رعد یا شوالیه گول برای همر

• رعد یا شوالیه گول برای همر

سلام.
      اولا بگم که این مقاله رو از یه سایت انگلیسی برداشتم که لینکش رو هم در آخر برای دوستان خواهم گذاشت.
      و اما:
      خوب میدونیم که گول دو تا سوار نظام هجومی داره یکیش رعده یکیش هم شوالیه گول هست.
      خوب رعد دو تا مصرف گندم داره و شوالیه سه تا در عوض نسبت به شوالیه ضعیف تره. پس اینجا یک سوال پیش میاد؟

کدومشون برای همر بهتره و چطوری حساب کنیم کدام برای همر هجومی بهتره؟
      خوب ما از چند تا زاویه به این قضیه نگاه میکنیم (شما میتونید همین کارها رو برای بقیه نیروهای هجومی هم انجام بدید مثل انتخاب بین شوالیه سزار و شوالیه) (باتشکر از balarog :thumbup: )

مصرف گندم (بلند مدت) :
      میدونیم که رعد 90 تا و شوالیه 140 تا قدرت هجومی داره، هم چنین مصرف گندم رعد 2 تا و مصرف گندم شوالیه گول 3 تا
      فرض کنیم یه دهکده 15 گندمی داریم که با ارتقای گندم زارها میتونیم 30K گندم برای سواره نظام داشته باشیم.
      خوب:
      30000/2 = 15000
      30000/3 = 10000
      یعنی میتونیم پونزده هزار رعد داشته باشیم یا ده هزار شوالیه گول ولی حالا ببینیم که نسبت قدرت اینها چقدره
      15000*90 = 1350k
      10000*140 = 1400k
      یعنی پنجاه هزار تا قدرت هجومی بیشتر با همان مصرف گندم. پس در این آزمون شوالیه گول موفق تره. بذارید برای سطح 20 شون هم حساب کنم
      15000*116.2 = 1743k
      10000*180.1 = 1801k
      یعنی پنجاه و هشت هزار تا قدرت هجومی بیشتر برای شوالیه با همان مصرف گندم وقتی هردو سطح 20 هستند.

زمان تربیت (میان مدت و کوتاه مدت) :

میخواهیم ارتش خود را هر چه زود تر آماده کنیم. در یک هفته و با یک اصطبل سطح 20 چقدر نیرو میتوانیم تربیت کنیم با استفاده از سایت کیل روید

برای یک هفته روشن بودن مدام اصطبل (بدون آموزش اتحاد و کلاه خود)

1805رعد و

1437 شوالیه

ساخته میشود. حالا قدرت هجومی این دو را حساب میکنیم

1805*90 = 162k

1437*140 = 201k

خوب در این جا هم حدود چهل هزار قدرت هجومی به نفع شوالیه گول است.

نتیجه:
      با این حساب ساختن شوالیه گول برای همر هم از لحاظ میان مدت و هم بلند مدت بیشتر سود دارد. البته مورد زمان تربیت را برای همر واندر زن میتوان حتی بلندمدت هم حساب کرد.

لینک ها:

Gauls Main Hitter Unit Type Choices
      Killroid

پست 1 بار⁦ ویرایش شد، آخرین بار توسط NoobHUNTER ()

