چرا گول اصلا ... !!!

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• چرا گول اصلا ... !!!

سلام و عرض ادب

بی مقدمه میریم سر اصل مطلب 8)

در تراوین (لجند) سه نژاد وجود دارد :

1. توتن
      2. گول
      3. رومن
      بسیاری از گول بازان با توجه به استایل دفاعی این نژاد ، علاقه مند به این نژاد شده اند. <3
      اما آیا گول انتخاب مناسبی برای شماست؟آیا دلایل خاصی دیگری در علاقه مند شدن افراد به این نژاد است؟ :?: :?: :?:
      یکی از بارز ترین ویژگی نژاد گول داشتن یگان های خوب دفاعی است.گول ها سریع تجار تراوین رو دارن و علاوه بر آن سریع ترین یونیت بازی با نام رعد ، در این نژاد جای گرفته است.

در ادامه به جزییات این نژاد دوست داشتنی میپردازیم : :rolleyes:

دفاعی :

در زمینه دفاع یکی از اصلی ترین فاکتور ها جابه جایی دفاع با حداکثر سرعت هست.داشتن سرعت کافی قابلیت جابه جایی دفاع در چندین تارگت مختلف رو به همراه میاره که خودش خیلی موثر میتونه باشه.
      فاکتور دیگر سرعت ساخت میباشد.گول ها با سرعت بالایی دفاعشون ساخته میشه و علاوه بر اون ،‌ نسبت به منبعی که صرف میشه بیشترین قدرت دفاعی حاصل میشه.

به عبارتی دفاع ارزون قیمتی دارن و سریع هم ساخته میشه

هجومی :

وقتی صحبت از اتک پوینت میشه یه مقدار قضیه پیچیده میشه :huh: درباره قابلیت هجومی توتن ها که شکی درش نیست.رومن ها هم وقتی پای آبشخور میاد وسط با توجه به اینکه گندم خور یونیت های سواره رو کاهش میده و تایم ساختشون هم تا ۲۰ درصد کاهش میده برتری میگیرن.
      در غارت با توجه به ۳ فاکتور قدرت حمل ، سرعت و هزینه ساخت بهترین غارتگر گرز و بعد از گرز رعد و بعد از رعد شوال رومن جا میگیره و خب برتری نسبتی در غارت نسبت به همتای رومن خودشون دارن.
      راجب سرعت رعد قبلا هم صحبت شد.اما این سرعت برای چیه؟به چه کاری میاد؟

مطمینا از رعد گول باید ترسید به خاطر سرعت بالا در خفت.آیا کسی هست که از قدرت رعد نترسه؟من که میترسم :whistling: یه یونیت ۲۰۰ خونه رو تو یک ساعت و پنجاه دقیقه (تازه تو نرمال) بتونه بره باید هم ترسناک باشه و خواب از چشم آدم بگیره :thumbsup: به نظر من لقب روح برای این یونیت جالب میتونه باشه.

وای از روزی که یه گول باز قدیمی یه سرور باشه 8) کجایید مردان و زنان بی ادعا ...

قهرمان این نژاد هم نسبت به بقیه قهرمان ها سریع تره.مطمینا در بعضی شرایط جابه جایی کتیبه ها دوستان قدر این نژاد رو خیلی بیشتر دونستن و ارزش قهرمان واسشون پررنگ شده
      چیفر این نژاد نیز از سرعت بالاتری نسبت به ۳ نژاد دیگه برخورداره.یک خونه سریع تر میره 8)

در کل گول میتونه انتخاب شه چون :

1. سریع ترین تاجر بازی
      2. سرعت رعد (روح :دی)
      3. سرعت قهرمان
      4. سرعت چیفر
      5. قابلیت میکس کردن دفاعی و هجومی در قالب یک اکانت
      6. اول بازی خیالم راحته کسی سراغ من نمیاد

سرعت سرعت سرعت کلید برتری گول ، سعی کنین از این نقطه قوت به خوبی استفاده کنید

موفق باشید
      بس تجربه کردیم در دیر مکافات

با دردکشان هر که در افتاد برافتاد
      :o
    • behi16 wrote:

سرعت بهتره یا قدرت؟
      خب معلومه رومن بهتره
      قدرت در چه زمینه ای؟در زمینه هجوم؟خب معلومه توتن بیشترین قدرت رو داره :thumbsup:
      دوست عزیز طراحی این بازی و نژاد ها طوری هست که هیچ نژادی رو نمیتونیم برتری محض بهش بدیم و بگیم این نژاد نسبت به بقیه نژاد ها بهتر و قوی تره

همه نژاد ها ضعف دارن ، مزیت هم دارن.مهم اینه که شما بدونی با چی داری بازی میکنی و بتونی از نقاط قوتی که در اون نژاد قرار داره بهره کافی ببری.

