نقد و بررسی سرور 5 | آغاز 5 اردیبهشت 1397 | راند 2

• EyeDean wrote:

No MerC wrote:

تمامی موارد درست هستند اما فکر میکنم منظور ایشون برای ادامه ی بازی و تایمی هست که منابع زیاد هستند و میزان تولید واحه به چشم نمیاد به جاش هر واحه خطری محسوب میشه برای بدست آوردن گندوم خور دهتون که سبب میشه بازیکن تقسیم اسکات رو روی واحه های همرش قرار بده و کارش سخت تر و اسکات کشیدن دشمن ازش راحت تر میشه فقط فکر میکنم به این دلیل میشه گفت واحه گرفتن سودی نداره که البته من نظرم رو این هست که ابتدای بازی واحه گرفته شه تایم مید گیم واحه گرفته شده حذف شه..
      ضمن عرض ادب و احترام
      مواردی که گفتین رو تک تک بررسی می کنم.

میزان تولید واحه به چشم نمیاد
      میزان تولید منابع ۹ به ۱۰ هم طبق استدلال شما نباید به چشم بیاد خب! چون طبق اعدادی که نوشتم تولید واحه ۸۷۵ منبع هست و تولید منابع ۹ به ۱۰ (با هزینه بیشتر) فقط ۶۰۰ تا منبع هست.
      مثل این که شما بخوای بری از درخت سیب بچینی؛ بعد یه سیب قرمز و آبدار و خوشگل جلو دستت باشه و یه سیب سبز و کال بالای بالای درخت باشه. بعد نردبون بیاری (هزینه بیشتر) بری اون سیب سبز بالا (سود کمتر) رو بچینی. بعد بهت بگن خب چرا اینو نچیدی؟ بگی «دستم خسته می شه و اصلاً کالری سیب به چشم نمی یاد توی رژیم غذایی ۲۰۰۰ کالری روزانه ی من!»

مضافاً افزایش تولیدی که هر واحه ۲۵/۲۵ به دهکده ۶ گندمی می ده حدود ۱۰ درصد هست. یعنی موقعی که همه ۱۰ تا فیدر دارن شما با واحه هات ۱۱ تا فیدر داری. همین افزایش تولید از ابتدای بازی می تونه خیلی راحت یه سر و گردن جلو بندازه داستان رو.

به جاش هر واحه خطری محسوب میشه برای بدست آوردن گندوم خور دهتون که سبب میشه بازیکن تقسیم اسکات رو روی واحه های همرش قرار بده و کارش سخت تر و اسکات کشیدن دشمن ازش راحت تر میشه
      من نمیدونم چرا همه چیز به همر نان کپ خفن و مخفی ربط پیدا می کنه! :دی والله من ۱۰ تا سرور بازی کردم حدوداً (همه نرمال) و ۵ تا از خفن ترین سرورهای ایران هم بودم (به جز س۱ر۱ بقیه پلنر بودم) و به جز خیلی خیلی انگشت شمار (در حد ۲ یا ۳ بازیکن توی ۱۰ سال)، همیشه می شده همر نان کپ رو خیلی خیلی راحت می شده تشخیص داد :دی. راه هاش عبارتند از:
      1. دوبل اسکات برای تولید نیرو. شما ساعت ۴ صبح یه روز بی ربط دو سری ۱۰ک اسکات با چشمان ۱۰ایکس (یا ۳۰ک معمولی حتی) برو روی فیدر ملت! غیر ممکنه یارو ۱۰۰ک اسکات توی نان کپ فیدرش نگه داره و گندمخور بده. :دی بعد وقتی ببینی تالاپ یه گرزی و یه کاتا اضافه شد توی ۱ دقیقه دم صبح می فهمی نان کپشه!

2. پاپ بالا (سربازخ بزرگ و اصطبل بزرگ و کارگاه ۲۰ خیلی پاپ رو بالا می بره). بعضاً دیده شده برای این که لو نره ملت به جاش منابع رو آپ نمی کنن.