• سلام دوست عزیز ممنون بابت آموزش زیباتون هرچند دو سه تا نکته رو هم بنده لازم میدونم اضافه کنم
      1. تو اون موردی که نوشتین دلاور اشتباه نوشتین چون کلا دلاور نیروی دفاعیه نه هچومی تو سایت کریللوید هم تو قسمت محاسبه ی نیروی هجومی اصلا لحاظ نشده
      2. رعد توی 2 مورد به نظرم واسه ی همر بدک نیست: زمانی که شما هولدر هستین یا زمانی که پارکینگ ساختین واسه ی نگهداری همرای بقیه اتحاد. تو این موارد رعد خیلی کار آمد تره به نظرم
      3.در کل به جز این دو مورد شوالیه ی گول خیلی بهتره چون علاوه بر هجومش در مواقع ضروری میشه به عنوان همر دفاعی ;) ;) ;) هم ازش استفاده کرد.
      موفق باشین
      <X
    • سلام خسته نباشید
      منم محاسباتی انجام دادم که اثبات میکنه شوالیه گول بهتره و در کل
      همر گول از همر رومن قویتر در میاد
      شاید در سواره نظام رومن قویتر باشه
      ولی در پیاده نظام گول جلو میفته
      در کل بخوایم با همر توتن هم مقایسه کنیم اگر همر تبر زن باشه میتونیم با کمی تخفیف همر گول رو بهتر حساب کنیم اما اگر گرزی باشه مشخصا توتن بهتره اما باید توجه داشته باشید که گندم دادن به گرزی اسون نیست همچنین شما برای همر گول هیچ زمان دلهره خفت شدن ندارین
      پس به نظر من بهترین همر رو میتونه گول داشته باشه بر خلاف ظاهرش

dont worry
      ts3
    • Abolfazl1997 wrote:

در کل بخوایم با همر توتن هم مقایسه کنیم اگر همر تبر زن باشه میتونیم با کمی تخفیف همر گول رو بهتر حساب کنیم اما اگر گرزی باشه مشخصا توتن بهتره اما باید توجه داشته باشید که گندم دادن به گرزی اسون نیست همچنین شما برای همر گول هیچ زمان دلهره خفت شدن ندارین

dont worry
      ts3
      سلام دوست عزیز

همر شوال گول از همر تبری یا گرز و همر شوال یا سزار رومن ضعیف تر هست از لحاظ اتک پوینت
      از لحاظ گندم خور هم نسبت به همر رومن (هم شوالش هم سزارش) حرفی واسه گفتن نداره شوال گول و اصلا قابل مقایسه نیست
      از لحاظ دلهره واسه خفت شدن هم هر کی میتونه سزار رومن رو خفت کنه
      :D
      لطفا با دقت بیشتری اعداد و ارقام رو مقایسه کنین

سپاس
      Used to be called Ashkan.freedom :rolleyes:

برای اینکه به تیر غیب گرفتار نشوید، قوانین انجمن را مطالعه و مراعات بفرمائید.
    • همر رعد بهتره من خودم گول بازی میکنم توی سرور 6

شما با داشتن یک همر رعد میتونید کلی همر خفت کنید ولی رعد به پای شوالیه نمیرسه شما باید هدف از ساختن همر رو بدونید خب برای واندر صدرصد همر شوالیه بهتره ولی برای خفت رعد بهتره یا برای کارهای سرعتی
    • Ashkan.freedom wrote:

Abolfazl1997 wrote:

dont worry
      ts3
      سلام دوست عزیز
      همر شوال گول از همر تبری یا گرز و همر شوال یا سزار رومن ضعیف تر هست از لحاظ اتک پوینت
      از لحاظ گندم خور هم نسبت به همر رومن (هم شوالش هم سزارش) حرفی واسه گفتن نداره شوال گول و اصلا قابل مقایسه نیست
      از لحاظ دلهره واسه خفت شدن هم هر کی میتونه سزار رومن رو خفت کنه :D

سپاس
      من طریقه محاسبه رو خدمتون عرض میکنم شما محاسبه کنید
      بیاید اینجا نتیجه محاسباتتون رو اعلام کنید
      اصطبل و سربازخونه لول 20 در نظر بگیرید بعد مدت زمان 1 ماه ببینید چقدر
      شمشیرزن گول و شوالیه گول
      شمشیر زن روم و سزار ساخته میشه بعد اتک پوینتش رو حساب کنید ببینید کدوم بالاتره
      شما هم با دقت بهتری متن رو بخون من بعد از اوردن اسم گرزی اسم خفت شدن رو اوردم در مورد خفت شدن سزار حرفی نزدم
    • Abolfazl1997 wrote:

Ashkan.freedom wrote:

Abolfazl1997 wrote:

dont worry
      ts3
      سلام دوست عزیزهمر شوال گول از همر تبری یا گرز و همر شوال یا سزار رومن ضعیف تر هست از لحاظ اتک پوینت

سپاس
      من طریقه محاسبه رو خدمتون عرض میکنم شما محاسبه کنیدبیاید اینجا نتیجه محاسباتتون رو اعلام کنید
      اصطبل و سربازخونه لول 20 در نظر بگیرید بعد مدت زمان 1 ماه ببینید چقدر
      شمشیرزن گول و شوالیه گول
      شما هم با دقت بهتری متن رو بخون من بعد از اوردن اسم گرزی اسم خفت شدن رو اوردم در مورد خفت شدن سزار حرفی نزدم
      سلام دوست عزیز

من الان متوجه اشتباه شما دارم میشم :thumbup: .بزارین چن پله برگردیم عقب.هر نژاد نسبت به سایرین یه ساختمون اضافی داره.

توتن ها آبجوخوری

گول ها تله ساز

رومن ها آبشخور

کارایی هر یک از این ساختمان ها مشخصه و خارج از بحث الان ما قرار داره (فقط اشاره کنم به آبشخور: در سطح 15 گندم شوال به 2 تقلیل پیدا میکنه و در سطح 20 گندم سزار به 3 تا تقلیل پیدا میکنه.در هر سطح مقداری از تایم ساخت سواره نظام کم میشه و در مجموع 20 سطح 25٪‌ از تایم ساخت کم میشه)

درصورتی که رومنی بدون آبشخور اقدام به ساخت همر کنه حق با شماست.همر شوال گول اتک پوینت بیشتری نسبت به همر شوال و یا همر سزار خواهد داشت

اما بعید میدونم کسی این اشتباه رو انجام بده

با لحاظ کردن آبشخور خواهیم دید که حتی همر شوال رومن از همر شوال گول اتک پوینت بیشتری داره (27,976,572 در مقابل 26,624,186) و از لحاظ هزینه هم همر شوال رومن ارزون تر خواهد شد.

همر سزار قوی تر از شوال رومن و شوال گول خواهد بود و البته گرون تر.

لذا همر شوال گول در بین ۶ نوع همری که رایج هست *از لحاظ اتک پوینت* رتبه پنجم (یکی مونده به آخر) و همر رعد رتبه ششم (آخر) رو کسب میکنه

سپاس

• Ashkan.freedom wrote:

Abolfazl1997 wrote:

Ashkan.freedom wrote:

Abolfazl1997 wrote:

dont worry
      ts3
      سلام دوست عزیزهمر شوال گول از همر تبری یا گرز و همر شوال یا سزار رومن ضعیف تر هست از لحاظ اتک پوینتاز لحاظ گندم خور هم نسبت به همر رومن (هم شوالش هم سزارش) حرفی واسه گفتن نداره شوال گول و اصلا قابل مقایسه نیست

سپاس
      من طریقه محاسبه رو خدمتون عرض میکنم شما محاسبه کنیدبیاید اینجا نتیجه محاسباتتون رو اعلام کنیداصطبل و سربازخونه لول 20 در نظر بگیرید بعد مدت زمان 1 ماه ببینید چقدر
      شمشیرزن گول و شوالیه گول
      سلام دوست عزیز
      من الان متوجه اشتباه شما دارم میشم :thumbup: .بزارین چن پله برگردیم عقب.هر نژاد نسبت به سایرین یه ساختمون اضافی داره.