اینکه بخوای همون مدلی که مثلا با رومن بازی میکنی روی گول و توتن بازی کنی مسلما نتیجه مطلوب نمیرسی چون شرایط فرق داره.

نژاد ها به نظر من مثل ۳ اقلیم آب و هوایی مختلف هستن.

فرض بگیر توتن اقلیمش قطبی هست.رومن اقلیمش بیابونیه.تو قطب مطمینا پوشش گرم نیازه و توی بیابونم که مشخصه.

نمیتونی با پوششی که واسه توتن رو اقلیم قطبی میپوشی تو بیابون(با نژاد رومن) دووم بیاری.پخته میشی اونجوری :thumbsup:

هر کسی را بهر کاری ساختند*** میل آن را در دلش انداختند

حضرت مولانا

سپاس

• سلام من خودم گول بازی میکردم والانم باز توی سرور 6 دارم گول بازی مکنم

ولی قدرت رعد خیلی کم کردن و خیلی اسیب پذیر شده ما رعد هارو دوتایی و 5تایی میزدیم ولی الان تلفات دیوار همرفته بالا
      من خودم چون خبر نداشتم بعد از اتک اولین لیستم نزدیک 2کارعد ازدستم رفت بعد گفتن باید30تایی بزنی که اونم باز تلفات داره

اگر مثل قبلا بود نزاد گول خیلی حرفها برای گفتن داره و بادونزاد دیگه کاملا برابری میکنه وپلیر خوبی باشه و بانزادت بتونی باز کنی حتی بهتر هم میتونه باشه

ولی توی این سرور ها رومی خیلی بهتر شده
      توتن هم باز تلفات داره ولی نیروی ارزونش جاش رو پر میکنه
    • norollah wrote:

سلام من خودم گول بازی میکردم والانم باز توی سرور 6 دارم گول بازی مکنم

ولی قدرت رعد خیلی کم کردن و خیلی اسیب پذیر شده ما رعد هارو دوتایی و 5تایی میزدیم ولی الان تلفات دیوار همرفته بالا
      من خودم چون خبر نداشتم بعد از اتک اولین لیستم نزدیک 2کارعد ازدستم رفت بعد گفتن باید30تایی بزنی که اونم باز تلفات داره

اگر مثل قبلا بود نزاد گول خیلی حرفها برای گفتن داره و بادونزاد دیگه کاملا برابری میکنه وپلیر خوبی باشه و بانزادت بتونی باز کنی حتی بهتر هم میتونه باشه

سلام و عرض ادب

خب دوست عزیز قدرت رعد همین بوده و هنوزم همین هست، نمیدونم منظور شما از اینکه قدرتش رو کم کردن یعنی چی
      اما در مورد لاست دادن، فکر کنم منظورتون ناتار باشه که قطعا این تلفات طبیعی
      وقتی دهکده ناتار اقامتگاه و دیوار داشته باشه شما یه دونه تلفات رو داخل هر اتکتون دارید و اگر میخواید اینجوری نباشه باید این ساختمونها رو کاتا بکنید که باز ساخته میشه و شما باز باید کاتا بکنید. بهترین راه کراپ لاک کردنه تک تکشونه
      در ضمن بهتره قبل از اینکه فارم لیست رو برای بار اول غارت بزنیم و مثل شما 2ک رعد تلفات بدیم همه اون فارم لیست رو اسکات بکشیم و بعد شروع به زدن بکنیم نه اینکه ندیده نشناخته فارم لیست رو رید بدیم.

باتشکر

پ.ن: غارت ناتار بدون لاست هم امکانش هست فقط کمی همت میخواد
    • norollah wrote:

سلام من خودم گول بازی میکردم والانم باز توی سرور 6 دارم گول بازی مکنم

با سلام

توی بحث غارت که طبیعی هست.همونطور که اشاره کردند غارت یه مقدار زحمت و همت میخاد.هر چی بیشتر این زحمت و همت بیشتر باشه ، نتیجه مطلوب تر هست.
      مطمینا نباید انتظار داشت یه لیست 100 تا ناتار ادد شه و از فردا همینجوری بزنین و لذت ببرین از غارت و لاست نداشته باشین :whistling:

دیوار و اقامتگاه رو هر کاری کنین تو یه بازه زمانی ازتون لاست میگیره و باید فکری برای این موضوع بکنین که لاستتون کم شه.

