنلاینی کم: که خب مشخصه اکانت با این روش مثل ساعت خودش کار میکنه و شما فقط باید بیاید چندتا کلیک بزنید و ده های ناقص رو تکمیل کنید دیگه کار دیگه ای نداره اکانت.
      • عملکرد حداکثر: که خب سربازخونه ها 24 ساعته روشنن و این ینی عملکرد حداکثری و بهینه

امیدوارم این آموزش مفید واقع بشه.

با تشکر از توجهتون
      مریم
      Don 't let your mouth write a check that your butt can 't cash.

پست 2 بار⁦⁩ ویرایش شد، آخرین بار توسط EyeDean ()

• برای پیاده گول من تایم ساخت شمشیرزن رو وارد کردم که اینجا صحیحش رو میگم:
      تایم ساخت پیاده گول توی سربازخونه ۲۰ و بدون هیچ آپشنی از جمله آپشن های قهرمان و کتیبه، ۲ دقیقه و ۲۰ ثانیه (۱۴۰ ثانیه) هست.
      بنابراین در روز ۶۱۷ عدد پیاده گول میشه توی هر ده ساخت
      منابع ساخت یک عدد پیاده گول عبارتند از: ۱۰۰ تا چوب / ۱۳۰ تا خشت / ۵۵ تا آهن / ۳۰ تا گندم
      توی ۲۴ ساعت یعنی : ۶۱۷۰۰ تا چوب / ۸۰۲۱۰ تا خشت / ۳۳۹۳۵ تا آهن / ۱۸۵۱۰ تا گندم لازم داریم.

مقدار منابع لازم برای روشن بودن ۲۴ ساعته سربازخونه رو اگه از تولید یک روز یک ده ۴-۴-۴-۶ با پلاس روشن و بدون واحه کم کنیم این مقدار در روز از هر منبع کم (-) و زیاد (+) میاریم:
      -۱۹۷۰۰ تا چوب / - ۳۸۲۱۰ تا خشت / +۸۰۶۵ تا آهن / +۵۷۰۹۰ تا گندم

نکته: اینجا هم مثل نیزه دار توتن مقدار خشت لازم از ظرفیت انبار ۲۰ (۸۰ کیلو منبع) بیشتر پس باید انبار دوم داشته باشید.

با تشکر
      م

• من خودم هیچوقت دفاعی بازی نکردم و این روش رو بکار نبردم اما یه نقدی به نظرم بر این محاسبات شما وارد هستش.
      اونم اینه که شما فکری به حال گندم منفی حاصل از تولید سربازات نکردی و عملا تو بهترین حالت و با خرج گلد و همه چی تو اند گیم این اکانت اگه 20-25 تا دهکده هم داشته باشه (یه اکانت معمولی رو به بالا با توانایی خرید اندک گلد رو میگم) قادر نیست بیشتر از حدود 150کا دفاعی بسازه و تو خودش نگه داره ! حالا یه اکانتی که گلدم مصرف نکنه و تایم آنلاینیش هم کم باشه به در بهترین حالت میتونه 50-60 کا دفاع بسازه تا آخر بازی!
      اگه یه اکانت دفاعی رو بخواد رو 400-500 ما یا بیشتر دفاع بسازه قطعا نیاز به پارکینگ داره و اینجا پلیر های حجومی که کتیبه مرتاض دارن باید کمکشون کنن..

البته من این رو از روی تجربه گفتم و همونطور که اول پستمم نوشتم تا حالا اجراش نکردم..

موفق باشید
      مهدی آواتار
    • Av@Ar wrote:

من خودم هیچوقت دفاعی بازی نکردم و این روش رو بکار نبردم اما یه نقدی به نظرم بر این محاسبات شما وارد هستش.
      اونم اینه که شما فکری به حال گندم منفی حاصل از تولید سربازات نکردی و عملا تو بهترین حالت و با خرج گلد و همه چی تو اند گیم این اکانت اگه 20-25 تا دهکده هم داشته باشه (یه اکانت معمولی رو به بالا با توانایی خرید اندک گلد رو میگم) قادر نیست بیشتر از حدود 150کا دفاعی بسازه و تو خودش نگه داره ! حالا یه اکانتی که گلدم مصرف نکنه و تایم آنلاینیش هم کم باشه به در بهترین حالت میتونه 50-60 کا دفاع بسازه تا آخر بازی!
      اگه یه اکانت دفاعی رو بخواد رو 400-500 ما یا بیشتر دفاع بسازه قطعا نیاز به پارکینگ داره و اینجا پلیر های حجومی که کتیبه مرتاض دارن باید کمکشون کنن..

البته من این رو از روی تجربه گفتم و همونطور که اول پستمم نوشتم تا حالا اجراش نکردم..

موفق باشید
      مهدی آواتار

حرف کاملا متین هست ولی خب به این دقت کن که اکانتی که پاپ باز نباشه و توش نیرو بسازه (دفاعی یا هجومی) بالاخره یک روز قفل میشه
      من سرور بازی کردم که خب دف هام اصلا استفاده نشد تا زمان واندرها!
      اونجا من سواره زدم و غارت میکردم و اینجوری گندمم رو تامین میکردم.
    • depozietto wrote:

حرف کاملا متین هست ولی خب به این دقت کن که اکانتی که پاپ باز نباشه و توش نیرو بسازه (دفاعی یا هجومی) بالاخره یک روز قفل میشه
      من سرور بازی کردم که خب دف هام اصلا استفاده نشد تا زمان واندرها!
      اونجا من سواره زدم و غارت میکردم و اینجوری گندمم رو تامین میکردم.

درسته... اکثر اکانتایی که حجم بالایی از دفاع میسازن یا پارک میکنن رو مرتاضی جایی یا با سواره ها غارت میکنن... در صورت غارت با سواره ها دیگه این روش ساده و ارزان نیست :) چون پیدا کردن فارم و ارسال لیست فارم خودش تایم زیادی میبره از آدم :)

در کل این روشی که شما گفتین اگه با یه سری چیزای دیگه ترکیب بشه قطعا بالاترین سطح ساخت دفاع هستش .. ممنون بابت وقتی که برای پست آموزشیتون گذاشتین ;)