توتن ها آبجوخوری

گول ها تله ساز

رومن ها آبشخور

کارایی هر یک از این ساختمان ها مشخصه و خارج از بحث الان ما قرار داره (فقط اشاره کنم به آبشخور: در سطح 15 گندم شوال به 2 تقلیل پیدا میکنه و در سطح 20 گندم سزار به 3 تا تقلیل پیدا میکنه.در هر سطح مقداری از تایم ساخت سواره نظام کم میشه و در مجموع 20 سطح 25٪‌ از تایم ساخت کم میشه)

درصورتی که رومنی بدون آبشخور اقدام به ساخت همر کنه حق با شماست.همر شوال گول اتک پوینت بیشتری نسبت به همر شوال و یا همر سزار خواهد داشت

با لحاظ کردن آبشخور خواهیم دید که حتی همر شوال رومن از همر شوال گول اتک پوینت بیشتری داره (27,976,572 در مقابل 26,624,186) و از لحاظ هزینه هم همر شوال رومن ارزون تر خواهد شد.

لذا همر شوال گول در بین ۶ نوع همری که رایج هست *از لحاظ اتک پوینت* رتبه پنجم (یکی مونده به آخر) و همر رعد رتبه ششم (آخر) رو کسب میکنه

سپاس
      بنده خدمت شما عرض کنم
      اشتباه شما اینه متن رو درست نمیخونی
      من نگفتم همر شوالیه گول اتک پوینت بیشتری داره حتی بدون ابشخور هم اتک پوینت کمتری داره از شوالیه سزار
      من گفتم همر شمشیر زن و شوالیه گول در مجموع از همر شوالیه سزار و شمشیرزن اتک پوینت بیشتری داره این یه چیز بدیهی هستش
      من زمانی به بعضی دوستانم گفتم
      گفتن خسته نباشی اینقدر زحمت کشیدی تا اینو بفهمی میپرسیدی بهت میگفتیم شما میتونی بری قسمت شبیه سازم این کارو انجام بدی ببینی کدوم همر بهتر از اب در میاد
    • با سلام

میترسم چند وقت دیگه کارمون به جایی برسه که، نیزه و دلاور بشه همر بعدش با شمشیرزن و شوالیه رومن مقایشه بشن و در اخر همر رومن کم بیاره. خدا بدادمون برسه :D

Abolfazl1997 wrote:

بنده خدمت شما عرض کنماشتباه شما اینه متن رو درست نمیخونی
      من نگفتم همر شوالیه گول اتک پوینت بیشتری داره حتی بدون ابشخور هم اتک پوینت کمتری داره از شوالیه سزار
      من گفتم همر شمشیر زن و شوالیه گول در مجموع از همر شوالیه سزار و شمشیرزن اتک پوینت بیشتری داره این یه چیز بدیهی هستش
      من زمانی به بعضی دوستانم گفتم
      گفتن خسته نباشی اینقدر زحمت کشیدی تا اینو بفهمی میپرسیدی بهت میگفتیم شما میتونی بری قسمت شبیه سازم این کارو انجام بدی ببینی کدوم همر بهتر از اب در میاد

دوست عزیز من نتونستم تفاوت اون دوتا جمله رو متوجه بشم . میشه یه شبیه سازی از اینی که میگی همر شمشیرزن و شوالیه گول اتک پوینت بیشتری نسبت به رومن داره برای ما بزاری.
      خیلی ممنونم

باتشکر
    • Abolfazl1997 wrote:

Ashkan.freedom wrote:

Abolfazl1997 wrote:

Ashkan.freedom wrote:

Abolfazl1997 wrote:

dont worry
      ts3
      سلام دوست عزیزهمر شوال گول از همر تبری یا گرز و همر شوال یا سزار رومن ضعیف تر هست از لحاظ اتک پوینتاز لحاظ گندم خور هم نسبت به همر رومن (هم شوالش هم سزارش) حرفی واسه گفتن نداره شوال گول و اصلا قابل مقایسه نیستاز لحاظ دلهره واسه خفت شدن هم هر کی میتونه سزار رومن رو خفت کنه :D