به نظر من گول هم هنوز جزو نژاد های تاپ هست.با سرعت رعد ،‌ اگر غارت حرفه ای زده بشه منبعی واسه ۲ نژاد دیگه تو ناتار ها نمیشه گذاشت و عملا ناتار ها فارم اختصاصی گول ها میشن.

سپاس

• درسته ولی رومن خیلی بهتره چون شوالیه غارتش خوبه لاست کمتری هم میدی وخیلی به صرفه هستش

من توی دوتا اصطبل رعد میساختم ولی باز هم تلفات زیاده و ترمیمش هم سخته

و سودش هم کتره ولی الان کلا باشوالیه میزنم تلفات به حداقل رسیده و همین جور هم زیاد میشن مسله مهم همین تلفات هستش

توی ورزن قبلی چون غارت ها از دهکده بازیکن ها بودش رعد خیلی خوب بود ولی الان نه
    • norollah wrote:

درسته ولی رومن خیلی بهتره چون شوالیه غارتش خوبه لاست کمتری هم میدی وخیلی به صرفه هستش

و سودش هم کتره ولی الان کلا باشوالیه میزنم تلفات به حداقل رسیده و همین جور هم زیاد میشن مسله مهم همین تلفات هستش

درسته شوالیه قدرتش بیشتره و اصولا لاست کمتری میده اما در خصوص این بحث اگه اون ناتار دیوار و اقامتگاه داشته باشه و 2 تا دف بسازه با سزار هم غارت بزنید لاست میدید سر اون ناتار
      به نظر من بهترین کار اینه که به شکل مداوم ناتار هارو کاتا کرد,اینطوری با سرباز پیاده گول هم میشه ناتارو بدون تلفات غارت کرد :thumbsup:
    • با سلام

norollah wrote:

درسته ولی رومن خیلی بهتره چون شوالیه غارتش خوبه لاست کمتری هم میدی وخیلی به صرفه هستش

توی بهتر بودن شوال رومن در صورتی که فاکتور مقایسه رو قدرت ، تایم ساخت بزاریم هیچ شکی نیست.اما خب در صورتی که شما فاکتور سرعت رو بزارین مطمینا رعد حرفای زیادی واسه گفتن داره

Erphan wrote:

norollah wrote:

درسته شوالیه قدرتش بیشتره و اصولا لاست کمتری میده اما در خصوص این بحث اگه اون ناتار دیوار و اقامتگاه داشته باشه و 2 تا دف بسازه با سزار هم غارت بزنید لاست میدید سر اون ناتاربه نظر من بهترین کار اینه که به شکل مداوم ناتار هارو کاتا کرد,اینطوری با سرباز پیاده گول هم میشه ناتارو بدون تلفات غارت کرد :thumbsup:
      همونطور که دوستمون اشاره کردن ، در صورتی که شما بتونین غارتتون رو به حدی برسونین که لاستتون به شدت کاهش پیدا کنه (کاتا کردن زیرساخت هایی که لاست میگیرن ازتون) اونجا دیگه اتک پوینت شوال و رعد مد نظر قرار نخواهد گرفت و اهمیتی نداره و به قول این دوستمون با پیاده نظامم میشه غارت زد :thumbsup:

اونجاست که فاکتور سرعت خودشو نشون میده و رعدی که سرعت بیشتری داره مانور بیشتری میره.برای مثال لیست 100 تایی رو شاید با رعد بشه هر 5 دقیقه زد ولی با شوال هر 6.5 دقیقه.اونجاست که رعد بیشتر منابع اون تارگت رو جارو میکنه و در صورتی که ۳ ۴ گول این مدلی در یک شعاع خاص با هم غارت کنن چیزی واسه بقیه نژاد ها نخواهند گذاشت 8)

سپاس

• سلام. به نظرم نژاد گول اوایل بازی عالیه ولی خوب بعدا در خیلی زمینه ها از نژاد های دیگه عقب میفته مثال فیزیکیش هم اینه که فرض کنیم ماشین A با سرعت 80 و شتاب 1 شروع میکنه به حرکت، ماشین B هم با سرعت 50 و شتاب 2
      مطمئنا اولش این ماشینه A هست که جلو افتاده ولی خوب کافیه صبر کنیم تا ماشین B با گذشت زمان و نسبت دوبرابری شتابش از ماشین A جلو بیفته و وای به روزی که جلو بیفته دیگه خبری از جبران نیست.
      نژاد گول واسه کسایی که گروهی بازی میکنن خوبه
      واسه مولتی اکانت ها که دیگه محشره (هم دفاعی ساز خوبیه هم تاجراش بهتر از بقیه هستن
      در کل سرعتشون هم برای همه جا خوب نیست چرا؟ چون منجنیقشون سرعتش مثل بقیه نژادهاست و وقتی منجنیق همراه نیروهاش میکنی سرعتش با بقیه نژادها فرقی نداره. دو هم بحث تلفات زیاد رعده که باعث میشه خیلی گول بازها (همین جا هم نورالله و من) به جای رعد با شوالیه غارت کنیم یا با شمشیرزن همراهشون کنیم که دیگه سرعتش هم مزیتی براش محسوب نمیشه.