3. دوبل اسکات برای منابع -- تولید رو می شه تشخیص داد و فهمید یارو پاپ دهکده اش ۸۰۰ هست ولی تولید آهنش ۱۰۰ عدد در ساعت هست!
      4. فیک کاتای جی.بی/جی.اس روی همه فیدرهاش. یا طرف باید توی همه ی فیدرهاش جی.بی/جی.اس داشته باشه یا اینکه تخریب کنه وقتی فیک اومد که خب از روی تغییر پاپش در دقیقه/ساعت (یکی هی بشینه رفرش بزنه) می شه دید!
      5. موقعیت جغرافیایی -- ملت (خصوصاً کسایی که بهشت زهرایی ده نمی سازن) نان کپشون رو چسبیده به کپ می گیرن که راحت بتونن منبع توش بریزن. کلاً با نگاه کردن و تحلیل (توی این سایت های آنالیزور) خیلی راحت می شه گزینه های نان کپ رو چشمی به دو یا سه دهکده تقلیل داد و بعد یکی از کارهای بالا رو کرد مثلاً.

6. ... و حداقل سه چهار روش دیگه که باشه برای بعد!

بعدش عاقا! عاقا! این بازیکنی که ما داریم راجع بهش صحبت می کنیم کلاً ۳ تا دهکده داره که پاپ دوتاش ۳۰۰ و کمتر هست! (دهکده چهارمش رو هم ساعتی پیش زد انگار): ts5.travian.ir/spieler.php?uid=344

بعد ده نان کپی که داریم ازش صحبت می کنیم ۲۰۰ تا خونه با بقیه دهکده های طرف فاصله داره! (اسماً بهش می گن «ده یک» یا «ده دیفالت»)؛ این بنده خدا از کجا میخواد پس فردا ساعتی ۱۰۰ک خرج جی.بی/جی.اس این رو بده (اگه جوابتون غارت هست، لطفاً گندمخور غارتگرها، تلفاتش، و این که با نیروی نان کپ غارت بری مثل بنز لو می ره، رو لحاظ کنید.)

یاد یه بنده خدایی افتادم توی تیم ما که همیشه قبل از میدگیم نظریه می داد که ما اگه همه ۵۰۰ تا پلیرمون نفری ۱۰۰ک دفاع بسازن می تونیم تو واندر ۵۰ میلیون دف بسازیم. از اون ور ۱۰۰ تا هم همرهامون رو می گیم همه واندرزن بسازن (به گیریللوید می رود، شبیه سازی تولید نیرو، همه اسلایدرها را تا ته به سمت راست می آورد و بهترین کتیبه ها را اهدا می کنه و لینک زیر را در گروه شِیر می کند: لینک )

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

ضمن احترام به شما و اون دوست قبلی، در این زمان از بازی تنها دلیلی که من می بینم که این بنده خدا این همه منبع غارت کرده و چنین عریض و طویل پروفایل نویسی کرده که من چنین و چنانم اینه که واقعاً بازیکن حرفه ای برای بعد از ارلی گیم نیست. همین. سپاس!

داداش شما اصلا 3 تا بگیر .آباده خیلی خوب هست.
      فقط لطفا حتما به دهکده نان کپت هم بگیر .من گفتم با گرفتن آباده برا دهکده نان کپ مخالفم.
      دلیلش این هست که راحت حجم گندمخور ده به دست میاد بدون تلفات زیاد .و حتی چون اکثرا در آباده جاسوس کم نگه می دارن با کتیه چشم و تعداد زیاد جاسوسی بزنن روحت هم خبر دار نمیشه.
      حجم گندمخور ده معلوم بشه میشه سایز همر و یا دفاع ثابت ده رو حدس زد.
      حالا فرض کن زمان کتیبه به یک جا حمله زدی راحت از آبادت جاسوسی میزنن و نسبت به سایز همرت دفاع ریخته میشه.این ها رو حقیقتا نمی گفتم چون احتمالا این سرور نمونم گفتم که یکم استفاده کنید.
      حالا میگی جاسوس میریزیم.که اکانت uniqe که در جنوب شرق هست و تاپ هم هست به عنوان مثال در آبادش جاسوس نداشت حالا شما حساب بقیه رو بکن.یک حمله به بنده زد .حجم گندخورش به دست اومد به راحتی از آبادش بدون این که متوجه بشه.
      حالا شما 3 تا بگیر کار دوستان راحت تر میشه

حالا باز خود دانی.داداش تراوین رو با تجربه یاد بگیر نه با مقاله و....هر قدر بیشتر بازی کنی تجربت بیشتر میشه