سپاس
      من طریقه محاسبه رو خدمتون عرض میکنم شما محاسبه کنیدبیاید اینجا نتیجه محاسباتتون رو اعلام کنیداصطبل و سربازخونه لول 20 در نظر بگیرید بعد مدت زمان 1 ماه ببینید چقدرشمشیرزن گول و شوالیه گول
      سلام دوست عزیزمن الان متوجه اشتباه شما دارم میشم :thumbup: .بزارین چن پله برگردیم عقب.هر نژاد نسبت به سایرین یه ساختمون اضافی داره.

توتن ها آبجوخوری

گول ها تله ساز

رومن ها آبشخور

سپاس
      بنده خدمت شما عرض کنماشتباه شما اینه متن رو درست نمیخونی
      بند اول :‌من نگفتم همر شوالیه گول اتک پوینت بیشتری داره حتی بدون ابشخور هم اتک پوینت کمتری داره از شوالیه سزار
      بند دوم : من گفتم همر شمشیر زن و شوالیه گول در مجموع از همر شوالیه سزار و شمشیرزن اتک پوینت بیشتری داره این یه چیز بدیهی هستش
      درود

راجب بند اول من صحبتی نکردم راجب سزار یا شوال.هر پستیم راجب شوال یا سزار یا شوال گول صحبت کردم پیاده نظامش هم در کنارش لحاظ کردم.

همر سزار

همر شوال

همر شوال گول

طبق ۳ عکس فوق اتک پوینت کلی مشخصه.هزینه ها هم مشخصه.اینم واسه بند دومت ;)

کدومش بیشتره حالا عزیز؟

1. از لحاظ هزینه : شوال رومن < شوال گول < سزار

2. از لحاظ اتک پوینت : شوال گول < شوال رومن < سزار

3. از لحاظ گندم خور : شوال رومن < سزار< شوال گول
      راجب تبر و گرزم که فک نکنم جای بحثی باقی بمونه اصلا.اگر شما مد نظرتون مقایسه شمشیرزن گول با شمشیرزن رومن هست بله شمشیرزن گول برتری داره اما همر فقط پیاده نیست و سواره هم کنارشه و دوما موضوع این تاپیک بحث شوال گول و رعد هست نه شمشیرزن گول !!!

سپاس

پ.ن :‌ به کجا داریم میریم :D به کجا !!!
      پ.ن :‌ دیگ به دیگ میگه روت سیاه !!!
      پ.ن :‌ نمیخام بگم گول بده.اما تو این زمینه هیچ حرفی واسه گفتن نداره

پست 2 بار⁦⁩ ویرایش شد، آخرین بار توسط ASHKAN ()

• Ashkan.freedom wrote:

Abolfazl1997 wrote:

Ashkan.freedom wrote:

Abolfazl1997 wrote:

Ashkan.freedom wrote:

Abolfazl1997 wrote:

dont worry
      ts3
      سلام دوست عزیزهمر شوال گول از همر تبری یا گرز و همر شوال یا سزار رومن ضعیف تر هست از لحاظ اتک پوینتاز لحاظ گندم خور هم نسبت به همر رومن (هم شوالش هم سزارش) حرفی واسه گفتن نداره شوال گول و اصلا قابل مقایسه نیستاز لحاظ دلهره واسه خفت شدن هم هر کی میتونه سزار رومن رو خفت کنه :D لطفا با دقت بیشتری اعداد و ارقام رو مقایسه کنین