ولی با این حال برای خفت کردن هنوز هم بهترین گزینه است
    • bargche wrote:

سلام. به نظرم نژاد گول اوایل بازی عالیه ولی خوب بعدا در خیلی زمینه ها از نژاد های دیگه عقب میفته مثال فیزیکیش هم اینه که فرض کنیم ماشین A با سرعت 80 و شتاب 1 شروع میکنه به حرکت، ماشین B هم با سرعت 50 و شتاب 2
      مطمئنا اولش این ماشینه A هست که جلو افتاده ولی خوب کافیه صبر کنیم تا ماشین B با گذشت زمان و نسبت دوبرابری شتابش از ماشین A جلو بیفته و وای به روزی که جلو بیفته دیگه خبری از جبران نیست.
      واسه مولتی اکانت ها که دیگه محشره (هم دفاعی ساز خوبیه هم تاجراش بهتر از بقیه هستن
      در کل سرعتشون هم برای همه جا خوب نیست چرا؟ چون منجنیقشون سرعتش مثل بقیه نژادهاست و وقتی منجنیق همراه نیروهاش میکنی سرعتش با بقیه نژادها فرقی نداره. دو هم بحث تلفات زیاد رعده که باعث میشه خیلی گول بازها (همین جا هم نورالله و من) به جای رعد با شوالیه غارت کنیم یا با شمشیرزن همراهشون کنیم که دیگه سرعتش هم مزیتی براش محسوب نمیشه.

امان از روزی که یه گول بخواد غارت کنه،با انواع و اقسام چکمه ها هم به گَردِش نمیشه رسید. 8)

نژاد گول هم مزایا و معایبی داره به نسبت بقیه نژاد ها که تا حدودی سلیقه ای و راهبردی هست انتخابش برای بازی.
      به نظر من راحت غارتش بالا میاد به خاطر همون فاکتور سرعتی که اشکان اشاره کرد و وقتی هم که یک سری پیش نیازها و زیرساخت ها برای غارت رو فراهم بکنی با شمشیر زن گول هم میشه به طور مجزا راحت غارت کرد.

اما در مورد اندگیم قضیه کمی متفاوت هست چون اگر فقط فاکتور سرعت رعد رو در نظر بگیریم برای واندرزن به نسبت منطقی نیست رعد و اگر بخوایم از شوالیه استفاده بکنیم بنده به شخصه توتن یا رومن رو ترجیح می دم.
      TT 2011.ir
      Final 2012.com
      Ts2.ir : Holder-Winner
      Ts8.com
      TT 2014.com
      Ts5.com-Birthday : Holder-loser
      Ts3.ir-r1 : B a y G o s h
      Ts6.ir-r1 : RianT-TeaM
      Ts1.ir-r3 : B a y G o s h
    • با سلام و عرض ادب

bargche wrote:

دو هم بحث تلفات زیاد رعده که باعث میشه خیلی گول بازها (همین جا هم نورالله و من) به جای رعد با شوالیه غارت کنیم یا با شمشیرزن همراهشون کنیم که دیگه سرعتش هم مزیتی براش محسوب نمیشه.

دوست عزیز اینکه شما غارت بزنین خودش خیلی مهمه.متاسفانه هنوز شاهد این هسیم که بازیکنان یه لیست فارم میزنن.یه 100 تا ناتار میریزن توش و یا علی مدد.برو تا بریم :thumbsup:
      خیلی بخان تلاش کنن هر از چند گاهی یه ادیت میکنن لیست رو و کم و زیاد میکنن تروپ رو.دیگه خیلی فعال باشه طرف مقابلتون یه رم و کاتا هم چاشنی کار کنه.بعید میدونم جز این کارای دیگه ای صورت بگیره (بین 90٪ بازیکنا البته و جسارت نشه به کسی :rolleyes: )
      اما این همه جنبه غارت نیست دوست عزیز.