با تشکر
    • سلام به همه عزیزان وقبولی طاعات وعبادات همه دوستان دراین ماه پربرکت وعزیز
      وحید دلبندم این حرفا نزن اونم به کسی که تو خود تراوین ازلحظه اولش بوده اونم سراینکه هرسروری شروع میشه یه اکانت درجا میزنی اونجافکرنکن پلیرشدن و یابودن به این !!
      دیگه خودت گرفتی مطلب رو که به قول حرف الان خودت باز خود دانی:)
      آیدین جان جنگ روانی بااینا شروع نکن ازالانش دارن میزنن روحذف ومتاسفانه جنبه پایینی دارن وجادرس گرفتن ویادگرفتن بهتراز تجربیاتت فقط من من بلدن بکنن !!
    • سلام به همه دوستان

خوشحالم که ایدین عزیز برگشته به تراوین، برگشت ایشان و یک سری عزیزان اعتبار تراوین ای ار هست

ولی خوب بود بقیه دوستان به ظاهر قدیمی و جدید یاد بگیرن تراوین مزرعه داری نیست و هیچ لذت در این نیست تا یک ساید را قومی میبینید جمع بشید اونجا یا متا های عجیب ببندید برای جذابیت و ارزش دادن به بازی باید بازی بالانس کنیم
      برای من بازی یه طرفه چیز عجیبی هست و جز فراری دادن پلیر نیست

• مثل فرمایشات شما مبنی بر دهکده همر و مورد ۲ شما که منابع آپ نمیکنند تا پاپشون بالا نره این هم دقیقا مثله همونه و این جا یکی میتونه حرف شمارو نقض کنه بگه بالاخره که میشه فهمید همر کدومه!! و کلی منابع طی یک بازی و حتی بیشتر از تولید ۸۷۵ منابع تو ساعت از دست میده!!

نه دیگه! شما منابعِ فقط دهکده همر نان کپت رو آپ نمی کنی. این اثرش فقط روی همون دهکده هست.

در حالیکه اگه بخوای واحه نگیری برای همه دهکده ها مجبوری واحه نگیری!

این میزان به چشم نمیاد یه حساب سر انگشتی هم میکنم ۸۷۵ تولید در ساعت اگه میانگین آخر بازی هم روز ۳۰۰ بگیریم ۶۳۰۰۰۰۰=۳۰۰.۲۴.۸۷۵ در طول کل سرور تولید از این واحه هست که ۶ ملیون برای کسی که غارت داشته باشه و خوب بخواد در کنارش پاپ هم بزنه اصلا به چشم نمیاد( در طول یک بازی) ...
      نه دیگه باز!
      به جای میزان مطلق باید میزان نسبی رو درنظر بگیری. اولاً یه واحه بین ۱۰ الی ۱۵ درصد تولید اضافه می کنه و شما باید تولید نسبی (و نه مطلق) رو بگیری؛ ثانیاً شما اثر compound interest rate (بهره ی مرکب) رو باید درنظر بگیری!

تولید نسبی در مقایسه با تولید مطلق:

شما اول بازی کلی سر و کله‌ی خودت رو می‌شکونی که دهکده دوم ۱۵گندمی رو سریع تر بزنی. و کلی ملت اکسل و جدول درست می کنن که اون ۲۰ک لازم برای جشن کوچیک رو چه جوری پس انداز کنن! این درحالیه که وقتی تولید کپ ۱۵ گندمی سطح ۱۸ت بشه ۱۰۰ک در ساعت (دو سه ماه بعد) شما ۱۰ دقیقه بیشتر بخوابی و انبار غذات پر بشه همون ۲۰ک رفته تو دیوار!
      یا مثلاً این وظیفه ی اول بازی که میگه «یک نیرو رو توی آهنگری ارتقا بده» رو من یادمه تا وقتی دهکده سومم رو هم زدم هنوز انجام نداده بودم. چون ۲ک منبع هم ۲ک بود.