سپاس
      من طریقه محاسبه رو خدمتون عرض میکنم شما محاسبه کنیدبیاید اینجا نتیجه محاسباتتون رو اعلام کنیداصطبل و سربازخونه لول 20 در نظر بگیرید بعد مدت زمان 1 ماه ببینید چقدرشمشیرزن گول و شوالیه گولشمشیر زن روم و سزار ساخته میشه بعد اتک پوینتش رو حساب کنید ببینید کدوم بالاتره
      سلام دوست عزیزمن الان متوجه اشتباه شما دارم میشم :thumbup: .بزارین چن پله برگردیم عقب.هر نژاد نسبت به سایرین یه ساختمون اضافی داره.
      توتن ها آبجوخوری

گول ها تله ساز

رومن ها آبشخور

سپاس
      بنده خدمت شما عرض کنماشتباه شما اینه متن رو درست نمیخونیبند اول :‌من نگفتم همر شوالیه گول اتک پوینت بیشتری داره حتی بدون ابشخور هم اتک پوینت کمتری داره از شوالیه سزار
      بند دوم : من گفتم همر شمشیر زن و شوالیه گول در مجموع از همر شوالیه سزار و شمشیرزن اتک پوینت بیشتری داره این یه چیز بدیهی هستش
      درود
      راجب بند اول من صحبتی نکردم راجب سزار یا شوال.هر پستیم راجب شوال یا سزار یا شوال گول صحبت کردم پیاده نظامش هم در کنارش لحاظ کردم.

همر سزار

همر شوال

همر شوال گول

طبق ۳ عکس فوق اتک پوینت کلی مشخصه.هزینه ها هم مشخصه.اینم واسه بند دومت ;)

کدومش بیشتره حالا عزیز؟
      1. از لحاظ هزینه : شوال رومن < شوال گول < سزار

2. از لحاظ اتک پوینت : شوال گول < شوال رومن < سزار

3. از لحاظ گندم خور : شوال رومن < سزار< شوال گول
      راجب تبر و گرزم که فک نکنم جای بحثی باقی بمونه اصلا.اگر شما مد نظرتون مقایسه شمشیرزن گول با شمشیرزن رومن هست بله شمشیرزن گول برتری داره اما همر فقط پیاده نیست و سواره هم کنارشه و دوما موضوع این تاپیک بحث شوال گول و رعد هست نه شمشیرزن گول !!!

سپاس

پ.ن :‌ به کجا داریم میریم :D به کجا !!!
      پ.ن :‌ دیگ به دیگ میگه روت سیاه !!!
      پ.ن :‌ نمیخام بگم گول بده.اما تو این زمینه هیچ حرفی واسه گفتن نداره
      بله صحیح بنده زمانیکه ابشخور از ساخت نیرو ها رو کم میکرد رو لحاظ نکرده بودم
      ممنون بابت توضیحاتتون
    • Ashkan.freedom wrote:

سپاس
      درود دوباره

همون طور که در پست بالام گفتم آبشخور رو لحاظ نکردین و باز هم در ادامه توجه نکردین.

Abolfazl1997 wrote:

بله صحیح بنده زمانیکه ابشخور از ساخت نیرو ها رو کم میکرد رو لحاظ نکرده بودمممنون بابت توضیحاتتون
      در کل اگر فقط اتک پوینت همر ها مد نظرمون باشه (در بازه زمانی مشخص) به ترتیب خواهیم داشت

1. گرز + شوال توتن
      2. شمشیر + سزار
      3. تبر + شوال توتن
      4. شمشیر + شوال رومن
      5. شمشیر + شوال گول
      6. شمشیر + رعد

سپاس

پ.ن :‌ توجه شود آبجوخوری توتن لحاظ نشده.در صورت استفاده از آبجوخوری جای تبر با سزار عوض میشه

• Roozbeh ir wrote:

سلام
      ممنون بابت توضیحاتتون. ولی چیزی که سایت کیریلوید نشون میده آبجوخوری فقط روی رم و کاتا تاثیر داره!!
      سلام دوست عزیز احتمالا اشتباه میکنید.
      آبجو خوری در هر سطح 1 درصد به قدرت حمله اضافه میکنه.
      ممنون
      <X