یه چیز ساده فرمولیته شدست که توی ورژن ۴ به بازیکنان ارایه داده شده از طرف تیم تراوین که منبع بیشتر کسب کنند !!!!

B a y G o s h wrote:

bargche wrote:

سلام. به نظرم نژاد گول اوایل بازی عالیه ولی خوب بعدا در خیلی زمینه ها از نژاد های دیگه عقب میفته مثال فیزیکیش هم اینه که فرض کنیم ماشین A با سرعت 80 و شتاب 1 شروع میکنه به حرکت، ماشین B هم با سرعت 50 و شتاب 2

اما در مورد اندگیم قضیه کمی متفاوت هست چون اگر فقط فاکتور سرعت رعد رو در نظر بگیریم برای واندرزن به نسبت منطقی نیست رعد و اگر بخوایم از شوالیه استفاده بکنیم بنده به شخصه توتن یا رومن رو ترجیح می دم.
      درسته محمد جان.همونجور که اشاره کردین عملا به درد بازی اندگیم نمیخوره.

نهایت بشه نیروشو در حالت زد و خورد نگه داشت و چون خودش به اندگیم نمیرسه ، نزاره کسی هم به اندگیم برسه و مانع ساخت همر های اندگیمی با رعدش بشه.

شاید همر اندگیمی نتونه بزنه مثل رومن و توتن ولی خیلی از همر های اندگیمی رو میتونه زخمی کنه ;) و دیگر پتانسیل هاش که قبلا هم اشاره شده

مانا باشید

• Ashkan.freedom wrote:

دوست عزیز اینکه شما غارت بزنین خودش خیلی مهمه.متاسفانه هنوز شاهد این هسیم که بازیکنان یه لیست فارم میزنن.یه 100 تا ناتار میریزن توش و یا علی مدد.برو تا بریم
      خیلی بخان تلاش کنن هر از چند گاهی یه ادیت میکنن لیست رو و کم و زیاد میکنن تروپ رو.دیگه خیلی فعال باشه طرف مقابلتون یه رم و کاتا هم چاشنی کار کنه.بعید میدونم جز این کارای دیگه ای صورت بگیره (بین 90٪ بازیکنا البته و جسارت نشه به کسی )
      اما این همه جنبه غارت نیست دوست عزیز.

یه چیز ساده فرمولیته شدست که توی ورژن ۴ به بازیکنان ارایه داده شده از طرف تیم تراوین که منبع بیشتر کسب کنند !!!!

اولا اینکه باعث افتخاره که شما من و امثال من رو که بلد نیستیم چطوری با رعد غارت کنیم و به سراغ شوالیه گول میریم، راهنمایی کنین و مطمئن باشین هیچ جسارتی از طرف شما صورت نگرفته به هر حال میدونم که یه دلیلی بوده که رعد رو توی تراوین جا دادن اون هم به عنوان یه غارتگر حرفه ای (سرعت بالا و قدرت حمل بالا)

B a y G o s h wrote:

امان از روزی که یه گول بخواد غارت کنه،با انواع و اقسام چکمه ها هم به گَردِش نمیشه رسید.

نژاد گول هم مزایا و معایبی داره به نسبت بقیه نژاد ها که تا حدودی سلیقه ای و راهبردی هست انتخابش برای بازی.
      به نظر من راحت غارتش بالا میاد به خاطر همون فاکتور سرعتی که اشکان اشاره کرد و وقتی هم که یک سری پیش نیازها و زیرساخت ها برای غارت رو فراهم بکنی با شمشیر زن گول هم میشه به طور مجزا راحت غارت کرد.

متاسفانه برای افراد حرفه ای انگاری یه جور کسر شان شده که از نژاد گول استفاده کنن و به همین دلیل گول خیلی حرفه ای ندیدم که بخوام ازش مشورت بگیرم ولی خوب امیدوارم کردید که گول هم ظرفیت های بسیار زیادی در غارت داشته باشه
    • بله گول یک نژاد بسیار حرفه ای هستش
      من در سرور 6 جزو غارت گرها بودم
      ولی چون اولین سرور از این ورژن بود نمی دونستم داستان چیه یکم بازی خراب کردم

من به فکر ورژن قدیمی بودم که حتی با1رعد هم میشد غارت کرد

الان رومی نزاد خوبی هستش
      و توتن هم خوبه ولی باز تلفات داره که جبرانش راحت هستش با گرزی یا شوالیه چون وقت کم و ارزون هستش

برای همین یکم گول از چشم افتاده و حوصله ادم سر میره