بهره مرکب:
      ببین اثر واحه این نیست که آخر سرور بیای یهو برای همه دهکده ها واحه بگیری و تولیدت ۱۰ درصد یه شبه (و در روز ۲۰۰ بازی) بالا بره. بلکه در طول زمان این سود روی خودش سود میاره!
      مثال ساده اش اینه که شما اگه تولید دهکده اولت مثلاً ۱۰ک در ساعت باشه (رُندش کردم) با واحه می شه مثلاً ۱۱ک. و اگه مثلاً ۲٫۴ میلیون منبع برای دهکده بعدی لازم باشه (رقم فرضی) شما بدون واحه توی ۱۰ روز می تونی ده دوم رو بزنی و با واحه توی ۹ روز. حالا اتفاق جالبی که می افته اینه که این یک روز جلوتر بودن باعث می شه شما دهکده سومت رو هم سریعتر (مثلاً دو روز سریعتر) بزنی و ...
      این مقاله و ماشین حساب فارسی خیلی قشنگ این رو توضیح می ده و می شه باهاش بازی کنی: سود سرمایه‌گذاری و سود مرکب چگونه محاسبه می‌شود؟ (ماشین حساب آنلاین)

این رو اگر بشینی قشنگ مفصل بسط بدی تهش می شه کسی که واحه می گیره منظم (و دهکده هاش رو با کمی فاصله که واحه داشته باشن می گیره) در انتهای سرور تولید مجموع فیدرهاش حدود ۳۰ درصد بیشتر از کسی هست که فیدر نمی زنه؛ چون با تولید بیشتر در عمل دهکده های بیشتری هم خواهد گرفت.

یه مثال دیگه برات بزنم: جشن بزرگ. معمولاً کسایی که پاپ بازی می کنن همیشه جشن بزرگ می گیرن. و خب منابع فیدرها رو طوری تنظیم می کنن که تقریباً همه اش صرف جشن بزرگ می شه منظم و سطح تالارها رو هم طوری تنظیم می کنن که با تولید منطبق باشه (منهای گندمخور خودِ پاپ و یه مقدار نیروی پارک شده/دفاعی).

حالا کسی که تولیدش مثلاً ۹ک در ساعت هست به فرض می تونه ۴۵ ساعت جشن بگیره، در حالیکه کسی که واحه داره و تولیدش ۱۰ک در ساعت هست می تونه هر ۴۰ ساعت جشن بگیره. و به همین سادگی کسی که واحه داره زودتر دهکده می گیره و زودتر تولید دهکده بعدیش هم بیشتر می شه (واحه دهکده بعدی) و ...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

جمع بندی:

حالا موضع گیری شما یکی از این دو حالت هست:

۱) این محاسبات من که تهش در شرایط یکسان کسی که فیدر می گیره حدود ۳۰ درصد بیشتر تولید فیدرهاش هست رو قبول نداری؛ که می تونم بشینم برات یه اکسل خیلی مفصلتر تهیه کنم تا محاسباتم رو اثبات کنم.
      ۲) اون ۳۰ درصد رو قبول داری ولی این که ته سرور ۳۰ تا فیدر داشته باشی یا ۴۰ تا فیدر برات فرقی نداره. (برای کسی که همر با گندمخور بالای ۵۰۰ک داشته باشه، واقعاً‌۱۰۰ک تولید کمتر وبیشتر خیلی مهمه)

اگر اولی هست که بگو؛ اما اگر دومی هست و قضیه بیشتر «حسی» هست تا محاسباتی خب نیازی به ادامه بحث نداریم. :)

‎2009: eyeDean @ s1.ir (Romans)
      2010: EyeDean @ s8.ir (Romans)
      2011: EyeDean @ travianteam.com (3x, v4, Romans with JTR & E h s a n)
      ‎‎2011:‎‎ Insomniacs @ s2.ir (Teutons! with JTR & E ‎h s a n)‎

Justin Bond wrote:

‎‎
      ‎As my dear departed friend Lotus Weinstock used to say: "I used to wanna change the world. Now I just wanna leave the room with a little dignity‎."‎

لطفاً قبل از ارسال پُست حتماً قوانین انجمن تراوین ایران رو دقیق بخونین. سپاس!
    • داداش شما اصلا 3 تا بـگیر .آباده خیلی خوب هست.
      اخوی، خودت قبول داری لحن حرف زدنت اصلاً سازنده نیست دیگه. نه؟ : )

فقط لطفا حتما به دهکده نان کپت هم بگیر .من گفتم با گرفتن آباده برا دهکده نان کپ مخالفم.
      اگه بخوام همر کپ فقط داشته باشم و فیدرهام فقط فیدر تولید باشن چی؟ دقت کن که این قضیه برای بالای ۹۵ درصد بازیکن ها صادق هست!

چون اکثرا در آباده جاسوس کم نگه می دارن با کتیه چشم و تعداد زیاد جاسوسی بزنن روحت هم خبر دار نمیشه.

حجم گندمخور ده معلوم بشه میشه سایز همر و یا دفاع ثابت ده رو حدس زد.

حالا فرض کن زمان کتیبه به یک جا حمله زدی راحت از آبادت جاسوسی میزنن و
      نسبت به سایز همرت دفاع ریخته میشه.این ها رو حقیقتا نمی گفتم چون احتمالا
      این سرور نمونم گفتم که یکم استفاده کنید.

شما اگه منظورت دهکده همر نان کپ هست که کسی نیرویی که می سازه رو اونجا اصن نگه نمی داره! اصن جا نمی شه مؤمن!

همر نان کپی که بخواد رسماً «همر» باشه گندمخورش حداقل ۳۰۰ک در ساعت هست. چنین چیزی رو می ذارن توی پارکینگ‌، درسته؟ فقط زمان لانچ گندمش رو باید بدی که اون هم زمانی هست که روی واندر می ره!

من احساس می کنم موردی که شما داری حسابی حرصش رو می زنی اینه که:

• ده نان کپ باشه
      • و توش نیروی هجومی ساخته بشه
      • و با اون نیروی هجومی به بازیکن های دیگه مرتب حمله بشه
      جدای از این که این کار ابداً چیزی نیست که رایج باشه یا توصیه بشه،‌ در این حالت که دهکده نان کپ (به دلیل حمله به سایرین) به خودی خود لو رفته! پس در بدترین حالت می تونین واحه های همون ده رو فقط آزاد کنی. :دی

حالا شما 3 تا بگـیر کار دوستان راحت تر میشه
      آقا جان،
      عزیزم،
      جان دلم،
      من در زمانی که کتیبه می یان ۲۰ تا فیدر خواهم داشت مثلاً،
      توی همه شون هم ۵۰ تا جاسوس خواهد بود و ۳ک دف (مال همون دهکده).
      همه هم ۲ تا واحه ۲۵/۲۵ خواهند داشت.

خب این الآن کارِ شما رو راحت می کنه؟

جدی، جونِ من، بگو این الآن چه مشکلی داره که من نمی فهمم؟ :)

حالا باز خود دانی.داداش تراوین رو با تجربه یاد بگیر نه با مقاله و....هر قدر بیشتر بازی کنی تجربت بیشتر میشه

والله من از سرور یک راند یک توی تراوین ایران بودم (سال ۲۰۰۹) و هم عضو تیم بودم، هم سالهای سال مسئول آموزش فروم تراوین و یه سری مسئولیت ها توی تیم تراوین ایران.

کاملاً هم مشتاق هستم که تجربه های جدید یاد بگـیرم. اما چیزی که شما داری می گی به نظر بنده اشتباه و غلط هست، نه چیز جدید و آموزنده!

Justin Bond wrote:

‎‎
      ‎As my dear departed friend Lotus Weinstock used to say: "I used to wanna change the world. Now I just wanna leave the room with a little dignity‎."‎

• من یه عادت بدی که دارم اینه که هر سروری که بازی می کنم بازی سالم رو (تا وقتی که کسی سوءاستفاده نکنه) به ظاهرسازی برای تیمم ترجیح می دم.

مسئولین جنوب شرقی می شه بیان توضیح بدن داستان این قضیه چیه؟

و یکی دو تا هم نیست آخه!

یه سری چیزایی که «نیست» رو هم بگم:

• «مدافع اکانتش فعال نیست!»
        خیر: Player-Informations Player: Proud - Alliance: Walls C - Server: ts5.travian.ir (irts5) - Travian analytics & statistics مشاهده می شه که داره بازی می کنه.

• «مدافع اکانتش خیلی ریز هست.»
        خیر! مدافع رنک زیر ۲۰۰ هست.

• «مهاجم احتیاج به منابع داره برای رشد»
        خیر! مهاجم رنک یک سرور هست!

• «مهاجم احتیاج داره گندمخور ارتش عظیمش رو بده»
        خیر! دهکده مهاجم ده یکش هست که با کپش و ارتش اصلیش ۳۰۰ خونه فاصله داره. پس به همر اصلی و کپش ربطی نداره.

• «اینا نزدیک همن با هم شوخی دارن!»
        خیر! مهاجم 31|0 هست و مدافع 60|-87 و هیچ ربطی به هم ندارن!

تنها توجیهش این هست که مهاجم حریصانه داره از اکانت دومش منبع بالا می کشه و «حمله به هم اتحادی» هم چیزی نیست که نسبت بهش کسی از مسئولین در حال حاضر توجهی بکنه.

من توی همه سرورهایی که بازی کردم این قضیه جدی گرفته می شده. امیدوارم اینجا هم پیگیری بشه وگرنه معمولاً انسجام اتحاد رو زیرسؤال می بره و باب خیلی کارهای دیگه باز می شه.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

راستی تا اینجا هستم یه داستان دیگه هم بگم!

یه دهکده بود در این مختصات:
      Travian ir5

این دهکده ی قصه ی ما تاریخچه اش خیلی معلوم هست:
      Village Rock.ford07 - Player: Rock.Ford - Server: ts5.travian.ir (irts5) - Travian analytics & statistics

ff

داستان از این قراره که این بنده خدا خفاش دهکده اولش ۴ خونه ای دهکده اول راک.فورد بوده. بعد ۲۵ ماه مِی خفاش می ره دهکده دومش رو ۴ تا خونه اونور تر می زنه. بعد چنج کپ می کنه و دهکده اولش توسط راک فورد چیف می شه!

حالا چرا خفاش چنج کپ کرده؟

۱) چون دهکده دومش ۱۵ گندمی بوده؟
      خیر. دهکده دومش ۶ گندمی هست: Travian ir5

۲) چون دهکده دومش منابعش فول ۱۰ شده بوده و می خواسته ۱۱ کنه؟

خیر! پاپ دهکده دوم ۱۰۰ بوده.

۳) چون فاصله دهکده اول و دومش زیاد بوده و می خواسته اسلات برای اقامتگاه و رشد باز کنه؟
      خیر! چون الآن کل جمعیت اکانتش شده ۱۲۸.

۴) ...؟

امیدوارم بازی سالمی رو در این سرور شاهد باشیم. وگرنه فلان قدر بدی اکانت بخری چیف توافقی کنی و منابعت رو هم غارت توافقی کنی و اینا دیگه خودِ عینِ The Sims می شه بازی وجداناً!

Justin Bond wrote:

‎‎

• سلام مجدد
      فقط بابت متن وعکسی که آیدین عزیزداده میخواستم دو موردبگم
      اول اینکه این شخص کاملا ازاسم من سوء استفاده کرده واین شخص هیچ ارتباطی بامن ویاتیمم نداره
      به دو دلیل که بنده تنهااین سروراومدم ومتاسفانه دیرفهمیدم عزیزان درجنوب شرق هستن وسایددیگری هستم
      و دوم اینکه این اکانتی که زده شده به احتمال بسیار بالا این اکانت جزء اکانت های سایت ..... میباشد که مختصص متخلفین وکسانی هستش که هیچ تجربه ای ازبازی سالم وندارند و روش درست بازی کردن را بلدنیستن وباپرداخت مبلغی سعی دربالانگه داشتن خود دارن که همرهای بسیارضعیفی آخرسر ازشون دیده میشه اکثرا که دلیل برحرفایم درسرورهای دیگرقابل اثبات حرفم هستش
    • khofash wrote:

سلام به همه عزیزان وقبولی طاعات وعبادات همه دوستان دراین ماه پربرکت وعزیز
      وحید دلبندم این حرفا نزن اونم به کسی که تو خود تراوین ازلحظه اولش بوده اونم سراینکه هرسروری شروع میشه یه اکانت درجا میزنی اونجافکرنکن پلیرشدن و یابودن به این !!
      دیگه خودت گرفتی مطلب رو که به قول حرف الان خودت باز خود دانی:)
      آیدین جان جنگ روانی بااینا شروع نکن ازالانش دارن میزنن روحذف ومتاسفانه جنبه پایینی دارن وجادرس گرفتن ویادگرفتن بهتراز تجربیاتت فقط من من بلدن بکنن !!
      لطفا خودت رو معرفی کن؟از طرز صحبت شما فکر کنم از جنوب غرب هستید.
      اکی شما مخترع تراوین
      رو حذف نزدم عزیز اکانت رو به دوستان دادم تا در tx2 بازی کنم با دوستان.
      شاید که پرچم ایران باز در تراوین بره بالا.
      به نظرم شما هم اگر دوست داشتی بیای اون سرور بهتر هست.